Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Realkriss w 21 Lip 2011, 11:39

Witam wszystkich.
Z racji tego, że czuję potrzebę krzewienia w naszym zmaskulinizowanym forum idei feministycznych mam pomysł na nowy temat.

Jakie postacie kobiece lubicie w grach? Czy lubicie kobiety w grach jako ozdobne tło, czy jako towarzyszy w rozgrywce? Czy jeśli macie wybór, gracie czasem kobietami? Które postacie podobają Wam się wizualnie, a która jest najlepszą lasencją w grach ever? A jaka jest najlepszym towarzyszem broni i kompanem?

I na koniec - jaka jest Wasza ulubiona kobieta z gry? (jak będzie zainteresowanie tematem - zrobię ranking :E )
A jakiej nie lubicie, działa Wam na nerwy i dlaczego?

Jeśli taki temat był i zdechł, albo gdzieś pokutuje w otchłani forum (choć szukałam i nie znalazłam), to pozostawiam decyzję Administratorom, zostawiamy czy nie.

Na początek moje typy, chętnie gram kobietami i lubię je mieć w drużynie:
Moją najulubieńszą postacią jest moja własna Komandor Kate Shepard, którą stworzyłam w Mass Effect, potem zaimportowałam do dwójki, a i w trójkę nią zagram. Twarda baba, świetny strateg, bardzo wojownicza i ma taki piękny romans z Garrusem.
Z Mass Effect 2 - jeszcze Aria T'Loak, sprytna, uwodzicielska, władcza. W ogóle uważam, że Asari to fantastyczna rasa.
Lubię jeszcze Cassidy z Fallout New Vegas, uparta rewolwerowczyni.

Nie znoszę Alyx Vance z Half Life 2, marudząca pannica, która łazi za Gordonem i jęczy w kółko "Oł maj gat Gordon", jest dla mnie kulą u nogi, nienawidzę misji, gdy trzeba ją osłaniać.

O wyglądzie Pań się nie wypowiadam, zostawiam to Wam (choć, może Miranda z Mass Effect 2 :P ). Jestem bardzo ciekawa.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SkyGrinder, Wk1996, Gizbarus, zając.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Adam w 21 Lip 2011, 12:03

Feminizm... ech (radzę obejżeć film Ślesickiego "Tato" ;) )

Przede wszystkim Lara Croft. Z wiadomych przyczyn :E

Poza nią, lubię jeszcze Frankie Malone z Ojca chrzestnego. Ma taki fajny loczek który podskakuje, gdy ona biega :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Kumpel111 w 21 Lip 2011, 12:44

Kobiety w grach/filmach są przedstawiane jako kelnerki/barmanki (?)/ uwodzicielskie lecz zue pomagiery złych postaci. Główny bohater ZAWSZE się w niej zakochuje, okazuje się, że jego kochanka jest w ciąży i inne pierdołki. Poza filmami, nie widzę sensu udziału płci pięknej w grach, no chyba że w roli podrzędnej gdzie odgrywa rolę zwykłego mieszkańca etc.

Ps.: Źle i niezrozumiale. Lepiej napisać nie mogłem ;]
Ostatnio edytowany przez Kumpel111, 21 Lip 2011, 12:58, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Kumpel111 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Realkriss w 21 Lip 2011, 12:46

Spokojnie, nie jestem feministką, chodziło mi o "ukobiecenie" odrobinkę naszego naładowanego testosteronem jak Duke Nukem forum :wink:
Tatę widziałam, jeden z lepszych polskich filmów.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Los Bobos w 21 Lip 2011, 12:55

A Ja lubię sobie pograć np. w Tomb Raider :wink: ... W Assasin's Creed 2 jest dużo kobiet, które odgrywają dosyć ważne role w fabule, i to mi się podoba. Nie mam nic przeciwko kobietom w grach, jednak jeśli mam wybór wybieram mężczyznę. Nienawidzę za to grać zwierzętami :kotek: :facepalm:
Los Bobos
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 09 Lip 2010, 21:40
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 08:00
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez SkyGrinder w 21 Lip 2011, 15:30

Temat bardzo ciekawy i kozak za taki fajny pomysł musi być :)

Więc po pierwsze.. kobiety w grach. Świetna sprawa i nawet czasem zdarzało mi się grać kobietą (nie żebym był transwestytą :E ) w L4D2 grałem Rochelle jak mnie wylosowało na nią, to mi akurat było obojętne :) ale lubiałem grać np. w Lineage II elfkami, lub drowkami, tak samo w Cabala :P

W jakich grach polubiłem kobiety hmm..
Bardzo mi się podobała postać Mony Sax w Max Payne 2,
Lara Croft,
Blood Rayne,
a nawet ciekawą bohaterką była Delfi z Giants Citizien Cabuto ;)
etc. :)

Jeszcze rozwinę się w tym temacie jak będę miał czas :)
Ostatnio edytowany przez SkyGrinder, 21 Lip 2011, 17:21, edytowano w sumie 1 raz
Czoło w pocie jaja w błocie niema jak to być w piechocie!
Awatar użytkownika
SkyGrinder
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 20 Lip 2011, 14:08
Ostatnio był: 01 Mar 2012, 12:45
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Dżuz w 21 Lip 2011, 16:12

No, ciekawy temat. Jest coś chyba o kobietach w Zonie, ale to nie to samo bo zawęża zbytnio dyskusję.

Mam dość proste - może i oklepane - podejście do obecności kobiet w grach. Jako, że dla mnie gry były, są i będą tylko częścią popkultury i niczego głębokiego nigdy po nich się nie spodziewam (przepraszam jeśli kogoś obraziłem), oczekuję przedstawiania kobiet w grach w sposób popkulturowy, coś na kształt np. Czarnej Mamby z "Kill Billa" albo trochę starszej Barb Wire (u nas to była bodajże Żyleta), innymi słowy tzw. girls with guns. Męczą mnie słodkie idiotki - tak w życiu realnym jak i wirtualnym - więc wolę jak w grach mamy babki z jajami, ze sporych rozmiarów giwerami, ciętym językiem, choć odrobinę inteilgentnym dowcipem i w stosownym (czyt. agresywnym) stroju, panie które potrafią o siebie same zadbać. Wiem, że to w większości mało realne, ale mam oczywiście do tego dystans :wink:

Kobiety-towarzyszki w czasie gry niezbyt mi się podobają z tego powodu, że nigdy nie potrafię się "dogadać" z komputerem, skryptami gry i postaciami przez nie kierowanymi - niezależnie od płci - i w rezultacie kończę rzucając mięsem. Nic już na tę moją niekompatybilność nie poradzę, ale lubię pokierować postaciami kobiecymi gdy mam taką okazję: tak dla odmiany. A kim?

Jest oczywiście nieśmiertelna panna Croft, ale dla mnie jest ona za grzeczna, a jej rzucający się w oczy atrybut kobiecości - choć świetnie się w konwencję wpisuje - bardziej mnie przeraża niż kręci :wink: Ma za to świetnie podłożony głos - lubię brytyjski akcent u pań - i za to plus dla niej. Na szczęście nowy Tomb Raider ciekawie się zapowiada jeśli chodzi o stylizację głównej bohaterki :D
Pisałem już gdzieś kiedyś, że lubię Rayne z gry BloodRayne i to się nie zmienia, za: wizerunek (prawie jak domina - choć do mega perwersyjnej Efemery jej na szczęście trochę brakuje - czarny lateks, buty na kurew*kim obcasie, rudą czuprynę, niezłą jak na tamtą grafikę figurę) za zwinność i jej akrobatyczne popisy, szydercze żarty i niepitolenie się z przeciwnikami :wink: A, głos też ma świetny. Tha's all.
Ostatnio edytowany przez Dżuz 21 Lip 2011, 17:33, edytowano w sumie 2 razy
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Werewolver w 21 Lip 2011, 16:43

Jest dużo kobiet które lubię w grach, ale dzieląc na kategorie:
Najlepsza towarzyszka- Morrigan z Dragon Age
Najlepsza bohaterka- Lara Croft
Najładniejsza- Saskia z Wiedźmina 2
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Terminus w 21 Lip 2011, 17:02

Powiem, że przeczytawszy ten wątek próbowałem sobie przypomnieć jakieś charakterystyczne kobiece postacie z gier, które wbiły by mi się głębiej w pamięć, czy wywarły na mnie większe wrażenie i NIE MOGŁEM SOBIE ŻADNEJ PRZYPOMNIEĆ!!! Realkriss nie bij :E

Nie to, że ich nie było, tylko, że zwykle to były "dekoracje" jak dziewczyny Gomeza w Gothic 1, czy panienki z zamtuzów z Gothic2 lub Arcanum.
Grając w cRPG jeżeli miałem wybór to zawsze brałem postacie męskie, bo z innymi raczej bym się nie utożsamił...

Wysiliwszy jednak głębiej pamięć; postacie które na mnie zrobiły wrażenie:
-Fatima z gry Anachronox: sekretarka głównego bohatera Sylwestra Sly Boostera, która śmiertelnie ranna została zdigitalizowana i zamknięta w PDA. Towarzyszy nam całą grę, prowadząc zgryźliwe dialogi z detektywem [Sly] powoli odkrywając historię ich znajomości i poświęcenia Sylwestra, przez które ma problemy rozpoczynające grę [tłuką go osiłki miejscowego gangstera]. Nie będę powiadał fabuły. Gra tyleż genialna co niedoceniona.

-Jade z Beyond Good & Evil. Sam nie wiem dlaczego...

-Tandi z Fallout 1. Tak szczerze to pamiętam wszystkie te animowane postacie z Falloutów 1-2. Tandi pamiętam za dziewczęcą urodę i ogólną trudno definiowalną "sympatyczność" postaci.

-Sophie z Indiana Jones and the Fate of Atlantis - dlatego, że jej wątek kończy się ...bez happy end-u [kto grał ten wie]...

A czego nie znoszę:
Gier z kobietami ubranymi w pełną zbroję płytową typu bikini :E
Ogólnie gierek gdzie małolaty w kusych strojach wymachują mieczami większymi od siebie. Szczególnie o mangowym wyglądzie...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez BJ Blazkowicz w 21 Lip 2011, 17:19

To czy kobiece postacie w grach "pasują" zależy od typu gry, o ile w grach RPG są jak najbardziej na miejscu to już w FPSach to nie przejdzie, bo jak wiadomo w FPSy grają w większości faceci, a niewielu facetów lubi biegać kobitką.

Ulubiona kobieta w grach? W sumie nie potrafię sobie przypomnieć, nie zapadły mi w pamięć albo zapadły tylko dlatego że mnie denerwowały, chociażby Marisa z CoJ2 która miała chyba jakiś problem z osobowością i podejmowaniem decyzji.
Na plus zapisała się tylko Trisha z Bulletstorma bo pomimo tego że niezła jest to ma niewyparzoną gębę (pamiętna dyskusja o ku*tasach) :E
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Nyguz w 21 Lip 2011, 17:24

Ja bardzo lubię kobiety w grach. Moją ulubioną jest waleczna i piękna Christie Monteiro z Tekken'a 4 :D Normalnie zakochałem się w niej jak pierwszy raz grałem ;p

W sumie to jedyna moja ulubiona bohaterka z gier, Lara Croft też jest fajna, chociaż nie przepadam za serią Tomb Rider.

W Stalkerze brakuje mi kobiet dość mocno. W sumie fajnie bo taki męski świat, kałachy, mutanty, ale przydałaby się w Zonie jakaś taka knajpa/karczma gdzie kobiety by gotowały i zabawiały naszych stalkerów xD To tylko moja fantazja... :D

A no tak ! :facepalm: Zapomniałem.

Jest jeszcze Jill Valentine z Residenta Evila :D

Piękność w miniówce z shotgunem w małych, kobiecych rączkach niszcząca zombie jak niszczarka do dysków twardych, dyski twarde :D

To dwie moje ulubione kobiałki z gier :wink: Osobiście jak mam wybór gry kobieta/facet zawsze wybieram faceta, ale gry całkowicie pozbawione płci pięknej tracą jakąś część "uroku".
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Kobiece postacie w grach - tak czy nie?

Postprzez Warsoonclang w 21 Lip 2011, 18:35

Kto grał w Wiedźmina 2 ten wie, że na dziś czas polskie wiedźmy, prostytutki, elfki, czrodziejki etc. biją pod względem wyglądu, animacji i interakcji z bohaterem wszystkie inne dziewczyny ze świata gier :E
(zboczony nie jestem)
Не перейдут

Za ten post Warsoonclang otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Werewolver, Sedoro.
Awatar użytkownika
Warsoonclang
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 13 Kwi 2010, 20:22
Ostatnio był: 30 Mar 2016, 09:40
Miejscowość: Bunkier Naukowców w Jantarze
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 18

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości