E3 2018

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

E3 2018

Postprzez Microtus w 13 Cze 2018, 12:04

Cześć,

jakie wieści z targów ktoś śledzi info? Ja na razie widziałem 3 zapowiedzi. Fallout 76 - niestety droga w kierunku budowy społeczności (chyba miasteczek) i survival grupowy. Wygląda toto jak kupa, mutanty jak z Wiedźmina 3.
Chyba strzał w kolano, będzie chyba że sie ludzie rzucą jak na 4...

Cyberpunk 2077 - mieszane uczucia mam, miałem nadzieję, że nie będzie narzuconego bohatera. Świat na filmiku trochę za kolorowy, cyber papierowy miał cięższy klimat wogóle cyberpunk bardziej mi leży w klimatach bladerunnera. Chociaż może coś z tego będzie, fakt faktem CDPR potraktowało w sumie na filmiki wiele aspektów jak np: Rockman czy Fixer z papierowej wersji. Zakładam, że grać będziemy solo - czyli typem najemnika. TO jednak trochę ogranicza różnorodność gry. Pewnie się wystraszyli hakowania i z tego powodu nie pogramy netrunnerem. choć to chyba ciekawsza z postaci dla której w papierowej wersji stworzono oddzielny system gry w sieci.

Ghost of Tushima:
Z zapowiedzi widać, że będzie to coś w stylu assassins creed ale w japonii z czasów inwazji mogolskiej. Ciekawie się prezentuje, myślę że może być fajna zwłaszcza jak ktoś lubi samurajskie klimaty.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Re: E3 2018

Postprzez Michu w 13 Cze 2018, 13:32

Moje faworyty E3 to, w kolejności od najważniejszej: Cyberpunk , Metro, The Last of Us:2, Telltale: TWD. Jeżeli chodzi o Cyberpunka to jestem zaskoczony ale i też zadowolony podejściem CDPR.
Microtus, bohater nie narzucony bo podobno można stworzyć faceta albo kobietę od podstaw, nie tylko wygląd ale też przeszłość i klasę. Ta kolorowa otoczka też mi nie przeszkadza bo tak samo jak Wiedźmin ma być brutalnie i dojrzale. Sama noc może zrobić swoje. Do tego potężny świat i możliwość wejścia do (mam nadzieje) większości budynków. Dużo by gadać, może na Gamescom się pojawi publiczny gameplay!
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: E3 2018

Postprzez Dżuz w 13 Cze 2018, 16:00

Jedyne co mnie zainteresowało w tym roku to Metro, Cyberpunk i nowy Tomb Raider, bo w sumie za niedługo premiera.

Fanem Metra wielkim nigdy nie byłem, ale ogólnie źle mi się nie grało, a Exodus zapowiada się ciekawie.

Cyberpunk niby kolorowy, ale z tego co wyczytałem to taki jest oryginał więc mnie to nie razi. Koncepcja strzelanki z widokiem pierwszoosobowym niespecjalnie mi się podoba i wolałbym możliwość przełączania się między TPP i FPP, ale to nie jest aż tak istotne. Trochę mnie niepokoi to, że bohater będzie w sumie nikim, bo może się skończyć jakimś kiepskim Skyrimem w futurystycznej oprawce :ms:

A Shadow of Tomb Raider rewolucyjny pewnie nie będzie, ale zagram dla zasady, bo skończyłem dwie poprzednie części. No i dupa Lary zawsze na propsie, choć w tej odsłonie wygląda trochę jak chłop :suchar:

Natomiast wybitnie rozczarował mnie Rage 2. Liczyłem na dopracowanie klimatów z pierwszej części i grę w podobnym stylu wizualnym, a tu zapowiada się na jakieś cukierkowe gówno w tonacjach magenty i likieru Chartreuse, które bardziej mi pasują do scf-fi, a nie klimatycznego post-apo :sidor:

Poza tym, jakbym miał kąsole to byłbym zainteresowany The Last of Us, ale nie mam więc problem z głowy. A F76 mnie nie kręci, bo Fallout nigdy mnie nie urzekał, a na temat TES VI właściwie nic nie powiedzieli :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: E3 2018

Postprzez Akinaro w 13 Cze 2018, 16:46

Resident Evil 2 remake :ms: :ms: :ms: :ms:

Reszta to takie meh, bez dużej ilości ohów.
Cyberpunk meh, i nie powiem nic więcej póki gameplaya nie zobaczę.

Rage 2 i Fallout 7cośtam żal i nędza, przynajmniej w tej chwili, póki nie zobaczy się czegoś więcej to zdania nie zmienię.

Metro? Nic nowego w zasadzie, zdanie sobie już dawno temu można było wyrobić, teraz tylko czekać na grę, ale jak to metro, cudów się nie spodziewam, tak jak Dżuz, fanem nie byłem, ale gra była ok. Można pograć.

Co do Tomb Ridera to nie wiem czym się ludzie zachwycają... ostatnie remaki nie były wcale takie super, pierwszy był ok bo było coś nowego, a to co teraz? taka sobie gra, dla mnie nie ma w niej nic specjalnego i nie spodziewam się niczego po niej, poza tym że pewnie zapowiada się jelitowiec bo kasę trzepią na nim...
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: E3 2018

Postprzez caleb59 w 13 Cze 2018, 16:59

U mnie klasycznie - zaoranie całego E3, czyli nowa propozycja od From Software - Sekiro: Shadows Die Twice...

Dalej w kolejce są The Division 2 (bo przypadła mi do gustu jedynka), Cyberpunk 2077 ( :sidor: ), Dying Light 2, Battlefield 5 (za brak premium i darmowe DLC, klimaty II WŚ są póki co dyskusyjne, nie wiem co sądzić o tej grze, czekam na rozwój wydarzeń ale może to być równie dobrze reskin Battlefield 1), Resident Evil 2 Remake (dzięki Bogu będzie też na PC), Metro Exodus oraz Fallout 76 (tak jak w przypadku Battlefield 5 - czekam na dalsze materiały bo póki co mam mieszane odczucia i boję się wtopy jaką była 4 ze swoim marnym systemem questów i dialogów) i to tyle jeśli chodzi o #pcmasterrace... :suchar:

Na "kąsole" zainteresowały mnie tylko NIOH 2 (może będzie na PC, jedynka była i okazała się spoko), The Last Of Us 2, Days Gone oraz miłe zaskoczenie w postaci Ghost of Tsushima, które robi na prawdę dobre i solidne wrażenie...

Ogólnie targi w moim odczuciu pozytywne, jest kilka niezłych gier na które można poczekać, trailery jak i gameplay'e ogólnie były warte zobaczenia...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: E3 2018

Postprzez Cromm Cruac w 13 Cze 2018, 17:42

Same kufa gnioty! Kiedy wreszcie będzie nowy Saper?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: E3 2018

Postprzez Terminus w 13 Cze 2018, 21:16

Szczerze nic ciekawego. Prawie wszystko to gry z kolejnymi numerkami.

Jedyne co mnie ciekawi to Metro, ze względu na specyfikę kreacji świata w poprzedniczce i wyczuwalną odmienność od gier "z zachodu".

Co ja myślę o Fallautach lepionych przez Biedhesdę i TES-ach od czasu Obliviona wszyscy wiedzą. to nie będę się powtarzał.

W tym co pokazali w Cyberpunku to szczerze nic mnie nie zainteresowało.

Sakiro Dark Shadows... zobaczymy. Jakoś samuraje mniej mi podchodzą od rycerzy... zobaczymy... Byle nie poszli w tę stronę co DS3...

Reszta gier mnie nie interesuje.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: E3 2018

Postprzez Leo0502 w 13 Cze 2018, 22:02

Czego na tym E3 nie zapowiedzieli. Tylko Stalker 2 i Half-Life 3 brakowało.

Czekam na Metro Exodus, Cyberpunka, Fallouta obserwuję (a nuż coś z tego będzie), do The Last Of Us nie mam konsoli, a pozostałe tytuły bardziej lub mniej latają mi bokiem, albo nie grałem w poprzednie części serii/ gry studia, albo zwyczajnie mam gdzieś grę
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: E3 2018

Postprzez Microtus w 14 Cze 2018, 09:18

Michu faktoza, można robić postacie kobieta i mężczyzna o imieniu V. Zaczyna nabierać rumieńców. Jeżeli faktycznie Night city będzie duże i różnorodne to ok. Ciekawy jestem fabuły w Cyberpunka 2020 grałem sporo jako gówniarz, świat ma naprawdę potencjał. Sprawozdanie z gameplaya (zamkniętego) napawa optymizmem, myślę że jeśli CDPR faktycznie współpracował z Mikiem Pondsmithem to może wyjść z tego perełka. Po cichu liczę, że udało im się odtworzyć klimat. Wizualnie bardzo ciągnęli z CP 2020 nawet kurtka głównego bohatera na trailerze to kopia wizerunku postaci z okładki CP 2020. Samochody i inne sprzęty również, jest oczywiście wszystko lekko podrasowane ale duch widać. Może i ta kolorowość ma sens, w końcu chodzi o świat gangów i nocnego życia.

Największy moim zdaniem potencjał drzemie w takich opcjach jak:
- Gangach i nomadach (tak nomadach - klimat trochę madmaksowy bo w CP 2020 byli nomadzi, którzy mieli system coś na kształt klanów i toczyli wojny na obrzeżach night city).
- Korporacje - jest ich kilka i każda miała swoje benefity można było z nimi współpracować jednak zazwyczaj dobrze się na tym nie wychodziło... (Największe Arasaka: bezpieczeństwo, Militech - handel uzbrojeniem, Worldsat - media i Trauma Team - medyczna)
- Opcje ze stacją orbitalną i buntem na orbicie.
- Netrunerzy... ale nie wiem czy temat zostanie dostatecznie rozwinięty, generalnie w CP 2020 dobry haker mógł wszystko ale jak trafił na dobrego przeciwnika miał usmażony beret.
- Duża różnorodność wszczepów i broni.
- Dzielnice opanowane przez gangi
- Cyberpsychoza - w CP nie można się było zmienić w cyborga, przynajmniej nie bez konsekwencji.
Każda postać miała Empatię i ona wskazywała jak bardzo możemy zmodyfikować swoje ciało. Jak empatia spadała do 0 zapadało się na cyber psychozę. Powodowała ona ataki agresji. Niektórzy cyberzy, wpadali w szał i mordowali wszystkich na około. W night city była specjalna jednostka policji Cyber-SWAT do eliminowania takich typów. Goście się nie pie*dolili generalnie.
- Można dodać, że wszczepy mogłeś mieć robione na ulicy u jakiegoś amatora lub w korporacji przez najlepszych cyber-chirurgów co miało też wpływ na jakość wszczepów i poziom empatii.

Moim zdaniem potencjał jest tylko, żeby wykorzystali z 50%...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: E3 2018

Postprzez Michu w 14 Cze 2018, 12:37

Opinie wszystkich którzy widzieli demo są tak dobre że aż trudno w nie wierzyć. Ja bym o te 50% się nie martwił, myślę że dadzą radę. W końcu współpracują z panem Mike Pondsmith czyli samym twórcą tego uniwersum.

Czytałem sporo artykułów i oglądałem wywiady, częśc tego co wymieniłeś była już tam wspominana.

Tutaj IMO jeden z lepszych wywiadów:
:


Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: E3 2018

Postprzez Kudkudak w 14 Cze 2018, 12:46

Mnie najbardziej bawi pewna rewelacja odkryta wśród ludzi, że w 2077 nadal istnieje słońce :u3: Od Blade Runnerów i Deus Exów się we łbach poprzewracało.
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: E3 2018

Postprzez quanticox w 14 Cze 2018, 17:18

To ja może mniej mainstreamowo:
1. Satisfactory
2. Genesis Alpha one
3. Two point hospital (sentyment do theme hospital pozostał)
Gdzieeeś daleko:
4. Nowe Metro
5. Nowy The elders scrolls
6. Forza horizon 4 (dalej szukam następcy test drive unlimited)
7. Cyberpunk
8. Fallout 76
9. O i jeszcze Dying light 2 które powinno być w pierwszej grupie.
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości