Hitman

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Hitman

Postprzez KoweK w 27 Sty 2013, 12:46

Widzę, że pan samodzielny niczym Woland.

[ http://lmgtfy.com/?q=absolution+windows+xp ]

- - -

Niedawno ukończyłem nowego Hitmana i przyznam, że gra jest niesamowita mimo paru rzeczy.

Na pewno nie jest to Hitman jak poprzednie części, które nie posiadają jakiejkolwiek fabuły - wiadomo, w poprzednich częściach były zwykłe kontrakty, które nie były w jakiś większy sposób ze sobą powiązane. Tutaj mamy znakomitą fabułę i gonitwę za Agentem 47 - to zupełnie inne doświadczenie ale wcale nie gorsze. Fabuła wciąga jak diabli i starcza na ponad 20 h (mi gra zajęła chyba 22 h na poziomie trudnym - oczywiście z wyłączeniem wszelkich podpowiedzi instynktu jak m.in. pokazywanie wrogów oraz ich ścieżek). Końcówka gry wróży sequel i kolejnego Hitmana w nowym stylu.

Mimo nowości w rozgrywce gra nie jest prosta. Szkoda tylko, że nie zrobiono porządnego systemu checkpointów, bo ten który jest w grze to najgorszy system zapisu jaki widziałem w życiu i wcale nie przesadzam. Nie dość, że checkpointy usuwają nam się po wyłączeniu gry, to trzeba je ręcznie (!) aktywować. Inny absurd to respawnowanie się przeciwników, których ogłuszyliśmy po wczytaniu checkpointów. Gra nie zapisuje jakichkolwiek informacji nt. położenia przecinków ani ich stanu - to kiedy aktywujemy checkpointa jest nieistotne ponieważ stan NPC-ów po wczytaniu ZAWSZE będzie taki sam. Ta wada jest tak ogromna, że na pewno niejedna osoba przez to wypie*doli tę grę z dysku jak np. nasz Soviecik. :E Ja jednak jakoś wytrzymałem mimo ogromnych frustracji w niektórych misjach.

Większość misji można spokojnie przejść na kilkanaście sposobów, więc na liniowość nie ma co liczyć. Jest też garstka misji, w których idziemy jak po sznurku, ale jest ich naprawdę mało i raczej są to jakieś wstępy do większych misji.

Co do dubbingu polskiego to jest on tragiczny i jak ktoś nie chce sobie psuć rozgrywki, to niech przestawi sobie język w Steamie... Głos Małaszyńskiego jest tragiczny, reszta aktorów dobrze wypadła, tylko co z tego, skoro kompletnie nie pasowali do postaci? Zbrojewicz do Ptaśka pasuje tak samo jak Małaszyński do Hitmana...

Plusiki i minusiki gry:
+fabuła
+grafika
+oryginalny voice-acting oraz muzyka
+możliwości wykonywania misji
+długość gry

-najgorszy system zapisu ever
-sporadyczne bugi AI jak widzenie przez ściany

Ogólna ocena: 9/10 - naciągane przez te save'y, ale i tak gra jest zaje*ista... :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Hitman

Postprzez lukasz638 w 28 Sty 2013, 00:19

Czy ktoś z was mógłby mi wytłumaczyć sposób zdobycia rangi silent assassin? Czy aby ją zdobyć muszę zabić tylko cel a pozostałych NPC-ów pozostawić przy życiu, czy też mogę ogłuszać innych ?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 19 Sie 2023, 22:35
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Hitman

Postprzez KoweK w 28 Sty 2013, 00:22

Musisz mieć odpowiednią ilość punktów - zazwyczaj musisz zabić tylko cel, ale raczej możesz kogoś ogłuszyć pod warunkiem, że schowasz jego ciało. Po drodze wykonaj jak najwięcej wyzwań jak np. zbieranie dowodów, by zwiększyć mnożnik punktów.

Cichego zabójce bardzo łatwo osiągnąć już w drugiej misji w Chinatown - wystarczy otruć jedzenie i tyle.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive lukasz638.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Hitman

Postprzez Voldi w 28 Sty 2013, 00:22

Możesz ogłuszać innych. Ba! Możesz ich nawet zabijać, ale musi to być ciche zabójstwo (garotą) i ukrycie ciała w "skrzyni skarbów" tudzież "skrzynce na ludzi". Nowy Hitman jest o tyle głupi, że nie chodzi o styl gry, a tylko o punkty. Ogłuszenie to bodajże -250, a ukrycie ciała +250, czyli w sumie 0. Zabójstwo też bodajże -250, a ciche zabójstwo +125, co w połączeniu z ukryciem ciała daje Ci 125 punktów zysku do końcowej oceny :E

Żeby otrzymać rangę "Cień" należy ukończyć achievment "Zbieracz dowodów" + jak sama nazwa wskazuje - nie dać się zauważyć. Ewentualnie... wytłuc w pień wszystkich NPC tak, by nie było żadnych żywych świadków na mapie. :E


SZYBKI EDIT: Kowek - ja w drugiej misji poczekałem aż "Król" pójdzie za potrzebą (tam, przy punkcie ewakuacyjnym) i 'niechcący' puścił łańcuch trzymający paletę z workami z cementem czy cegłami. Jednak jak sprawić by łańcuch nie wytrzymał i jak dobrze trafić (czasem paleta spada obok nie robiąc żadnej krzywdy a podnosząc tylko larum) nie będę zdradzał :)
Ostatnio edytowany przez Voldi, 28 Sty 2013, 00:25, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Hitman

Postprzez lukasz638 w 28 Sty 2013, 00:24

Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego po dojściu do niektórych drzwi wyświetla mi się tabela z wynikiem który następnie się zeruje. Czy te punkty są potem doliczane ?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 19 Sie 2023, 22:35
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Hitman

Postprzez Voldi w 28 Sty 2013, 00:26

Teraz misje są podzielone na etapy, czasem jest jeden, czasem dwa, maksymalnie chyba 4. Za każdy etap zbierasz punkty, przedstawiana jest statystyka, a następnie punkty zerują się przed kolejnym etapem. Po ukończeniu całego 'rozdziału' masz podsumowanie, statystykę sumującą i dla każdego etapu oddzielnie, jak dobrze pamiętam.
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive lukasz638.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Hitman

Postprzez utak3r w 29 Sty 2013, 00:48

Voldi napisał(a):Jednak jak sprawić by łańcuch nie wytrzymał i jak dobrze trafić (czasem paleta spada obok nie robiąc żadnej krzywdy a podnosząc tylko larum) nie będę zdradzał :)


"Jak sprawić" jest chyba oczywiste, biorąc pod uwagę obecność kącika ze śmietnikami na uboczu ;) natomiast rzeczywiście jest czasem problem z trafieniem...
W Chinatown jest fajny achievement do zdobycia, związany ze strojem maskotki, leżący w jednym z zaułków :)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Hitman

Postprzez Voldi w 29 Sty 2013, 09:15

Sprawa maskotek, niecodziennych przebrań i achievmentów w ogóle w "Łysym" potraktowana jest z jajem :E Ja np. po ukończeniu fabuły grałem sobie raz jeszcze na poziomie "normalny" (bo na łatwym nie ma achievmentów) i starałem się zaliczyć ich jak najwięcej. Fajny jest z misją na strzelnicy (ten z armatą i zbiornikiem wodnym) i tym przejściem przez klub. Misja niby banalna, bo należy tylko dotrzeć do barmana tłukąc się/unikając walki idąc po ustalonej przez twórców ścieżce, ale jak się jej lepiej przyjrzeć... powiem tak: przeszedłem ją duuuużo razy na przynajmniej 6 sensownych sposobów (bezsensownych nie liczę).

Kto gra - polecam najpierw sprawdzenie achievmentów możliwych do wykonania w trakcie misji. Niektóre wręcz podpowiadają jak można przejść poziom po cichu i zdobyć 'Cichego zabójcę' :E (No, poza tymi, które zakładają maksymalną rozróbę)
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Hitman

Postprzez KoweK w 29 Sty 2013, 11:20

Nie opłaca się i tak robić wszystkich wyzwań (acziwki to wy macie na steamie :caleb: mylicie jedno z drugim), bo i tak nie ma żadnej nagrody za to poza byciem nerdem. :ati: Ja zrobiłem ich sto tylko po to by mieć achievementa na Steamie, bo większość tych wyzwań jest bezsensowna, nudna i zmusza do przejścia niektórych misji po kilka razy. Zostały mi dwa acziwki na uzbieranie wszystkich dowodów w grze oraz zdobycie wszystkich tytułów i mówię "papa" Hitmanowi, bo nie ma już co robić w tej grze - niestety tryb Kontraktów nie jest na tyle fajny, by trzymać przy grze kolejne (przynajmniej!) kilkanaście godzin.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Hitman

Postprzez lukasz638 w 31 Sty 2013, 23:43

Czy w 13 misji "Noc walki" wejście do loży dla vipów jest tylko z jednej strony?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 19 Sie 2023, 22:35
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Hitman

Postprzez Voldi w 01 Lut 2013, 10:53

To ta misja z Sanchezem, bo nie jestem pewien? Jeśli tak, to na górę są dwa wejścia, przy barze w rogu i po drugiej stronie hali, też chyba przy barze.
A jeśli loża dla vipów to jest to pomieszczenie, gdzie siedzi jeden strażnik, dwóch ludzi od Patrioty i chyba dwóch od Sancheza (tam leży taśma z dowodami), to wejście chyba jest tylko jedno.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Hitman

Postprzez Adik w 16 Cze 2015, 08:09

Odkopuje ale warto trailer nowej cześci. Znów będzie Diana, a każda misja ma być bardziej sandboxowa wszystko możemy zaplanować sami od początku do końca każdy element ma być przydatny.
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit

Za ten post Adik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości