Sins of a solar empire

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Sins of a solar empire

Postprzez Microtus w 29 Lut 2008, 14:31

RTS (z mocnym aspektem ekonomicznym)- w kosmicznej oprawie. Zgrabne połączenie kilku gier tego typu: jak homeworld (zresztą ludzie od homeworlda ją robili) i master of orion.
Dawno się tak nie wciągnąłem w grę tego typu. Łatwa nie jest ale po paru podejściach się zaczyna łapać o co chodzi. Podam kilka cech gry:
- Super interface - intuicyjny i przejrzysty (wszystkie opcje pod kontrolą, bez zbędnych okien)
- Ładna oprawa graficzna (wymagania jednak nie za duże, jednak sporo trza mieć ramu tak min. 1-1,5GB)
- Bitwy w późniejszej rozgrywce bardzo widowiskowe i z udziałem setek statków kosmicznych
i (dużych, małych i myśliwców/bombowców)
- Rozgrywka trzema rasami - TEC - coś jak ludzie (z nastawieniem na rozwój ekonomiczny) , Advent - Tacy lepiej rozwinięci zawodnicy o wyrafinowanych technologiach (coś jak eldarowie z WH40k) i Vessari - rasa obcych - bojowa stawiająca na siłę.
Każda rasa ma inne drzewa technologiczne i inne statki dowodzenia (pozostałe statki różnią się raczej wglądem i nazwą broni a są odpowiednikami)
- W grze nie ma kampanii, można grać tylko w skirmisze, jest za to możliwość grania w 10 osób po sieci.

Minusy - nie jest na początku łatwo i trzeba się mocno gimnastykować zwłaszcza na wyższym poziomie trudności
- Trochę mało rodzajów statków ale przy dużych bitwach i tak sie człowiek gubi

Jednym słowem, jak ktoś lubi kosmiczne klimaty to polecam.
Jeszce jako ciekawostkę powiem, że twórcy dali spore pole do popisu modderom.
Mody odpala się z menu a firma wypuściła modding tool-a.
Z zapowiedzi modów są już - Star-trek i Star Wars :D mam nadzieje, że będą fajne.

EDIT: http://www.sinsofasolarempire.com/
Oficjalna strona gry
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość