S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 08 Maj 2014, 12:55

Kriss, idziesz w offtopa i ewidentnie na kolizyjny. Zdefiniuj "przygotowanie merytoryczne" w zakresie jaki może wydać się Tobie satysfakcjonujący.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 08 Maj 2014, 13:04

Bynajmniej nie jest to offtop, jeśli jako twórca opowiadania mam ochotę je wysłać, jako kandydata do Antologii i jestem po prostu ciekawa, kto i według jakich kryteriów będzie oceniał moją twórczość i zadaję pytania komuś, kto założył temat?
Nie ukrywam, że jest do dla mnie warunek "wysłać-nie wysłać".

"Kolizyjny" chyba tylko w Twojej nadinterpretacji, pokazałeś już, że użytkowników naszego forum uważasz za hejterów i pyskaczy, ale może czasem warto spróbować przeprowadzić rozmowę bez polemizowania. Ja nie startuję do wiecu wyborczego i nie szykuję się na wojenkę, po prostu jak to się mówi: dopytuję.

"Przygotowanie merytoryczne" w tym przypadku jest to dla mnie nabyta drogą edukacji wiedza z zakresu literaturoznawstwa i krytyki literackiej, a także bazowa wiedza porównawcza, czyli tzw. oczytanie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 08 Maj 2014, 13:07

ILS UW. Mam załączyć skan dyplomu?
I tak byś wysłała nie wiedząc nawet kto czyta, tak samo jak nigdy się nie wie przy słaniu na maila od wydawnictw. Ale jeśli masz wątpliwości, czy jest dość dobre, albo czy ja jestem dość kompetentny - nie wysyłaj. Mniej roboty będzie.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 08 Maj 2014, 13:13

Instytut Lingwistyki Stosowanej? To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Czy miałeś na studiach jako przedmiot choćby elementy krytyki literackiej lub literaturoznawstwa, które przygotowały Cię do wyboru i oceny tekstów do druku? Językoznawstwo nie jest literaturoznawstwem.
Tematyka Twoich studiów na to nie wskazuje, ale mogę się mylić.

Do Twojej drugiej wypowiedzi nie odnoszę się, jest to dla mnie za tania prowokacyjka.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 08 Maj 2014, 13:24

Kriss, odpuść sobie. To, czy je miałem, czy nie miałem, w niczym nie zmieni faktu, że to właśnie ja będę przeglądał te teksty i decydował, które być może się w antologii S.T.A.L.K.E.R. znajdą, a które na pewno nie. Wiem, że może cię to boleć z racji wykształcenia, przygotowania merytorycznego blah blah blah, ale właśnie tak będzie. Handluj z tym.
Wejdź na http://www.ils.uw.edu.pl/instytut.html, poczytaj sobie plan zajęć, policz godziny czy co... Miałem literaturę ang i ros przez cztery czy pięć semestrów, ale potworne nudy. W ogóle byłem słabym studentem, nie czytałem lektur i ledwo udało mi się zaliczyć gramatykę opisową, bo była głupia, a w dodatku jeden wykładowca był pedałem, a drugi miał garba. Nawet to, że chowałem się w rodzinie polonistów i nauczycieli, a dorastałem wśród książek i nauczyłem się czytać w wieku czterech lat, nie przekona nikogo, że nie jestem Kolejnym Wielkim Grafomanem. Prawda?
Nie wysyłaj. Bezpieczniej będzie nie wysłać, mniejszy wstyd i lepsze pole do manewru potem w polemice. Nie warto, żeby jakiś niewykształcony pozer złośliwie odrzucił twój Błyskotliwy Tekst.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 08 Maj 2014, 13:30

Odpowiedź na nurtujące mnie kwestie otrzymałam, dziękuję. Nie zamierzam dalej dyskutować, bo ludzie mogą nie zauważyć różnicy...

Powiem szczerze, poziom Twojej bufonady i chamstwa w ostatnim poście, kolejny raz mnie zaskoczył. Chapeau bas.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive agata, KOSHI,
Negative Meesh.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 08 Maj 2014, 14:13

BTW, Glaeken - a ty jakie masz formalne wykształcenie i predyspozycje do decydowania, które opowiadania z forum są dobre, a które nie?
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 08 Maj 2014, 14:31

Akurat Glaeken nie posiada przerostu formy nad treścią, dlatego o wybranie tychże opowiadań, jako osobę kompetentną poprosił...
:

... mnie :E

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, KoweK, Universal, Voldi, Red Liquishert, Czipi.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Gizbarus w 08 Maj 2014, 15:34

Meesh napisał(a): Każdy jest wielkim ekspertem od literatury, dopóki nie trzeba zebrać do kupy kilkunastu stron czytajnego tekstu i pokazać go komuś więcej, niż tylko kolegom w podobnym wieku.


I po co ta złośliwość, Meesh? Przecież twoimi książkami tak szczerze też interesują się w większości (albo chociaż dużej części) "koledzy w podobnym wieku", skoro odniosłeś to do średniej wieku na forumie - więc nie rozumiem bólu dupy. Wiem, że uważasz nas za plebs i ścierwa, bo to w końcu TY miałeś ten ślepy traf i samozaparcie, że udało ci się zostać Pierwszym Polskim Sztaklerem, ale daruj sobie taki szczeniacki ton, okej? Miło się czegoś takiego nie słucha. Wystarczy sama świadomość tego, że praktycznie wszyscy ci, którzy nie należą do twojej sekty będą mieli automatycznie obniżone szanse dostania się do antologii.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, Szagart.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 08 Maj 2014, 16:14

Meesh napisał(a):BTW, Glaeken - a ty jakie masz formalne wykształcenie i predyspozycje do decydowania, które opowiadania z forum są dobre, a które nie?

Padła już moja odpowiedź kilka postów wyżej:
Galeken napisał(a):Ja nie decyduje bo rzadko czytuje forumowe opowiadania. Jedynie zbieram do kupy ;)

+ to co napisała Kriss.

Dodam jeszcze, że gdybym to ja decydował o selekcji to na liście znalazłoby się max. 5 opowiadań ;) Mam bardzo konkretne oczekiwania pomimo tego iż nie posiadam ani wykształcenia ani doświadczenia w tym kierunku.

Spis opowiadań, które podesłałem Meeshowi:
1. Piętnaście tysięcy rubli / Ric
2. Powrót / Marcel
3. Samotność w Zonie / Gizbarus
4. Kodeks Hammurabiego / KOSHI
5. Pospiesz się / Voldi
6. Dziennikarz Zony / Farathriel
7. Biba na skraju drogi / Canthir
8. Degradacja / Valentino
9. Szepty / Pumba
10. Za garść nabojów / Universal
11. Było nas dwunastu / Kuba
12. Poczta / Valentino
13. Wisielce przy południowej bramie / Ric
14. Grób Agamemnona / KOSHI
15. Tajemnice Prypeci / Dziki
16. Barwnoprogresja szaro bredni (Dziennik) / Farathriel
17. Sztorm / Canthir
18. Na grzyby do Czerwonego Lasu / majorek22
19. Lampa / Dementorin
20. Lajf is brutal / Salciarz
21. Pingwiny z Madagaskaru – Operacja Monolit / Jo_Mason
22. STALKER – Hipotezy / Farathriel
23. Za późno... / Gizbarus
24. Uczeń Hipokratesa / KOSHI
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 08 Maj 2014, 17:51

@Giz - złośliwość jest po pierwsze po to, żeby pobudzić kogoś, kto jeszcze może się wahać; może uda mi się go zirytować na tyle, żeby na złość napisał dobre opowiadanie. Po drugie po to, żeby naprawdę zniechęcić ludzi, którym się tylko wydaje, że potrafią pisać. Zależy mi wyłącznie na tych, którzy wiedzą z pełną świadomością, że napisali coś porządnego i nie boją się tego pokazać.
Nie ma czegoś takiego, jak "sekta" - są tylko opowiadania dobre i c!ujowe. Wydaje ci się, że ja mam czas zastanawiać się, kto jest autorem tekstu? Nie żartuj... Dobry tekst jest dobry, słaby jest słaby, to tyle. Autor jest rzeczą zupełnie nieistotną.
No, oczywiście jesteś jeszcze Ty - spoko, płatność doszła, masz już ustalone miejsce. Tak jak prosiłeś, w drugiej połowie bliżej środka, żeby się nie wyróżniać za bardzo.

@ Kriss - молодца, возьми с полки пирожка. Jak się czujesz będąc czyjąś predyspozycją?

Powtórzę raz jeszcze - jeśli komuś się wydaje, że zły, stronniczy, niedouczony i zadufany w sobie Meesh może z jakichś powodów odrzucić dzieło jego życia - odpuśćcie sobie. To nie dla was. Mnie interesują wyłącznie dobre teksty, których będę absolutnie arbitralnym i stronniczym sędzią. Jeśli macie *miażdżące* poczucie, że to, co napisaliście, jest warte przeczytania - wysyłajcie.

Aha, a'propos mojej rozmowy z Glaekenem jeszcze: będę rozpatrywał opowiadania *wyłącznie* jako utwory literackie. Nie obchodzi mnie, jaka będzie wasza Zona - czy będzie to Piknik na Skraju Drogi, czy Czyste Niebo, czy jeszcze coś innego. Nie sugerujcie się tym, że ja prywatnie widzę Zonę tak, a nie inaczej; to bez znaczenia, wy macie to napisać po swojemu. Ma być szeroko pojęty kanon S.T.A.L.K.E.R., ma być nastrój, ma być wyraźny bohater. Ma się spodobać nawet komuś tak głupiemu, bucowatemu i niedouczonemu, jak ja.

Ma to być coś, co warto będzie przeczytać.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Pangia w 08 Maj 2014, 18:14

Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości