[Antologia] Skazani na Strefę

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: [Antologia] Skazani na Strefę

Postprzez Wiewi0r w 14 Gru 2014, 22:19

Trikster napisał(a): Wizji, której nie rozwinąłem w opowiadaniu, bo tak sobie postanowiłem - gdybym chciał zamknąć wszystkie wątki, które pojawiły mi się w głowie, musiałbym napisać 300-stronicową powieść.


Pisz, pisz, liczymy, że Meesh wpuści kogoś do wózka zwanego "Jestę Autor" (jeżeli tylko poziom będzie odpowiednio "zaje*isty"). ;)

@Up - jest różnica między rozwlekłe, nudne, a po prostu nie oparte na akcji. Ot, choćby "Nad Niemnem". :caleb:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: [Antologia] Skazani na Strefę

Postprzez Trikster w 15 Gru 2014, 10:39

Czasami jest po prostu trochę rozwlekle.

Takie też być miało, jeśli przez "rozwlekłe" rozumiesz brak szeroko pojętej rozpierduchy.

Pisz, pisz

Zobaczę, jak z tym będzie. Na razie czekam na trochę więcej recenzji i opinii, bo moja refleksyjność i - co za tym idzie - mój mechanizm autokorekcyjny mają swoje granice. :)
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: [Antologia] Skazani na Strefę

Postprzez Plaargath w 22 Kwi 2015, 17:29

Bardzo miło przeczytać coś, co jest relatywnie daleko od opowieści o ładowaniu kałacha i piciu wódki. Bardzo fajny klimat, trochę szkoda, że w pewnym momencie "zaczęło się dziać" - do tego momentu rewelka. Bardzo byłbym ciekaw, jaki byłby tekst, gdyby miał się rozwinąć i skończyć w równie "bezakcyjny" sposób. Miło powiało równoległą estetyką - fajny znalazłeś sposób na ten mariaż, udało Ci się nie wpaść w jakąś sztuczność czy pretensjonalność.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: [Antologia] Skazani na Strefę

Postprzez Trikster w 22 Kwi 2015, 22:46

Dzięki wielkie za opinię, miło, że ktoś jeszcze czyta. :)

trochę szkoda, że w pewnym momencie "zaczęło się dziać"

Coś jest na rzeczy, mam trochę podobne wrażenia. Ale opowiadanie pisane było na konkurs Fabryki Słów, a oni raczej nie słyną z wydawania, hmm, trudnych pozycji. Dlatego też tekst jest w takim rozkroku i nie może się zdecydować, czy pójść w jedną stronę (naukowość), czy w drugą (akcja). Wiadomo też, że nie mam takiego warsztatu, jak np. Dukaj czy Stephenson, którzy idealnie potrafią wyważyć te dwie tendencje, więc nie należy się spodziewać po moim opowiadanku właściwego im poziomu.

Bardzo byłbym ciekaw, jaki byłby tekst, gdyby miał się rozwinąć i skończyć w równie "bezakcyjny" sposób.

Też bym był, ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek się za to zabrał. Może przy okazji realizacji innego pomysłu? Na ten moment pomysłu brak.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Poprzednia

Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości