The Elder Scrolls

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Kudkudak w 31 Maj 2014, 23:53

Wcześniej zaprzeczałem, jakoby byłoby to podobne do LA, ale po przeczytaniu tego niestety muszę potwierdzić to podobieństwo. Tak jak w przypadku LA grę przeniosą na lepszy graficznie silnik. O ile w Stalkerze było to dość dobrym rozwiązaniem, bo zmiany kosmetyczne nie są tak bardzo zauważalne, to w przypadku hybrydy Skyrim i Morrowind mam mieszane odczucia... a raczej tylko negatywne. Najzabawniejsze jest to, że twórcy zechcą wprowadzić klimat dawnej produkcji swoimi zabiegami. Oby tylko nie było to coś w stylu Tetrisa :E

Według mnie oddanie surowości Morrowinda jest niewykonalne na silniku Skyrim. Widziałem miliardy ENB do tej części TES, modów, skrinów, filmów itp. i wiadomo, Skyrim wygląda ciekawie, jednak ku*wa to jest po prostu profanacja zaimpletować brudny, ponury świat Morrowind do słonecznego, zashaderowanego Skyrima. Mod spodoba się pewnie tylko fanom piątej części gry, którzy będą myśleli, że to całkowicie wymyślony na nowo świat lub przypadnie do gustu gorliwym fanom Morrka, którzy przegrali w niego 2 godzinki a potem usunęli bo "sterowanie źle, grafika brzydko, potwór trudność".

A jak podmienią ścieżkę dźwiękową... pozostanie tylko przejechać walcem po jajach twórców. Życzę pomyślnego spie*dolenia moda i ewentualnego wysypu bugów gdy wyjdzie :)

I aż się zgadzam z Terminusem! :terminus:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Gizbarus w 01 Cze 2014, 05:33

Terminus napisał(a): To Oblivion mogłeś przejść na 1-szym levelu.


Nie, nie - Obliviona TRZEBA było przejść na pierwszym levelu, bo potem robił się niepoważnie trudny :P Morrowinda MOŻNA było - a to różnica ;)

Wygląd zbroi i stworzeń był mocno ograniczony silnikiem, więc potrzebują one nowego, poprawionego wyglądu.


Dziękuję - jak przypomnę sobie pancerze z Obliviona, to aż odruch wymiotny mam. ŻADEN pancerz z całej gry mi się nie podobał. W Skyrimie było odrobinę lepiej, ale i tak dobra połowa z nich wyglądała idiotycznie. Tak więc jak słyszę o "wymianie wyglądu, bo stare jest takie paskudne, że hamburgery nie chcą grać", to mnie strzyka.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: The Elder Scrolls

Postprzez vandr w 01 Cze 2014, 09:36

Kudkudak napisał(a):
Według mnie oddanie surowości Morrowinda jest niewykonalne na silniku Skyrim.


Oczywiście, że jest. Tylko musi się za to zabrać ktoś z głową i prawdę powiedziawszy to nie jest taki duży problem.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: The Elder Scrolls

Postprzez GTR w 01 Cze 2014, 10:48

Gizbarus napisał(a):Dziękuję - jak przypomnę sobie pancerze z Obliviona, to aż odruch wymiotny mam. ŻADEN pancerz z całej gry mi się nie podobał. W Skyrimie było odrobinę lepiej, ale i tak dobra połowa z nich wyglądała idiotycznie. Tak więc jak słyszę o "wymianie wyglądu, bo stare jest takie paskudne, że hamburgery nie chcą grać", to mnie strzyka.

Serio? Ta chityna jest brzydsza od takiego czegoś?

Kudkudak napisał(a):w przypadku hybrydy Skyrim i Morrowind mam mieszane odczucia... a raczej tylko negatywne.

[...]

Według mnie oddanie surowości Morrowinda jest niewykonalne na silniku Skyrim. Widziałem miliardy ENB do tej części TES, modów, skrinów, filmów itp. i wiadomo, Skyrim wygląda ciekawie, jednak ku*wa to jest po prostu profanacja zaimpletować brudny, ponury świat Morrowind do słonecznego, zashaderowanego Skyrima. Mod spodoba się pewnie tylko fanom piątej części gry, którzy będą myśleli, że to całkowicie wymyślony na nowo świat lub przypadnie do gustu gorliwym fanom Morrka, którzy przegrali w niego 2 godzinki a potem usunęli bo "sterowanie źle, grafika brzydko, potwór trudność".

Nie grałeś chyba w Dragonborna. Dodatek do Skyrima, przenoszący gracza na wyspę Solstheim, czyli miejsca hybrydy kultury norskiej i dunmerskiej.
Tak się składa, że właśnie większość weteranów Morrowinda, która nie tykła nigdy Skyrima, bardzo zagrała się w ten dodatek. Wniosek? Idzie zrobić Morrowinda na silniku Syrima. ;)
No i nie wiem coście się tak uparli na tego cukierkowego Skyrima. Ta grafika może być cukierkowa, ale nie musi. No chyba że ktoś wgrywa jakieś chu*owe ENB i potem pie*doli że gra cukierkowa. :E

Kudkudak napisał(a):Najzabawniejsze jest to, że twórcy zechcą wprowadzić klimat dawnej produkcji swoimi zabiegami.

To nie do końca takie swoje zabiegi. Wszystkie z nich są pod okiem Kirkbride'a, czyli osobę której chyba nie muszę przedstawiać. ;) Osoba, która przez ekipę jest traktowana jak takie 'oko opatrzności' - finisz prac zawsze konsultują z Kirkbridem, co zrobić, co usunąć żeby było w jak największym stopniu klimatycznie, i tak dalej.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Kudkudak w 01 Cze 2014, 10:58

vandr napisał(a):
Kudkudak napisał(a):
Według mnie oddanie surowości Morrowinda jest niewykonalne na silniku Skyrim.


Oczywiście, że jest. Tylko musi się za to zabrać ktoś z głową i prawdę powiedziawszy to nie jest taki duży problem.



A Ty grałeś w Morrowind? :E To tak jakby przenieść Stalkera na Frostbite :D Po za tym na skrinach nie widać tej surowości tylko świecące jak psie jajca obiekty.

GTR napisał(a):Nie grałeś chyba w Dragonborna. Dodatek do Skyrima, przenoszący gracza na wyspę Solstheim, czyli miejsca hybrydy kultury norskiej i dunmerskiej.
Tak się składa, że właśnie większość weteranów Morrowinda, która nie tykła nigdy Skyrima, bardzo zagrała się w ten dodatek. Wniosek? Idzie zrobić Morrowinda na silniku Syrima.


Na szczęście nie grałem, bo zagrywałem się w dodatek do Morrka dodający właśnie tą samą wyspę. Więc jeśli ktoś uważa, że Solstheim z Morrka jest mniej grywalny od tej nędznej kopii, to można go spisać na straty.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Dżuz w 01 Cze 2014, 11:58

Gizbarus napisał(a): Terminus napisał(a): To Oblivion mogłeś przejść na 1-szym levelu.



Nie, nie - Obliviona TRZEBA było przejść na pierwszym levelu, bo potem robił się niepoważnie trudny :P Morrowinda MOŻNA było - a to różnica ;)


Taa... chyba jak się jest totalnie skrzywionym masochistą :caleb: Już to widzę jak walczysz choćby z atronachami strzegącymi dostępu do skrzyni ze Zgniataczem Czaszek czy popielnymi wampirami w cytadelach Szóstego Rodu :E

vandr napisał(a):Oczywiście, że jest. Tylko musi się za to zabrać ktoś z głową i prawdę powiedziawszy to nie jest taki duży problem.


Aha... Musiałby wywalić 90% oczojebnych shaderów, trawę i animacje, które jak na razie i tak są fatalne, i dorzucić tekstury i modele tak rozbudowane, że dałyby się uruchomić na moim chińskim smartfonie. Tylko wtedy newfagi pokroju GTRa podniosłyby larum, że co to ku*wa jest za wiocha i grafika jak z atari :P Czyli nie - nie jest :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: The Elder Scrolls

Postprzez vandr w 01 Cze 2014, 12:59

Wciąż utrzymuję, że jest. ;]

Z prostego powodu. Oczojebne shadery, które widać na filmiku to nic innego jak spie*dolone oświetlenie i cieniowanie, które przynosi system pogodowy, które na Creation Engine można BARDZO fajnie edytować. Zresztą widzę, że ktoś się za bardzo nie postarał. Kolorystyka ogólnej sceny zależy w bardzo głównej mierze zarówno od kolorystyki tekstur jak i oświetlenia, które musi zostać wybalansowane, a jest to mianowicie równowaga pomiędzy światłem rzucanym od słońca (Stalkerski odpowiednik sun_color) cieniem (ambient) a składową obu wymienionych (hemi). Co jak co, ale jakiś czas nad tym zagadnieniem siedzę tak więc wiem co mówię. Mówię o surowości ogólnej atmosfery, na którą składają się wyżej wymienione składniki a nie jakieś tekstury wielkości znaczka pocztowego czy modele z półtora polygonem na krzyż.

Czyli tak - można. :caleb: Trzeba tylko przysiąść do tego z głową i mięć pewien zmysł artystyczny, o czym zresztą pisałem w wielu sytuacjach...
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fred.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Fred w 01 Cze 2014, 13:30

Nie czaję tej nostalgii za Morrowindem. Owszem gdy wyszedł to był to kawał świetnej gry, fabularnie nadal stoi wysoko, a na pewno wyżej niż Oblivion czy Skyrim (mówię tutaj o wątku głównym). Nie zmienia to jednak faktu, że po zainstalowaniu go ostatnio (w zeszłym tygodniu), wywaliłem grę po jakiejś godzince rozgrywki, a wszystko dzięki systemowi walki. Może jest to już u mnie jakieś spaczenie przez Obliviona czy Skyrima, ale mam wrażenie, że połowa wyprowadzonych ciosów nawet nie trafiła w przeciwnika mimo iż byłem pewien, że musi trafić. Nie zapominajmy też o kiepsko zrealizowanym skradaniu w Morku.
Aha, żeby nie było. Morka przeszedłem parę lat temu (podstawkę) i jakoś mimo iż pamiętam, że gra w owym czasie była świetna, to na dzień dzisiejszy zamiast być dla mnie przyjemnym powrotem stała się powodem do irytacji. Żeby było zabawniej powrót do Gothic'a 1 nie zirytował mnie i od razu poczułem się jak u siebie.
Co do narzekania do Obliviona czy Skyrima. Grałem w obie gry, obie przeszedłem i obie wspominam pozytywnie. Zresztą w Skyrima nadal gram ;) Co prawda teraz już z mnóstwem modów ale jednak.

Nie czarujmy się. W każdej grze, które teraz robią pojawiają się uproszczenia. Możemy tutaj podziękować przede wszystkim graczom, którym nie chce się grać w zbyt skomplikowane gry wymagające zbyt dużego pomyślunku. Można też podziękować konsolom, bo i Oblivion i Skyrim były robione również pod nie, co również pociągało za sobą różnorakie uproszczenia.

Wracając do serii Elder Scrolls, to w przypadku nowych części można mówić o kiepskiej fabule, ale myślę, że tylko wtedy gdy weźmie się pod uwagę wątek główny. Część zadań i wątków pobocznych jest na prawdę dobrze pomyślane. Poza tym trzeba też pamiętać, że te gry są nastawione w dużej mierze na eksplorację, a więc ładna grafika jest istotna.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Dżuz w 01 Cze 2014, 13:37

Dalej utrzymuję, że nie jest :suchar:

A tak poważniej, to zależy co kto rozumie przez "surowość Morrowinda". Dla mnie to nie tylko oświetlenie, ale także i modele i tekstury i animacje i nawet dźwięki. Taka Balmora, z okrąglutkimi, gładziutkimi i szczegółowymi modelami budynków i teksturami w wysokiej rozdzielczości, nie wygląda już tak ponuro i biednie na srajrymowym silniku co w oryginale. Tak że dla mnie, morrofaga, oddanie surowości Morrowinda na Creation Engine nie jest możliwe :P

Ale jeżeli Tobie wystarczy do tego tylko zmiana oświetlenia, to okej :wink:

Co do nostalgii za Morrowindem. Każdy ma takie gry, filmy, książki czy miejsca, do których lubi wracać, a Morrowind jest jedną z nich. Owszem, system walki nie jest najmocniejszą stroną tej gry, ale da się to jakoś przeboleć, podobnie jak i inne nie najzręczniejsze rozwiązania, jak choćby zbieranie składników z roślin. Ale pomimo upływu lat, nadal oferuje atmosferę i historie, której kolejne części nie były w stanie mi zagwarantować. Pograłem ostatnio trochę w Skyrima i zauważyłem, że kompletnie olałem wątek główny. Prawdę powiedziawszy, to nawet nie wiem za specjalnie o co się tam rozchodzi :/
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Terminus w 01 Cze 2014, 16:23

Jeszcze jedna rzecz: Ten pseudoMorek będzie miał w imię "postępu" to koszmarne, konsolowe inventory, które się pojawiło w Obku?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: The Elder Scrolls

Postprzez meJKu w 01 Cze 2014, 17:24

https://www.youtube.com/watch?v=QT0wo3q3HXc

Wnioskując z filmów deweloperskich nie mają zamiaru zmieniać UI ze Skyrima.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: The Elder Scrolls

Postprzez Kudkudak w 01 Cze 2014, 17:34

Ja jestem ciekaw co z OST. Zmienią muzykę na swoją czy przywrócą morrowindowy soundtrack? Wiadomo coś na ten temat?
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości