Watch_Dogs

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Watch_Dogs

Postprzez KoweK w 25 Maj 2014, 02:37



Gierka wygląda genialnie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Watch_Dogs

Postprzez GTR w 28 Maj 2014, 20:24

Trochę już sobie poczytałem o WD, i śmiem twierdzić że ta gra to jeden wielki niewypał.

Na początek było głośno w kwestii grafiki (już pominę optymalizację), i w sumie mi nigdy grafika nie przeszkadza - w końcu gram na konsoli - ale po obejrzeniu tego filmiku stwierdziłem że to przesada. I tak, to jest filmik porównujący Watch_Dogs na XONE oraz GTA V na starych konsolach. ;)
Też już pominę fakt grafiki na starych konsolach (w końcu mają po te 7-8 lat, nie?), ale ogólny sens wydawania tych gier na ową generację. Z tego co pamiętam, a ten fakt akurat pamiętam bardzo dobrze - WD miało być pod żadnym pozorem nie wydawane na starych konsolach. A tu cóż, taka lipa...
Jest też w sieci filmik porównujący technologicznie do GTA IV (tak, czwórka), zgadnijcie do lepiej wypada. ;) Mówiąc 'technologicznie' mam na myśli aspekty takie jak fizyka auta na schodach, zniszczenia pojazdów (tak, wiem że na tym GTA4 traciło dużą część mocy obliczeniowej, ale w Dogsach tego wogóle nie ma - zniszczenia rodem z San Andreas), krew na pojazdach (!) czy też sam model jazdy.

Osobiście, pewnie jak już za jakiś czas nabędę PS4, to może kupię używkę. Nie chce tutaj zwykle hejtować tej produkcji od góry do dołu, bo gra miała niesamowity potencjał, miała być pogromcą serii GTA - niestety wyszło inaczej. :/
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Watch_Dogs

Postprzez Soviet w 29 Maj 2014, 07:43

Gra została zdecydowanie za bardzo nahajpowana, stąd teraz tyle jest hejtu (głównie wśród osób polegających tylko na filmikach z Jutube, co jest dodatkowo śmieszne).

Pograłem parę godzin i jest średnio. Bohater szuka zemsty za rodzinną tragedię i przeciwstawia się złej korporacji, po czym bieg po ulicach i kradnie pieniądze biednym ludziom na ulicach :D. Model jazdy jest dziwny i tak trochę zbyt sztywny - nie wiem jak to opisać, ale jeździ się dziwnie. Wirtualne mini-gierki są z dupy i całkowicie do niczego nie pasują.

Grafika wygląda ładnie, ale tylko w nocy i podczas deszczu. Jeśli świeci słoneczko to jest często po prostu brzydko. No, ale gra działa przynajmniej dobrze na "dobrym kompie średniej klasy".

Najbardziej podoba mi się miasto - pełno NPCów w różnych pozycjach i zajęciach. W restauracjach są nawet kelnerzy :P. Fajni zrealizowano wszystkie budynki, uliczki i zakamarki i może się wydawać, że miasto żyje własnym życiem.

Tryb sieciowy całkowicie omijam, bo mnie nie interesuje. Raz ktoś mnie próbował zinwazjować, ale go zabiłem jednym strzałem z pistoletu - podejrzewam, że był to pewnie jakiś bot Ubisoftu, a nie człowiek.

Nie ruszyłem jeszcze wcale fabuły, ale na razie dla mnie to jest jakieś 6/10. To trochę jak Assassin's Creed - pierwsza część kładzie bazę pod rozwój (mam nadzieję :)).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive WheeljackSPW, Pangia.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Watch_Dogs

Postprzez Terminus w 29 Maj 2014, 10:20

"Nahejpowanie" to dzisiaj standard przy wysokobudżetowych produkcjach. Marketing to istotny składnik ich budżetu i nie ma co się dziwić czy zżymać. Wystarczy nie lecieć caleb do Empiku czy inne lemingi w dniu premiery, tylko poczekać chwilę i zobaczyć co wyszło z zapowiedzi.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Watch_Dogs

Postprzez KoweK w 29 Maj 2014, 12:32

GTR napisał(a):Jest też w sieci filmik porównujący technologicznie do GTA IV (tak, czwórka), zgadnijcie do lepiej wypada. ;) Mówiąc 'technologicznie' mam na myśli aspekty takie jak fizyka auta na schodach, zniszczenia pojazdów (tak, wiem że na tym GTA4 traciło dużą część mocy obliczeniowej, ale w Dogsach tego wogóle nie ma - zniszczenia rodem z San Andreas), krew na pojazdach (!) czy też sam model jazdy.

Nie chcę nic mówić, ale w GTA V też okrojono niektóre rzeczy w stosunku do IV...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Watch_Dogs

Postprzez xionc w 02 Cze 2014, 18:02

Nawet nie zaczynaj tematu spieprzonych radiów i zje*anego modelu jazdy. Wracając do tematu tak jak było napisane WD wygląda dobrze tylko w nocy i najlepiej w deszczu, w dzień to San Andreusz po lifcie. Na starych konsolach to masakra jest. W ogóle to po pewnym czasie nudne sie robi to skakanie z kamery na kamere w poszukiwaniu strażnika z dostępem do systemu czy czegoś tam.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Watch_Dogs

Postprzez utak3r w 06 Cze 2014, 23:43

Terminus napisał(a):poczekać chwilę i zobaczyć co wyszło z zapowiedzi.

Niby człowiek stary i doświadczony, ale... ja się tego nauczyłem dopiero dwa lata temu, przy okazji Ghost Recon: Future Soldier, gry, na którą czekałem od momentu zapowiedzi - a jestem wielkim fanem serii (w zasadzie, to właśnie GR jest moją ulubioną serią gier). Preorder zakupiony w momencie wypuszczenia do sklepów... opisy, filmiki - wszystko cud, miód i maliny. Tego, co się działo w dniu premiery, nie da się opisać. Wyszła gra, która po pierwsze w ogóle nie jest Ghost Reconem, a po drugie, nawet o tym ciężko się było przekonać, z powodu gigantycznych wręcz problemów technicznych. Od tego momentu stałem się innym człowiekiem... :| :(
;)

Uwagi moderatora:

Tak bardzo związane to jest z tematem... - xKoweKx
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Watch_Dogs

Postprzez meJKu w 16 Cze 2014, 13:41

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=838538

Prawdopodobnie wszystkie shadery i opcje graficzne z E3 2012 zostały ukryte w plikach gry. Modderzy starają się przywrócić Oglądającym_Psom jej prawdziwą oprawę graficzną. [teoriaspiskowa]Wygląda na to, że ustawienia te zostały "wycięte" na ostatnią chwilę, żeby wersja PC nie odbiegała za bardzo od wersji konsolowych.[/teoriaspiskowa]
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Watch_Dogs

Postprzez Cromm Cruac w 16 Cze 2014, 15:24

Nie dziwię się za bardzo. WD jest jednym z produktów flagowych PS4 i bidniutko by to wyglądało w porównaniu z poczciwymi PCtami :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Watch_Dogs

Postprzez KoweK w 16 Cze 2014, 16:36

Ten bokeh wygląda strasznie... źle. Mega ostre tekstury też nie wyglądają naturalnie - do tego te przesadzone bump mappy. :E Cienie też mega ostre. Wymaga to poprawy, bo póki co przypomina mi to przebajerowane shadery utak3ra. :ati:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Watch_Dogs

Postprzez Fred w 17 Cze 2014, 01:11

Wgrałem sobie tego moda co niby poprawia grę graficznie ale przy mojej archaicznej maszynie i tak nie widzę różnicy :E Za to nie mam już stutteringu przy jeździe po mieście ale równie dobrze może to być zasługa przerzucenia się z grą i systemem na SSD.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: Watch_Dogs

Postprzez KoweK w 17 Cze 2014, 02:18

Image

O jak prykłem. :E Plik deferredambient.inc.fx.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości