Risen

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Risen

Postprzez Alvarin w 11 Sie 2010, 09:05

tak przy okazji pytanie do ludzi na samym początku tematu: jak można porównywać risena do fallouta? co te gry tak na poważnie mają ze sobą wspólnego ? :facepalm:

A sam risen, gra po prostu wymiata, bardzo szybko sie wciągnęłem w świat, bardzo szybko zachorowałem na jeszcze jeden level, na jeszcze jedno zadanie... i wszystko byłoby pięknie, ale jest pewna rzecz, która sprawiła, że gra mnie w końcu wkurzyła i wyleciała z dysku przed czasem...

Idę sobie przez jakieś pole. Widzę, że jest jakiś chwast, który da się zebrać. No to go zbieram. I w tym momencie widzę, że zebrałem 1/10 chwastów w jakimś zadaniu. Jakim k%^*&a zadaniu? Zebrałem 10 sztuk: "zadanie ukończone" WTF? idę dalej, spotykam jakiegoś zakonnika "czy zebrałbyś dla mnie 10 chwastów?" :|

Wchodzę do domu, gdzie mam tylko przeczytać książki. Ale znajduje jakiś przełącznik na ścianie i otwiera sie tajne przejście. I znowu wypełniam zadanie grubo przed tym jak je dostanę, kur!!!!!!!!!!!!!!!!!

To naprawdę bardzo mi psuło przyjemność z gry i klimat i w końcu straciłem cierpliwość do niej. Mimo wszystko spokojnie ocenka 8+/10 za całą resztę:)

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Reklamy Google

Re: Risen

Postprzez von Carstein w 12 Sie 2010, 15:21

BJ: Dlatego duchowy, ponieważ robią go ludzie z Piranhi.

Ja osobiście wiązałem z tą produkcją wielkie nadzieje... Seria Ghothic sprzedana, piranhia już nic tam nie zrobi, kto wie jak będzie wyglądać kolejny Ghotic...

Mapa... mapa jest dość mała, owszem... ale realna. Wyspa. Nic dodać nic ująć. Mogłaby być o wiele większa, ale i tak spełnia kryteria wyspy.

A w G3 jakiś geniusz zrobił cały kontynent... kontynent, który jest mniejszy niż dowolna wyspa z OFP. Gdzie lasy są pycie, gdzie z miasta do miasta/wioski mamy ok. 1-2 minut drogi... mapa wielka, lecz wygląda (jej zrealizowanie) fatalnie. Moim zdaniem tylko Nordmar trzyma poziom (najmniejszy, ale jest zrobiony cudnie!).

Zadania w Risenie... miałkie, nie dorównują tym z GI/II. Zadania poboczne są tragiczne, jest ich mało... Fabuła (wątek główny)... powtórka z poprzednich ghotików... Kryształy, kielichy, smoki... ech...

Ale... grało mi się świetnie. Wymagająca skupienia walka, mimo wszystko ładne widoczki, mnóstwo potworków, dość ciekawych (świetnie wykonali ghule). Tylko króciutka... 50-60h to dla mnie bardzo mało... ale są aż trzy sposoby, wiec 3 razy 50 = 150. :)
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Risen

Postprzez Axideus w 12 Sie 2010, 16:25

Moje zdanie brzmi tak: Risen jest świetnym RPG o ile umiesz się w niego wczuć. Mapa może i mała ale bardzo dorobiona z wieloma ciekawostkami. Dużo możliwości, ciekawe moce i umiejętności. Dużo broni, sprzętu i przedmiotów. Ciekawa atmosfera i dobra wciągająca fabuła. Przeciwnicy inteligentni, dobrze myślą taktycznie i walczą najczęściej zespołowo. Ja osobiści przeszedłem grę z 4 razy i za każdym razem byłem zadowolony. Dużo questów i wątków pobocznych. Jedyny mankament to raczej słabe zakończenie :( . Niestety ale bardzo mnie zawiodło. Generalnie jednak Risen to świetny RPG i polecam go każdemu. Jeśli ktoś zdecyduje się by zagrać to musi pamiętać o najnowszym patchu! Cóż gra pod względem optymalizacji bez patcha jest kiepska i ma dużo bugów. Z patchem wreszcie można zasuwać na wysokiej grafie i nie martwić się żadnymi błędami. Osobiście Risen jest u mnie bardzo wysoko daje mu 9/10 [za fatalne zakończenie :( ] i polecam każdemu fanowi RPG.
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Risen

Postprzez impulse_101 w 19 Sie 2010, 23:17

Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Risen

Postprzez Bambosz107 w 09 Wrz 2010, 17:09

Miałby może ktoś save z Risena w okolicach robienia questów w mieście i koniecznie pracy dla bandytów? Jeśli tak, to napiszcie, w jakim dokładnie jesteście miejscu i jaki jest wasz ekwipunek.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Risen

Postprzez Fenishi w 12 Wrz 2010, 15:41

Powiem tak - w Risena zacząłem grać dopiero wczoraj. I muszę przyznać, że dawno żadna gra tak mnie nie wciągnęła :D Wszystko pewnie za sprawą tego, że niemal wszystko jest w niej "gothicowe" :P Moim zdaniem tak powinien wyglądać Gothic 3...

Bambosz107 - ja właśnie zmierzam do Miasta, a na bagnach wykonałem prawie wszystkie questy :wink: Więc jak coś to pisz na PW :)
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Risen

Postprzez Śliski w 12 Wrz 2010, 17:08

Zagrałem troche w Risena i stwierdzam że jest on lepszy niż trójka
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: Risen

Postprzez Axideus w 12 Wrz 2010, 17:12

Fenshi wreszcie ktoś to przyznał otwarcie nie doszukując się wad :E . Dzięki Impulse za wiadomość :wink: .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Risen

Postprzez Fenishi w 12 Wrz 2010, 19:35

Hm... Fenishi :P Nie ma gry bez wad - a Risen ma ich tak niewiele... w porównaniu do g*wnianej trójki jest to ilość wręcz znikoma :E A ma jedną, ogromną zaletę - niesamowitą grywalność :wink:
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Risen

Postprzez MalinaOSG w 15 Lut 2011, 07:57

Grało się w poczciwego Risena. Z początku nie byłem zainteresowany grą ale gdy tylko się dowiedziałem że można zostać bandytą, zagrałem i nie zawiodłem się. Misje dla bandytów były bardzo fajne i klimatycznie pasujące, te na bagnie jak i w mieście, choć zawiodłem się gdy miasto zostało odzyskane przez Dona Estebana to był tam tylko on a ja miałem nadzieje że wszyscy się zlecą do miast :|. No nic jeśli chodzi o resztę fabuły to nawet fajna, tylko walka z tymi jaszczuroludzimi mnie dobijała byli za silni. Po zabiciu wszystkich członków zakonu i okazaniu się że w 3 rozdziale trza zabijać silniejsze jaszczuroludzie to się zrezygnowałem i tak misje dla bandytów się skończyły więc główny powód chęci zagrania w tą grę został spełniony.
Zona jest darem tego świata, a my wolność jesteśmy jej obrońcami, będziemy ją chronić bezapelacyjnie do samego końca a wrogowie zony będą skończeni gdy my z nimi skończymy.

Cytat. Życie jest jak bycie stalkerem zawsze trzeba walczyć oto by móc żyć oto by móc stać się kimś lepszym.

Cytat. Negatywne skutki picia radioaktywnej wódki.
Awatar użytkownika
MalinaOSG
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 20 Kwi 2012, 08:40
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: Risen

Postprzez Bambosz107 w 18 Kwi 2011, 22:37

Podepnę się pod temat: chcę nauczyć się otwierania zamków na 3 poziomie, ale Cid nie chce ze mną gadać, Patty siedzi za miastem i też nic tylko 'Haven't you got nothing better to do?'. Słyszałem, że Sonia może nas tego nauczyć, jednak ona też nie chce ze mną rozmawiać! Na każdego z nich rzucałem Żart, ale to nie pomogło. Jakieś pomysły? Jestem w rozdziale 1, pracuję dla Dona, aktualnie mam się spotkać z kolesiami z zakonu i prowadzić jakieś pertraktacje.


Post przekopiowany z jakiegoś forum o Risenie, jak ktoś grał to się kapnie o co chodzi. :P
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Risen

Postprzez fosio w 19 Kwi 2011, 10:01

Bambosz107 napisał(a):Podepnę się pod temat: chcę nauczyć się otwierania zamków na 3 poziomie, ale Cid nie chce ze mną gadać, Patty siedzi za miastem i też nic tylko 'Haven't you got nothing better to do?'. (...)


Z tego co pamiętam to Patty Cię może nauczyć trzeciego poziomu, jest jedno ale. Może to zrobić dopiero w późniejszym rozdziale. Dokładnie który tego już nie pamiętam. Zagadaj do niej jak przejdziesz do drugiego. Jak nie to w trzecim itd.
Dodam że miałem opcję nauki od niej kiedy wykonałem questy w mieście na jej korzyść. I jw. w dalszym ciągu gry.
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 6 gości