Wasteland

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Wasteland

Postprzez paintball_0 w 10 Lut 2013, 15:40

Podobnie zrobili w Silent Storm i jego samodzielnym dodatku/sequelu. I po kilku godzinach gry z szałem w oczach wchodziłeś do menu i szukałeś w opcjach wyłączenia "filmowej kamery". Taki bajer to jest fajny, żeby się pochwalić grafiką i animacją. Na dłuższą metę szlag trafia, bo gra się dłuży. Szczególnie przy "starciach" wymaxowanego składu z pierwszolevelowym śmieciem.

Wcale nie uważam, że im więcej członków drużyny tym jest fajniej. Im więcej drużyny, tym więcej wkurzającego pilnowania czy każdy ma manierkę z wodą, czy każdy założył gumiaki bo misja jest w kwasie, czy każdy ma kilka par zużywających się masek gazowych, czy każdy ma odpowiednią ilość.... i tak dalej, i tak dalej. FUN! :/

Oczywiście, opcji taktycznych jest znacznie więcej. Większe pole do popisu do zastawiania zasadzek, pułapek, dywersji. Można flankować i ogólnie świetnie się bawić walką. Ale PO walce, kiedy musisz po raz dziesięciotysięczny policzyć amunicję, bandaże, granaty, sprawdzić każdą użytą broń czy się nie uszkodziła, ile każda postać zarobiła ekspów, czy któryś nie został okaleczony.... wiecie już o co mi chodzi? Zanim TY mu nie klikniesz, postać w grze sama się nie opatrzy, sama sobie maga nie przeładuje, sama nie sięgnie po chustkę, żeby sobie okulary przetrzeć. Mikro menedżment!

A menusy są obleśne. Co z tego, że wszystko jest widoczne, skoro wykonaniem przypomina gnioty pokroju Paradise Cracked, Korea Zapomniany konflikt i Bunt Replikantów?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Wasteland

Postprzez Kudkudak w 10 Lut 2013, 16:08

Kiedy pogrywałem sobie w X COM nie miałem problemów z tą kamerą - była znakomita. Do dość spokojnego gatunku gier wprowadzili bajer poprawiający starcia. Po za tym takie coś zazwyczaj można wyłączyć, więc problemu nie widzę, jeśli ktoś za tym nie przepada.

Co do liczebności oddziału, jest to właśnie dobrze rozwiązane, bo co to za zabawa jednym, lub dwoma protagonistami; ponadto rozłożenie zapasów itd. na czterech członków zapewne pozwoli na jakieś nowe taktyki i strategie.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wasteland

Postprzez paintball_0 w 10 Lut 2013, 18:20

Histeryzuję, bo mi się ta gierka kojarzy z Falloutem i chciałbym, żeby była jak najlepsza. W miarę możliwości perfekcyjna. ;)

Ilość osób mi nie przeszkadza, bo z takim oddziałem można się pobawić w taktykę. Po prostu się obawiam, że przeholują i niepotrzebnie udziwnią zarządzanie zespołem i ekwipunkiem.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wasteland

Postprzez Kudkudak w 10 Lut 2013, 18:50

Ha, teraz rozumiem. Też chciałbym żeby była znakomita, ale gameplay nie pokazał za wiele. Ponadto nie podoba mi się sposób prowadzenia dialogów - dodał bym kwestie mówione bohaterom, a tak mamy okno rozmowy a la S.T.A.L.K.E.R., czy choćby Fallout. Gadam tak, a gra i tak zmiażdży nas klimatem i doprowadzi wiarusów do euforii ;)
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wasteland

Postprzez KoweK w 11 Lut 2013, 09:12

Gameplay z polskimi napisami.

[ http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=23101 ]
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Wasteland

Postprzez paintball_0 w 24 Lut 2013, 12:11

Jako że inXile czuje się zobowiązane do zdawania swoim kikstarterowym "akcjonariuszom" raportów z postępów prac nad grą, pojawił się ciekawy artykuł, w którym ekipa wyjaśnia wątpliwości związane z niedawno opublikowanym gameplayem. Link do artykułu: http://www.kickstarter.com/projects/inx ... sts/412225

Najbardziej interesująca jest końcówka, w której wyjaśniają działanie dialogów i opowiadają w jaki sposób umiejętności i zdolności bohaterów wpływają na kwestie dialogowe. Cały system przypomina mi Morrowind, co mnie bardzo cieszy.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wasteland

Postprzez moso362 w 31 Sty 2014, 17:01

moso362
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 18 Gru 2009, 19:26
Ostatnio był: 29 Lis 2015, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 11

Re: Wasteland

Postprzez moso362 w 24 Wrz 2014, 18:35

Po znalezieniu wzmacniaków (Wasteland 2),mamy je zainstalować na wieżach radiowych w Highpool i Agrocentrum.Problem w tym że obie lokacje są atakowane,więc pomóc możemy tylko jednej.
Mam pytanie :której ruszyć z pomocą-co jest bardziej opłacalne ?
moso362
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 18 Gru 2009, 19:26
Ostatnio był: 29 Lis 2015, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 11

Re: Wasteland

Postprzez utak3r w 20 Paź 2014, 15:33

Z punktu widzenia gry nie ma różnicy. Z punktu widzenia gracza, łatwiej chyba jest uratować Highpool, niż Agrocentrum ;)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Wasteland

Postprzez Herezja w 20 Paź 2014, 18:29

Czytałem gdzieś opis (coś ala solucję), że można uratować obie osady. Tak jak pisał kolega Utak highpool jest łatwiejsze do skończenia bo mamy po prostu amo z wrogów czego w agro nie ma wcale.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Wasteland

Postprzez utak3r w 07 Gru 2014, 13:41

Nie wiem, czy można obie uratować, ale właśnie odkryłem (mam dopiero niecałe 40 godzin grania za sobą, czyli jestem jeszcze w pieluchach) , że jest też fallback w razie, gdybyśmy żadneog z nich nie uratowali. W osadzie kolejarskiej jest wieża radiowa (zepsuta), którą można naprawić za pomocą części wyniesionych ze zniszczonych wież z Highpool i Agrocentrum.

UPDATE:
W minionym tygodniu ukończyłem grę, co zajęło mi 135 godzin.
Nie wszystko udało mi się rozwiązać, pewne rzeczy wykonałem zapewne nie w najlepszy możliwy sposób, pewne inne rzeczy za to udało mi się rozwiązać w sposób zaskakująco dobry. Najgorzej chyba poszło mi w Rodii, gdzie przedwczesne wybicie gangu Skórzanych Drani zablokowało mi możliwość zrobienia kilku innych spraw. Za to zadowolony jestem np. z rozejmu między Strażnikami a Czerwonymi Skorpionami no i między Hollywood a Milicją Boga.
Wszystkie działania przez całą grę mają odzwierciedlenie w finale - nasi sojusznicy stawiają się do pomocy w walce finałowej. Po zakończeniu gry otrzymujemy pokaz slajdów, opowiadający o dalszych losach ludzi, którzy się przewinęli przez naszą historię.

Ogółem, jestem bardzo zadowolony z gry. Ma swoje dziwne ułomności oczywiście, od technikalii (mało wydajny graficznie i z błędami oświetlenia) po mechanikę gry (trochę dziwnie ułożony system umiejętności), ale nie zabiera to przyjemności z gry. A biorąc pod uwagę, że wiele questów można wykonać na najróżniejsze sposoby, prawdopodobnie zagram jeszcze raz - zwłaszcza, że postaci z poprzedniej gry zostały wyeksportowane i można z nich skorzystać w grze następnej :)

9 / 10
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Wasteland

Postprzez Mixthoor w 15 Sty 2015, 12:30

Można to już normalnie grać? Naprawili błędy, wydali patche umożliwiające przejście niektórych zadań, o czym pisało wielu recenzentów? Zastanawiam się nad kupnem, jednak nie po to, by się irytować...
Awatar użytkownika
Mixthoor
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 08:29
Ostatnio był: 23 Gru 2022, 19:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości