Dziwny odgłos z komputera

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Pangia w 20 Sie 2014, 00:05

Muszę częściej mówić to, co mam na myśli, bo krążyły one wokół zasilacza, ale stwierdziłem, że nie będę póki co mącił – lepiej rozpracować prostsze i zapewne bardziej prawdopodobne rozwiązania :P

Napięcie domyślne podają, że jest 1.425 V, czyli wygląda na nieco podniesione, ale nic przerażającego, o ile oczywiście samemu to robiłeś lub ktoś ci to robił. Inaczej może potencjalne wskazywać palcem na zasilacz jako winowajcę, że źle podaje napięcia.
Woland napisał(a):Co do HW32INFO- skąd to pobrać? Na dobreprogramy.pl nie widzę, innych serwisów nie znam i się trochę boję.

A próbowałeś użyć Google? Bo ja znalazłem w 3 sekundy.
http://www.instalki.pl/programy/downloa ... NFO32.html
Instalki, bo mam tam konto i nie wypada mi dawać linków z nieDobrychProgramów. Zresztą my się nie pchamy z downloaderami, pełna kultura ;)

Mito napisał(a):EDIT: A dźwięk przypadkiem nie przypomina "piszczenia" stali w laboratoriach w Stalkerze? Tylko cichszy i ciągły?

O, dobre porównanie. Takie coś właśnie miałem na myśli pisząc wcześniej, ale ciężko nazwać coś, co nie ma nazwy i nie wiadomo za bardzo, do czego to porównać ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Mito w 20 Sie 2014, 00:12

[offtop] Dobreprogramy.pl ostatnio za bardzo się pchają z tymi downloaderami. A na dodatek antywirusy często mają z nimi jakiś problem. Lepiej korzystać z oficjalnych, bezpośrednich linków. [koniec offtopu]

A procesor pewnie był "turbowany" - stąd te napięcie, ale pewnie się deczko mocniej grzeje. 60W to niewiele. Ja mam 95W i tradycyjny radiator i wentyl. Na prawdę nic szczególnego.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Woland w 20 Sie 2014, 10:06

Raczej nie. Podajcie ten dźwięk z filmika jakiegoś bo nie pamiętam. Ale raczej nie. A co do napięcia- w proceosr nic ingerowane nie było.

Dla mojej mamy ten odgłos przyrównuje do ciężkiej pracy komputera. To "piśnięcie" to jakby trochę podobne nie wiem... Jakby coś wczytywalo się czy co, ale to jest dźwięk którego nie było.

Komputer jakieś 10 minut po włączeniu, bez żadnych dźwięków bonusowych:

http://up.oblivionlost.pl/images/889503 ... 231226.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/914309 ... 043549.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/234576 ... 177282.jpg
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Mito w 20 Sie 2014, 11:41

Tutaj raczej wszystko w porządku... Jedyne co mnie niepokoi to ~4.915V na linii 5V. Ale nie powinno to powodować problemów. Zaczyna to być intrygujące.

Czy ja wiem? Może włącz w CPU-Z (i może też w GPU-Z) zapisywanie logu i pograj, aż problem wystąpi. Może zacznie coś wariować i programy to "złapią"?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Pangia w 20 Sie 2014, 11:50

10 minut po włączeniu kompa (zwłaszcza, jeśli to zrobiłeś po nocy) to wątpliwie przydatny pomiar zwłaszcza, jeśli nic nawet na nim nie robiłeś. Tak jak Mito mówi, pograj trochę i wtedy sprawdź temperatury. Ale i tak skoro mówisz, że się nie grzeje, to na moje to będzie coś trywialnego.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Woland w 20 Sie 2014, 14:31

Wiem że ten pomiar nic nie wnosi. Wrzuciłem jednak dla porównania poźniej. Drugi wrzucę pomiędzy 21:00-23:00
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez impulse_101 w 20 Sie 2014, 14:41

Cewka Ci piszczy na grafice.
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia,
Negative Woland.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez szympekmajster w 20 Sie 2014, 15:23

@UP - true

Z cewką niewiele zrobisz, możesz spróbować poprawić chłodzenie. Cewki piszczą pod mocnym obciążeniem (duży pobór prądu), mogła złapać lekki zimny lut i robić małe przepięcie - cokolwiek.

Miałem tak na starszej HD5850 po O/C jak testowałem pod 3DMarkiem. Po powrocie do niższych zegarów i schłodzeniu lepszym ustało ;)
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Woland w 20 Sie 2014, 16:53

A taka cewka, jest się czym martwić? Czy może coś się stać? Wątpię by to była cewka (pisałem już coś jak to pracuje i w co to się przemienia) ale ciekawi mnie to.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Mito w 20 Sie 2014, 18:58

Cóż, lut na cewce może nie do końca kontaktować i powodować piszczenie przy większym obciążeniu... Tzn. spoiwo się rozgrzewa, powstaje dziura między nóżką cewki a płytką... Czy Twoja grafa jest zgodna ze standardem ROhS?
Bezołowiowe spoiwo ma to do siebie, że się utlenia (?)po jakimś czasie...
Niedawno zasilacz do laptopa zaczął mi się (prawie) palić z powodu "zimnego lutu" na gnieździe zasilającym :P.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Woland w 20 Sie 2014, 19:47

Hmmm...

Mam pomysł jak to sprawdzić. Da mi ktoś nagranie dźwięku gdzie komuś w komputerze piszczy cewka? Cewki zawsze tak samo piszczą, nie?
To dajcie i zobaczę czy to to samo, ok?

Udało mi sie nagrać w bardzo słabej jakości ale jednak, łapcie.
https://www.sendspace.com/file/ghd433
Na nagraniu uchwycono czy dźwięki: moje klikanie myszką, szum wentylacji i syczenie/piszczenie. Bo taki jakby syk jest. Niska jakość ale coś tam jest. Nagrywane telefonem Samsung Galaxy Young. Smartfon położyłem na przodzie obudowy komputera.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Dziwny odgłos z komputera

Postprzez Mito w 20 Sie 2014, 20:00

Mój laptop wydaje podobny pisk, gdy przewijam cokolwiek w dół/górę... Tylko cichszy.
Mocno Ci ten dźwięk przeszkadza? Dopóki nic się nie psuje raczej nie powinien powodować on strasznego wqrwu u Ciebie...
Podobnie brzmi kineskopowiec. W tej chwili coś podobnego słyszę z mojego kompa :/
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości