Tomb Raider

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Tomb Raider

Postprzez The Witcher w 23 Sty 2015, 16:50

The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Reklamy Google

Re: Tomb Raider

Postprzez KoweK w 23 Sty 2015, 17:51

No przesyłka 15 zł, super cena ku*wo. :tm:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Tomb Raider

Postprzez paintball_0 w 23 Sty 2015, 19:34

Czas, pieniądz, gra. Piłka jest krótka: albo czekasz aż stanieje na Steam (bo i tak Steama wymaga), albo przepłacasz kupując teraz. Trzeba się było decydować jak było tanio.

:arrowd:

Najprawdopodobniej jest to pełna gra, czyli zawiera wszystkie DLC.
Ostatnio edytowany przez paintball_0, 23 Sty 2015, 19:54, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Tomb Raider

Postprzez Dżuz w 23 Sty 2015, 19:51

A tak z innej beczki: czemu akurat z Premium Games? Bo mnie to ciekawi :P

--------------

:arrowu: Mam tęże wersje i żadnych DLC tam nie ma :caleb: No chyba że jest jeszcze jakieś inne wydanie z serii Premium Games :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tomb Raider

Postprzez KoweK w 26 Sty 2015, 17:34

Dżuz napisał(a):A tak z innej beczki: czemu akurat z Premium Games? Bo mnie to ciekawi :P

Bo resztę Tomb Raiderów też mam w Premium Games i będzie mi ładniej na półeczce wyglądał. Zwykła fanaberia kolekcjonera i nic więcej.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Tomb Raider

Postprzez Szagart w 25 Wrz 2015, 01:32

Zbliża się (albo i nie) premiera nowej części przygód Lary: Rise of Tomb Raider. Ma być bezpośrednią kontynuacją gry z 2013, premiera... no właśnie bo raz znajduję 10 Listopada 2015 a raz, że 2016. Ludzie z GRYOnline.pl sami chyba się nie odnajdują, bo pod ich własnym gameplayem, który ma około 10 min jest napisane, że 10 listopada tego roku a na głównej mają, że 2016. Cóż, tutaj link z recenzją przedpremierową+gameplay http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=10756
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Tomb Raider

Postprzez Leo0502 w 25 Wrz 2015, 06:44

10 listopada jest premiera na Xboxa, a na peceta w 2016. Microsoft wykupił sobie ten tytuł.

Za ten post Leo0502 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Tomb Raider

Postprzez caleb59 w 04 Lis 2015, 13:42

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Tomb Raider

Postprzez Dżuz w 04 Lis 2015, 18:02

Eeee, ch*ja pokazali. Durna skradanka jakaś, która jednoznacznie wyjaśnia dlaczego nie lubię tego elementu w grach. Przecież to tak nierealistycznie i naiwnie wygląda, że aż oczy puchną i nieważne, że to tylko gra. Drugi MGS :caleb:

No ale kupiem i tak, oczywiście na PC, a nie jakieś pedalskie konsole, bo mniemam, że podobnież jak i w poprzedniej części będzie można robić bezstresowo rozpierduchę i tylko liczyć kikuty fruwające w powietrzu.

Na plus zaliczam lepsze ruchy panny Croft, ładniejszą mordkę i że na kurtce pojawia się śnieg jak wychodzi na zewnątrz. Chociaż miejscami to też nie do końca wygląda logicznie, ale to akurat jestem w stanie zaakceptować :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tomb Raider

Postprzez agata w 10 Lut 2016, 16:24

i jak tam Dżuz Twoje wrażenia? Grałeś? Ja na pedalskiej konsoli mam, ale podejrzewam, że niewiele się różni od PC. Jak dla mnie fabuła całkiem ok, brakowało mi tylko elementów zaskoczenia - za każdym razem gdy Lara zbliża się do wroga przybiera pozycję taką, że nie ma opcji na żadne "ożeż ku*wa!" i zawał. No i trochę przy mało zwierzyny, przed którą trzeba się bronić...
Tak czy inaczej ja zadowolona jestem, miło się grało. A i widoki całkiem przyjemne. :)
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Tomb Raider

Postprzez Dżuz w 10 Lut 2016, 20:09

Dziemki, dziemki. Czekałem na jakiegoś posta w dyskusji co by nie podbijać , żeby napisać o swoich wrażeniach po skończonej grze :wink:

Ukończenie tej części w stu procentach zajęło mi trochę ponad 39 godzin, więc i tak o prawie dziewięć więcej niż poprzedniej i przyznaję, że uczucia mam mieszane, ale jednak z przewagą tych pozytywnych.

Co do grafiki to masę porównań można znaleźć w sieci, zresztą konsoli nie mam więc się wypowiadał nie będę. Tak czy siak, gra wygląda świetnie, nawet bez tekstur 4K, jak w moim przypadku. Powiem wprost - podobało mi się. Począwszy od widoków, przez budowę lokacji - grobowce robią wrażenie, a na modelu głównej bohaterki kończąc. Niezła dupa :suchar: Ciekawiej w tej części rozwiązano przemieszczanie się między poszczególnymi obszarami. Nie czuć już tak tej pseudo otwartości. Niejednokrotnie bywa tak, że dostać się do konkretnego fragmentu jednej lokacji można jedynie z lokacji sąsiedniej, a nie bezpośrednio z obozu szybkiej podróży. Tutaj plus dla twórców. Co mnie jedynie irytuje w grafice to problem z Geotermalną Doliną, która po skończonym wątku fabularnym traci dziwnie klimat i wygląda jakby ktoś, za przeproszeniem, upie*dolił oświetlenie.

Fabuły, opowiadanej w grze w ten sam sposób co wcześniej, nie będę tu opisywał, ani nawet streszczał bo nie ma sensu i szkoda miejsca, ale jakoś specjalnie to ona nie porywa, chociaż da się w tę historię wciągnąć. Zawsze mogło być bardziej trywialnie i niedorzecznie. Brakuje jej jednak do poprzedniczki, w której element suspensu i tajemniczości był dość istotną cechą, i w której emocje głównej bohaterki odgrywały wyraźniejszą rolę. Niemniej jak na TR to i tak jest przyzwoicie. Można w końcu odczuć, że dziewczyna ma jakąś osobowość, da się lubić, i nie jest już tylko laską z wielkimi cycami :P I to nie przez to, że w tej i poprzedniej części model postaci jest niekanonicznie płaski :caleb:

Co do samej mechaniki, wystarczy powiedzieć że mamy to co w poprzedniej odsłonie plus kilka nowych elementów i usprawnień. Rozwinięto system rzemiosła, przez co już nie tak łatwo odblokować wszystkie ulepszenia czy dodatki. Dalej brakuje mi surowców do jednej zbroi i paru modyfikacji broni :caleb:
Ponadto dodano możliwość tworzenia różnych strojów dla Lary i zmieniania ich w czasie rozgrywki. Szkoda tylko, że małe jest zróżnicowanie w bonusach jakie one dają. Co więcej, oprócz plądrowania okolicznych grobowców można też wykonywać dla spotkanych postaci nieskomplikowane zadania, które nawet w miarę logicznie wiążą się z główną osią fabularną. No i mamy, jak w poprzedniej części, masę różnych wyzwań w każdej lokacji, które możemy ukończyć. Udanym urozmaiceniem jest też dodanie handlarza, u którego za zebrane po drodze monety, dostaniemy parę elementów wyposażenia. Chociaż jego asortyment na kolana nie powala :caleb: Możliwości gra daje sporo.

Niestety tak jak w poprzedniej części tak i tu, poziom trudności zagadek nie przysparza o ból głowy i średnio ogarnięta małpa jest je w stanie rozwiązać bez zbytniego wysilania się. Momentów gdzie choćby odrobinę trzeba było uruchomić szare komórki jest jak na lekarstwo i jedynie w Planetarium, pod koniec gry, poczułem się jakbym grał w klasycznego Tomb Raidera. Chociaż uznane byłoby to pewnie za niewybaczalną potwarz gdybym stwierdził, że zabawa z tamtą maszynerią, choćby w niewielkim stopniu dorównuje zagadkom na przykład z Anniversary.
Jedynie z może dwoma, trzema grobowcami miałem 'problem' jeżeli chodzi o znalezienie wejścia, ale szybko został on rozwiązany.

Same wyzwania rozsiane po lokacjach też nie są specjalnie trudne do ukończenia. Po skończonej fabule miałem 98%, więc wrócić musiałem się dosłownie po trzy czy cztery przedmioty. Rozczarowuje to, że większość map można zwiedzić prawie od razu, bo przemodelowany system ulepszania sprzętu na to pozwala. Bardziej podobało mi się rozwiązanie z poprzedniej części, gdzie trzeba było się więcej nakombinować z dotarciem do niektórych zakamarków.

Najgorszym natomiast elementem tego Tomb Raidera jest według mnie inteligencja przeciwników. Może już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że ostatnio byli oni bardziej rozgarnięci. A wszystko przez pewien element, o którym wspominał chyba @Szagart w dziale z problemami, a mianowicie przez to, że nie idzie zdemontować z broni tłumika. No chyba, że jest na to jakiś magiczny sposób, ale ja go nie znalazłem. Podobnie jest z innymi dodatkami. Niedorzeczność polega na tym, że jak już go raz zdobędziemy, to nie da się go pozbyć, a montowany on jest z automatu i na pistoletach i na karabinach. Fatalne niedopatrzenie ze strony twórców, bo nagle z gry robi się niezamierzona skradanka. Skutki tego są takie, że w pewnym momencie udało mi się zlikwidować z karabinu grupę siedmiu przeciwników znajdujących się na śmiesznie małym obszarze i nawet się nie zorientowali gdy ich kumple padali jak muchy jeden po drugim :facepalm: Jest słabo na tym polu i właściwie to czułem się jakby ktoś mi narzucił jeden styl gry :/

Poza tym walka z wrogiem też jakoś tak nie porywa jak wcześniej. Brakuje mi tu groźniejszych karków do ubicia, a jedynym wyzwaniem - choć to i tak za mocne słowo - jest niedźwiedź z początkowego etapu gry. I nie wiem dlaczego usunięto możliwość sypania przeciwnikom piaskiem w oczy :caleb: Z drugiej strony, pojedynków w tej grze i tak jest stosunkowo mniej jak w poprzedniej, moim zdaniem, a głównym elementem jest eksplorowanie świata i zbieranie drewna na strzały, które i tak średnio znajdują zastosowanie, mimo że łukiem i tak mi się najprzyjemniej działało.

Podsumowując, bo i tak się znowu rozpisałem, a i tak o wszystkim co chciałem nie powiedziałem, stwierdzić mogę że nie zawiodłem się jakoś strasznie na tej produkcji. Duży plus za budowę poziomów, które podobały mi się nawet bardziej jak w poprzedniej części, chociaż tamta wyspa miała jednak lepszą atmosferę, oraz za rozbudowane rzemiosło. Pochwała należy się też za postać głównej bohaterki, bo udało się tknąć w nią trochę życia, chociaż nie oszukujmy się, szans na bycie Geraltem z Rivii to ona nie ma wielkich. No i fabuła, która jako że nie jest drastycznie spartaczona, też zasługuje na jakieś tam uznanie. Niestety, za AI przeciwnika, nieprzemyślany system dodatków do broni i wiążący się z tym styl gry, rozstrzelał bym ich na miejscu. Za ograniczenie możliwości eksploracji nieodkrytych fragmentów terenu, też wiele dobrego nie mogę o twórcach powiedzieć. Tak czy siak grało się zacnie i polecam, jeżeli komuś podobała się wcześniejsza część :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive agata.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tomb Raider

Postprzez agata w 10 Lut 2016, 23:21

no rzeczywiście, żeś się rozpisał. :P ja taka wylewna w opiniowaniu gier nie jestem, ale zgadzam się z większością uwag. Nie mniej zastanawia mnie ten niedźwiedź na początku gry... dostał zatrutą strzałę, potem kilka zwykłych i padł. Już prędzej spodziewałabym się tej trudności z polarnym misiem w Kitieżu - tam to się musiałam nabiegać i nastrzelać żeby go wypatroszyć... :)
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości