Doom

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Doom

Postprzez Imienny w 18 Kwi 2016, 15:50

Wiem. Każdy ma swoje blaski i cienie. Tylko Warner ma najmniej cieni, a Batman był poważnym wypadkiem przy pracy (zły deweloper do portu). Poza tym, kto inny? NoVision ze swoim Call for Money? Może, że Deep Silver, wydawca udanego Metro Redux, 2K Games? - Epic Games ma UT, więc nie wiem, czy będą chcieli DOOM-a. Poza tym dla liczącej się części deweloperów/wydawców taka marka będzie za dużą odpowiedzialnością i nie będą chcieli się jej podjąć. Patrząc na model marketingowy DOOM-a boje się, że taki wydawca (Bethseda Softworks) skończy się tym, że id Software zostanie ukatrupiony, a kto by tego chciał? Już lepsze ryzyko wpadki niż ryzyko upadku. Tak uczciwie to nie ma chyba w pełni dobrego wydawcy, trzeba tylko szukać optymalnego. A Bethesda na bank nim nie jest. Co niestety pokazała już około 10 lat temu.

Co do portu, o którym mówisz - To i tak nie pobije Quantum Break, gdzie wyjść z gry można tylko zamykając proces. Ktoś zapomniał dodać przycisku EXIT THE GAME. :E

EDIT: Nadciągam z miarę pozytywną informacją (zależy od punktu widzenia) - znany z modyfikacji Brutal DOOM SGtMarkIV przygotowuje właśnie wersję na DOOM 64 - na ten moment Brutal Doom 64. Projekt w wersji "early alpha", za jakiś czas oficjalny trailer:


EDIT 2: Rozmyślania TotalBiscuit na temat bety (w języku angielskim) - Dosyć trafnie w dwóch słowach określił, jaki jest jej główny problem - "Identity Crisis" (Kryzys Osobowości), coś z czym problem ma m. in. Fallout 4. Czyli prawdopodobnie będziemy mieć dobrą grę biorąc pod uwagę tryb dla jednego gracza i SnapMap i słabego DOOM-a biorąc pod uwagę tryb dla wielu graczy. Niestety, zważając na drugiego dewelopera trybu dla wielu graczy nie powinno to specjalnie dziwić. Z tego też powodu przestałem na ten moment myśleć o kupnie - poczekam do premiery i wtedy zobaczę, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Bo tu wszystko jest możliwe.


EDIT 3: Jakby ktoś narzekał na brak pojazdów w DOOM 1 czy 2, proszę:
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Reklamy Google

Re: Doom

Postprzez caleb59 w 28 Kwi 2016, 15:45

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Doom

Postprzez atikabubu w 05 Maj 2016, 19:09

Co to za powolne wstawianie filmików? :suchar:

Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 01 Sty 2024, 01:00
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Doom

Postprzez Imienny w 12 Maj 2016, 19:11

Stary post:
:

Kolejny gameplay z DOOM-a. :P


I tak pewnie powiedzą, że stare, ale co tam :P - gameplay z GTX 1080 (140 FPS to jest coś :suchar: )


Krótka historia o tym, jak powstała muzyka do DOOM-a



John Romero zrobił kolejną mapę, tym razem E1M4:
https://www.dropbox.com/s/0kw4fqg1tuxpnxx/e1m4b.zip
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Doom

Postprzez Omnibus w 06 Cze 2016, 20:07


Za ten post Omnibus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Doom

Postprzez Cromm Cruac w 06 Cze 2016, 20:40

Było :tm:

A ten nowy Doom to ma w ogóle jakiegoś sensownego singla czy to tylko tak dla picu do przejscia w 2h?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Doom

Postprzez Imienny w 09 Cze 2016, 16:40

Stwierdzam, że podobnie jak w przypadku The New Order "pozytywnie się rozczarowałem" i na najwyższym dostępnym od razu poziomie trudności nie bacząc na wszystkie sekrety (ogólnie jest ich multum) było to tak 12-13 godzin.

A tryb sieciowy jak był słaby tak pozostał słaby. Niestety panowie z Certain Affinity się nie popisali - pobawić tam się można (nawet lektora wyłączyć, co zaliczam na plus :suchar: ), ale na długo to to nie jest. A sam SnapMap jest krytykowany ze względu na rzekome ograniczenie co do liczby wrogów.

A polonizacja w kampanii - matko jedyna, co za słabizna. Po usłyszeniu pierwszego zdania od razu przełączyłem na angielskim, gdzie jest to wykonane bardzo solidnie.

Taka tam recenzja - warto popatrzeć na inne, chociaż obawiam się wpływu "kampanii marketingowej" wydawcy na ocenę w niektórych przypadkach.


Mutanty pokłóciły się o to, który DOOM lepszy :suchar:


Tryb sieciowy dostanie kilka poważniejszych zmian, tym razem robią to ludzie z id Software, nie Certain Affinity :D
http://www.eurogamer.net/articles/2016- ... ayer-on-pc
http://pclab.pl/news70097.html

Kolejna recenzja (od quaza)


I jeszcze jedna recenzja (IGN Polska)
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Doom

Postprzez Koma w 11 Cze 2016, 13:42

Jak ktoś jest zainteresowany to ja robiłem ripy soundtracka wyrwane prosto z plików gry, zaje*iste gunwo fhóy.

https://www.youtube.com/channel/UCeI9Pg ... zZvW--TIag

A tutaj parę próbek:




A tu macie pełny download - https://mega.nz/#F!XMsTDR6A!zxO1xg_znF6LnkBKk2ugpw

Za ten post Koma otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Koma
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 02 Sie 2014, 19:46
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 18:43
Miejscowość: München
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 27

Re: Doom

Postprzez Imienny w 12 Sie 2018, 23:27

Kilka dni temu na QuakeCon zaprezentowano kolejną odsłonę serii, DOOM: Eternal. Zapowiedziany jest na PC, XONE, PS4 oraz NS. Fragment rozgrywki poniżej, premiera w przyszłym roku.

Niektóre z wiadomych rzeczy (na podstawie chociażby Q&A z czołowymi pracownikami studia):
-Certain Affinity nie będzie odpowiedzialny za tryb sieciowy, a zajmie się tym id Software. Ogromny plus, bo tryb sieciowy DOOM (2016) jest chyba najbardziej nijakim multikiem z jakim się zetknąłem.
-Na horyzoncie nie ma DLC do trybu sieciowego, ale do kampanii;
-Nowa iteracja silnika, tym razem id Tech 7.
Źródła:
https://www.pcgamesn.com/doom-eternal/doom-eternal-dlc
https://www.pcgamesn.com/doom-eternal/release-date

Zważając, że DOOM (2016) to w ogólnym rozrachunku najprzyjemniejsza niespodzianka growa od ostatnich kilku lat, czekam z niecierpliwością na więcej informacji na temat nowej odsłony. No i nie zapominajmy o odpowiedniej ścieżce dźwiękowej, która to w DOOM (2016) jest majstersztykiem. ;)
Ostatnio edytowany przez Imienny, 30 Sty 2019, 22:39, edytowano w sumie 1 raz
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Doom

Postprzez Pilot w 20 Sie 2018, 08:05

Nie bede grau bo z imigrantów i demonów żarty robio.

Za ten post Pilot otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Doom

Postprzez Imienny w 11 Cze 2019, 00:05

Pojawiła się zapowiedź z datą premiery 22 listopada 2019 roku. Czekam z niecierpliwością, bo brzmi interesująco.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości