World of Tanks

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: World of tanks

Postprzez Azot w 30 Paź 2011, 19:09

Megantereon ---> Można wiedzieć jaką masz maszynę że z ciebie taki kozak, żeby kultowe T-34 na karmę przerabiać? :E
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Reklamy Google

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 30 Paź 2011, 19:15

Balans jest zjedzony, bo KW powinienem przebić samobieżne na wylot. A działem 122mm mam problem z rozwaleniem go - raz się udaje, raz nie. I druga, strasznie wkurzająca rzecz, to ilość uzyskiwanego doświadczenia. Zdobycie za bitwę 50 pkt (KW), kiedy KW-3 wymaga 30000 doświadczenia, jest śmieszne. Nie wspominam o np. działach samobieżnych czy niszczycielach czołgów, bo tam potrzeba ich jeszcze więcej.
Na koniec - znikanie czołgów będących w polu widzenia to jakaś farsa.

Pomysł ciekawy, wykonanie ciut lepiej niż przeciętne.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: World of tanks

Postprzez Azot w 30 Paź 2011, 19:29

Universal ---> Masz całkowitą rację jeśli chodzi o balans, przytoczę tu przykład Pz38 który należąc do lekkich czołgów w 60% jest wcielany do bitew klasy średniej. A znów KW zamiast do ciężkiej jest zawsze w średniej. To tylko posiadacze Masusa nie mają takich problemów. Mam nadzieję że patch 7.0 naprawi te niedociągłości, choćby w lekkim stopniu
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Re: World of tanks

Postprzez mir4ex w 30 Paź 2011, 22:19

Uniwersal i Azot jak długo gracie w WoT-a ? Balans jest bardzo dobry. Pz38 jest czołgiem zwiadowczym wiec dlatego stawia go nawet do walk z najlepszymy czołgami ! KW walczy często z czołgami średnimi dlatego ze jego odpowiednikiem w drzewku niemieckim są właśnie czołgi srednie!!! , a to czołgi niemieckie są najpopularniejszymi w WoT !!! Posiadacze Maua mają większe problemy ( np.T54 , artyleria wroga) !!!
Uniwersal jak ty grasz ze KW zdobywasz tylko 50 pkt expa ????????????????????????????????????????.
Moja ocena: pomysł genialny , wykonanie bradzo dobre.
Megantereon ja tez lubie przerabiac ruskie czołgi na żarcie dla psa a t34 i t34-85 szczegulnie ;)




ps. Jesli ktoś chetny do klanu to mój nick w WoT "mir4ex", pisać.
AMD Phenom II 550 2 x 3.10 Mhz , MSI NF520T-C35 , Radeon 4850 , Samsung 1TB ,
4GB (4 x 1) 800 Mhz DDR 2 Black Dragon , GOODWATT 600W , Windows 7 Ultimate 64 - Bit
Awatar użytkownika
mir4ex
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 24 Gru 2009, 12:44
Ostatnio był: 16 Sie 2019, 10:43
Miejscowość: Limanowa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 30 Paź 2011, 22:30

Ile? Jakiś miesiąc.

Mój KW jest rzadko wystawiany ze średnimi, najczęściej jednak towarzyszy IS-om, Tygrysom i Panterom. KW, jak i innymi pojazdami, staram się grać ostrożnie, tzn. trzymać się bardziej z tyłu. No i błagam, jeżeli działo 85mm (T-28) nie jest w stanie drasnąć Stuarta, to coś jest nie halo. Z kolei Loewe ma mnie na strzał :)

Balans nie jest dobry, jeżeli w jednym szeregu stawia się czołgi z początku wojny, oraz te z lat powojennych. Inna liga zupełnie - niby jak mam PzKpfw III konkurować z IS-3? A zdarzają mi się dość często takie sytuacje.

50-100 XP mam nawet po zniszczeniu 2-3 czołgów, czy po uszkodzeniu podobnej ilości. Dziwne, prawda?

@Azot - na forum WoT-a wyczytałem, że obecny stan rzeczy to też wina łatki. Więc nie spodziewam się poprawy przy następnej. Ponoć mają rozdzielić KW-1 i KW-2. Czyli kolejne tysiące XP do nabijania, psiakrew.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: World of tanks

Postprzez mir4ex w 30 Paź 2011, 23:14

Miesiac to niewiele wiec masz prawo jeszcze wielu zeczy nie rozumieć i nazekć.
KW w walce z IS-ami i Tygrysami nie jest bezbronne ! KW z 152 mm to prawdziwy killer:)
''50-100 XP mam nawet po zniszczeniu 2-3 czołgów, czy po uszkodzeniu podobnej ilości. Dziwne, prawda?'' jesteś pierwszą osobą która pisze mi ze ma takie problemy, dziwne to .
Działo 85mm z T-28 bez problemu zniszczy m5 stuard!!!!!!
Lowe nie zniszczy KW z 100%hp jednym strzełem! chyba ze zniszczy twój skład amunicji lub podpali cię!
Pzkpfw III vs IS-3 czegos takiego jeszcze niewidziałem bo balans gry niepozwalał na takie walki , moze grałes w plutonie albo w kompanii ?? a moze coś sie zmieniło po ostatniej aktualizacji , dawno nie grałem pzIII.
Pociesze cie , po rozdzieleniu kw na kw1 i kw2 nie bedziesz musiał zbierac expa , poprostu jezeli w swoim garazu bedziesz posiadał elitarnego kw to po tej zmianie otrzymasz za darmo obydwa te czołgi .
AMD Phenom II 550 2 x 3.10 Mhz , MSI NF520T-C35 , Radeon 4850 , Samsung 1TB ,
4GB (4 x 1) 800 Mhz DDR 2 Black Dragon , GOODWATT 600W , Windows 7 Ultimate 64 - Bit
Awatar użytkownika
mir4ex
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 24 Gru 2009, 12:44
Ostatnio był: 16 Sie 2019, 10:43
Miejscowość: Limanowa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: World of tanks

Postprzez Megantereon w 31 Paź 2011, 00:02

Azot napisał(a):Megantereon ---> Można wiedzieć jaką masz maszynę że z ciebie taki kozak, żeby kultowe T-34 na karmę przerabiać? :E


Aktualnie przerabiam te bolszewickie kupy złomu moim nowiutkim PzKpfw VIB Tiger II o ile się trafią, niestety na razie mam tylko załogę 100%, najlepszy silnik i radio FuG 12 na resztę systematycznie zbieram. Na działo 10.5 cm KwK 46 L/68 mam odłożone doświadczenie w PzKpfw VI Tiger jak przyjdzie czas to konwersja w ruch.

mir4ex napisał(a):Megantereon ja tez lubie przerabiac ruskie czołgi na żarcie dla psa a t34 i t34-85 szczególnie


Miło wiedzieć że nie tylko ja się w tym lubuję :) kiedy mam cele do wyboru to pierwsze w kolejce do przerabiana na złom stoją Ruskie, potem Amerykańce. Niemieckich staram się nie tykać co niestety rzadko jest możliwe i jestem zmuszony do rozwalania braci.

Co do balansu , to nie jest zły ale i nie najlepszy. Gra jak dla mnie jest nieoszlifowanym diamentem bo gdybym miał coś zmienić to po 1) Bitwy losowane były by państwami czyli Niemcy z jednej strony a Ruskie lub Amerykańce z drugiej, kto to widział by Niemcy, Ruskie i Amerykańce walczyli u jednego boku ! 2) Wywalił bym wszystkie czołgi które nie brały udziału w walkach. 3) Bitwy czy tam mapy losowane według dat, czyli np. mapa rok 20 kwietnia 1942 i dopasowane do tej daty czołgi czyli wszystkie które powstały i brały udział w walkach do 20 kwietnia 194, No i oczywiście te nieszczęsne obrażenia, gdy walę w takiego KV to z miejsca powinien zamienić się w kulę ognia a wieża powinna poszybować w niebo. A jest tak że walę w KV a ten ciśnie dalej jak by nigdy nic :facepalm:

Co do reszty to jeszcze parę rzeczy bym pozmieniał ale że to i tak pozostanie tylko jako moje marzenie to nie ma się co produkować....

P.S. mir4ex mój nick w grze jak co jest taki sam jak tu. Staty póki co słabe bo konto nowe, stare poszło do piachu niestety :( A na marginesie też masz dreszcze i dostajesz cholery gdy trafia ci się noob team :wink:

Pozdrawiam pancerniaki :wódka:
Awatar użytkownika
Megantereon
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 06 Paź 2011, 00:08
Ostatnio był: 06 Mar 2012, 03:03
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 15

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 31 Paź 2011, 00:31

mir4ex napisał(a):Miesiac to niewiele wiec masz prawo jeszcze wielu zeczy nie rozumieć i nazekć.

Ale co tu jest do nie rozumienia? Walę w silnik - powinno wystarczyć, by zjechać kilkanaście-kilkadziesiąt procent wytrzymałości. W wieżę tak samo, szczególnie, że niszczyciele i np. takie KW grubych pancerzy nie miały (wspomagam się encyklopedią czołgów).
mir4ex napisał(a):KW w walce z IS-ami i Tygrysami nie jest bezbronne ! KW z 152 mm to prawdziwy killer:)

Mam nadzieję. Ale jeśli będzie tak skuteczne jak 122mm, to już się boję...
mir4ex napisał(a):''50-100 XP mam nawet po zniszczeniu 2-3 czołgów, czy po uszkodzeniu podobnej ilości. Dziwne, prawda?'' jesteś pierwszą osobą która pisze mi ze ma takie problemy, dziwne to .

Zaraz Frapsa chyba włączę i udowodnię :D
mir4ex napisał(a):Działo 85mm z T-28 bez problemu zniszczy m5 stuard!!!!!!

Ojciec był mi świadkiem. Po dwóch trafieniach zostało mu 20%. Długolufowe 85mm.
mir4ex napisał(a):Lowe nie zniszczy KW z 100%hp jednym strzełem! chyba ze zniszczy twój skład amunicji lub podpali cię!

Źle ująłem - Loewe mnie rozwalił jednym trafieniem gdy byłem w T-28.
mir4ex napisał(a):Pzkpfw III vs IS-3 czegos takiego jeszcze niewidziałem bo balans gry niepozwalał na takie walki , moze grałes w plutonie albo w kompanii ?? a moze coś sie zmieniło po ostatniej aktualizacji , dawno nie grałem pzIII.

Nie byłem PzKpfw III, tylko jakimś innym, ale w moim zespole były obydwa. Może był to rzadki przypadek, spróbuję zrobić screena następnym razem. I nigdy nie bylem ani w Kompanii, ani w Plutonie. Zawsze losowo.
mir4ex napisał(a):Pociesze cie , po rozdzieleniu kw na kw1 i kw2 nie bedziesz musiał zbierac expa , poprostu jezeli w swoim garazu bedziesz posiadał elitarnego kw to po tej zmianie otrzymasz za darmo obydwa te czołgi .

Zanim dojdę w tym tempie do elitarnego, to mnie szlag trafi...

Zastanawiam się, co by było lepsze - skręt w stronę realizmu, czy "arcade".
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: World of tanks

Postprzez Megantereon w 31 Paź 2011, 00:43

Ja zdecydowanie wolałbym skręt w stronę realizmu, a przy okazji uświadomię tych co myślą że World Of Tanks to symulator, otóż nie World Of Tanks to nie symulator choć pierwotnie miał nim być sądząc po rożnych lekturach oraz filmikach. Jedynie czołgi są realistyczne oczywiście tylko z wyglądu niestety....

Żeby chociaż sterowanie i gameplay przybliżyć do tego http://www.youtube.com/watch?v=_2XX_dot ... re=related to już by było coś....
Awatar użytkownika
Megantereon
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 06 Paź 2011, 00:08
Ostatnio był: 06 Mar 2012, 03:03
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 15

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 31 Paź 2011, 01:10

Sprzed dosłownie chwili - dlaczego, strzelając StuG-iem w IS-a (StuG ma działo http://en.wikipedia.org/wiki/7.5_cm_KwK_42 ) zabieram mu jeden procent wytrzymałości strzelając w bok kadłuba? Szczególnie, że wg gry tenże IS ma pancerz boczny (o ile dobrze pamiętam) ok 90mm. Paranoja po prostu.

Image - nie trafiłem na IS-3, ale KW-3 i PzKpfw III w jednym zespole to dla mnie też przesada. Szczęśliwie jednego z KW-3 udało mi się rozwalić StuGiem.

--edit
Image - IS vs PzKpfw III

Image - Jagdtiger i SU-26 w jednej grze? Ja się pytam - o co chodzi?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: World of tanks

Postprzez Azot w 01 Lis 2011, 17:54

Przy okazji jak już się dyskusja na temat WoT'a rozwinęła, spytam się was o poradę.
Na dzień dzisiejszy posiadam PzKpfw IV, chciałbym wymienić główne działo 7,5 cm KwK 40/L48 i tu zaczyna się dylemat... na:
- Działo 10,5 cm KwK 42L/28
- Działo 7,5 cm Kwk 42L/70
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 01 Lis 2011, 18:29

Patrz na szybkostrzelność, obrażenia, lej na kaliber. 75mm ma zdecydowanie dłuższą lufę, 2,3 metra różnicy. To też ma pewien wpływ, zresztą sporo ludzi mających "czwórkę" widziałem właśnie z długą lufą, czyli coś musi być na rzeczy :)
Aktualnie obrabiam działa samobieżne i cholernie ciężko w coś trafić.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości