ArmA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Armed Assault

Postprzez SaS TrooP w 05 Lis 2008, 22:43

Bo ma pirata? -S3


Dokładnie. Niestety Kahitan, ale nie mogę.

Bo do sklepu nie często jeżdze a że torrenty i DC jest pod ręką to czemu z nich nie korzystać?


Bo to kradzież i twórcy nie otrzymują wynagrodzenia za twój zakup?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: Armed Assault

Postprzez SaS TrooP w 21 Lis 2008, 14:15

Double post, ale chyba uzasadniony :D.

Odświeżam, bo niusy przybyły o ArmA II:
http://www.armaholic.com/plug.php?e=use ... &tag=&fp=5
Zdjęcia

http://www.demonews.de/galerie/index.php?spieleid=3033
Info o animacjach, ale:

...The animations have been often been totally re-made. You can finally move over a fence to enter a garden. Jumping will definatly not be included in the game cause its totally unrealistic.


Mo i finalnie trailer, ale moim zdaniem - wybitnie go spieprzyli. Liczę, że następne będą lepsze.
http://pc.ign.com/dor/objects/958404/ar ... 11908.html

I więcej zdjęć:
http://www.eurogamer.net/gallery.php?game_id=8648

Warto dodać, iż jest to Alpha. Na razie prezentuje się miodnie :mrgreen:
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Armed Assault

Postprzez KoweK w 24 Lis 2008, 15:36

Zapowiada się przecudnie, i mam nadzieję, że ta Arma będzie się uruchamiała pod Vistą i 4 GB RAM... Bo niestety pierwsza część obsługuje max 3 GB o_O Kto taką głupotę wymyślił.... I póki co zostaje mi niestety zostać tylko przy OFP. Zakup ARMY przez mój system i config- anulowany :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Armed Assault

Postprzez KoweK w 27 Lis 2008, 17:24

ARMA II GAMEPLAY TRAILER

Wg mnie miażdży ;] szczególnie początek. Ale wymagania... już wiem, że nawet na gtx 260 tego nie uruchomie na najwyższych ;|
Jeśli komuś się długo ładuje niech zmieni jakość, bo ustawiona na najwyższa ;]
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Armed Assault

Postprzez SaS TrooP w 27 Lis 2008, 17:32

Jezuuu, już sikaaaam! I najwyższych nie potrzebuje, to pewno też nie są. Gamelplaye z Army też były robione na wysokie-średnie.

EDIT:

http://www.armedassault.com.pl/viewtopi ... 481#p22481

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ambitny projekt, nie ma co.

Nie Jesteś tu nowy. Otrzymujesz warna za double posta. - C16
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Armed Assault

Postprzez SaS TrooP w 27 Gru 2008, 17:01

Od razu uświadamiam - kupa czasu minęła od ostatniego posta - double post jest usprawiedliwiony.

http://www.armaholic.com/page.php?id=4470

Informuję, że wyszedł do Army mod Nightstalkers - Shadow of Namalsk. Reszta informacji dalej. Mam złe przeczucia, a to dlatego, że do OFP był to jeden z gorszych modów. Ale - dajmy mu szansę, a poza tym to BETA. Ocenę zostawiam wam.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Armed Assault

Postprzez Ropasiak w 28 Gru 2008, 15:35

Ściągnołem zainstalowałem i włanczam README. I się doczytałem tego. ARMA 1.14 needed. Teraz ściągam tego ptacha 1.14 więc recenzje odkładam na później.
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Armed Assault

Postprzez BelegPz w 02 Sty 2009, 22:47

Arma jest świetna jednak osobiście wolę OFP w które nadal gram :D i czekam na jego drugą część.
Image
Awatar użytkownika
BelegPz
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 01 Sie 2007, 17:11
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Armed Assault

Postprzez SaS TrooP w 03 Sty 2009, 15:17

Czas na flaming: Cholerny zdrajca. Mimo to - masz xfire?
Swoją drogą - jakieś argumenty czemu? dlaczego? etc.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Armed Assault

Postprzez BelegPz w 03 Sty 2009, 16:53

Arma ta którą ja posiadam ma pewno wnerwiające zabezpieczenie, a mianowicie kiedy chce pograć w Arme wyskakuje mi komunikat "Proszę włożyć dysk z grą do napędu". Czasami gra odpali się po piątym razie ale zazwyczaj muszę robić cuda aby ta gra się włączyła. Natomiast sam gameplay jest bez zarzutów. Jeżeli miałbym ocenić Armę na pewno dostała by duży plus za ilość ludzi w drużynie ,ponieważ przy dłuższych misjach w OFP po prostu brakuje ludzi. W Arma gra nie kończy się po naszej śmierci w tedy może się dopiero zacząć ,ponieważ mamy możliwość zmiany "bohatera". Natomiast OFP bije Arme jeżeli chodzi o liczbę czynności które możemy wykonać jak np przewieszenie broni na ramieniu czy spoczynek przy ognisku. OFP według mnie jest bardziej dynamiczne i szybsze bronie są bardziej celne i mają dalszy zasięg. Dużym minusem OFP jest niestety mały teren działań oraz koncentracja na jednej bitwie podczas gdy w Arma możemy rozpętać istną wojnę na całej wyspie.

A i jeszcze jedno Arma ma edytor którego ja po prostu nie ogarniam(niby to samo a jednak) podczas gdy do ofp jest bardziej czytelny jeżeli chodzi o animacje i briefing

PS Żeby nie było niedomówień w Arme lubię grac natomiast OFP to nie gra to zaciąg xD
Image
Awatar użytkownika
BelegPz
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 01 Sie 2007, 17:11
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Armed Assault

Postprzez SaS TrooP w 03 Sty 2009, 20:00

mi komunikat "Proszę włożyć dysk z grą do napędu".


Tak się wyświetla tylko piratom, z tego co wiem.

W Arma gra nie kończy się po naszej śmierci w tedy może się dopiero zacząć ,ponieważ mamy możliwość zmiany "bohatera".


Nieprawda. Są to tylko nieliczne misje, a dokładniej tak działaja tylko coopy odpalane na Single Playerze.

Natomiast OFP bije Arme jeżeli chodzi o liczbę czynności które możemy wykonać jak np przewieszenie broni na ramieniu czy spoczynek przy ognisku.


Wszystkie te czynności są w Armie, ale nie w menu akcji tylko pod klawiszami. Wciskając 2x CTRL opuszczasz broń (to takie jakby przewieszenie przez ramię co trwa krócej). Siedzenie jest na klawiszu bodajże "P" (oczywiście domyślnie), a salutowanie na "\".

OFP według mnie jest bardziej dynamiczne i szybsze bronie są bardziej celne i mają dalszy zasięg.


Dynamika obu gier jest identyczna. Celność się zmieniła by przedłużyć starcia i bardziej martwić się o amunicję.
Dużym minusem OFP jest niestety mały teren działań


Nie rozśmieszaj mnie. OFP jest o 6 lat starsze i do dzisiaj te tereny są OGROMNE. większe doświadczysz tylko w RPGach. A ArmA ma jeszcze większe. Jak chcesz mogę policzyć ci wymiary i przyrównać do innych gier.

oraz koncentracja na jednej bitwie podczas gdy w Arma możemy rozpętać istną wojnę na całej wyspie.


Jedyna rzecz z którą się zgadzam. Generalnie AI w Armie jest polepszone co powoduje, że w wypadku tuje bitwy robi się tzw. rozjebunda. Nigdy nie wiesz co jest za rogiem. W OFP to było bardziej kontrolowane.

A i jeszcze jedno Arma ma edytor którego ja po prostu nie ogarniam(niby to samo a jednak) podczas gdy do ofp jest bardziej czytelny jeżeli chodzi o animacje i briefing


Nazwy animacji - fakt, posrali je. Miałem w OFP połowę w głowie, a tutaj muszę cały czas ich szukać ;/. Briefing się nie zmienił w ogóle, nie wiem o co ci chodzi.

PS Żeby nie było niedomówień w Arme lubię grac natomiast OFP to nie gra to zaciąg xD


Obie gry to zaciąg IMNHBMO.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Armed Assault

Postprzez BelegPz w 03 Sty 2009, 21:02

Nie mam pirata od razu tobie mogę powiedzieć, co do zmiany "bohatera" z tego co pamiętam wystarczy w edytorze misji ustawić u danego żołnierza "Do grania" czy jakoś tak(od 1,5 roku nie odwiedzałem edytorów z Army i OFP więc przepraszam za moja niepamięć).

Rzeczywiście dzisiaj włączyłem Arme i wszystkie te czynności są pod tymi przyciskami zwracam honor. No sorry cie bardzo ale na podstawowych mapach takich jak Everon czy Malden masz tylko kilka miejsc gdzie może być np duża bitwa pancerna bądź to się tyczy Everonu w górach masz mało lądowisk dla helikopterów szczególnie kiedy w dole szaleje bitwa (co prawda można ściągnąć addon dodający liny do blackhawka) ale w rzeczywistości teren bitwy to nie więcej jak 100-300 metrów jako piechur 300-700 jako strzelec KM 700-1000 działonowy czołgu 1000-2000 Strzelec w helikopterze.

Wiem ,że ta gra nie jest pierwszej świeżości jednak patrząc na Arme i OFP w tym drugim walki w mieście to jest marzenie a w pierwszym piekło :D Kiedyś w Armie zrobiłem operacje która obejmowała całą Królewską część wyspy wrażenie bardzo pozytywne nie ma to jak wielka bitwa o Dolores(czy jakoś tak) :D

Jeśli chodzi o edytor to po prostu dali nowe skrypty do pracy kamery i tego mój mózg nie potrafi ogarnąć

Czy ja wiem czy obie gry to zaciąg osobiście wole rozwalać komuszków z M16 Amstronga bądź z MP5 Gastovskiego. Troche w Arma mi brakowało dialogów żołnierzy tak jak to miało miejsce w OFP np zakłady o zegarek :P lub gra w "zgadywanki"
Image
Awatar użytkownika
BelegPz
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 01 Sie 2007, 17:11
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości