Euro Truck Simulator

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez Pangia w 03 Cze 2014, 19:23

Bo normalnie się retarderem przyhamowuje (bodajże cofa spaliny do silnika, popraw Cycu, jakby co, bo ja lekcje w samochodówce skończyłem 3 miechy temu :P), a w grze nie masz takich bajerów. Pamiętam, że jest hamowanie silnikiem, ale z realizmem chyba nie ma nic wspólnego, bo jest kilka razy skuteczniejsze niż zwykłe hamulce (grałem w Convoy'a, Haulina i ETS1), ze 100 km/h zatrzymuje na 20 metrach, a zwykłymi hamulcami to byś ciśnienie skończył.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez Dżuz w 03 Cze 2014, 19:40

Pangia napisał(a):Bo normalnie się retarderem przyhamowuje {...} a w grze nie masz takich bajerów.


Jest taki bajer jak retarder, aczkolwiek nie będę się wypowiadał co do poziomu realizmu w jego odwzorowaniu :wink:

djcycu napisał(a):Przyjmijmy że wciśniemy pedał do oporu no to wyjdzie nam trochę więcej możliwości ich użycia niż tylko 8 czy 10 razy nim wybije nam hamulec awaryjny.


No to w ETS-ie wystarczy lekko go wdepnąć i po ok. 10 naciśnięciach jest halt :E

djcycu napisał(a):Jeśli przy starcie auta po pauzie dobijało tak z 10-15 sekund to było to dobrze zrobione przez SCS.


Nie chce mi się instalować gry z płyty, żeby sprawdzić, bo mam wersję steamową teraz, ale śmiem twierdzić, że trwało to znacznie dłużej :wink: Widocznie były to jakieś sztrucle, a nie autka funkiel nówki :D
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez djcycu w 03 Cze 2014, 19:46

Przy hamowaniu retarderem mamy osobne urządzenie które hamuje olejem :) Wygląda to tak że jest to montowane przy wale pędnym gdzie zaczepione jest jakby śmigło które "trze" o olej i w taki sposób zwalnia nam samochód by nie hamować hamulcem roboczym. Nie wymaga to redukowania biegów.

Hamulec silnika właśnie zamyka ujście spalinom tworząc w silniku większe ciśnienie. Wtedy po zredukowaniu biegu silnik jest w stanie utrzymać nas na górce. Oczywiście w zależności jak jest stromo.

Hamowanie hamulcami roboczymi nie jest niebezpieczne z powodu wytracania ciśnienia tylko z powodu zużycia. Jeśli wciśniesz hamulec to powietrze zostanie pobrane w takiej ilości ile trzeba a potem będzie uzupełnione przez kompresor. Jeśli puścisz hamulce to usłyszysz jak wypuszcza ci powietrze i wtedy musi pobrać raz jeszcze ale ilość zawsze zależy od siły jaką hamujesz. Problem dotyczy zużycia. Przy hamowaniu tylko hamulcami przegrzewasz klocki i tarcze ewentualnie bębny i okładziny. Dzięki temu palisz je, nagrzewasz felgi, opony i możesz doprowadzić nawet do pożaru samochodu. Stąd retarder/hamulec silnika jest niezbędny do zwalniania podczas zjazdu ze wzniesień. Dobrze też jest go używać podczas normalnej jazdy.

Ja natomiast miałem na myśli hamowanie w mieście czyli jadę sobie do skrzyżowania i jak chcę użyć hamulca nagle to zatrzymuję się z opóźnieniem. Po prostu gra nie pozwala na nagłe zatrzymanie się. Tak samo jest przy zwalnianiu, hamulce działają za mocno nawet przy używaniu analoga w kontrolerze :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez Pangia w 03 Cze 2014, 20:45

djcycu napisał(a):Ja natomiast miałem na myśli hamowanie w mieście czyli jadę sobie do skrzyżowania i jak chcę użyć hamulca nagle to zatrzymuję się z opóźnieniem. Po prostu gra nie pozwala na nagłe zatrzymanie się. Tak samo jest przy zwalnianiu, hamulce działają za mocno nawet przy używaniu analoga w kontrolerze :)

Jeśli ETS2 zachował taką samą łatwość w moddingu co poprzednie gry, to można to bardzo łatwo zmienić: potrzebujesz do tego jedynie WinRAR-a (inne archiwizery i Total Commander pewnie też się nadadzą) i Notatnika. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to żeby edytując archiwum .scs na zakończenie ustawiać brak kompresji pliku, inaczej zobaczysz pulpit przy ładowaniu gry. Nawet nie ma co tłumaczyć, bo wszystko jest przejrzyste i intuicyjne, jak już dojdziesz, gdzie co jest.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez djcycu w 03 Cze 2014, 21:02

Pamiętam ta coś tam z ETS :) W sumie to mam żal do SCS że zwalili modowanie tej gry od samego Convoya. W PttM było to fajnie zrobione. Ciężarówka była w folderze, folder posiadał podfoldery zawierające części samochodu, typ oświetlenia, wnętrze itd. Wystarczył ZModeler, notatnik i jakiś paint od biedy żeby to pomalować teksturami. Uwielbiałem modowanie. Przekonwertowanie modelu spod tłoczni jaką był ZModeler zajmowało wprawnemu użytkownikowi 15 minut... Reszta to były pieszczoty ale samochód był już w pełni sprawny i gotowy do jazdy. Później czyli po zmianie plików, katalogów na archiwa SCS i pliki PMG porobiło się coś co bym nazwał beznadzieją... Praca z animacjami stała się jakąś wielką tajemnicą, by nałożyć kolorowe szkła trzeba było używać HEXów, koła używały jakichś pliczków i sypały bugami jeśli się tego nie utworzyło. Paranoiczne i chaotyczne się zrobiło stąd nie uczyłem się już potem moddingu.

Mówiąc prościej, stare wersje były bardzo łatwe w modowaniu. Były schematyczne a teraz jest to bardzo skomplikowane. Chyba pamiętacie że w ETS1 aby dodać mod trzeba było liczyć się z tym że jedna z ciężarówek zniknie. bo mod ją zastąpi. PttM tego nie posiadał. Można było nawrzucać około 100 ciężarówek by jeszcze gra się nie muliła a żeby dawała porządną frajdę. Wystarczyło wszystko wrzucać do makes i tyle nas obchodziło. Teraz dodając głupie wnętrze musisz się bawić w linkowanie tego z resztą a ta reszta musi być połączona z kolejną itd... Przykre bo do obecnego ETS2 wydał bym masę swoich własnych lub dopracowanych przeze mnie modów. Zawsze lubiłem dopracowywać samochody tak by były wręcz zdjęte z realu i wsadzone w grę.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez morfeusz435 w 16 Lip 2014, 18:12

Witam, mam taki problem jestem laikiem w tej grze więc proszę o wyrozumiałość. Co zrobić gdy mam niskie ciśnienie powietrza i nie mogę jechać muszę to przeczekać czy jak ?
morfeusz435
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Lip 2014, 18:10
Ostatnio był: 16 Lip 2014, 21:52
Kozaki: 0

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez Pangia w 16 Lip 2014, 19:04

No jak spadło ciśnienie, to musi je pompa nabić, a to trochę trwa. Przynajmniej tak było przed ETS2, nie wiem jak jest tam.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez morfeusz435 w 16 Lip 2014, 19:09

A w jaki sposób tego unikać ?
morfeusz435
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Lip 2014, 18:10
Ostatnio był: 16 Lip 2014, 21:52
Kozaki: 0

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez Adik w 16 Lip 2014, 19:27

Musisz poczekać jak zmienisz widok w komputerze pokładowym to będziesz miał pasek postępu no i oczywiście kontrolka na pulpicie deski rozdzielczej przestanie się świecić, dzieje się tak dlatego że zbyt często wciskasz hamulec co powoduje obniżenie ciśnienia w tej grze. Nie wiem jak to działa na prawdę tak że jeśli hamujesz to uważaj.
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez Tormentor w 16 Lip 2014, 20:20

Podobał mi się Hard Track za gnoja to i w to spróbuje zagrać. Gameplay mnie zachęcił.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez morfeusz435 w 16 Lip 2014, 20:24

Polecam, ja muszę ogarnąć te hamulce bo to nie łatwe nie kminie tego do końca ...
morfeusz435
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Lip 2014, 18:10
Ostatnio był: 16 Lip 2014, 21:52
Kozaki: 0

Re: Euro Truck Simulator

Postprzez Dżuz w 16 Lip 2014, 21:12

:arrowu: Przeczytaj te parę postów @djcyca, które są wyżej na tej stronie i na poprzedniej i powinieneś załapać o co chodzi z tymi hamulcami :P

A jak dalej nie będziesz ogarniał, to zawsze możesz wyłączyć tę opcję ("Symulacja hamulców pneumatycznych" w zakładce "Rozgrywka") :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości