Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez Decimus76 w 30 Sie 2015, 21:30

Moje wrażenia z bety:
Ogólna ocena: 9+/10
Grafika: 9/10
Grywalność: 9/10
Stabilność : 6/10
Optymalizacja: 3/10

Gra jest prześwietna, moim zdaniem jak na razie najlepsza część COD'a. Bieganie po ścianach jest zaje*iste, podoba mi się to, że nie ma takiego "latania", jak miało to miejsce w AW, tylko można sobie wskoczyć na parę obiektów, czyli jest taki stary COD, z trochę fajniejszym króciutkim lataniem i bieganiem po ścianach. Grafika moim zdaniem jest przepiękna - gram na 1920x1080 i wszystkim na najniższym i gra jest prześliczna, szczególnie na jednej z map, której nazwy nie pamiętam. Niestety stabilność gry jest cieniutka, rzadko, ale jednak zdarzają się mikro lagi od 2-10 sekund, trzeba wtedy zresetować grę (dziwne), przez 2 dni nie mogłem sobie pograć, bo był jakiś błąd, musiałem zainstalować sterowniki z płyty głównej do LAN i Ethernet (po co? Nie wiem...). Aha, i gramk ogółem na pingu 120-300, bo serwery są ściągane zapewne z Ameryki, czy gdzieś tam indziej. Ogółem to bardzo mocno streściłem moją recenzję, kocham tę grę i mam nadzieję, że z jakieś 500h na stemie się zaliczy po Listopadzie.
PS. Możecie sobie mówić, że jestem Fanboyem (trochę prawda), ale mam to gdzieś.
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez Iwaszka w 31 Sie 2015, 09:21

Ehhh a ja czekam na jakiegoś kolejnego porządnego Battlefielda lub CoD w klimatach IIWŚ lub Zimnej Wojny.
Ludzie marudzą, że IIWŚ jest nudna, nudne to jest po raz n-ty strzelanie z futurystycznych gówien które nie istnieją w rzeczywistości. Ghosts już byłe lekko futurystyczne, AW kompletnie z dupy a BOIII to porażka. To już nie jest CoD - powinni se osobną serie stworzyć.

Co do IIWŚ pole jest jeszcze nie wyczerpane, World at War było super - łączyło realia wojny z nutką futuryzmu w postaci celowników i tłumików dźwięku - i tak powinna wyglądać kolejna część.
Zimna wojna też jest super i daje dużą różnorodność lokacji: Korea, Chiny, Wietnam, Afganistan, Kuba i kilka innych mniejszych incydentów - jak na razie Black Ops I miało najlepszą intrygę i fabułę w historii nowych CoDów.

Liczę na to, że Battlefield mnie zaskoczy. Wietnam na silniku Frost Bite i to kolejnej edycji był by niesamowity.
Tymczasem zadowolę się MGSV - Afgan, Specnaz, Special OPS, G3, czego chcieć więcej? :D
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Call of Duty

Postprzez Decimus76 w 31 Sie 2015, 11:20

Ja to najbardziej bym wolał, żeby w kolejnej części były (wiem, że i tak się tak nie stanie):
1. I wojna światowa
2. Apteczki tylko w trybie singleplayer
3.Oprawa graficzna stworzona od zera
4.Te wszystkie celowniki itp. to może i były by dziwne, ale powinnny być w grze mp jako dodatki do broni
Było by świetnie, mało jest gier o I wojnie światowej
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Call of Duty

Postprzez Iwaszka w 31 Sie 2015, 11:38

Decimus76 napisał(a):Było by świetnie, mało jest gier o I wojnie światowej

Ło Matko Boska z Córką... Już to widze, mmm ten dynamizm wojny pozycyjnej.
Bez sensu, chyba, że był by jakiś fajny system walki wręcz może wtedy miało by to sens inaczej był by to symulator nudy.
Jak już robić grę o konflikcie zapomnianym to o Korei, nie ma żadnej sensownej gry w tym teatrze działań.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Call of Duty

Postprzez trolololo w 31 Sie 2015, 11:48

@UP Front wschodni był bardziej "ruchliwy". Ja to bym chciał właśnie koreę albo wietnam
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 31 Sie 2015, 13:11

A nie przypadkiem swego czasu o serii CoD mówiono żartobliwie CoC (Call Of Camper)?

Co do konfliktu, jaki można by zrobić - dorzuciłbym jeszcze II WŚ, ale z perspektywy państw Osi (czytałem gdzieś o takim pomyśle w okolicach premiery WaW albo ciut wcześniej, ale ostatecznie z niego zrezygnowano).

W przypadku zombie już widzę metodykę zapoczątkowaną w BO - dojenie graczy, którzy chcą pograć we wszystkie mapy. Tutaj też zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego pomimo upływu co najmniej 3,5-4 lat od premiery DLC do Black Ops w ogóle nie staniały? :/
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 31 Sie 2015, 16:31

Ciągle się dziwię, że nie zrobili gry na froncie Południowym mam na myśli II WŚ, Włochy. Tylko MoH Airborne miał z 2 misje we Włoszech. Afrykę znamy z CoD 2 i MoH, Normandia jest już oklepana, Ardeny były tylko w jedynce CoD, Pacyfik był, Wschód był a także Stalingrad. A co z Leningradem i resztą frontu wschodniego? Mogliby coś więcej nam pokazać.

Edit, tak w ogóle, to czemu od czasów WaW i BO1 nie urywa już rąk,nóg i nie rozrywa przeciwników? To nie dość, że było fajnie zrobione, klimatyczne i realistyczne to było lepsze od tych modeli co dziś...
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Iwaszka w 31 Sie 2015, 17:33

Ja uważam, że jak WWII to z perspektywy Commando jakiegoś. Zwykłe fronty są oklepane już na maksa, no chyba, że to wskoczy na next lvl i będą ogromne z naciskiem na OGROMNE bitwy wtedy ok.

Działania specjalne są o wiele ciekawsze zazwyczaj a było ich masę w tym konflikcie.
Choć i tak najlepszym i najbardziej elastycznym uniwersum jest końcówka zimnej wojny. Łączy w obie stare i nowe technologie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w takiej grze był np. AK74 obok Stg44.

Myślę, że CoD jest przegrany na najbliższe 2/3 lata.
Pytanie jak to wykorzysta EA bo mam tylko nadzieję, że nie pójdą w futuryzm ani nie wydadzą kolejnej części w klimatach 3 i 4.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Call of Duty

Postprzez Ranger801 w 31 Sie 2015, 21:14

Cholera, marzę o grze przedstawiającej konflikt w Afganistanie lub II wojnę w Zatoce Perskiej z dużym naciskiem na szczegóły (mundury, buty, wszystko musi się zgadzać ;) ). Bez wyje*anej w kosmos fabuły, bez ultra-mega-hiper nieśmiertelnych postaci i spisków na każdym kroku. No ale gimbom nie spodoba się normalna wojna :( i raczej nie ma co liczyć na taką grę. Lubię starego CoD-a, bo nowy to syf, jakieś ultra-egzoszkielety i inne chu*stwo. Gdzie jest wojna? Gdzie jest świadomość że tego konfliktu nie prowadzisz tylko ty ze swoim oddziałem?

Pytanie jak to wykorzysta EA bo mam tylko nadzieję, że nie pójdą w futuryzm ani nie wydadzą kolejnej części w klimatach 3 i 4.

Lubię BF-a, ale nie sądzę że będzie jakiś przełom :/
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Call of Duty

Postprzez Pijawol w 01 Wrz 2015, 07:26

Była kiedyś tworzona gra o walkach w Faludży, toczonych w 2004 roku - Six Days In Fallujah. Ostatecznie prace wstrzymano prawdopodobnie z braku poprawności politycznej w grze. :E
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Call of Duty

Postprzez Universal w 01 Wrz 2015, 08:06

Iwaszka napisał(a):Ło Matko Boska z Córką... Już to widze, mmm ten dynamizm wojny pozycyjnej.

Idąc tym tropem gry z IIWŚ polegałyby na pilnowaniu magazynów i szorowaniu garów na zapleczu frontu. I WŚ to też bitwy - Marna, Somma, Verdun, Gallipoli, Tannenberg. I to tylko te wymieniane z pamięci. Wielka ofensywa niemiecka na wschodzie. Zajęcie Belgii na zachodzie. Bałkany. Z czteroletniego konfliktu dałoby się wyciąć o wiele więcej niż siedzenie w obsranym rowie :caleb:

Ino co to ma wspólnego z CoD? :suchar:

Iwaszka napisał(a):Zimna wojna też jest super i daje dużą różnorodność lokacji: Korea, Chiny, Wietnam, Afganistan, Kuba i kilka innych mniejszych incydentów

Mi się wydaje, czy Wietnam jest niezagospodarowany od czasów Vietcongu? Afganistan był chyba ostatnio w MoH, chyba, że coś pominąłem... Ale to krótkie było.
A oprócz tego wojny kolonialne, Indochiny, Izrael, Indie/Pakistan, Bałkany i wszelkie republiki bananowe, które były brane pod uwagę co najwyżej w grach kategorii B lub tak dawno temu, że nikt o tym już nie pamięta.

Wy kurde bambaryły. Aż nie wiem od którego posta wydzielić do nowego tematu. I czy jest sens.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Call of Duty

Postprzez Tajemniczy w 01 Wrz 2015, 08:59

Decimus76 napisał(a):Było by świetnie, mało jest gier o I wojnie światowej

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21507
Tu jest ciekawa gra multiplayer z akcją z okresu Iwś i ciągle się rozwija. Do kupienia na Steamie za ok 21 euro.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości