Sztywny

Re: Sztywny

Postprzez Grzechu300 w 06 Maj 2015, 10:52

KOSHI napisał(a):Obok Pikniku to nawet jego "dzieła" nie stały. ;)

Oj, chodzi mi o samą wizję Zony, która zawiera elementy również Pikniku.

Podtrzymuję swoje zdanie, że Meszu Strefę uczynił najlepszą.

Co do reszty - Drugi Brzeg jak dla mnie dość mierny, dużo bzdur, które gryzą w oczy.Droga Donikąd jest mocna, klimatyczna. Bez strasznych idiotyzmów i jakaś taka dojrzalsza. Ołowiany jak pisałeś, jedna książka, dużo pomysłów. Też wyszło nieźle.

Pomijając fragmenty z Durą - pisz pół książki o tym, jak trudno do Zony wleźć i przeżyć, wstaw półnagą laskę do ruchania która zabija nibypsa kozikiem do masła. <brzmilogicznie> :meesh:

Żeby nie było strasznego offtopu - podskoczę dziś po Sztywnego do księgarni. Zobaczymy, jak Meszowi wyszło bandycenie. Jestem pełen nadzieji, liczę, że podtrzyma styl niezłej Drogi Donikąd z dodatkiem prymitywnego humoru. :P
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44, Czipi.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Reklamy Google

Re: Sztywny

Postprzez Iwaszka w 06 Maj 2015, 13:31

Grzechu300 napisał(a):Żeby nie było strasznego offtopu - podskoczę dziś po Sztywnego do księgarni. Zobaczymy, jak Meszowi wyszło bandycenie. Jestem pełen nadzieji, liczę, że podtrzyma styl niezłej Drogi Donikąd z dodatkiem prymitywnego humoru. :P


Hue, ktoś pisał, o tym, że w sztywnym nie czuć już tak alter ego :meesh: - ja po tym jak widziałem jak Meesh zachowywał się no pyrkonie spodziewał bym się czego innego, widać, że chłopa jara taki styl xD

Tez powoli się wybieram do jakiegoś empa nabyć Sztywnego, poczytamy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Sztywny

Postprzez Meesh w 06 Maj 2015, 13:48

Jakbyś na Pyrkonie słowem napomknął, to od razu wtedy byś miał przedpremierowo swój egzemplarz z ałtografem i kutachem.
Bierzcie, a będzie wam dane...
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Sztywny

Postprzez Czipi w 06 Maj 2015, 14:58

Potwierdzam z niewielkim wyjątkiem - nie dałem sobie je*nąć kutacha na książce. :E

Iwaszka napisał(a):(...) ja po tym jak widziałem jak Meesh zachowywał się no pyrkonie spodziewał bym się czego innego, widać, że chłopa jara taki styl xD


Osobiście do Prawilności byłem nastawiony dość sceptycznie, ale po 3 dniach na Pyrkonie ciężko było mi wrócić do normy, bo w trakcie imprezy po prostu nie mogłem już funkcjonować inaczej niż typowy gopnik. Prawdę mówiąc, wystarczy jedno popołudnie, żeby wdepnąć w ten klimat po same uszy. Zwłaszcza, gdy w przerwie w lekturze przechadzasz się po osiedlowym blokowisku. ;)

Ważne, żeby nie nastawiać się na typowych bandytów ze stalkera, bo od razu widać, że nie taki był zamiar - w książce poznajemy osiedlowych "cwaniaczków".
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Sztywny

Postprzez Snorky w 08 Maj 2015, 14:22

Czipi napisał(a):Osobiście do Prawilności byłem nastawiony dość sceptycznie, ale po 3 dniach na Pyrkonie ciężko było mi wrócić do normy, bo w trakcie imprezy po prostu nie mogłem już funkcjonować inaczej niż typowy gopnik. Prawdę mówiąc, wystarczy jedno popołudnie, żeby wdepnąć w ten klimat po same uszy. Zwłaszcza, gdy w przerwie w lekturze przechadzasz się po osiedlowym blokowisku. ;)

Ważne, żeby nie nastawiać się na typowych bandytów ze stalkera, bo od razu widać, że nie taki był zamiar - w książce poznajemy osiedlowych "cwaniaczków".


Radziłbym nie wczuwaj się za bardzo, bo może się to źle skończyć :terminus: - jak wiemy z pierwszych stron książki bohater Złotej Kuli nie znalazł ;) .

Za wcześnie na recenzje, ale po połowie książki u mnie bynajmniej sceptycyzm do prawilności zawsze pozostanie i jak na razie nie widzę w tym jakichś pozytywnych przesłań - mam nadzieję, że koniec da przynajmniej coś do myślenia, ale to tylko nadzieja.

Jak na razie dla mnie to lekko zabarwiona Zoną kalka 'Mechanicznej Pomarańczy' A.B., którą to autor z jawną premedytacją lub całkiem nieświadomie odrysowywuje.

Za ten post Snorky otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300.
Awatar użytkownika
Snorky
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 04 Lis 2014, 00:54
Ostatnio był: 01 Lut 2018, 03:09
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: Sztywny

Postprzez slawek73 w 08 Maj 2015, 17:07

Ja w tym widzę "Lalkę" B. Prusa. I tego, no... "Psa, który jeździł koleją" :D

K..wa, to forum nigdy nie przestanie mnie zadziwiać :E
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Sztywny

Postprzez Grzechu300 w 08 Maj 2015, 17:32

slawek73 napisał(a):K..wa, to forum nigdy nie przestanie mnie zadziwiać :E


Jak kolega widzi Mechaniczną Pomarańczę to niech sobie widzi, tym bardziej, że to jakoś w miarę sensownie wytłumaczył.

Ja się nie wypowiem, bo nie czytałem, więc zdania i opinii nie mam jak na razie.

Szybkie porównanie i wyjaśnienie, o co mi chodzi - ktośtam na Fejzbuku oskarżył kiedyś Biedrzyckiego, że jeden z rozdziałów ma identyczną, dokładnie takim samym stylem napisaną (z lotu mutanta, i zestrzelenie go przez stalkera z karabinem snajperskim) scenę, jaka znajduje się w książce Diakowa "W Mrok".

Wiedziony ciekawością, sprawdziłem - owszem, wątek bardzo, ale to bardzo podobny. Czy autor przez przypadek, czy celowo zamieścił - nie wiadomo, nie ma co go oskarżać, bo i po co. Ale coś takiego jest. ;)

Więc skoro kolega znalazł coś, co wg. niego jest podobne, to niech sobie znajduje - jego zdanie, jego wola. Daruj sobie marną kpinę.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Sztywny

Postprzez slawek73 w 08 Maj 2015, 19:03

Uhm... Uzasadnienie mnie jak najbardziej usatysfakacjonowało. Jest takie... Wyczerpujące :E
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Sztywny

Postprzez Grzechu300 w 08 Maj 2015, 19:29

Uzasadnienie na zasadzie "moim zdaniem" jest jak dla mnie wystarczające. Wniosek - jego sprawa, jego opinia. Po co ta ironia z Prusem, i tak dalej? Dostrzegł to, dostrzegł tamto. Równie dobrze może dopatrzyć się pani Haliny z warzywniaka w tej książce. Co z tego? ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Snorky.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Sztywny

Postprzez Pangia w 08 Maj 2015, 19:59

A to, że facet nie wygrał żadnego konkursu literackiego, więc jego zdanie jest gówno warte. :caleb:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sztywny

Postprzez Plaargath w 08 Maj 2015, 20:54

Idąc tym tokiem myślenia, Ty nie jesteś krytykiem, więc nie odróżnisz co gówno warte, a co nie - ergo Twoje zdanie też gówno warte.
Coś gówniany się ten temat robi.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Sztywny

Postprzez Grzechu300 w 08 Maj 2015, 22:20

Dobra, dajmy spokój i z offtopem (który sam napędziłem zresztą) jak i z fekaliami. :caleb:

Nurtuje mnie jedno - w zasadzie, w której Zonie dzieje się "Sztywny"?

W tej wykreowanej przez Meesha (przeplot wydarzeń) czy jakiejś "nowej", może bardziej zbliżonej do gry?

Chciałem dzisiaj zakupić, ale kazali mi w księgarni czekać do jutra. Uroki małego miasta. :caleb:
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sztywny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości