Walka o Życie [Coś w deseń wiersza]

Poezje, pieśni, fraszki, liryka.

Moderator: Realkriss

Walka o Życie [Coś w deseń wiersza]

Postprzez KKamil724 w 28 Sie 2013, 03:37

Gdzie człowiek o chleb się biję, gdzie przy obozowisku bandyci czekają aż stalkerzy zasną.
Tam łuski z karabinu na ziemię spadają
Stalkerzy tak ich zwą, szukają artefaktów.

Młodzi ludzie którzy się przedarli do Zony walczą o życie.
Niewiedzą czy będą jutro żyć.
Tam nic niejest pewne.

Gdzie spełniający życzenia Monolit jest w Elektrowni.
Monolitianie niedopuszczają stalkerów do niego lecz Stalkerzy walczą o spełnienie życzenia.

W obozowisku stalker gra na gitarze,
inni otwierają konserwy i czuwają
czy bandyci nie idą ich ograbić.

To właśnie Zona...

Pierwsze coś w deseń wiersza Znoszę krytykę
KKamil724


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Walka o Życie [Coś w deseń wiersza]

Postprzez Voldi w 28 Sie 2013, 09:14

Może to żaden wybitny trzynastozgłoskowiec, albo coś. Liryka mnie jakoś mało interesuje, ale akurat w tym tekście wyczuwam jakiś taki "klimat Zony", choć na początku myślałem, mówiąc wprost "o, znowu jakieś gówno na forumie" :tm:

Tam nic niejest pewne.

"Nie jest." Oddzielnie.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Walka o Życie [Coś w deseń wiersza]

Postprzez RadekNioch w 28 Sie 2013, 09:37

Fajne, ale na początku nie "biję" tylko "bije", bo mówisz o "człowieku", (w tym kontekście ludziach) a nie o sobie. W trzeciej linijce powinno być nie "ich", ale "je", bo chyba mowa o artefaktach. Przynajmniej mi się tak wydaje. Ogólnie spoczko, mógł być trochę dłuższy ale podobno dopiero zaczynasz. Więcej krytyki nie zastosuję bo od dawna nie robię niczego takiego więc praktycznie się na tym nie znam. Kozaczek idzie.

EDIT: Często jeszcze stawiasz kropki na końcu linijki. Pomyśl, gdzie postawić przecinek, najłatwiej będzie jak przełożysz sobie na tekst normalnie pisany. Wtedy postaw w odpowiednich miejscach przecinki, i znowu przerób na "prozę". Na końcu każdego wiersza (linijki) wcale nie musi być kropka.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Walka o Życie [Coś w deseń wiersza]

Postprzez KOSHI w 28 Sie 2013, 12:15

Taki sobie ten tekst. Bez rymu i pomysłu. Stalkerzy jedzą konserwy, bandyci czekają tylko, żeby ich zatłuc po kolacji, a wszystko podlane sosem z monolitian. Sorry, ale to się kupy dupy nie trzyma. Ja w tekście nie widzę nic ciekawego, ani stalkerskiego.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Walka o Życie [Coś w deseń wiersza]

Postprzez Regot w 10 Wrz 2013, 17:29

Kiedyś usłyszałem prawdę objawioną od swojej polonistki którą się tu podzielę. Jeśli piszesz epikę pisz jak najwięcej. pierwsze 10.000 stron do kosza, kolejne 10k będzie lepsze a już następne 10k możesz pokazywać znajomym :) Coś w tym bo to właśnie praktyka czy mistrza, i nawet jeśli powyższe twierdzenie jest mocno przesadzone to jednak coś w tym jest.
Wiersz powiem szczerze nie przypadł mi do gustu. Gwarantuje że jak za rok na niego rzucisz okiem też nie będzie ci się aż tak podobał. Ale jeśli chcesz pisać to pisz bo tylko tak można coś osiągnąć.
Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Regot
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 20 Gru 2007, 15:30
Ostatnio był: 01 Mar 2014, 01:10
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1


Powróć do Radosna twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość