Heroes of Might & Magic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez LavosCore w 10 Lut 2011, 09:51

Nie chodzi mi o to, że grafika 3D sama w sobie jest zła. Uważam tylko, że jest nadużywana albo źle wykorzystywana. Możliwości współczesnego sprzętu pozwalają na uzyskanie zarówno zaawansowanego fotorealizmu jak i zupełnie baśniowych efektów. A w Hirołsach 5 mamy pójście po łatwiźnie - kiepską grafikę wyglądającą, powtórzę kolejny raz, jak skrzyżowanie Etherlords z Warcraft III.


Gdzie tam nadużyto, skoro tylko dodano?
Grafika fotorealistyczna - zabawna rzecz, najszybciej się starzeje ze wszystkich rodzajów grafiki. Pewnie dlatego miedzy innymi na nią się zdecydowano.
Bo ja wiem, czy to pójście na łatwiznę? Trochę nie rozumiem twojego toku rozumowania - nie wsadzać 3D do gier z tradycyjną 2D, a jeśli już wsadzać, to ma być fotorealistyczna, na miarę Crysisa pewnie. No kaman.

To kolejny WIELKI plus H3.


Raczej dla ludzi, którzy to zrobili. I to kolejny przykłąd, że jeśli oczekujesz na dobre innowacje w grze - poszukaj w modach.

Wspomne tylko jeszcze raz, że piątka dla mnie to taki Fallout 3, Red Alert Generals czy inny tym podobny trójwymiarowiec.


Tzn?
F3 został schrzaniony przez przekopiowanie większości systemu rozgrywki z Obliviona, poważną wadą RA3 jest zmiana klimatu z mrocznego i poważnego na żenującą momentami komedię. W Generalsy nie grałem.
Jeśli możesz, to może nieco rozwiń, bo na razie brzmisz, jakbyś obwiniał te gry za zaimplementowanie do nich 3D.
Awatar użytkownika
LavosCore
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:02
Ostatnio był: 08 Mar 2011, 00:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez Terminus w 10 Lut 2011, 10:24

LavosCore napisał(a):Gdzie tam nadużyto, skoro tylko dodano?
Grafika fotorealistyczna - zabawna rzecz, najszybciej się starzeje ze wszystkich rodzajów grafiki. Pewnie dlatego miedzy innymi na nią się zdecydowano.
Bo ja wiem, czy to pójście na łatwiznę? Trochę nie rozumiem twojego toku rozumowania - nie wsadzać 3D do gier z tradycyjną 2D, a jeśli już wsadzać, to ma być fotorealistyczna, na miarę Crysisa pewnie. No kaman.

Ależ to proste drogi Watsonie...
Po pierwsze napisałem, że nie widzę specjalnego sensu w użyciu 3D na mapie świata. Ale skoro go użyto/dodano to dlaczego nie postarano się o stworzenie jakiegoś oryginalnego, niepowtarzalnego sposobu przedstawienia świata; stworzenia grafiki tożsamej tylko z tą grą? Podane przykłady fotorealizmu i baśniowych efektów miały tylko pokazać, że możliwości jakie daje grafika trójwymiarowa są nieograniczone i pozwalają na stworzenie czegoś oryginalnego. Nigdzie nie napisałem, że chcę w Hirołsach grafiki a'la Kryzys...
Napiszę jeszcze prościej: używanie grafiki 3D "po najprostszej linii oporu" sprawia, że gry wyglądają prawie tak samo: Etherlords, Etherlords II, Warcraft III, HoM&M V, King's Bounty... Choć ta ostatnia dzięki cukierkowo-baśniowej stylizacji wygląda trochę lepiej...
Chyba że przyjmiemy, że graficzna brzydota i kicz są nierozłączną cechą gier z serii Might&Magic [turówki i rpg] i nie będę się czepiał...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez liwkid w 10 Lut 2011, 11:19

Raczej dla ludzi, którzy to zrobili.


Nie czaję Cię. Ja nie jestem twórcą.

I to kolejny przykłąd, że jeśli oczekujesz na dobre innowacje w grze - poszukaj w modach.


Nie jest to oczywiste?

Jeżeli chodzi o WoG a Heroes 3:
- poziom trudności, rozbudowane AI
- wogifikacja (nie nowości WoG'a bo te są imo kiepskie, ale pełna kontrola nad generowaniem map)
- tylko wersja 3,57F

Przeglądałem mody do Heroes 5 i:
- większość modyfikuje jednostki w zamkach tak, aby upodobnić je do tych z 3
- balanse, miedzy innymi balans dodatkowych ulepszeń z Dzikich Hord (widać pośpiech w wydawaniu dodatków nie służy rozgrywce - tylko nie wyskakuj mi z Fortress z H3)
- mody zmieniające wyglądy jednostek/zamków/budynków

Tzn?
F3 został schrzaniony przez przekopiowanie większości systemu rozgrywki z Obliviona, poważną wadą RA3 jest zmiana klimatu z mrocznego i poważnego na żenującą momentami komedię. W Generalsy nie grałem.
Jeśli możesz, to może nieco rozwiń, bo na razie brzmisz, jakbyś obwiniał te gry za zaimplementowanie do nich 3D.


Tak jest. Uważam za głupotę dodawać kolejną oś do gry która grywalna jest dzięki swojej (nawet pseudo) dwuwymiarowości. Chyba jednak najlepszym przykładem jest Worms 3D. Dla mnie Fallout 3 ma się nijak do 2 czy 1, ale to temat o Heroes 3 więc nie piszę nic o tym więcej. RA3 jest w porządku, ale Generals to tragedia (nie tyle, ze 3D co właśnie dodatkowe próby rozbudowy systemu rozgrywki), ale o nim też nie pisujemy tutaj. A i sprostuję jeszcze: "każdy trójwymiarowiec" o korzeniach w dwóch wymiarach.

A i ciekawostka: Grafiki i animacje do H3 były robione w 3D. Jak na rok 98 to i tak "ołowiane żołnierzyki" lepiej się prezentowały niż dzisiejsza piątka.
| CORE i5-520m 2,4GHz @ 3,16GHz | 4GB DDR3 | NVIDIA GTS 360M 1GB DDR5 | Seagate Momentus 320 GB 7200 RPM SATA-II
Awatar użytkownika
liwkid
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 01 Mar 2008, 00:13
Ostatnio był: 02 Maj 2014, 12:12
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 8

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez LavosCore w 13 Lut 2011, 12:02

Jaasne. Główną winą tych gier było 3D. Bo 2D ratuje wszystko i nadaje każdej grze głębi.

* '99
Nieczytelnością jednostek (ludzkie jednostki dla przykładu) oraz ich plastikowym wyglądem cofnęli się o ponad trzy lata. Część pierwsza była już bardziej dopracowana.
Awatar użytkownika
LavosCore
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:02
Ostatnio był: 08 Mar 2011, 00:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez liwkid w 13 Lut 2011, 16:43

Faktycznie 1999, a ja ciągle żyje 1998 - piękny rok :wink:
| CORE i5-520m 2,4GHz @ 3,16GHz | 4GB DDR3 | NVIDIA GTS 360M 1GB DDR5 | Seagate Momentus 320 GB 7200 RPM SATA-II
Awatar użytkownika
liwkid
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 01 Mar 2008, 00:13
Ostatnio był: 02 Maj 2014, 12:12
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 8

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez Kontroler w 27 Cze 2011, 18:25

Na cdaction.pl rozdają klucze do BETY Heroes VI: http://www.cdaction.pl/news-20291/might ... -bety.html. Będzie ona dostępna od jutra i wszystko jest napisane jak aktywować itp.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez Mnih w 30 Cze 2011, 00:21

Grałem w III, IV i V część (wszystkie części ze wszysztkimi dodatkami) i wszystko przeszedłem.
III część była dla mnie koszmarnie trudna. Czasem w kampani pojawiały się istoty niemal nie do pokonania (kryształowe smoki). Ogólnie mi się ta część podobała i jak na tamte czasy, to świetna strategia nawet dzisiaj.
IV- Gdzieś kolega kupił za 15 zł... Szkoda gadać. TRAGEDIA!
V- "Miszczowstwo" jednym słowem. Kampania ściśle ze sobą powiązana, fabuła dobra, świetna jak na taką grę grafika jak i animacje i spolszczenie. Ogólnie miodzio...

Zastanawia mnie tylko jedno. Mnóstwo ludzi mówi, że trójeczka jest lepsza od piątki. Sam nie wiem co gadają, tak jakby w V wogle nie grali...
Image
Awatar użytkownika
Mnih
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 28 Cze 2011, 11:24
Ostatnio był: 18 Lis 2011, 18:15
Miejscowość: Kursk
Kozaki: 2

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez kris1275 w 04 Lip 2011, 21:20

jeżeli ktos jest chętny to mam klucz do bety. Mi jest nie potrzebny, poniewaz brak mi czasu.
Might and Magic Heroes VI BETA: 29P-AV6X-CX43-8H93-UPB8 Przyjemnego grania.
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez Kontroler w 17 Sie 2011, 10:57



Ale klimatyczny :o poezja.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez Terminus w 13 Paź 2011, 06:46

Ło matko:


Różne marne chwile przeżywała ta marka... Była marna łupanina Crusaders of Might&Magic, Była marna przygodówka Might&Magic IX, która smutno zakończyła piękny cykl tych gier, z których wyewoluowały turówki...

Ale #$%^^@%@^& manga?
Co jeszcze drogi Ubisofcie? Gitar Heroes of Might&Magic?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez Dżuz w 13 Paź 2011, 08:26

Terminus napisał(a):Ale #$%^^@%@^& manga?


Ale manga nie jest zła. Powiem nawet, że jest bardzo dobra. Aczkolwiek nie każda...
A podtytuł wielce znaczący... :E

Z resztą, przy mangowej Bloodrayne to, to jest jeszcze pikuś...
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Heroes of Might & Magic- Seria

Postprzez kis104 w 13 Paź 2011, 16:48

liwkid napisał(a):Uproszczę bez zbędnego biadolenia o ewolucji czy wnerwiających ludziach ;) :

Lords of Midnight! (chyba jedyny jaki pamiętam, choć mogło być więcej tego) -> pierwowzór.
HoM&M 1 -> prototyp, przyjemna gra jak na amigę.
HoM&M 2 -> wciągająca gra (monochromatyczny ekran monitora :D)
HoM&M 3 -> udoskonalenie, szachy 2 (piękny rok 1998)
HoM&M 4 -> eksperyment...
HoM&M 5 -> próba powrotu do przeszłości, szału ni ma.
.

Tak btw to pierwowzorem dla serii Heroes Of Might and Magic była gra King's Bounty którą, zresztą niedawno Rosjanie reaktywowali i stworzyli nową część i dodatki DLC. ;)
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości