Konfiguracja routera

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Konfiguracja routera

Postprzez Pangia w 08 Kwi 2015, 19:05

Bo jest tak: obiecałem matce, że jak będę miał lepszego neta, to kupię router i zrobię sieć bezprzewodową w mieszkaniu tak, żeby mogła sobie coś tam na swoim laptopie szukać (ResMAN to nie jest internet, szybszy byłby Murzyn z wiadrami). 20 mega jest, nawet że Multimedia nie buja, bo co parę dni sprawdzam na Speedteście przepustowość łącza, żeby w razie czego zauważyć, że mają ochotę sobie pograć w karola ze mną. No ale wracając: parę dni chodziło OK, ale powrócił niestety problem, jaki miałem, gdy testowałem to małe pudełko magicznie rozdzielające internet z kabelka w powietrze z poprzednim pojedynczym megabitem, jaki Multimedia mi dostarczała.

Image

Wykresik z net_graphu pokazuje, w którym momencie mam pięknego choke'a, który powoduje router, a który odbiera mi na jakieś 5 sekund możliwość jakiegokolwiek ruchu. I tak jest lepiej niż było, gdzie takie coś miałem co 2-3 minuty, teraz jest co jakieś może 10, może 15 minut, w każdym bądź razie dość rzadko. Tak czy siak, czy da się jakoś ten problem rozwiązać? Na logikę to chyba tak, skoro przez ok. tydzień wszystko działało bez zarzutu. Ja wiem, że to nie forum.left4dead.pl, ale tu chyba prędzej znajdę jakiegoś eksperta, który powie mi coś więcej niż „coś masz zje*ane”, jakby to było na Steamowych forach. A router to takie badziewko jest.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Konfiguracja routera

Postprzez Decimus76 w 08 Kwi 2015, 19:15

Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Konfiguracja routera

Postprzez caleb59 w 08 Kwi 2015, 19:20

Zależy jaka chałupa duża i jakie mury - jak mała to wystarczy Ci zasięg z jednej anteny... A wpadłeś na pomysł, że może w tym czasie w którym grasz matka przegląda sobie internet i dlatego zamula albo jakaś aplikacja jak np. antywirus lub Windows Update sprawdza sobie aktualizacje? Wgrałeś nowy firmware do routera? Z tego co widzę najnowsza wersja to v1.19...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Konfiguracja routera

Postprzez Pangia w 08 Kwi 2015, 19:30

Aj, nie dopowiedziałem, że router jest podpięty kablem do kompa i mój pecet ciągnie neta po kabelku. Sieć jest zahasłowana i nikt z bloku się do niej nie powinien wpiąć. Antywirus mi nigdy nie zmula, Windows Update sprawdza tylko na starcie kompa. Gdyby matka coś robiła, to chyba by mi najpierw ping uderzyło, a ten jest stabilny. A co do firmware… Hmmm, nie pamiętam. Chyba instalowałem, ale nie mam pewności, gdzie to można sprawdzić? Menadżer urządzeń mi to gdzieś wyrzuci?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Konfiguracja routera

Postprzez caleb59 w 08 Kwi 2015, 19:37

Zaloguj się na router i tam patrz - z reguły zakładka "Firmware" lub coś w ten deseń...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Konfiguracja routera

Postprzez Pangia w 08 Kwi 2015, 21:04

OK, zaktualizowałem i… Póki co w ogóle cały net mi lepiej chodzi, co mnie nieco zaskoczyło, ale moja pesymistyczna natura jest pełna obaw, że ten stan być może utrzyma się zaledwie do ponownego uruchomienia komputera. Ale póki co, odpukać, śmiga jak złoto.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 4 gości