S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 05 Gru 2014, 11:53

Meesh, a powiedz mi, jak widzisz kwestię darmowego e-booka? W mojej opinii to by wypaliło - tak, jak zrobiło Insignis z fanowskimi opowieściami z Metra 2033. Nikt nie czuł się w ten sposób pokrzywdzony, a wielu ludzi było zadowolonych z publikacji ich tekstów i/lub dodatkowej lektury z ich ulubionego universum.

Najbardziej żałuję, że nie pojawi się cała książka, serio szkoda... Podejrzewam, że jesteś nie mniej zawiedziony niż my, bądź co bądź rozpoczęcie tego konkursu było chyba twoją inicjatywą.

Dziękuję jeszcze za udostępnienie listy opowiadań, które przeszły przez twoje sito. Trochę to pocieszające. ;)

BTW: A wiesz jakie FS ma zamiary względem zwycięzców? Chcą, żeby napisali coś bardziej obszernego czy proszą o nadesłanie jakiś dodatkowych prac, żeby potwierdzić, że praca konkursowa to nie był jakiś jednorazowy "złoty strzał". :E Ciekawi mnie ta kwestia, bo jest to jedyny pozytywny aspekt całej tej sytuacji.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 12:08

Darmowego dla pobierającego - może i tak. Ale nie dla wydającego.
Po pierwsze, trzebaby te opowiadania przepuścić przez korektę i redakcję. I - nie, nie opowiadajcie mi tu bajek, że są i tak dobre, albo można to zrobić we własnym zakresie. Nie są i nie można, redaktor i korektor to są dwie osoby do opłacenia, każdej z nich zajmie to minimum trzy tygodnie. Wypuszczenie "surówki" byłoby bez sensu, bo posypałby się hejt, że FS ma to w dupie i nie robi tak, jak powinna, ergo wyszłoby na to samo.
Po drugie, żeby to wypuścić, należałoby dostać licencję od GSC. Czy Ruscy daliby nam to za free? Wątpię, bo po co? Więc od każdego egzemplarza "darmowego" ebooka Fabryka Słów musiałaby zapłacić royalty. Zapłacić z własnej kieszeni, tak jak za korektę i redakcję. Jeśli wam się wydaje, że to niedużo i że to dla nich żaden problem - to przypomnijcie sobie ilu z Was przyniosło na X-lecie Forum obiecaną gorzałę albo kasę na jej zakup. Koszula zawsze ciału bliższa.
Po trzecie, e-booki nie wiszą po prostu na necie. One wiszą na platformie, za którą też się komuś płaci. Poza tym takiego e-booka też ktoś musi przygotować, złożyć, sformatować. Ktoś, kto musiałby za fryko odłożyć swoją robotę i robić to po godzinach.

Tak, tak, tak. Zapytacie" "No tak, jako to? Przecież Insignis tak zrobił! Wydał, udało im się!" Tylko że Insignis jedzie na grze komputerowej, która ma spore finansowanie od jej wydawcy. Dla nich wydanie tego było wyłącznie zagrywką marketingową... Nie zastanawialiście się, skąd biorą się dioramy M2033? Myślicie, że ustawiają je fani, jeżdżący za fryko na każdą imprezę? Bez żartów, pora dorosnąć. Insignis za to wszystko płaci, tak jak M2033 płaci na wschodzie za zawyżanie nakładów w statystyce.

Reasumując - ebook nie, bo rachunek zysków i strat. Ciągniemy za uszy serię książek i grę, która jest martwa od 2009 roku. Nie musimy na tym zarabiać, ale przynajmniej nie dokładajmy z własnej kieszeni.
Tyle.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 05 Gru 2014, 12:16

Jest w tym trochę racji, wiadomo.

Aczkolwiek na ich miejscu nie dawałbym słowa, którego mogli nie dotrzymać. Tak się właśnie stało - obiecali i nie zrobili, z tego cały szum i oburzenie.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Universal w 05 Gru 2014, 12:28

Przeczytałem Twoje, Meesh, oświadczenie na fb. I ok, mogę się zgodzić ze wszystkim, przyjmijmy, że naprawdę bieda z nedzą - tylko jedna rzecz mnie ciekawi już: dlaczego zostało to ubrane w tak beznadziejną formę? Po co tekst o wymogu doskonałości i całe to czcze pitolenie, skoro rozwiązanie było bajecznie proste: "nadesłaliście dobre opowiadania, dziękujemy, ale to fanfiki i nie spełniają wymogu książki dla ogółu". Plus uczciwe postawienie sprawy od początku. I byłoby kompletnie nieistotne, czy w rzeczywistości te opowiadania były dobre, czy niedobre. Niejako przy okazji (np. w innym wpisie) można by wspomnieć o dwóch "zwycięzcach", jako efekcie ubocznym ogłoszonego konkursu. Forma - Fabryka kompletnie ją olała. Zresztą obsługa fanpage'a średnio się do tej roli nadaje, biorąc pod uwagę ilość i jakość odpowiedzi - ten wpis był podobny.

PS Nie mam pretensji, że mój tekst nie przeszedł sita; nie wyszedł mi tak, jak chciałem. Tym niemniej szkoda reszty.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Trikster w 05 Gru 2014, 13:31

Meesh:
Na tym zrzucie ekranu, który udostępniłeś na forum, widać plik "oceny". Czy są w nim oceny naszych opowiadań? A jeśli tak, to czy są jakiekolwiek szanse na to, żebyś upublicznił jego treść?
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 16:32

Nie. Macie wymienione te opowiadania, które przeszły, ale też bez moich komentarzy. I tak już zostanie.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Czipi.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 05 Gru 2014, 17:04

Popieram Meesha, pokaże wam, wliczając w to mnie i zaczniemy się kłócić dyskutować, że to wcale nie tak itd. Prace się nie nadawały, tak je ocenili i trzeba się z tym liczyć. Nie bronię FS, ale dalsze brnięcie w ten temat jest bez sensu. Opublikuj opowiadanie, pokaż kolegom - może coś ci podpowiedzą.

Moim zdaniem: Temat do zamknięcia. :TM:
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Pangia w 05 Gru 2014, 17:28

I jeszcze karteczka ze zdjęciem i napisem „Tego Pana nie obsługujemy”.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 05 Gru 2014, 19:39

Powiem krótko - nie to nie.

Sami wypuścimy jako darmowy pdf. - i tak taki miał byc plan awaryjny.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez KoweK w 05 Gru 2014, 19:44

Meesh napisał(a):Jeśli wam się wydaje, że to niedużo i że to dla nich żaden problem - to przypomnijcie sobie ilu z Was przyniosło na X-lecie Forum obiecaną gorzałę albo kasę na jej zakup. Koszula zawsze ciału bliższa.

Ale jak nie znasz sprawy to nie pier*ol głupot. Gorzały nie było, bo przecież Parking Bar zabronił chyba, co nie? A inna sprawa, że kilkanaście osób wpłaciło naprawdę niezłą sumkę. Btw. nigdy nie było mowy o obiecanej gorzale, która miała być przynoszona przez jakichś użytkowników.

Ale przechodząc do rzeczy. Nigdy w życiu po FS nie spodziewałbym się takiego żałosnego obrotu sprawy. Nie dotrzymali umowy i konkurs po prostu anulowali - to tak jakbyśmy my anulowali swój, bo "poziom za niski"...

Nie ma co się oszukiwać - to było świetne posunięcie marketingowe, by stworzyć zbiór opowiadań fanów FS i S.T.A.L.K.E.R.a, wydać to i móc kupić w najbliższym Empiku. Chyba każdemu ten pomysł się spodobał i niejedni z was czekali na to bardziej niż na kolejne książki pierwszego polskiego stalkera.

Co mnie najbardziej zdziwiło to nagła chęć trzymania przez FS poziomu - troszkę absurdalne, gdy spojrzymy na pseudo-tłumaczenia Meesha gdzie lubi wyciąć oryginalną wypowiedź i wstawić coś swojego (polecam wywiad z BEMOWO FM gdzie sam się tym chwalił) albo dodawać prypeć-kabany, których w książce nie ma (Wiktor Noczkin sam to potwierdził w rozmowie z Glaekenem). Inna sprawa - jakiego poziomu można było się spodziewać po nastolatkach i ludziach, którzy zawodowo nie zajmują się pisaniem?! Przecież nikt zbioru opowiadań FANOWSKICH nie będzie oceniał jak książki pełnoprawnego pisarza!

Od dwóch miesięcy de facto nie jestem adminem, ale pomyślałem, że warto jeszcze coś z tym zrobić. Jako serwis zrobimy darmowego ebooka z forumowymi opowiadaniami i nie tylko - oficjalny news jest w przygotowaniu. Będzie również nabór, podobny jak ten zorganizowany przez FS - aczkolwiek on będzie bardziej jako informacja dla tych, którzy o forum nie wiedzą, a swoją pracę do FS wysłali. Liczba opowiadań, które będą jeszcze do uzgodnienia. Całość pojawi się zarówno w PDF-ie jak i formatach dedykowanym czytników ebooków. Do końca roku raczej się z tym nie wyrobimy, ale początek 2015 to jak najbardziej realny termin.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak, DarthAvalon, Najemnik, Gość, Pangia, Universal, Gyero-Saski, klawisz.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 20:01

Kowek, nie zrozumiałeś albo nie słuchałeś. Nie mówiłem wtedy o książkach (a na pewno się nie chwaliłem), tylko o "Stalkerze" Tarkowskiego.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 05 Gru 2014, 20:02

Mnie dziwią dwie rzeczy:
1. Skoro jest niewystarczająca ilość dobrych opowiadań to dlaczego po prostu nie przedłużyć termin konkursu? Proste: ogłosić które opowiadania wchodzą... ile mniej więcej jest do uzbierania (chodzi o ilość stron).. i cierpliwie czekać na rodzynki. A jak już się uzbiera ilość odpowiedniego poziomu to zamknie się konkurs, wyda antologie i po sprawie. U ruskich też opowiadania fanowskie nie są powalające a wydano aż 3 antologie.
2. Skoro są słabe to dlaczego nie powybierać te w miarę dobre i po prostu wrzucić jako antologię w formie pdf na ISUU pod "auspicjami" FS? Koszty żadne, trochę robocizny po stronie wydawcy a fani zadowoleni - i owca cała i wilk syty
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości