Mirror's Edge

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mirror's Edge

Postprzez paintball_0 w 26 Gru 2014, 14:06

Mnie przypadła do gustu surowość futurystycznego świata. Nie ma przepychu, jest funkcjonalność. I bardzo mi się podobało, że całe miasto jest niemal sterylnie czyste, z tego powodu w niektórych miejscach czułem się wręcz osamotniony. Niby miasto pełne ludzi, a jednak odczłowieczone.

Podobało mi się, że walka jest strukturalnie uproszczona. Pasowała do świata gry. Mało rodzajów broni, bo broń posiadają tylko siły policyjne. A siły policyjne mają ustandaryzowany ekwipunek i więcej rodzajów pistoletu niż jeden model nie potrzebują. Podobały mi się też siły anty sprinterskie. Jak pierwszy raz zobaczyłem bodaj trzech policjantów rozpędzających się w moim kierunku, to myślałem że ze strachu pogubię japonki. ;)

Również nie podobały mi się te nieszczęsne filmiki. Były brzydkie. Za to fabuła była bardzo znośna. Bo była przyziemna i prosta: państwowa policja będzie zastąpiona prywatnymi firmami ochroniarskimi a prawa obywateli- kontraktami na ochronę.

Co do sterowania- gra notorycznie nie potrafi wykryć wykonywania danej czynności. Włączyłem sobie jakiś czas na steamie i nie mogę przejść samouczka, bo gra nie wykrywa poprawnie wykonania triku i cofa mnie do czekpointa. Pomimo, że wdrapuję się prawidłowo tam gdzie trzeba. Bullet time jest bezużyteczny tak w czasie walki, jak i skakania i celowania w wystającą rurkę albo barierkę. Zawsze tracę wyczucie, nie wiem jaka jest moja rzeczywista prędkość albo jak szybko zareaguje bohaterka.

Strzelanie w tej grze uwielbiam. Wyłączam celownik i lecę a'la Matrix. :P I to wyrzucanie broni prawym przyciskiem i fakt że z bronią większą niż pistolet nie da się porządnie biegać!

Już teraz wam piszę, zwróćcie uwagę na datę, że remake Mirrora okaże się sukcesem komercyjnym, ale gra okaże się nijaka. Niby każdy element będzie dopracowany i będzie się zasadniczo grało lepiej, ale ten urok i czar jedynki gdzieś się ulotnią. Gra będzie sprawiać wrażenie, że ja "skomercjalizowano".
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Mirror's Edge

Postprzez Kpuc w 26 Gru 2014, 17:02

Pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobiła ME gdy kilka lat temu grałem w nią na Xboxie, gra która nie miała konkurencji i chyba nadal niema tego typu innych gier ?! Bardzo podobała mi się ta sterylność oprawy graficznej bo to po prostu tu pasuję do tego klimatu/świata. Gdy przechodziłem grę drugi raz na PC dodane zostały efekty CUDA oraz polski dubbing miałem frajdę jak bym przechodził ją pierwszy raz.

Ja na fabułę nie zwróciłem jakoś większej uwagi bo byłem zafascynowany lataniem po dachach/ścianach i czym się tylko da. W fabule był taki moment gdzie wchodziło się po schodach i był tam spory gość z którym trzeba było się bić, strasznie mnie to irytowało za każdym razem, miałem wrażenie że gra nie reaguje na moje naciskanie klawiszy przez co ciągle powtarzałem tą sekwencję. Brat i kumpel grając też mieli tam problem.

Przerywniki, mam wrażenie jak by to było zrobione jako animacje koncepcyjne ale ktoś machną ręką i stwierdził nie ma czasu tak już pójdzie.

Martwi mnie natomiast restart gry, mam nadzieje że nie zrobią z niej jakiegoś dziwoląga co skacze na 20m.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Mirror's Edge

Postprzez Eleventh w 15 Cze 2015, 23:16



Krótko i na temat... Czekam pełen nadziei, że nie gra będzie miała ten sam klimat co pierwsza odsłona. ;)

Image

Image

Image

Image

Image
Polecam się również zapoznać z główną stroną gry:
http://www.mirrorsedge.com/
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: Mirror's Edge

Postprzez Soviet w 16 Cze 2015, 14:58

Otwarte miasto całkowicie mnie nie jara. Zamknięte misje z jedynki pasowały idealnie, a tu już czuję, że ten ciągły parkour z miejsca na miejsce szybko będzie męczący.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Mirror's Edge

Postprzez Eleventh w 05 Sie 2015, 16:10

Powoli, powoli dostajemy coraz więcej materiałów z nowego Mirror's Edge. Dziś na targach Gamescon zaprezentowano film zawierający fragmenty rozgrywki. Moim zdaniem wygląda mi to na podrasowaną pierwszą część, czyli jest dobrze.

Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości