Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Far Cry

Postprzez Gizbarus w 02 Maj 2014, 08:59

Fakt, trójka była strasznie gimnazjalna zarówno klimatem jak i fabułą. Ot, banda zaćpanych nastolatków zostaje cudem uratowana przez kolejnego zaćpanego nastolatka... Albo i nie uratowana :suchar: Jedynie technicznie była lepsza od poprzedniczki - choć mimo wszystko jednak wolę grać w dwójkę, z jej szarymi, przygnębiającymi filtrami, opustoszałymi terenami, spalonymi wioskami i miażdżącą jaja fabułą.

Ps, ciekawostka dotycząca Szakala z drugiej części.

:

Wysoce prawdopodobne jest, że to bohater pierwszej części, po upływie kilkudziestu lat...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Far Cry

Postprzez Sohana w 02 Maj 2014, 10:28

W trójkę mi się grało świetnie, dwa razy ją przechodziłam, ale to nie zmienia faktu, że gra jest naciągana. Jakiś dzieciak, który ledwie nie zemdlał przy zabójstwie pierwszego bojownika (tego, jak uciekał przez dżungle na początku) nagle ni z gruchy ni z pietruchy umie profesjonalnie posługiwać się KAŻDĄ bronią i każdego zabija z zimna krwią... W dwójce był dobry klimat i przedstawienie konfliktu, ale gra była po po prostu nudna i monotonna. W trójce jest na odwrót, gra wciąga jak cholera głównym wątkiem i misjami pobocznymi (no ja potrafiłam siedzieć po 7-9h dziennie niekiedy nad nią :P ) ale za to fabuła kuleje. I nie wiem jak wy, ale nigdzie na tych dwóch wyspach nie widziałam większej dżungli niż skupisko 5-8 drzewek.

A co do twojego spojlera, Gizbarus, to to już było udowadniane, że tak nie jest.
:

Jack Carver ma brązowe włosy, a szakal czarne. I kilkudziesięciu lat, nie kulkudziestu XD
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Far Cry

Postprzez Gizbarus w 02 Maj 2014, 11:01

Sohana napisał(a):W dwójce był dobry klimat i przedstawienie konfliktu, ale gra była po po prostu nudna i monotonna


Niestety, trzeba się po prostu do niej przekonać - na początku miałem tak samo, nawet nie byłem w stanie przejść do drugiej mapy, bo gra mnie nudziła. Ale jednak po paru miesiącach przypomniało mi się o niej i poczułem przemożną chęć powrotu do spieczonych równin Afryki... I zostałem tam już na długo :E

i co racja, to racja - w trójce nie masz nawet porządnej dżungli. Niby to ma być wyspa tropikalna i takie tam, ale i tak szkoda. A co do wciągania, to przyznam, że potrafiło wciągnąć, aczkolwiek nie aż tak - raczej na zasadzie "zrobię jeszcze tego questa, żeby mieć level". Łowienie artefaktów, szukanie różnych pierdółek i takie tam aktywności raczej szybko zaczynały nudzić.

Co do Szakala - wiesz, gość już zdrowo posiwiał, więc można by to naciągnąć jednak... Zwłaszcza, że sporo przesłanek mogłoby na to wskazywać ;) Tak czy siak - dla mnie to fajna i ciekawa teoria, nawet jeśli nieprawdziwa.

[EDIT]

:

Gdzieś ty wyczytała, że on ma czarne włosy, skoro jak byk stoi napisane, że ma brązowe? :E Poza tym, sam sprawdziłem przed chwilą - brązowe, z siwymi pasemkami.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Far Cry

Postprzez Sohana w 02 Maj 2014, 11:23

Gizbarus napisał(a):[EDIT]

:

Gdzieś ty wyczytała, że on ma czarne włosy, skoro jak byk stoi napisane, że ma brązowe? :E Poza tym, sam sprawdziłem przed chwilą - brązowe, z siwymi pasemkami.


:

Dawno temu na jakimś forum ktoś wrzucił screenshot z intra dwójki, w którym było napisane, że szakal ma czarne włosy (hair: black) a Jack ma brązowe, widać na cutscenkach w jedynce.
Image
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Far Cry

Postprzez Cortex Reaver w 02 Maj 2014, 11:24

FC2 to jeden z największych zawodów jak dla mnie. Co z tego, że fabuła dojrzalsza jak gameplay zwalony całkiem. Już wolałem tą durnowatą historyjkę z jedynki, ale z fajnymi i zróżnicowanym lokacjami i dość wysokim poziomem trudności, aniżeli jeżdżenie ciągle po identycznej mapie walcząc z identycznymi odradzającymi się przeciwnikami w posterunkach i wykonywania beznadziejnych zadań co pół godziny w zamian za te cholerne tabletki na malarię. Bardzo niedobra gra :D


A szukanie diamentów czasami bardzo "mondrze" poukrywanych to koszmar.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Far Cry

Postprzez Pangia w 02 Maj 2014, 12:52

Gizbarus napisał(a):Jak dla mnie właśnie jedynka ssała - może nie graficznie, bo do dziś robi wrażenie, ale fabularnie. Ot, mutanty, badania genetyczne, wszystko się zaczyna sypać... No niespodzianka, super. Gra aktorska? Wolne żarty, toć w dwójce nawet ludzie się bardziej przyłożyli do podkładania głosów.


Zgadzam się w 100%. Kiedyś dorwałem pirata FC1 (później jeszcze bardziej frajersko zrobiłem, bo kupiłem jedynkę nie wiedząc, że można legalnie i za darmo pobrać singleplayera :facepalm:) i przyznam, że z początku gra mi się podobała: trafiamy na jakąś tropikalną wyspę, na której roi się od najemników, naszym przewodnikiem jest jakiś koleś w kitlu, którego nie znamy, nie wiemy kim jest ani co mówi (bo dialogi są tak ciche, że człowiek oddychaniem sobie zagłusza teksty w grze), ale mówi, że możemy mu zaufać, bo jeszcze nas nie zakablował, a za zadanie mamy wyciągnąć z tej głuszy tę dziennikarkę, którą transportowaliśmy tą łódką, którą nam rozdupcyło. I w sumie gra się fajnie do momentu, w którym dowiadujemy się, że na wyspie prowadzi się jakieś eksperymenty na małpach czy innych szympansach, które zamieniają je w krwiożercze drapieżniki. I jeszcze ten zaje*iście wysoki poziom trudności: grałem na niby najłatwiejszym poziomie, a i tak te małpiszony zżerają kamizelkę na pierwszego hita i całe zdrowie na drugiego, podczas gdy w grze jest tylko jedna pieprzona strzelba, do której w dodatku nigdy nie ma amunicji (ale Jackhammer nadrabia zajebistością). A już totalną przeginką dla mnie jest fakt, że po bodajże siódmej misji odzyskujemy kontakt z tą dziennikarką, ale ona stwierdza, że jeszcze nie pora, żeby uciekać, bo tu jakaś grubsza sprawa jest i ona idzie sprawdzić, co się dzieje. No k♥rwa jasne. Zamiast spi♥rdalać pierwszą znalezioną i zatankowaną łódką, to ona bawi się w jakiegoś Brusa Łilisa i jeszcze wciąga w to poboczne osoby. A już zakończenie gry to już totalne dno:
takie oczywiste, ale dla zasady w spojlerze:

oczywiście okazuje się, że koleś w kitlu nas wykorzystał do tego, żeby zapi♥rdolić złego doktorka Kriegera odpowiedzialnego za eksperymenty
…a w dodatku jeszcze Falcon .357 ma w cutscence błędny dźwięk i zamiast swojego normalnego i porządnego dźwięku wystrzału słyszymy pierdnięcie do złudzenia przypominające wystrzał z Makarowa z Czystego Nieba. A gwoździem do gameplayowej trumny dla mnie był fakt, że nie da w żaden sposób zmienić czułości myszy przy celowaniu, a w tym trybie trzeba się zdrowo omachać przed kompem, żeby w ogóle się przesunąć. I spróbuj zabić takiego Triegena wtedy, jak on nawet idzie szybciej niż ty jesteś w stanie się przekręcić.

W pozostałe części nie grałem, przymierzam się do zagrania w dwójkę (musi się tylko jakaś promocja pojawić :caleb:), bo mam ochotę na postrzelanie do tych niedobrych Murzynów ścigających gracza przez całą mapę. Dla mnie brzmi zabawnie, a już na serio nie mam ostatnio w co grać. Stalker za bardzo mnie frustruje swoim oporem przy dodawaniu czegokolwiek niewaniliowego, więc sobie Half-Life'a pierwszego odświeżam.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Far Cry

Postprzez Gizbarus w 02 Maj 2014, 13:02

Pangia, FC2 było jakoś niedawno w CDA w pełniej wersji - niestety, z "polskawymi" napisami.

W dwójkę warto zagrać - nawet jeśli komuś się nie spodoba - choćby po to, żeby mieć chwilę frajdy z zabawy w psychopatycznego piromana. Jako żyję, w żadnej grze nie było takiej mechaniki rozchodzenia się ognia - ba, w żadnej tak ślicznie to nie wyglądało! Nawet w trójce jakoś ten system został okrojony i orżnięty... Choć tam można to usprawiedliwić bardziej "soczystą" roślinnością, okej.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Far Cry

Postprzez M3Fis70 w 02 Maj 2014, 13:17

Far Cry 2 był w CDA 04/2013. Więc @Giz to twoje "niedawno" jest ostro poj*bane.
Ostatnio edytowany przez M3Fis70 02 Maj 2014, 13:27, edytowano w sumie 3 razy
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka

Za ten post M3Fis70 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Far Cry

Postprzez Gizbarus w 02 Maj 2014, 13:19

To aż rok? :omatko: Dobra, względnie niedawno :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Far Cry

Postprzez Sohana w 02 Maj 2014, 13:24

Ah ta jedynka... Na najłatwiejszych ustawieniach misję z pieprzoną łodzią przechodziłam 3 godziny :E Ale wiecie, 10 lat temu ta fabuła była hitem, teraz jest na poziomie podstawówki/gimnazjum. Co do tej dziennikarki to pamiętam, że wkurzało mnie, jak ona mogła przyjąć na gołą klatę kilka magazynków z karabinu, a my po kilku strzałach w kamizelce kuloodp. ginęliśmy.
Strasznie lubię tę grę, ale to dlatego że ja w ogóle lubię takie kiczowate klimaty XD
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Far Cry

Postprzez Gizbarus w 02 Maj 2014, 13:26

W jedynkę jeszcze z ojcem pocinałem. Pamiętam, że ostatnie etapy to przeszedłem tylko dzięki sejwowaniu przez konsolę...:E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Far Cry

Postprzez M3Fis70 w 02 Maj 2014, 13:28

Ale @Giz podzielam zdanie odnośnie FC2 jest świetny. Jedynka mnie jakoś nie zachęciła (a dosłownie dziś chciałem ja kupić w biedrze, ale coś mi powiedziało "odłóż ten szajs"). A trójka mi raczej nie pójdzie, ale z gejpleji wnioskuje, że jest niezły roz*ierdol. Za to do FC2 planuję wrócić tego lata by był Klimacik jak w zeszłym roku. Za oknem 30C w grze 40C w kompie 50-80C i jest klimacik :E
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości