GTA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: GTA

Postprzez The Witcher w 15 Kwi 2015, 20:22

W takiej rozdzielczości jaką masz to zagrasz bez najmniejszego problemu.

Chyba że sygna kłamie. :caleb:
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Reklamy Google

Re: GTA

Postprzez Pangia w 15 Kwi 2015, 22:19

Niee, sygna nie kłamie, problem bardziej polega na tym, że raz pograłem u znajomego w GTA V (na Xboxie) i… po prostu mi się nie podobało. Model jazdy tak arcade'owy, że wręcz jeździ się jak resorakiem po dywanie, auta różnią się tylko przyspieszeniem, sterowania po 4 godzinach nie ogarnąłem wcale (a podobno konsolowcy to banda idiotów i sterowanie jest uproszczone do granic możliwości… więc jestem na to albo za głupi, albo za inteligentny :P), a system przełączania między postaciami działa tak absurdalnie długo, że naprawdę nie miałem ochoty z niego korzystać. A radio w aucie ssało paukę, nawet Vice City miało lepsze bity. I Franklin zachowuje się trochę jak farbowany Murzyn, no po prostu CJ jakoś bardziej się jak czarnuch zachowywał, a Frank wydaje mi się jakiś sztuczny.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez paintball_0 w 15 Kwi 2015, 23:41

Sprostowanie- Vice City nie miało "lepszego" soundtracku. Ono miało NAJ lepszy soundtrack. ;)

Ja też widziałem nowe gta. Na x-kółku. I zgadzam się z tobą w całej rozciągłości- resoraki na dywanie. W dodatku grafika była brzydka. Czułem się jakbym włączył GTA4 na najniższych detalach i najniższej rozdzielczości po czym próbował grać na 40" tv.

Co do wspaniałej premiery- który z was łudził się że pogra jeszcze dzisiaj? 7 płyt DVD plus nieodzowny patch "day one"? To musiało się tak skończyć i daję na tacę co niedzielę w intencji "oby tak nie wyglądała premiera Wiedźmina 3".
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: GTA

Postprzez Pangia w 16 Kwi 2015, 15:08

paintball_0 napisał(a):Sprostowanie- Vice City nie miało "lepszego" soundtracku. Ono miało NAJ lepszy soundtrack. ;)

Najlepszy miało GTA: San Andreas. W Vice City mało słuchałem z prostego powodu – podróże autem były za krótkie, żeby móc usłyszeć w pełni chociaż jedną piosenkę. Ale za to pamiętam, że po pierwszej cut-scence w białym Admiralu gra Flash FM i „Bille Jean” Michaela Jacksona ;)

Ja też widziałem nowe gta. Na x-kółku. I zgadzam się z tobą w całej rozciągłości- resoraki na dywanie. W dodatku grafika była brzydka. Czułem się jakbym włączył GTA4 na najniższych detalach i najniższej rozdzielczości po czym próbował grać na 40" tv.


Akurat nie jestem pedantyczny, jeśli chodzi o grafikę, dla mnie wystarczy nawet to, co widzę w HL1 – ważne, żeby tekstury się nie doczytywały w zasięgu wzroku gracza, a to jest coś, co trapi dość sporo gier, chociażby poprzednie części GTA (i to przy włączonym limicie klatek, przy wyłączonym to w ogóle w San Andreas jadąc Infernusem albo Hotring Racerem można było zgubić drogę pod sobą i trzeba było się zatrzymać, żeby pozwolić grze na doczytanie mostu, na który chciałeś wjechać), Mafię II, Far Cry 2 i jeszcze parę tytułów, w które grałem ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez kaczor_1991 w 16 Kwi 2015, 16:03

U mnie niestety problemy z doczytywaniem się są koszmarne... Gra niby chodzi płynnie ale czasem nie widać na ekranie właściwie nic... cóż, nic tylko czekać na patche.,..
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 16 Kwi 2015, 17:30

Pangia napisał(a):Image
Fajny biznes. Każdy z was wywalił paręset złotych po to, żeby pobrać sobie pirackie GTA z neta :E Nigdy w życiu się tyle nie śmiałem :E :E :E


Miałem wypić kozaka ale do cholery zgadzam się z tobą :( Co za czasy wywaliłem kupę kasy na nową grafikę, kupiłem grę za też nie mało i po 2,5h instalacji miałem czekać jeszcze *uj wie ile godzin na pobranie dlc :facepalm: Byłem o tyle sprytniejszy że pobrałem dlc z innego serwera a jeżeli mamy na coś licencje to już nie jest to piractwo. Tak jak z Windowsem, mam klucz obraz pobieram skądkolwiek.

Co gorsza minęło ~2,5 dnia od premiery a ludzie dalej się zgłaszają po link do paczki z dlc bo nie idzie tego z serwerów R* pobrać. :mad:
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez Darth ReX w 16 Kwi 2015, 19:33

Weźmy pod uwagę, że to największa premiera na PC tego roku. Poza tym, pirat nie zadziała w sieci :)

A co do tego pseudopiractwa - sam fakt, że grę pobieramy z sieci sprawia, że tak zasadniczo to niewiele się różni od pirata. Dlatego wolę wersje pudełkowe.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: GTA

Postprzez Pangia w 16 Kwi 2015, 20:58

Tak gwoli ścisłości to z tym piratem to mi chodziło o to, że to nie było z serwerów Rockstara, a więc mogłoby to być jakieś lewe źródło. Przecież wiem, że $$$ = licencja :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez kaczor_1991 w 16 Kwi 2015, 21:11

Darth ReX napisał(a):(...)
A co do tego pseudopiractwa - sam fakt, że grę pobieramy z sieci sprawia, że tak zasadniczo to niewiele się różni od pirata. Dlatego wolę wersje pudełkowe.


Każdy lubi co innego. Ja nawet oryginalne gry płytowe do pewnego czasu crackowałem (o ile chodziło mi o single) żeby płyta leżała sobie spokojnie w pudełku i się nie niszczyła. Pytanie czy to też było piractwo? Przerobiony exe, ale na półce leży pudełko z paragonem za zakup?

Aczkolwiek kiedy pewnego razu mi idealny crysis nie odpalił z płyty chociaż była taka wymuskana to się wkurzyłem i od tego czasu (już z dobre 3 lata) jedyne zakupy jakie robie są czysto wirtualne... Steam rządzi ;)
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: GTA

Postprzez paintball_0 w 16 Kwi 2015, 22:50

Ja tę wypowiedź z piractwem zrozumiałem raczej jako "kupiłem grę w którą nie mogę zagrać i muszę ratować się szukając pomocy na piracie".

Taki news dla osób które kupiły GTA w dniu premiery i łudziły się że maja pełnoprawną grę: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... ombie.html

A więc 100% gry dostaniemy za parę miesięcy kiedy będzie można kupić GTA5 na wyprzy na Steam za ćwierć ceny z wliczonymi już wszystkimi gównoLCkami.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: GTA

Postprzez kaczor_1991 w 17 Kwi 2015, 21:04

W nosie mam jakieś dziwne konio-zombie dodatki dla ludzi którzy nie mają co robić z kasą :P Fabuła jest, mechanika gry jest.... Do pełnoprawnej gry potrzeba mi tylko patcha który upora się z tym (od 7 sekundy) https://www.youtube.com/watch?v=bF5xWPzGofI
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: GTA

Postprzez LSkiper w 17 Kwi 2015, 21:35

Problem jest albo z pamięcią w karcie graficznej, lub w samym RAMie. Po prostu odległość od jakiej się znajdujesz odbija się na jakości tekstur w samej grze. Im bliżej danego obiektu jesteś, tym ostrzejsze tekstury, ot taka optymalizacja. I im masz wolniejszy RAM, tym bardziej uporczywy ten problem jest. Jeśli masz RAM DDR2, lub DDR3 z taktami około 800-1033 MHz, to warto byłoby je podkręcić i zobaczyć co się stanie wtedy. To samo ja miałem w GTA 4 na RAMach DDR2 800MHz, a po przejściu na DDR3 1600MHz, to tego problemu już nie mam. Oczywiście nie jestem pewien, czy to na pewno to, ale tak mi się wydaje, że to jest sedno problemu ;)
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 18:51
Miejscowość: Zadupie za Poznaniem
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości