Operation Flashpoint

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Operation Flashpoint

Postprzez KoweK w 01 Gru 2007, 21:30

Czy ktoś z was grał w to- według mnie- arcydzieło? ;)
Gdy grę uruchomiłem około pół roku temu, to zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Produkcja z 2001 roku, a doświadczyłem wielkiego, otwartego świata, dobrej fabuły, na swój sposób dobrej grafiki, i przede wszystkim bardzo wysokiej grywalności!
Gdy po raz pierwszy uruchomiłem grę sprawiała mi ona nie lada problemy- była dość trudna nawet na najniższy poziomie trudności. Wystarczyły zwykle 3 strzały i nasz żołnierz już leżał martwy, a czasem niewiadomo, skąd kula w nas trafiła i musieliśmy zaczynać od nowa, lub od tzw. "checkpointa", albo wczytać grę z Save'a.
Jednak po kilku godzinach ta gra mnie wciągnęła, jak żadna inna. Długość misji i jej różnorodność to największa zaleta gry, a przy okazji jest tak realistyczna i trudna, że trzeba zawsze trochę pomyśleć, bo sposób "na Rambo" w ogóle nie jest skuteczny!
Podstawowa kampania pt. 1985 nie została jeszcze przeze mnie ukończona, ale zostały mi dwie misje, a reszta zajęła mi około 30 godzin wspaniałej rozgrywki. Do tego w internecie znajdziemy mnóstwo kampanii, addonów, modów, co przedłuża rozgrywkę o kilkaset (nie żartuję) godzin! Jest również dosyć prosty edytor dzięki, któremu można stworzyć własną kampanię do gry. Opanowanie go nie powinno być trudne, jako iż w necie jest wiele poradników w postaci tekstu i video.
Do dyspozycji mamy również dużo broni- tymi którymi strzelają i amerykanie i ruscy.
W grze mamy również wiele pojazdów jak dżipy, samochody osobowe itp. Usiądziemy również za sterami śmigłowca, samolotu, odrzutowca (kilka rodzajów).
Jedynymi minusami, które w grze znalazłem, to małe bugi, które nie przeszkadzają w grze. Są raczej śmieszne ;) Niektórzy powiedzą "za wysoki poziom trudności". Bzdura. Ta gra wymaga myślenia i taktyki, a nie bezmyślnego strzelania.

Polecam tą grę dla każdego fana taktycznych strzelanek! Jest ona znakomita prawie pod każdym względem. Jeszcze raz polecam.

Chcę teraz usłyszeć wasze zdanie o tej grze ;)
Ostatnio edytowany przez KoweK, 13 Gru 2007, 16:52, edytowano w sumie 1 raz
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Operation Flashpoint

Postprzez Radion w 02 Gru 2007, 11:35

Gra powala najbardziej lubię fragmenty jeżdżone albo te w których masz kontrole nad odziałem.
Image
Image
Awatar użytkownika
Radion
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 10 Cze 2007, 19:11
Ostatnio był: 25 Gru 2008, 16:16
Miejscowość: 127.0.0.1
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 0

Postprzez Valentino w 02 Gru 2007, 13:22

Dla mnie najlepsze są misje "po cichu" i oczywiście te z dowodzeniem oddziałem - kontrola nad czołgami, transporterami i całą masą różnych rzeczy.
Awatar użytkownika
Valentino
Opowiadacz

Posty: 109
Dołączenie: 06 Lis 2007, 12:02
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:18
Miejscowość: Z Ekranu Rejestracji
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 8

Postprzez KoweK w 02 Gru 2007, 15:07

Valentino napisał(a):Dla mnie najlepsze są misje "po cichu"

Dla mnie one sprawiły ogromne kłopoty, ale udało mi się je przejść:)
Dla tych, którzy lubią te misje po cichu, polecam kampanię "Operation Mercury"

Do ściągnięcia tutaj

plus addon wymagany do działania tej kampanii
addon download
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez KoweK w 05 Gru 2007, 17:00

Właśnie ukończyłem grę- oczywiście satysfakcja niesamowita. Gra przewspaniała, najlepsza jaką grałem w życiu szczerze mówiąc:)
Ostatnia "luźna" misja bez strzelania i zabijania była bardzo fajna. Miałem odwiedzić starych kumpli i zabrać ich na piwo. Mogłem polecieć helikopterem ale wybrałem cysternę, pojechałem do miasta, zatrzymałem się i następne kilka kilometrów pojechałem na "stopa" :) Potem znalazłem samochód i po kolei każdego zabierałem... ;) No i wszystko przy piwie się skończyło , jak zwykle ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez Towarzysz Lenin w 05 Gru 2007, 22:17

Mam pytanie ponieważ prawdopodobnie jutro dostanę OPF, co najpierw przechodzić, CWC czy Resistance? Bo grałem w demo i Resistance bardziej podszedł mi do gustu, ale nie wiem czy fabuła będzie się kleić itd.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez fjk w 06 Gru 2007, 08:18

Ressistance to chyba jest inna historia Ressistance-ruich Oporu, a w normalnym OFP grasz w USArmy albo USMC, nie wiem dawno nie grałem, ale fakt gra masakra! jedna z lepszych jakie wogóle grałem...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez KoweK w 06 Gru 2007, 12:05

Towarzysz Lenin napisał(a):Mam pytanie ponieważ prawdopodobnie jutro dostanę OPF, co najpierw przechodzić, CWC czy Resistance? Bo grałem w demo i Resistance bardziej podszedł mi do gustu, ale nie wiem czy fabuła będzie się kleić itd.

Cold World Crysis i mogę ci powiedzieć nawet czemu masz od niej zacząć.

Raz- jest łatwiejsza i ta kampania nauczy wszystkiego, czyli sterowania oddziałem, jazdy samochodem, czołgiem, helikopterem, odrzutowcem itd. Stopniowo wzrasta poziom trudności, a pod koniec gry jest naprawdę wysoki.
Dwa- nie jestem super dobry z angielskiego, ale Resistance to kontynuacja CWC, więc lepiej poznać najpierw pierwszą historię, aby było wiadomo o co chodzi.
Trzy- Resistance jest o wiele trudniejszy...


Ja, gdy ukończyłem już CWC, zabrałem się właśnie za Resistance. Jest ona o wiele lepsza od CWC (nie wiem czemu, ale ja uwielbiam jeździć na tym "Komarze" :D ). Na początku nie jest w ogóle liniowa.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez Towarzysz Lenin w 06 Gru 2007, 14:05

Kurde, czy nazwa "Operation Flashpoint" jest taka trudna do zapamiętania? Drugą osobę proszę o kupno i znowu "zapomniałem nazwy". Zastanawiam się nad (-ciach-).

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez KoweK w 14 Gru 2007, 16:40

Towarzysz Lenin napisał(a):Kurde, czy nazwa "Operation Flashpoint" jest taka trudna do zapamiętania? Drugą osobę proszę o kupno i znowu "zapomniałem nazwy". Zastanawiam się nad (-ciach-).

Towarzyszu, i jak tam z twoim Operation Flashpoint?

Ja właśnie ukończyłem Resistance... Piękne zakończenie... trochę smutne, ale no cóż... Polecam jeszcze raz tą grę! Teraz biorę się za Red Hammer, które mam w połowie ukończone.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez Polski zolnierz w 17 Gru 2007, 18:43

Jestem wieloletnim fanem OFP...moja przygoda zaczoła się w 2004 roku...kiedy to miałem 1 kontakt z nią z CDA..to po krótkim namyśle kupiłem edycje platynową (OFP:Cold War Crysis + Resistance + dodatki). Gra powala swobodą gry, poruszania się, fabułą i ciekawym SP w tym dosyć ciężkim co wydłuża grę. Jest też realistyka której długo nie było. Np. kiedy trafią nam w nogi to możemy się już tylko czołgać...są oczywiście również błędy, ale ze względu na jej wiek i rok powstania ich nie wymienie...bo poprostu była by to obraza dziadka :P. Gra zapewnia napewno większo frajde i za to kocham OFP, tworząc własne misje w edytorze misji. To jest największy atut. Plus tworzenie addonów...ta gra ma ich chyba najwięcej ze wszystkich i ze wszystkich epok. W addonach spotkamy tu : ere Vietnamu, Star Wars', samurajów, I WŚ, II WŚ, wojny z ery napoleońskiej, teraźniejsze, Pustynna Burza i tak dalej. Gra urozmaica się przy użyciu addonów. Gorąco bym polecał takie mody jak: FFUR 07, CSLA II, Invasion 44 i inne. Gra warta świeczki, grafa może nie powala, ale nie jest najgorsza.
Gorąco polecam!!! I pozdro dla wszystkich fanów OFP!
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez Towarzysz Lenin w 18 Gru 2007, 14:45

No dorwałem wczoraj flashpointa (nie oryginał niestety ale brałem co było). Ta gra rządzi. Wciągnąłem się na kilka godzin. A edytor to już lepszy od kampanii. Eh, postawić sobie dziesięć grup wrogo nastawionych partyzantów, siebie do Wulkana i huzia!

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości