S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Adik w 05 Gru 2014, 21:03

Nie mam pojęcia czy można tutaj dawać propozycje opowiadań, ale zaryzykuję. Moim zdaniem jest to świetne opowiadanie lecz nie skończone miało by szansę się też tam znaleźć ?
viewtopic.php?f=146&t=16386&hilit=Miasto+Radzieckiego+Snu
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Algir w 05 Gru 2014, 21:05

Glaeken napisał(a):Skoro są słabe to dlaczego nie powybierać te w miarę dobre i po prostu wrzucić jako antologię w formie pdf na ISUU pod "auspicjami" FS? Koszty żadne, trochę robocizny po stronie wydawcy a fani zadowoleni - i owca cała i wilk syty


Temat wałkowany wielokrotnie: Glaeken, do tego trzeba ludzi i sprzętu. I za wszystko trzeba płacić: za prawa autorskie (GSC musi swoje przytulić), za korektę, za redakcję (przy okazji pytanie: czaicie różnicę między pojęciami: korekta i redakcja? Nie? Szkoda.), za skład (złożenie ebooka to nie opylanie pól - przekonasz się, jak spróbujecie ogarnąć Sigil), za publikacje i dystrybucję na wybranej platformie. Tego się nie "wrzuca" (przynajmniej w takim wydawnictwie, jak FS) - ktoś ogarnięty musi poświęcić kupę czasu na redakcję, skład i konwersję. Dobra, nieważne.

Mnie też nie podoba się komunikat FS, ale bardziej niż oczywisty przekaz (bo było słabo, co jeszcze bardziej uwidacznia się, gdy widzę te opka, które odpadły), nie podoba mi się forma (absolutnie zaje*iste - komunikat definiuje odbiorcę, inaczej: lanie wody dla debili). Wydawnictwo ma określone zapotrzebowanie (kupujcie książki, lajkujcie, parkujcie w Zonie...), natomiast w drugą stronę to nie działa: po tym suchym komunikacie odnoszę wrażenie, że fani są tylko do dojenia. A, zapomniałem: są jeszcze wolne kody do Suvarium.
NIe dorabiajcie teorii spiskowych - gdyby było dobrze, to antologia by przeszła. To żaden spisek: wszystkim (może poza Insigis ;)) zależy na rozwoju serii: Meeshowi, FS, Wam.

Z Meesha też wyraźnie zeszło powietrze - po początkowym hurrraoptymiźnie nie zostało już śladu. Bo to, co on ocenił dość wysoko, FS spuściła do ścieku. Porażka podwójna, bo Wy jesteście anonimowi, a on to firmował swoim nazwiskiem. Meesh, napisz w końcu, co o tym myślisz, a nie zbywaj ludzi jednozdaniowymi postami! Fani wykonali swoją pracę - nawet jeżeli została nisko oceniona, to należy im się porządne słowo od Ciebie.

Nie rozumiem idei tworzenia wydarzenia na FB i darmowego ebooka - co chcecie tym osiągnąć? Na siłę udowodnić, że Wasze teksty były dobre? Po co? Chcecie pisać? Piszcie. Tylko nowe rzeczy, a nie stare, które zostały ocenione negatywnie. Zagadajcie do Meesha - tylko poproście jak ludzie, a nie stado nolifów z przerośniętym ego - niech wam przekaże na pw oceny, doradzi, co było źle, a gdzie było w miarę dobrze.

A i na końcu: nie rozumiem hejtu na slawek73 (bo to on był wymieniony z nazwiska, tak?). Napisał, wysłał, wygrał (cokolwiek to znaczy w facebookowym języku). Wyluzujcie. Slawec73, gratulacje (ale Ty, kuź...a, stary jesteś :P) .

Za ten post Algir otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Meesh, slawek73, Trikster, Kałach.
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 05 Gru 2014, 21:29

Algir napisał(a):Temat wałkowany wielokrotnie: Glaeken, do tego trzeba ludzi i sprzętu. I za wszystko trzeba płacić: za prawa autorskie (GSC musi swoje przytulić), za korektę, za redakcję (przy okazji pytanie: czaicie różnicę między pojęciami: korekta i redakcja? Nie? Szkoda.), za skład (złożenie ebooka to nie opylanie pól - przekonasz się, jak spróbujecie ogarnąć Sigil), za publikacje i dystrybucję na wybranej platformie. Tego się nie "wrzuca" (przynajmniej w takim wydawnictwie, jak FS) - ktoś ogarnięty musi poświęcić kupę czasu na redakcję, skład i konwersję. Dobra, nieważne.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest to takie hop siup. Ale ja bym tego aż tak nie demonizował. Dla chcącego nic trudnego. To ludzie tworzą sobie schody nie do pokonania.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Snorky w 06 Gru 2014, 04:41

Tak obserwuję temacik i wszystko co można powiedzieć to to, że Fabryka Słów po prostu oszukała ludzi, którzy wzięli udział w konkursie-a było ich wielu.
Obietnice, termin i zapowiedź antologii oraz mnóstwo dostarczonego materiału kwituje się na koniec nieistotnymi zresztą tłumaczeniami i zarzuceniem konkursu. To wydawnictwo powinno się zapaść z wstydu pod ziemię-skoro się podjęli, to w ich gestii było zrobienie wszystkiego, by zapowiedziany produkt wydać(w zapowiedzianym terminie).
Ot, zrobili sobie reklamę.
Dzięki za wydanie serii w Polsce-na pewno na tym zarobili, ale z fanami to już mają pozamiatane-z góry widać, że tylko o kasę im chodzi, widać na tym projekcie by nie zarobili. Po sprawie zresztą.
Awatar użytkownika
Snorky
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 04 Lis 2014, 00:54
Ostatnio był: 01 Lut 2018, 03:09
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez slawek73 w 06 Gru 2014, 10:43

No z punktu wiedzenia mojego, chociaz boję się odezwać :(
Ja też zachwycony nie jestem, że projekt popłynął, choć nie ukrywam, że ucieszyłem się jak dziecko (do czasu), gdy żem swoje nazwisko w gronie laureatów zobaczył :)
Ale tak szczerze, to fakt, że ew. miała się ukazać drukiem, i jeszcze jakieś piniondze by były, traktowałem jako miły bonus.
FS molestowałem cały ten czas, ale o WYNIKI. I je podali. Sprawdzić się tylko chciałem, wy chyba też prawda? No i docenili, widać coś tam się we mnie tli... Albo i nie. Bo coś tam sobie piszę, ale ot tak, dla zabawy. Jak FS zechce, abym coś dla nich pisał, napiszę, bo czemu nie?
Gdybym nie wygrał, prawdopodobnie machnąlbym ręką i wrócił do ulubionych zajęć, bo w konkursach szczęścia nigdy nie miałem - nawet jak w podstawówce były jakieś loterie, z jednym tylko pustym losem, ZAWSZE ja go wyciągałem :D
Zatem o co teraz ta awantura? Po co ten e-book forumowy? Opki wszyscy znamy, bo są albo właśnie pojawiają się na forum, poziom jaki jest każdy widzi i może sobie ocenić.
I tak sobie jeszcze pomyślałem... A jesli faktycznie, były słabe, to chyba nie w porządku byłoby kazac ludziom wydawac ok. 40 zł tudzież podpuszczac ich do czytania pieciuset stron nawet darmowych wypocin.W tym i moich, bo wcale nie uważam swoich tekstów za nie wiadomo co, i wręcz się cieszę, że moge je jeszcze przeredagować, tak aby były jak najlepsze :)
Na temat poziomu opowiadań, które tu wiszą i brały udział w konkursie, się nie wypowiem, z oczywistych względów, zresztą co niektórzy dali już pokaz "życzliwości". Nie tylko w ostatnich dniach, ale i wczesniej, gdy mialem czelność się do czegoś przyczepić.

I błagam, nie wyjeżdzajcie mi z argumentem, że o , teraz to mądry, bo wygrał. Bo niczego nie wygrałem, chyba że internety, za co niektórym chciałbym "serdecznie" podziękować, a najbardziej tut. adminom i paru userom, którym udało się spie*dolić mi radość z wygranej. Mam nadzieję, że przynajmniej oni byli przez chwilę zadowoleni.

Dziękuję za uwagę.

Za ten post slawek73 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Algir w 06 Gru 2014, 10:56

Glaeken napisał(a):
Algir napisał(a):Temat wałkowany wielokrotnie: Glaeken, do tego trzeba ludzi i sprzętu. I za wszystko trzeba płacić: za prawa autorskie (GSC musi swoje przytulić), za korektę, za redakcję (przy okazji pytanie: czaicie różnicę między pojęciami: korekta i redakcja? Nie? Szkoda.), za skład (złożenie ebooka to nie opylanie pól - przekonasz się, jak spróbujecie ogarnąć Sigil), za publikacje i dystrybucję na wybranej platformie. Tego się nie "wrzuca" (przynajmniej w takim wydawnictwie, jak FS) - ktoś ogarnięty musi poświęcić kupę czasu na redakcję, skład i konwersję. Dobra, nieważne.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest to takie hop siup. Ale ja bym tego aż tak nie demonizował. Dla chcącego nic trudnego. To ludzie tworzą sobie schody nie do pokonania.


Ok, tylko bez przygotowania merytorycznego jakość takiego przedsięwzięcia może być mocno wątpliwa. A Wy działacie zupełnie bez planu. Wprowadzacie działania siłowe na etapie, gdy jeszcze można się dogadać. Ktoś ze stalker.pl kontaktował się z FS w sprawie tego ebooka? Macie dużą ilość użytkowników, dobre forum i popularną stronę na FB - wśród fanów stanowicie zwartą siłę. Tylko musicie udowodnić, że jesteście partnerem do rozmowy.

Rozumiem, że w pierwszym odruchu poszedł hejt na wydawnictwo, ale teraz powinniście już ochłonąć i działać spokojnie. Zamiast szumnie zapowiadać ebook i toczyć wojenki na FB, skontaktujcie się z FS. Wątek antologii na forum ustawcie jako widoczny tylko dla zalogowanych użyszkodników, skasujcie obraźliwe komentarze na FB i wywalcie info o tym ebooku ze stalker.pl, zamiast tego napiszcie oświadczenie: że rozumiecie zaistniałą sytuację, że po ochłonięciu dołożycie starań, żeby osiągnąć porozumienie w sprawie publikacji ebooka wspólnie z wydawnictwem. Pokażcie, że jest możliwość wyjścia z tej sytuacji i można Was traktować poważnie. Słowem: zadeklarujcie chęć współpracy. Ustalcie plan działania, który pozwoli każdej stronie wyjść z tego z twarzą (wydawnictwu odbudować straty wizerunkowe, autorom przywrócić wiarę we własne możliwości).

Przedstawcie plan do oceny Meeshowi, następnie skontaktujcie się z FS - jeżeli w grę nie wchodzą dodatkowe pieniądze, które trzeba opłacić za licencję, będą podstawy, że spróbować się dogadać.
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 06 Gru 2014, 11:51

Kolega Algir chyba nawet dziada by chciał uczyć, jak ma charkać.

Jako moderator Działu Literatury pozwolę sobie odnieść się do tego bukietu dobrych rad.
O przygotowanie merytoryczne ludzi, mających być zaangażowanych w forumowego e-booka nie musisz się martwić, odróżniamy funkcje redaktora i korektora, tak, jak odróżniamy tatę od mamy.

O szczegółowych planach na razie nie mamy potrzeby informować na kworum, są one w momencie krystalizacji i uwierz mi, zajmują się tym ludzie, którzy wiedzą, co robią.
Nikt ze stalker.pl nie kontaktował się z FS w sprawie tego e-booka, bo nie ma takiej potrzeby, miałoby to być przedsięwzięcie fanowskie, na nie wydawnicze na szeroką skalę.

Żadnych hejtów na FS ze strony forum stalker.pl nie ma i nie było, są tylko opinie rozczarowanych i zwiedzionych na manowce ludzi.
Nie ma żadnej wojenki, ani żadnych działań siłowych, nie rozumiem, skąd masz takie pomysły i po co demonizujesz tę sytuację?

Forum jest w stanie poradzić sobie z opracowaniem, sporządzeniem, profesjonalną redakcją oraz korektą, profesjonalnym składem, a nawet jeśli udało by się uzyskać odpowiednie zgody, z drukiem e-booka nakładem sił własnych forumowiczów i w dalszym ciągu mówimy o wydawnictwie darmowym. Zupełnie przypadkowo funkcjonują na forum ludzie, zajmujący się życiowo tymi dziedzinami, a potrafiący się zgrać i zrobić coś razem.
Tyle.

A, i jeszcze jedno, w Administracji forum rozmowy o e-booku z forumowymi opowiadaniami trwały od dłuższego czasu, a zaczęły się na długo wcześniej, zanim FS ogłosiła nabór do Antologii.
Po fiasku tematu Antologii, można wrócić do starego projektu i zrobimy to z przyjemnością.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Algir w 06 Gru 2014, 12:39

Ok, Realkriss - to Wasza ścieżka. Skoro jesteście głosem wszystkich forumowych autorów, to z mojej strony pass. Jest takie karciane powiedzenie: kibic z dala się nie wpie...dala.

Tylko proszę, pamiętaj: Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię.
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 06 Gru 2014, 13:10

Ano widzisz, to nie chodzi o to, że się nadęliśmy i teraz forumowi autorzy mają się wypiąć na cały świat, bo MY im zrobimy dobrze.

Przeciwnie, panowie się sprężyli, powysyłali teksty, rzadko zdarza się sukces za pierwszym razem, a co nas nie zabije, to tylko nas wzmocni. Uważam, że ludzie mający talent i zapał do pisania, powinni szukać konkursów i naborów, a potem brać w nich udział ile wlezie, próbować, ile się da.
Ja na pewno jestem orędowniczką forumowej twórczości, wierzę w nią i widzę wśród naszych "pisarzy" talenty, postacie dobrze rokujące, od kilku lat patrzę z przyjemnością, jak pewne osoby się niesamowicie rozwinęły.

Dlatego jest mi bardzo przykro, że argumentem FS była słaba jakość tekstów (przynajmniej z forum), nigdy się z tym nie zgodzę.
A najbardziej żałuję, że FS nie miała okazji zapoznać się ze świetnymi tekstami KOSHIEGO, które zostały przeze mnie Meeshowi przekazane z resztą forumowych tekstów i odrzucone na starcie. Niepojęte.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Algir w 06 Gru 2014, 15:23

Realkriss napisał(a): Dlatego jest mi bardzo przykro, że argumentem FS była słaba jakość tekstów (przynajmniej z forum), nigdy się z tym nie zgodzę.
A najbardziej żałuję, że FS nie miała okazji zapoznać się ze świetnymi tekstami KOSHIEGO, które zostały przeze mnie Meeshowi przekazane z resztą forumowych tekstów i odrzucone na starcie. Niepojęte.


Realkriss, nie chcę się spierać na temat jakości tekstów z forum - wg mnie w pierwszej kolejności wszystkie potrzebują dobrej redakcji. Potrzebują spojrzenia osoby z doświadczeniem, która solidnie wyczyści i opracuje teksty.
W żadnym przypadku nie traktuj tego jako zarzut - prawda jest taka, że autor tylko do pewnego stopnia może sam poprawić własne opowiadanie/książkę. Dotyczy to wszystkich, nawet zawodowców - praca dobrego redaktora nadaje ostateczny kształt treści. Dlatego teksty z forum mają surową formę - to normalne, że trzeba nad nimi popracować.

Wiesz, mnie od początku zastanawiało, dlaczego teksty opublikowane w sieci, czyli praktycznie "spalone" dla wydawcy, są brane pod uwagę w tym konkursie. Dziwne to mocno, tak samo, jak dziwi mnie, że pozostali autorzy tak chętnie "palą" swoje teksty zgłoszone do konkursu. Wiesz, to trochę bez sensu - publikować opka, które dodatkowo są mocno surowe i nie można ich już potem wykorzystać. A piszący fani stalkera nie są zbyt pracowici - konkurs trwał 3 miesiące i wpłynęło tylko 150 prac, czyli niewiele.
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez KoweK w 06 Gru 2014, 15:31

slawek73 napisał(a):Po co ten e-book forumowy?

Głównie w ramach manifestu, ale tak czy siak było to wyjście awaryjne: z Glikolenem już dawno to obgadaliśmy, więc po części spodziewaliśmy się faila od strony FS. Plany zrobienia zbioru opowiadań sięgają dalej niż pojawienie się Meesha w światku S.T.A.L.K.E.R.a.

Algir napisał(a):A Wy działacie zupełnie bez planu.

Tak... w emocjach napisałem, że robimy e-booka bez sprawdzenia czy jesteśmy do tego zdolni. Wszystko obgadaliśmy i wiemy, że jesteśmy w stanie zrobić coś na dobrym - aczkolwiek amatorskim - poziomie. Ludziom zainteresowanym to wystarczy, opinia zawodowych krytyków literackich raczej nas nie będzie obchodzić. Będzie korekta, redakcja i wszystko to, co uczyni tego e-booka "strawnego" dla zwykłego fana uniwersum. Nie będziemy tutaj celować w zwykłego czytelnika.

Algir napisał(a):Zamiast szumnie zapowiadać ebook i toczyć wojenki na FB, skontaktujcie się z FS.

Chwila, mam pokazać w jaki sposób ze mną Meesh - przedstawiciel FS - rozmawiał gdy go pytałem o to czy trolluje z tym "słabym poziomem opowiadań"? :E Kontynuować tego nie będę skoro olewa proste pytania. A o kontakt z FS - spytaj Glaekena... ale nie wiem czy ci odpowie.

Algir napisał(a):Ktoś ze stalker.pl kontaktował się z FS w sprawie tego ebooka?

Nie.

Algir napisał(a):skasujcie obraźliwe komentarze na FB

Jakie?

Algir napisał(a):wywalcie info o tym ebooku ze stalker.pl

Bo?

Algir napisał(a):napiszcie oświadczenie: że rozumiecie zaistniałą sytuację

:E Zawsze byliśmy szczerzy, nigdy nie robiliśmy niczego pod publiczkę i tym staramy się wyróżniać od innych lizodupów wśród niektórych partnerów. Jeżeli jakieś działania nam się nie podobają - piszemy to wprost, bez ogródek. To samo było z felernym "pakietym startowym" Survarium. Nigdy nie znajdę zrozumienia dla czegoś takiego jak złamanie umowy.

Algir napisał(a):jeżeli w grę nie wchodzą dodatkowe pieniądze, które trzeba opłacić za licencję

Z tego co mi wiadomo nie potrzeba żadnej licencji do wydania fanowskiego zbioru opowiadań. Przynajmniej od zwykłego szarego serwisu tworzonego hobbystyczne.

My tu gadu-gadu, a fani uniwersum Metra dostaną kolejną antologię: http://metro2033.pl/news/aktualnosci/st ... owiadania/

Zresztą nie dziwie się temu, bo uważam, że seria literacka tego uniwersum zawsze stała na wyższym poziomie od stolkera.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 06 Gru 2014, 15:34

Algir widzę, że jednak z uporem maniaka chcesz tłumaczyć na czym polega redakcja tekstów, to wszystko o czym piszesz jest oczywiste dla profesjonalnego redaktora, a takiego mamy.
Co do tego, że teksty były wcześniej publikowane na forum, nie widzę w tym nic złego, przeciwnie w przypadku tekstów fanowskich to nawet lepiej bo zostały przeczytane i polubione, bądź nie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość