Informacje nt. książki

Re: Czerep mutanta

Postprzez marcel w 23 Maj 2014, 01:11

Nie no, to fakt, psioczyć łatwo a przyznać trzeba że akurat ta okładka jest chyba najlepsza ze wszystkich dotychczasowych. To jest, chciałem powiedzieć, najmniej zła. Tylko ten zakapturzony na drugim planie... :E

Image
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler

Za ten post marcel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi, Tormentor, Imienny.
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: Czerep mutanta

Postprzez Kudkudak w 23 Maj 2014, 07:33

Mi też się sama grafika podoba, jedyny problem jaki widzę to reaktor w tle. Wydaję się stracić cały swój majestat i strach, jaki budzi wśród stalkerów. Na tej okładce wygląda po prostu jak stary, przerdzewiały hangar albo fabryczkę, do której udają się żule na libację. I ta torba, wygląda jak jakaś reklamówka z Tesco, tylko że zrobiona ze skóry... ja pie*dolę.

Zgadzam się z Kowkiem, tak trudno zrobić normalną okładkę w sensie pożyczyć tą z rosyjskiego wydawnictwa? Ja rozumiem że Meesh, Pierwszy Polski Stalker to musimy mu zrobić super oprawę graficzną z pie*dolonym trójkątem i masą innych bezużytecznych rzeczy, ale po co robić to samo z Noczkinem? Dla mnie wytłumaczenie, że to jakaś seria literacka, jest bezsensu. Meesh to Meesh, Noczkin to Noczkin, i powinno się wydać jego książki w przyzwoitej oprawie, panującej do książki.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Czerep mutanta

Postprzez Omnibus w 23 Maj 2014, 08:02

O, nareszczie jakaś okładka o której nie będę musiał pisać paszkwila na pół strony :caleb:
Nie, serio. Podoba mi się. Nawet fajny, rdzawy filtr kolorów użyli. Faktycznie sarkofag mogli by zrobić... większy, upiorniejszy, bardziej znaczący.
Niemniej jak na Fabrykę, to wielki progres.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Czerep mutanta

Postprzez Meesh w 23 Maj 2014, 08:28

Poczekam aż się wszyscy wielcy eksperci wyżołądkują, wyprodukują, każdy pokaże jakim jest specem od kompozycji, sprzętu i grafiki, o ile to okładki rosyjskie są lepsze od naszych (BTW nie wiem czy ktoś zauważył że to jest właśnie grafika z rosyjskich), jak to przecież łatwo było "wziąŚć" którąś z oryginalnych... Poczekam jeszcze trochę.
Swoją droga, beka z niektórych waszych eksperckich postów lepsza niż z fryzjera Gandzi.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Kudkudak, Pangia, Gość, Kałach.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Czerep mutanta

Postprzez Tormentor w 23 Maj 2014, 08:30

Mnie się w ogóle te okładki nie podobają czy to "Ślepa Plama" czy "Ołowiany Świt". Mają w sobie jakiś taki minimalizm, wyglądają bardziej jak grafika na plakat z okazji zlotu fanów sztaklera. W sumie kij tam z okładką, liczy się przecież treść, ale skoro ruskie mają fajne oprawy to czemu my nie możemy mieć :P Wiem, czepiam się.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Lis 2023, 20:59
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Czerep mutanta

Postprzez Grzechu300 w 23 Maj 2014, 09:23

Meesh napisał(a):Poczekam aż się wszyscy wielcy eksperci wyżołądkują, wyprodukują, każdy pokaże jakim jest specem od kompozycji, sprzętu i grafiki, o ile to okładki rosyjskie są lepsze od naszych (BTW nie wiem czy ktoś zauważył że to jest właśnie grafika z rosyjskich), jak to przecież łatwo było "wziąŚć" którąś z oryginalnych... Poczekam jeszcze trochę.
Swoją droga, beka z niektórych waszych eksperckich postów lepsza niż z fryzjera Gandzi.


My swoje, Ty swoje. :)
No ale dobra, nie ocenia się książki po okładce.

Już olewając te trójkąty itp. bo aż tak bardzo mi np. nie przeszkadzają - nie znam się na zasadach dawania obrazów na okładkę ze strony wydawcy i strony formalnej, mówię tylko, że czasem dziwnie wyglądają ze strony potencjalnego odbiorcy. No ale dobra, okładka to okładka.

Nie dałoby rady może rzucić jakimś konkursem na okładkę/zdjęcie na okładkę? Dalibyście w nagrodę książkę czy szpej z Frontowca, i nie musielibyście stockowych zdjęć wrzucać. I wilk syty, i owca cała. ;)

Tylko jedno wytłumacz - po co przez 2 Twoje książki i 1 Noczkina siać strach przed głębią Zony, żeby w kolejnej rzucić na rozkładówkę sam Reaktor? ;)

W sumie to nie podałeś informacji, czy to jest już rzeczywista okładka, więc wszystkie nasze "hejty" mogą być bezcelowe. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czerep mutanta

Postprzez Terminus w 23 Maj 2014, 10:06

Okładka najlepsza ze wszystkich dotychczasowych.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czerep mutanta

Postprzez Omnibus w 23 Maj 2014, 10:18

W sumie to nie podałeś informacji, czy to jest już rzeczywista okładka, więc wszystkie nasze "hejty" mogą być bezcelowe.

Prawfdopodobnie teraz sprawdzają, czy spodoba się odbiorcom, którzy przy okazji premiery każdej poprzedniej podnosili rumor (zazwyczaj niestety słusznie) o okładki, bez ustawiania jej jako "oficjalnej".
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Czerep mutanta

Postprzez Terminus w 23 Maj 2014, 10:25

Sądzę, że wątpię.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czerep mutanta

Postprzez KoweK w 23 Maj 2014, 10:37

Ta, FS na pewno płaciło by grafikowi za dodatkowe parę h pracy, by sprawdzić opinię na jakiś forumach i facebookach. :E

Meesh pisał na facebooku, że ruskie nie chcieli dać oryginalnej grafiki z "Czerepu Mutanta" - to tylko pokazuje, że nawet oryginalni twórcy nie dbają o jakość tej serii w Polsce. :E Ja nie mówię, że okładka jest zła, bo wg mnie jest ona w czołówce tych rosyjskich - wkurza mnie jedynie to, że w tej serii literackiej jest taki burdel (polska seria inna, ruska seria inna, ponoć ta niemiecka też była inna), do tego ta koncepcja jasnego tła, którą trudno dostosować do szaro-burych klimatów S.T.A.L.K.E.R.a. ;_;

- - -

Bonus, czyli skąd pochodzi polska okładka CM oraz jej oryginał bez białego tła.

Image

Ilustracja do okładki książki serii S.T.A.L.K.E.R. pt. "Reszta to przeznaczenie" (rus. Остальное - Судьба), autor: Michaił Uspenskij
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:09
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Informacje nt. książki

Postprzez Meesh w 23 Maj 2014, 11:34

Nie tyle "nie dbają", ile AST ma teraz proces z GSC - po co mają tamtym pomagać, jak nie muszą?
Okładka jest bardzo fajna graficznie, trzyma klimat i przyciąga wzrok. Reszta jest nieistotna.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Czerep mutanta

Postprzez Pan Skarbonka w 23 Maj 2014, 14:22

marcel napisał(a):Nie no, to fakt, psioczyć łatwo a przyznać trzeba że akurat ta okładka jest chyba najlepsza ze wszystkich dotychczasowych.


Sama grafika w ogóle nie jest istotna jeżeli jest wciśnięta w taki layout. Wszystkie wyglądają tak samo miernie.
Aż dziw bierz, że DC która robi okładki przyzwoite, a niekiedy nawet rewelacyjne, w przypadku Stalkera wydusiła to coś. Nawet Gimp wydaje się być tutaj zbyt profesjonalnym oprogramowaniem do tworzenia kolejnych wersji.
Image

Za ten post Pan Skarbonka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Kałach.
Awatar użytkownika
Pan Skarbonka
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 10 Mar 2013, 21:40
Ostatnio był: 05 Lip 2015, 21:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 81

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czerep Mutanta

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość