The Walking Dead

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

The Walking Dead

Postprzez KoweK w 24 Lis 2012, 05:33

Image

Z początku nie byłem do tej gry przekonany. Trailery i pierwsze gameplaye mnie odrzucały - nigdy nie lubiłem przygodówek, ale w końcu skusiłem się na grę przy premierze drugiego epizodu. Wciągnęło mnie... bardzo. Jest to chyba jedyna przygodówka, która mi się spodobała - może to z racji braku trudnych zagadek i zbędnych przedłużeń gry. Dzięki grze również zainteresowałem się serialem o tym samym tytule, aczkolwiek uważam, że historia opowiedziane przez Telltale Games jest o wiele, wiele lepsza.

Gra przez większość czasu trzyma w napięci - w szczególności w późniejszych epizodach - choć są też spokojniejsze momenty. Zdecydowanie atutem jest znakomita fabuła (i genialny finał!), która na swój sposób jest nieliniowa - w trakcie gry dokonujemy wyborów moralnych, które i tak po dłuższym czasie prowadzą do tego samego aczkolwiek w inny sposób. Będziemy musieli zdecydować czy uratować tę czy inną osobę lub kto zostanie dzisiaj bez żarcia...

Większość gry opiera się na dialogach, które są wypowiadane przez genialne głosy aktorów. Postaci również są świetnie nakreślone przez scenarzystów - nawet nie miałem problemów z zapamiętaniem imion bohaterów, co u mnie jest rzadkie. :D Są też momenty z QTE, czasami musimy w coś szybko kliknąć. Ogólnie gra jak i jej mechanika jest bardzo prosta. Tak prosta, że nawet moja dziewczyna wkręciła się w ten niesamowity świat. :E Jeżeli ktoś szuka tutaj mnóstwa akcji rodem z Dead Island albo L4D, to ta gra zdecydowanie nie jest dla niego - zabijanie zombie tutaj to ostateczność.

Całość trwa ok. 10-12 h. Zależy na jakim poziomie trudności będziemy grali, bo jest możliwość wyłączenia wszelkich podpowiedzi. W to po prostu trzeba zagrać... Dla mnie jest to zdecydowanie gra roku i jedna z lepszych gier w życiu. Zresztą oceny w necie po finale sezonu mówią same za siebie. Nic tylko czekać na drugi sezon!

- - -

Do końca weekendu grę można kupić na Originie za 30 zł. Co ciekawe dostajemy klucz Steam, a nie wersję na Origin - dziwne. :E Ale warto skorzystać. Taka perełka wart jest każdego grosza. Poza 30 zł na grę, przygotujcie parę groszy na paczkę chusteczek. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: The Walking Dead

Postprzez Michu w 26 Lis 2012, 00:15

To i ja dorzucę swoje parę groszy. Grę udało mi się wyczaić dzięki Wonzajowi, który wrzucił jeden odcinek na swój kanał YouTube. Nigdy w tego typu gierki nie grałem, ale to 'coś' od razu mnie do niej przyciągnęło, i nie żałuję. Gdzieś już kiedyś tutaj wspominałem, że gry singleplayer szybko mnie nudzą, ale nie ta... każdy epizod przechodziłem na 1 tchu. Około 2h na jeden, mnożąc przez pięć to jakieś 10 godzin. Odczucia mogę wyrazić jako: świetny trzymający w napięciu film + gra w jednym. Barwni bohaterowie (szczególnie główny), wciągająca historia, dużo wyborów moralnych, czasami bardzo trudnych (a nie zawsze jest dużo czasu na zastanowienie) i dosłownie WSZYSTKO czego w dzisiejszych czasach brakuje grom. Bo powiedzmy sobie szczerze, teraz prawie wszystko opiera się na grafice, napieprzaniu do przodu i fapowaniu do nowych DLC z pięcioma nowymi pukawkami.

Szczerze polecam, każdemu. Cholernie smutna, mocna i brutalna - gra roku.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: The Walking Dead

Postprzez impulse_101 w 26 Lis 2012, 10:49

Film jest dla mnie nudny do bólu, żeby zrobić telenowelę z filmu o zombiakach trzeba być zdolnym. Bla bla przez 30min o rosterkach między bohaterami, 30 sekund zombiak idący na horyzoncie i znowu kolejne bla bla przez 30min o tym że ten tamtej nie ufa a tamta się krzywo patrzy na tamtego... Film o zombie, nie mogę.
Rozumiem ze gra jest inna? Ok umiem czytać, piszecie że jest wciągajaca ale na forach serialowy ludzie o samej telenoweli też tak piszą. Więc zasadnicze pytanie czy nie będąc fanem serialu da radę zagrać w grę?
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: The Walking Dead

Postprzez Soviet w 26 Lis 2012, 12:49

Da się, gra jest bardziej "skondensowana", bez otoczki ckliwo-ciążowej.

Co do gry: albo jestem całkowicie znieczulony, albo po prostu gry jeszcze nie potrafią przekazać emocji. Na mnie ta seria wcale nie działa, tylko się wkurzam, że na te najważniejsze wybory i tak nie mamy wpływu (np. w pierwszym epizodzie nie ma większego znaczenia co zrobimy w scenie z traktorem). Cały czas myślę tylko, jak robić wszystko z perspektywy mechaniki gry, a nie w związku z sympatią do bohaterów czy coś takiego.

Może drugi sezon będzie lepszy.

No i wogle:
Image
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: The Walking Dead

Postprzez Pablo1989 w 26 Lis 2012, 17:14

Mam kumpla co uwielbia wszystko z Zombiakami :P, ale starszych(niekiedy kultowych) klasyków nie tknie np Świt żywych trupów z 1978r.

I on ogląda tego Walking Deada, ale nie ja, i tak mi co tydzień gada jak się spotykamy "CZEMU WOJSKO ZOSTAŁO POKONANE PRZEZ ZOMBIAKÓW" albo "Rick i jego świta dają radę przeciw zombiakom, ale nie armia"

Ogólnie on mi gada o różnych nieścisłościach, niektóre rozumię, ale tak jak impulse_101 napisał co to ma być ?

Walczą i uciekają przed zombiakami, znajdują schronienie i póżniej przez jakiś długi czas ze sobą gadają, a żadnego zombiaka ani słychu jakby wybili całą okolice.

Jeśli miałbym oglądać WD TO tylko dla Shane,a :P fajna postać, ale cóż nie oglądam bo Shane jest Kaput i to dwa razy.

Uwagi moderatora:

To nie jest temat nt. serialu.
Pablo1989
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 10 Kwi 2009, 22:51
Ostatnio był: 26 Lis 2012, 17:25
Kozaki: 1

Re: The Walking Dead

Postprzez Michu w 27 Lis 2012, 02:40

Soviet napisał(a):Da się, gra jest bardziej "skondensowana", bez otoczki ckliwo-ciążowej.

Co do gry: albo jestem całkowicie znieczulony, albo po prostu gry jeszcze nie potrafią przekazać emocji. Na mnie ta seria wcale nie działa, tylko się wkurzam, że na te najważniejsze wybory i tak nie mamy wpływu (np. w pierwszym epizodzie nie ma większego znaczenia co zrobimy w scenie z traktorem). Cały czas myślę tylko, jak robić wszystko z perspektywy mechaniki gry, a nie w związku z sympatią do bohaterów czy coś takiego.

Może drugi sezon będzie lepszy.



Nie żebym ryczał jak babcia na telenoweli, bo jedyny przygnębiający moment to było zakończenie. W słowie "smutny" chciałem zawrzeć przedstawiony w grze świat.
Ja się jednak przywiązałem do głównego bohatera, świetnie wykreowany i mimo tego że te wybory w grze faktycznie wielkiego znaczenia nie miały, to jednak ciężko było się zdecydować momentami mimo wszystko.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: The Walking Dead

Postprzez Kill_Flint w 27 Lis 2012, 08:57

Wybory w tej grze po części porównywalne są do tych w Fable. Gdy wybierzemy źle odczuwamy to głęboko w sercu, a jak odpowiemy dobrze to się oczywiście cieszymy. Przynajmniej ja tak miałem podczas gry.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Re: The Walking Dead

Postprzez M3Fis70 w 28 Lip 2013, 13:48

Czy ktoś wie ile wszystkie pięć epizodów waży, nie wiem czy robić jakieś czystki na dysku...
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: The Walking Dead

Postprzez Soviet w 28 Lip 2013, 13:51

Na Steamie pokazuje 4380MB razem z 400 Days.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive M3Fis70.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: The Walking Dead

Postprzez M3Fis70 w 28 Lip 2013, 14:07

A to dziękuje bardzo, :wódka: leci. Wiem już, że czysta zbędna.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: The Walking Dead

Postprzez TomPierwszy w 28 Lip 2013, 14:45

A czy jak ktoś ma już TWD 5 epizodów to musi płacić za 400 days?
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: The Walking Dead

Postprzez KoweK w 28 Lip 2013, 15:39

Tak.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości