Gry Wszechczasów

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Gry Wszechczasów

Postprzez KrzychuS w 08 Maj 2008, 10:40

Ostatnio podczas rozmowy ze znajomym zupełnie przypadkowo zeszliśmy na temat komputerowej rozrywki - po chwilach gorzkiej refleksji w stylu "dzisiejsze gry to juz nie to samo co kiedyś", "dzisiaj gry już nie mają tego klimatu" etc, zaczelismy wspominac tytuły które w ciągu tych kilku lat naszej kariery komputerowego gracza zrobiły na nas najwieksze wrazenie -gry które urzekły nas za sprawą fabuły, klimatu, grafiki czy też ogólnej "miodnosci". Gry które potrafiły skutecznie zahipnotyzowac nas przed komputerem zapominając o Bożym świecie.

Po tej rozmowie postanowiłem stworzyć własny ranking gier przy których przestawałem zupełnie istnieć dla świata zewnętrznego :)

Oto moja subiektywna dziesiątka -kolejnosc zupełnie nieobowiązkowa:

Fallout 1&2 i Tactics -moj "number one" -przy zadnej grze nie spedziłem tylu godzin, przeszedłem ją na wszelkie możliwe sposoby, od tej gry zaczeła sie moja miłosc do postnuklearnych klimatów. Z niecierpliwoscią czekam na trzecią czesc

Quake I -absolutny kanon, jedna z pierwszych gier jakie grałem, uwielbiam ten ciezki klimat, no i do tego muzyka NIN

Stalker -gram w nią dopiero dwa tygodnie ale już teraz mogę powiedziec ze jest dokładnie tym czego szukałem -mimo kilku niedoróbek gra miażdzy klimatem i angazuje wszystkie zmysły

Sniper Elite -za doprowadzenie tego co kocham w grach FPS najbardziej (czyli strzelania ze snajperki) do perfekcji, oraz za niezwykle emocjonujące i nietypowe rozgrywki w sieci

Unreal -gdy sie ukazała była prawdziwym przełomem. Do dzisiaj pamiętam ten wizualny szok po zejsciu ze statku zaraz na początku gry...

Splinter Cell -moim zdaniem najlepsza z gatunku "stealth" albo jak kto woli skradanek -no i do tego Michael Ironside...gdyby jeszcze miała równie zawisisty klimat co niezapomniany Thief, byłoby bosko...ale i tak jest genialnie

Half Life -jedna z najlepszych fabuł w grach FPS no i ten klimat zaszczucia -gra od której nie można się oderwać, druga częsc tez mogłaby sie tutaj znależc gdyby nie pewne minusy

Deus Ex -niemalże perfekcyjne połączenie RPG i FPS -do tego cyberpunkowe realia, i swietna fabuła

System Shock 2 -w zasadzie to samo co powyżej, do tego można dodać jeszcze: jedna z najbardziej przerażających gier jakie kiedykolwiek powstały

Silent Hill 2 -gra podobnie jak Stalker angażuje wszystkie zmysły -absolutnie niezwykły klimat który pozniej sni się po nocach.

W sumie mogłbym tak wymieniać i wymieniać bez końca...w poczekalni czekają jeszcze Age Of Empires II, Diablo II, Sanitarium, Aliens Vs Predator, Return To Castle Wolfenstein, Red Alert II, Commandos, Sim City 3000..no ale miała być subiektywna dziesiątka

A jakie są wasze typy ? Polemiki mile widziane :)
KrzychuS
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 28 Kwi 2008, 10:16
Ostatnio był: 20 Sty 2010, 04:48
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez wrobello89 w 08 Maj 2008, 11:26

Mówisz że kiedyś gry miały klimat ....hmmm no cóż rzeczywiście takie gry jak Wolfenstein 3D , Quake , Doom miały klimat niepowtarzalny i nijak nie da się ich porównać do dzisiejszych produkcji bo to są zupełnie inne realia. Wyżej wymienione gry były moimi pierwszymi w jakie grałem na PC-ach dla tego uważam je za kultowe i osobiście dla mnie najlepsze w historii :wink:
Awatar użytkownika
wrobello89
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 27 Lis 2007, 22:17
Ostatnio był: 02 Lut 2020, 19:05
Miejscowość: Trójmiasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Postprzez SandFighter w 08 Maj 2008, 11:38

Moja dziesiątka przedstawia się następująco:

10. Need For Speed: Porsche 2000; gra która trzymała mnie przy sobie ze względu na markę samochodów, genialną fizykę jazdy (pierwszy model pięciopunktowego zawieszenia w grach samochodowych!), ładną graficzkę i bajeczną rozgrywkę w trybie Factory Driver ;).

9. Age Of Empires; pierwsza część była jak zbawienie, nawet pomimo przeogromnej ceny jaką trzeba było zapłacić za nią w Polsce swego czasu (229 zł!). Wkradła się w moje serce prostotą rozgrywki i jej emocjonującym ekwiwalentem, który sprawiał, że wsiąkało się na długie godziny tłukąc różne nacje rozsiane po pięknych mapkach. "Ta-bhuh!"

8. Quake II; mimo, że to nie był pierwszy "kłejk" w jakiego grałem to jest to moja ulubiona część ze względu na ten rdzawy i duszny klimat, mrok i niebezpieczeństwo oraz ciekawie zebraną do kupy rozgrywkę SP (bo MP to leży jak nie wiem w Q2). Świetna broń (ach ten Chaingun...) i mnóstwo wszelakiego zwierza do ustrzelenia ;).

7. Soldier of Fortune; zapomniana dzisiaj już gra, która bardzo kontrowersyjnym enginem zrewolucjonizowała realizm rozgrywki. Bodajże pierwsza produkcja w której można było rozczłonkować oponenta na przykład odstrzeliwując mu głowę. Ciężki klimat i świetna fabuła poparta faktami z życia Johna Mullinsa. Jak dobry film akcji.

6. Colin McRae Rally 2.0; zatłuczcie mnie, ale dla mnie to najlepsza część serii, bardzo rewolucyjna, ze świetną fizyką, naprawdę mocną grafiką i genialnym modelem jazdy. Grywalność przekroczyła granicę, gdy z moim bratem ładowaliśmy w nią non-stop na kompie, który spełniał ledwo minimalne wymagania sprzętowe (średnio mieliśmy jakieś 15-20 fps).

5. Deus Ex; pierwszy cyber-FPS nastawiony na wartką fabułę, podrasowany konstrukcją RPG. Hackowanie bankomatów do dziś mi się kojarzy nie z drugą częścią Terminatora tylko z Deus Ex ;). Świetny klimat i wciągająca rozgrywka. No i ten interfejs... Miodzio.

4. S.T.A.L.K.E.R.; Genialny FPS, choć zapowiedzi przewidywały rewolucję w gatunku. Graficznie naprawdę ładny, nieco zabugowany, ale na tyle wciągający i odstresowujący, że byłem w stanie poświęcić dla niego miliardy godzin nocnych buszując po labach. Niezmierzony potencja modderski ;).

3. The Elder Scrolls IV: Oblivion; klasyk gatunku, perfekcyjne połączenie FPS, TPP i RPG. Rewolucyjny system "uczenia się" fechtunku, otwartość świata, cudowna grafika i animacja, do tego setki godzin rozgrywki. Jeśli czegoś nie wymieniłem, to proszę o poprawienie mnie ;).

2. Warcraft III; Blizzard opracował do perfekcji swoje produkty a w szczególności ten jeden nietypowy. Z pozoru zwykły RTS, ale podszyty elementami RPG i niesamowitą fabułą. Wciąga jak odkurzacz i przysysa do komputera na długie godziny... ;)

1. Prince Of Persia: Warrior Within; mój numer jeden. rewolucyjny system walki i adaptacji do otoczenia, cudowna grafika, dbałość o detale i niezwykle naturalne animacje postaci. Do tego masa grywalności i mamy produkt idealny. Najlepiej smakuje w wersji kolekcjonerskiej CDProjekt ;).

Oprócz tych wyżej wymienionych na mojej liście znalazło by się kilka innych pozycji, ale odpadły w przedbiegach :). Na pewno umieściłbym na mojej liście nowego Assassin's Creed, ale dopiero wyszedł i jeszcze nie mogę powiedzieć, że go uwielbiam tak jak POP: Warrior Within :).
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez klawisz w 08 Maj 2008, 13:53

1. Grand Theft Auto 1, 2, 3, Vice City, San Andreas i 4
2. Battlefield 1942 i DesertCombat
3. Counter-Strike 1.6 i Source
4. StarCraft
5. TheSims
6. Day of Defeat
7. NeedForSpeed
8. Carom3D
9. Mafia
10. S.T.A.L.K.E.R.

Kto grał w te gry, ten wie dlaczego znalazły się na tej liście. Należy się wytłumaczenie dlaczego GTA. Otóż uwielbiam tą swobodę gry, humor i wszystko! Poza tym jestem związany z polską sceną GTA od około 5 lat.
Dlaczego S.T.A.L.K.E.R. tak daleko? Bo był dla mnie ogromnym rozczarowaniem, grałem w niego z 6 godzin i nie jest tak szczególną grą (IMO) ;)
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Postprzez Infernal w 08 Maj 2008, 14:21

1. Mafia - gra w swoich czasach miażdżyła grafiką, poziomem trudności, fizyką i najważniejsze, fabułą. Dla mnie number one po wsze czasy, chyba że Mafia II ją przebije. :)
2. Gothic - pierwszy RPG w jaki zagrałem na piecu i do dzisiaj się nią lubię pozachwycać ze względu na klimat i fabułę.
3. Urban Chaos - gra również na pieca, ale akurat w to grałem na PS1. Zręcznościowy FPS, miła dla oka grafika, niezła fabuła i klimacik też fajny. :)
4. Ace Combat 3 - kolejna gra na wyżej wymienione pudełko, po prostu zaj*biści mi się podobała i do dzisiaj odpalam szaraka, by w to pograć. :) Szkoda, że cała seria jest tylko na konsole. :(
5. GTA 3 - pierwsza gra na kompie i do niej przyssałem się na długi czas, a rozpisywać się nie będę, bo praktycznie każdy grał. ;P

Te gry nie zachwycają teraz grafiką, ale to one najdłużej mnie przy sprzęcie trzymały (i nieraz jeszcze trzymają ;) )
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez Terminus w 08 Maj 2008, 14:44

Moja dziesiątka:
1.Betrayal at Krondor (piękna, niedoceniona i trochę zapomniana gra)
2.Fallout 1,2
3.Gothic 1,2
4.Pirates! [na C64], (można było grać bez końca)
5.Defender of the crown [na C64],
6.Aces of the Deep (do dziś dla mnie wzór realizmu nawet w zestawieniu z SH 3-4)
7.Iron Lord [na C64],
8.Panzer General 1,2 (z zasadzie to wszystkie z serii "General")
9.UFO 1,2
10.Alone in the dark 1-3

Poza tym za młodu byłem fanem gier z cyklu Dizzy, Rick Dangerous, Creatures [C64]
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez R1FL3 w 08 Maj 2008, 14:56

A oto moja dziesiątka gier:

10. Warcraft II i III
9. Medal of Honor: Allied Assault
8. Medal of Honor: Pacific Assault
7. Mafia
6. Neverwinter Nights
5. F.E.A.R.
4. S.T.A.L.K.E.R.
3. Soldiers: Ludzie Honoru
2. Call of Duty I, II i IV
1. Wiedźmin
Image

"Si Vis Pacem, Para Bellum"
Awatar użytkownika
R1FL3
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 17 Lut 2008, 22:22
Ostatnio był: 19 Mar 2010, 02:30
Miejscowość: Ośno Lubuskie
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Postprzez Missile w 08 Maj 2008, 15:39

To może i ja przedstawię swoją dychę:
10. Counter Strike - świetny multipalyer, choć kiepska grafika.
9. Seria GTA - pierwsze 3 części są świetne, jednak dla mnie Vice City i San Andreas to już nie to samo...
8. Call of Duty 4 - nie spodobała mi się za bardzo, choć wielu okrzyknęło ją grą roku. Po prostu dla mnie jest za krótka i w niektórych momentach nie podobała mi się.
7. Medal of Honor Allied Assault - chyba nie trzeba objaśniać.
6. Far Cry - niezwykle realistyczna i grywalna gierka. Długo pod względem grficznym była najlepszą grą na rynku.
5. Need for Speed Underground 1 i 2 - rzadko gram w gry samochodowe, ale te dwie po prostu kocham.
4. Mafia - świetny klimat i grafika jak na 2002 rok. No i te zadania dodatkowe :D
3. Call of Duty 2 - moja ulubiona gra wojenna FPP. Mnóstwo broni, świetny multi, długa, realistyczna, dobra grafika... Kocham tę grę.
2. BIOSHOCK - genialna gra, w którą każdy musi zagrać. Grafika, fabułą, dźwięk, klimat, miejsce... Po prostu cudo. Niestety trochę niedoceniona przez graczy...
1. STALKER - mimo, że trochę mnie zawiódł to jednak jest grą, którą najwięcej razy przeszedłem ( 4 razy ), a na dodatek można z nią robić wszystko poprzez modowanie.

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Adriano w 08 Maj 2008, 16:13

I moja |0

1. S.T.A.L.K.E.R. SOCH
2. Praetorians (net play)
3. Gothic 3 +1.6patch
4. NFS : ProStreet
5. Universe At War Earth Assault
6. MAFIA
7. GTA VC
8. Age Of Empires 3
9. Heroes M&M 3
|0 Heroes M&M V
Image
Awatar użytkownika
Adriano
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 23 Mar 2008, 15:08
Ostatnio był: 29 Paź 2015, 23:42
Miejscowość: Bar
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Postprzez Bartas w 08 Maj 2008, 16:23

10. Wiedźmin
9. GTA 3
8. Just Cause
7. Prince of Persia WW
6. Arcanum
5. Diablo II
4. Prince of Persia T2T i SoT
3. Gothic 1 i 2
2. S.T.A.L.K.E.R.
1. StarCraft

To moje "top ten"
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez Lukass1613 w 08 Maj 2008, 16:39

No to teraz moje typy. Kolejność przypadkowa.
1. Fallout 1 i 2
2. Diablo 2 (na battle necie gram do dziś)
3. Gothic 1 i 2 +dodatek
4. Silent Hunter 3 (ale z modem GWX)
5. Assassins Creed
6. Bioshock
7. Mafia
8. Cały cykl GTA
9. Wiedźmin (tu nie dokońca jestem przekonany)
10. IŁ 2 Szutrmowik
I jeszcze Company of Heroes ale to już nie mieści się w 10 :P
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Scurko w 08 Maj 2008, 17:00

a oto TOP 10 moich gier:
10. Age of Empires II (z dodatkiem Conquerors)
9. Need for Speed : Porsche 2000
8. Far Cry
7. Diablo II (z dodatkiem Pan Zniszczenia)
6. Pro Evolution Soccer 08
5. GTA San Andreas
4. Heroes of Might & Magic III (z dodatkami Shodow of th Death i Armagedons Blade)
3. Call of Duty 4
2. Fallout 2
1. S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

Pierwsze 3, czyli Stalker, Fallout 2 i CoD4 są moimi ulubionymi grami, natomiast reszta to gry, w które długo grałem i zawsze będę do nich wracał.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości