Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez Przemek77 w 16 Cze 2008, 14:21

Poligony, poligonami, ale nie mów, że grafika obecnych gier nie jest realistyczna do bólu. To, że wszystko na ekranie składa się z płaskich wielokątów jest praktycznie niewidoczne. Pamiętasz pierwsze gry w pełni 3D - Quake, Turok itp?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Postprzez popo w 16 Cze 2008, 16:55

Ooo tak kiedyś gry nie wyglądały tak wspaniale. Co nie zmienia faktu, że klimat trzymały lepiej niż te dzisiaj.
W moich kręgach już wielu odpadło.
Awatar użytkownika
popo
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Lis 2007, 13:49
Ostatnio był: 29 Sie 2008, 23:21
Miejscowość: Bronx wita
Kozaki: 0

Postprzez dorian w 18 Cze 2008, 11:46

Stalkerowi jako dzisiejszej grze chyba jednak nie brakuje klimatu... :?:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Postprzez Przemek77 w 18 Cze 2008, 11:57

dorian napisał(a):Stalkerowi jako dzisiejszej grze chyba jednak nie brakuje klimatu... :?:

STALKER ma klimat, którego ja dawno już w grach nie widziałem. Wg mnie to jest ważniejsze od wypasionej grafy czy super-hiper-sub-etha-dźwięku.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez dorian w 18 Cze 2008, 12:05

Dobrze to Przemek77 ująłeś. :D
Załączniki
3391.gif
To jest właśnie klimat...
3391.gif (89.48 KiB) Obejrzany 3931 razy

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Postprzez Polski zolnierz w 18 Cze 2008, 12:08

Nie ma to jak pierwszy Medal of Honor czy CoD :D. Teraz gry są strasznie futurystyczne. brak im klimatu. A gdyby stalker nie miał klimatu...to byśmy go pewnie nawet nie poznali, ale to jego najmocniejszy punkt- KLIMAT.
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez dorian w 23 Cze 2008, 15:33

Pamiętam grę Vietnam: Line of Sight sprzed 5 lat, strzelanka, w którą zagrywam się nawet teraz niekiedy i tam dopiero jest klimat - dżungla, deszcz, mgła, odpowiednia, klimatyczna muzyka ( a odgłosy łażenia po krzakach już wtedy były, właśnie w tej grze), giwery i takie tam, czyli to, co dzisiaj na ogół jest standardem i co + duuużo więcej będzie niewątpliwie w Far-Cry 2, no ale to już inny wymiar :wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Far Cry 2

Postprzez Michu w 19 Wrz 2008, 19:38

Odkop :
http://files.filefront.com/Far+Cry+2+Im ... einfo.html
Boski filmik. Polecam oglądnąć.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Far Cry 2

Postprzez Witek w 08 Paź 2008, 03:52

Dobrze, że Far Cry 2 ma z pierwszym jedynie nazwę wspólną. Może nowy zespół będzie potrafił robić też gry, a nie tylko silniki. Bardzo na niego liczę, jako bardzo solidny tytuł porządnie realizujący znane pomysły.


Przemek77 napisał(a): A prawda jest taka, że od czasów "DooM"-a nigdzy już żadna gierka nie była tak rewolucyjna jak w/w.


To tak jakby ktoś powiedział, że od czasów "Flyera" braci Wrihgt żaden samolot nie będzie tak rewolucyjny.

Nie sposób oprzeć się logice tej wypowiedzi, ale rewolucjo w grach z celowniczkiem były. Dowodem jest choćby rozłam na różne typy fpsów.

Teraz w grach kolej stworzenie nowej jakości po przez zebranie i dopracowanie istniejących, ale "porozrzucanych po wielu grach" składników do jednej gry. To będzie rewolucja. Np. jak pistolet maszynowy (który nie jest niczym odkrywczym, łączy znane pomysły) zrewolucjonizował walkę na krótkim dystansie w porównaniu z rewolwerem.

Nie twierdzę, że FC2 taki będzie, (ba! szczerze wątpię, że taki będzie) twierdzę, że takich rewolucji należy się spodziewać. W przeszłości takie było np. GTA3, taki miał być S.T.A.L.K.E.R.


IMHO :wink:
Witek
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 05 Paź 2008, 19:13
Ostatnio był: 31 Paź 2016, 14:42
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez Zastrzyk w 14 Paź 2008, 21:56

Jednak musicie przyznać ze FC2 wydaje się być łakomym kąskiem ja napewno to kupie. Grafika jest ładna a ja lubie takie bajery jak rozmycia więc coś dla mnie :D.
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez mathus92 w 22 Paź 2008, 20:52

Po parunastu godzinach spędzonych z grą mogę powiedzieć tylko jedno - rozczarowałem się. Wszak gra ma dobrą grafikę, niezgorszą fizykę, ładne dźwięki i co najważniejsze jest dobrze zoptymalizowana to jednak czuć pewną dozę rozgoryczenia. Dlaczego? Brakuje tego czegoś co trzymałoby mnie przy tej grze tj. np. robi to Stalker. Czuję się jak chłopak na posyłki, który biega (jeździ lub pływa, a także czasem lata) tam i z powrotem żeby zabić kilku ludzi (bo zazwyczaj tylko i wyłącznie na tym polega większość misji). Na dodatek wrogowie pojawiający się znikąd zaraz po ?oczyszczeniu? jakiejś miejscówki. Nie zdążę nawet pobieżnie przeszukać budynków w celu znalezienia diamentów a tu nagle przybiega z tuzin przeciwników. Ponadto, myślałem, że gra nastawiona głównie na walkę da mi większą frajdę z dzielenia przeciwników na mniejsze kawałki, a jednak zapowiadana intensywność starć gdzieś się po drodze zapodziała. Fakt, wrogowie próbują mnie flankować, zachodzą od tyłu, rzucają granaty czy nawet czasami uciekają gdy zostanie ich zaledwie garstka, ale jest ich tak dużo, że jest to po prostu zwykła sieczka, która nudzi się już po chwili. Na dokładkę powiem, że grając na poziomie ?normal? przeciwnicy widzą mnie czołgającego się w pół metrowym gąszczu ze 100 metrów, podczas gdy ja ledwo mogę dostrzec ich zarysy. Często też żeby odbić jakiś tam domek musiałem długo szukać żeby znaleźć jakiegoś niedobitka, który zaplątał się w korzeniach baobabu. Do tego dochodzi jeszcze kiepska celność naszej broni, choć to akurat mogę pominąć z uwagi na to, że akcja dzieje się w krajach trzeciego świata, ale jednak wnerwiające jest wystrzeliwanie całego magazynka z 20 metrów, żeby w końcu trafić przeciwnika, który często pada dopiero, gdy objętość ołowiu w jego ciele przekracza objętość dwóch nerek razem wziętych. Wszyscy zachwycają się wspaniałym, rozbudowanym, ogromnym i zarazem drobiazgowym światem gry. Fakt, wszystko się zgadza, tylko dlaczego ten ogromny świat składa się w 60% z dróg otoczonych dookoła wzniesieniami, na które nie da się wejść? Mógłbym tak wymieniać i wymieniać co mi się nie podoba, ale nie chcę was zanudzić (tak wiem, jestem strasznym zrzędą, ale co ja na to poradzę?). Mam nadzieję, że ktoś z was odnajdzie w tej grze to coś, co mi umknęło podczas zabawy. Pozdrawiam
Mathus92

Edit: Co do tego na dole: nie ja mam pirata, lecz mój kolega. Ale bywając u niego przez ostatnie dwa dni czułem nieodpartą chęć zagrania. Wiem, że to naganne i bardzo przepraszam wszystkich urażonych. Jak ktoś nie wierzy - trudno, kłócić się nie będe, ale skoro grałem, chciałem się podzielić odczuciami z gry, tym bardziej, że pre-order już dawno zakupiony...
Ostatnio edytowany przez mathus92 22 Paź 2008, 21:58, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez Zastrzyk w 22 Paź 2008, 21:06

Czy wy czujecie to samo co ja :D? Że gościu powyżej ma pirata i zaraz dostanie bana :D? Od admina XD? No to prawie pewne bo far cry w polsce jeszcze nie wyszedł :D:D:D:D Piraci out z tąd. !!!
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości