Deus Ex

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Deus Ex

Postprzez Microtus w 14 Paź 2015, 10:38

Panie toć to grzch tego nie przejść...
Fakt, że stara grafika to myszka trąci... Jednak polecam, bo kilmat srogi i sama gra zaskakujaco dobra fabularnie.
No i cyberpunk pełną gębą. Na późniejszych etapach gry, jak juz jesteśmy scyorgizowani do imentu czuje sie moc tych wszczepów :) Polecam gorąco.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Re: Deus Ex

Postprzez Gizbarus w 14 Paź 2015, 11:00

Potwierdzam. Może mechanika rozgrywki nieco niedopracowana w niektórych aspektach (nieprzydatna część modyfikacji, brak pasywnych, strasznie wariująca celność, brak muszki/szczerbinki i tak dalej), jednak fabuła, sposób jej prowadzenia oraz lokacje i klimat wynagradzają wszystko. Przechodziłem ją przynajmniej sześć-siedem razy i najpewniej w ciągu paru lat dobiję do dziesiątki bez wątpienia. Hong Kong to po prostu cudo.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Deus Ex

Postprzez paintball_0 w 14 Paź 2015, 12:53

Human Revolution okazało się najlepszą częścią serii. Pobiło jedynkę we wszystkich kierunkach, tak fabularnie jak gameplayowo. Nawet przyklejanie się do osłon w trzeciej osobie wyszło ładnie i naturalnie. Nowy Deus jest na tyle klimatyczny że nie widzę powodu żeby wracać do korzeni. Oryginał przeszedłem kilkakrotnie, również na modach poprawiających grafikę i gameplay. Ciekawi mnie tylko na ile "skłeniks" będzie się trzymał jedynkowego kanonu a na ile zacznie iść własnym torem. Mankind Divided coraz bardziej zbliża sequele do początku serii, podejrzewam że czeka nas remake oryginału dopasowujący wydarzenia do nowego uniwersum.

Całe szczęście że premiery dużych, a przede wszystkich interesujących mnie bezpośrednio, tytułów AAA są tak ładnie rozdzielone w czasie. Przy odrobinie szczęścia będę miał możliwość spokojnego przejścia pierwszego płatnego DLC do Wiedźmina 3 (gram new game plus), potem Fallouta 4, a potem Deusa. Przy czym muszę jeszcze raz zrobić Human Revolution bo do tej pory nie ukończyłem Missing Link.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Deus Ex

Postprzez Terminus w 14 Paź 2015, 13:03

paintball_0 napisał(a):Human Revolution okazało się najlepszą częścią serii. Pobiło jedynkę we wszystkich kierunkach, tak fabularnie jak gameplayowo


A potem się obudziłeś...
I było Ci mokro...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive stefanous.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Deus Ex

Postprzez Wiewi0r w 14 Paź 2015, 18:41

@ Termi, "bo mój śmoc jest dłuższy niż twój" :caleb:

@ paintball: Missing Link mało warty moim zdaniem. O ile jako stand-alone DLC mechanika się sprawdza, w Director's Cut, choć zapewnia fabularną ciągłość, to system pęka w momencie, kiedy uświadamiasz sobie, że
:

Mimo odcięcia od świata na jakimś zadupiu i utraty ulepszeń masz dostęp do wszystkich swoich hajsów. :facepalm:

Ale NG+ jest spoko, przeszedłem prawie 3 razy (plus raz podstawkę, plus raz DC), bawiąc się podejściem i broniami.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Deus Ex

Postprzez Gizbarus w 14 Paź 2015, 18:52

paintball_0 napisał(a):Human Revolution okazało się najlepszą częścią serii. Pobiło jedynkę we wszystkich kierunkach, tak fabularnie jak gameplayowo


Hahahahahanie.

Wybacz, ale porównywanie gier z ponad dziesięcioletnią dziurą czasową ma tyle sensu, co wysyłanie Woranta na uniwersytet. Gameplay był zupełnie inny, bo w tamtych czasach zwyczajnie były inne standardy. A fabuła... No sorry, ale o ile - raczę ci to podkreślić wyraźnie - bardzo cenię i lubię fabułę DX:HR, o tyle do jedynki nie ma ona startu. owszem, jest intryga, jest tajemniczo i cyberpunkowo... Ale jest też przewidywalnie i z tanią grą na uczuciach. Jedynka z kolei dowalała takim pięknym "jesteś nikim w tej grze", a do tego sam plot był zaskakujący, przynajmniej w paru miejscach. Nie w jednym raptem momencie, jak w przypadku HR.

Ale żeby nie było, skwituję to jednym zdaniem - opinia jest jak dupa, każdy ma swoją i uważa, że jest najlepsza :suchar: Więc nie traktuj tego jako przyczółku do srania żarem ani flejmu internetowego.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Deus Ex

Postprzez paintball_0 w 14 Paź 2015, 20:57

Nie bóldupię.

Pierwszy Deus Ex zrobił w pewnym sensie to samo co zrobił pierwszy Mass Effect. Mianowicie wrzucił do jednego wora wszystkie sztampy ze swojego gatunku i porządnie wymieszał. Bardziej podobało mi się to co zrobił HR to znaczy wybrał sobie jeden wątek i się go trzymał. Historia była bardziej ukierunkowana. A przynajmniej takie mam odczucia po przejściu obu tytułów "po latach". Dawno nie wracałem ani do jednego ani do drugiego i bardziej pozytywnie wspominam HR niż jedynkę. Oczywiście jedynka ma swoje mocne strony, inaczej nie byłaby klasykiem.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Deus Ex

Postprzez Gizbarus w 14 Paź 2015, 21:42

Raczej ciężko mówić o sztampie w przypadku cyberpunku, którego w grach prawie nie uświadczysz... No, ale może się czepiam. Jakbyś miał rozwinąć tą myśl?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Deus Ex

Postprzez Terminus w 15 Paź 2015, 08:38

Jedynka była w swoim czasie grą wyjątkową, świetnym połączeniem FPS z RPG z mnóstwem świeżych pomysłów.
DE HR był na dzień premiery dobrze zrobionym średniakiem. Jedynym co go wyróżniało to ciągle rzadki w grach cyberpunk.
Pod względem gameplayu jedynka oferowała większy wachlarz możliwości.
Pod względem fabuły to już zupełnie nie ma co porównywać.
:

Szczerze to po obejrzeniu prologu sobie pomyślałem: "Niech zgadnę; laski nie zabili tylko zdradziła?". No i później jedynym zaskoczeniem w fabule było raczej żenujące zakończenie tego wątku - jedna rozmowa i lasce jest przykro, że nas o mało nie zabili i w ogóle love & peace :facepalm:
Jak to się ma do fabuły jedynki, kiedy budowany w grze świat wali nam się na głowę i mimo rozpaczliwej walki giniemy by tak naprawdę zacząć grę od nowa?


Więc co my tu porównujemy?
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Deus Ex

Postprzez paintball_0 w 15 Paź 2015, 09:25

Przed premierą MD będę przechodził jeszcze raz HRa, wtedy pogadamy o fabule bo szczerze mówiąc pamiętam zarysy, nie pamiętam szczegółów. Pamiętam natomiast że
:

ta laska co nas zdradza a potem przeprasza jest bez skrupułów zapatrzona w naukę i ma głęboko w nosie z kim współpracuje pod warunkiem że pozwolą jej dalej prowadzić badania.
Strasznie mi się to spodobało.

Co do jedynki- Terminus, w jaki sposób zaskoczeniem dla ciebie okazał się fakt, że
:

rząd jest sterowany zza kulis przez tych samych ludzi, którzy stworzyli wirusa a potem zaczęli sprzedawać na niego lekarstwo? Albo to że terroryści okazali się tymi dobrymi, twój brat z nimi współpracuje, potem ty z nimi współpracujesz, a potem będziesz musiał zniszczyć tajemniczą organizację rządzącą światem?
;) Chyba że masz na myśli "nie wiedziałem jak wyglądają kolejne mapki w grze albo kogo spotkam". Faktycznie unikalne, niespotykane nigdzie rozwiązania. :D

Bohater jedynki wygląda jak Blade Wieczny Łowca, świat gry jest mieszanką Johnego Mnemonica i RoboCopa, a fabuła zawiera wszystko to, co każdy fan powie na pytanie "co ci się kojarzy z gatunkiem cyberpunk".
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Deus Ex

Postprzez Gizbarus w 15 Paź 2015, 10:27

paintball_0 napisał(a):Bohater jedynki wygląda jak Blade Wieczny Łowca, świat gry jest mieszanką Johnego Mnemonica i RoboCopa, a fabuła zawiera wszystko to, co każdy fan powie na pytanie "co ci się kojarzy z gatunkiem cyberpunk".


>gra z gatunku cyberpunk
>zarzucaj jej, że kojarzy się z cyberpunkiem

No gratuluję.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Deus Ex

Postprzez paintball_0 w 15 Paź 2015, 11:27

>kopiuj cudze pomysły i wklejaj do swojej gry
>nazywaj to inspiracją

HR ma przynajmniej własny pomysł na stylistykę świata i na balans sił militarnych, politycznych i technologicznych. Twórcy nie myśleli tylko o tym jak zrobić żeby włożyć do gry charakterystyczne elementy z ulubionych filmów. Jest różnica między "to mi się kojarzy z tym robotem z RoboCopa" a " o cholera, koleś nosi zbroję blejda z, no, blejda!"
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości