Komputer się zacina

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Komputer się zacina

Postprzez Herezja w 27 Kwi 2015, 21:24

Herezja napisał(a):
Pangia napisał(a):
Route66 napisał(a):Jeszcze jedno: zacinki zaczęły się pojawiać po krótkiej sesji w Zew Prypeci a parę godzin wcześniej aktualizowałem system.

Wyj♥b tą aktualkę.


To już nic nie da skoro i tak kompa nie może spokojnie obsługiwać.
Jedyny sposób to Format C i to dokładny.


Format C to wymazanie z dysku czy partycji C (zwykle domyślne miejsce zapisu systemu). Pisałem o pełnym i dokładnym wymazaniu.
Dopiero po wymazaniu danych z dysku winieneś instalować system od nowa.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Reklamy Google

Re: Komputer się zacina

Postprzez Route w 27 Kwi 2015, 22:14

@Herezja, format kończy się tak, jak podejrzewałem - bluescreen.

Herezja, wiem, że w pierwszej kolejności robi się format, ale przy tym syfie, jaki miałem, zrobienie go było niemożliwe. Gdybym miał się męczyć i próbować, to pewnie bym nie dożył, dlatego wolałem zrobić reinstala bez zabawy z formatowaniem. Zresztą, jeżeli nadal będę miał problemy, to teraz dorzucę jeszcze ten format. Nie sądzę jednak, żeby to było konieczne bo najpewniej winne były uszkodzone pliki z Windowsa. Wiedziałem, że coś jest z nimi nie tak, ale nie miałem pewności, że to one są przyczyną tego bajzlu. W każdym razie, komp działa już dobrze, żadnych zacięć.
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Re: Komputer się zacina

Postprzez Universal w 27 Kwi 2015, 23:02

A dlaczego nie robisz formatowania z płyty startowej? Kilka naciśnięć klawisza według łopatologicznej instrukcji wyświetlonej czarno na białym (lub żółto na niebieskim w wersji Bandera2015) i masz sformatowaną partycję. Ba, możesz sobie je łączyć, dzielić i ogólnie się rządzić.

Wsadź płytę, zrestartuj kompa, ustaw w biosie boot napędu i przy następnym starcie będzie czytać płytę w pierwszej kolejności, więc bez problemu zrobisz format. Bez bawienia się w Windowsie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Komputer się zacina

Postprzez Pangia w 28 Kwi 2015, 00:10

Ale Uni, on zrobił reinstall, nie formata. Też nie mam pojęcia, jaka jest różnica między jednym a drugim; jedyna teoria, jaka mi tu pasuje to taka, że kupił nowy dysk.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Komputer się zacina

Postprzez Route w 28 Kwi 2015, 14:56

Uni, kolejna retrospekcja - próbowałem się tak bawić, ale jedynym efektem było zawieszenie się kompa na stałe. Pangia, nie kupiłem dysku, bo nie mam na to kasy i nie opłacałoby mi się to, skoro zwykły reinstal pomógł, ale najpewniej w najbliższym czasie go wymienię, bo zbyt szybki to on nie jest. Pamiętam, że lekko zamulał już jakieś 3 i pół roku temu, ledwo co wtedy Windę zainstalowałem. Tyle że wtedy miał zwiechę przy starcie, max 2 minuty i już wszystko grało, więc teraz najpewniej wina leży po stronie systemu. Wypada mi częściej teraz robić formaty i reinstale dla świętego spokoju.
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Re: Komputer się zacina

Postprzez caleb59 w 28 Kwi 2015, 15:05

Jak się ma komputer w dodatku nie znając stanu faktycznego posiadanych w nim komponentów (użytkownik jest zaplutym leniem :caleb: ) to potem takie numery wychodzą - zeskanuj ten dysk twardy i sprawdź SMART bo z tego co piszesz to coś czuję, że jego stan faktyczny jest opłakany i to on może robić problemy i wtedy nawet format nie pomoże...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Komputer się zacina

Postprzez Route w 28 Kwi 2015, 15:17

Caleb, nie będę się bawił SMART-em, tylko jak uzbieram kasę, to po prostu zmienię dysk i koniec. A leniem raczej nie jestem, ostatnio nowy zasilacz, mostek i nowa płyta główna :suchar: . Po prostu nie mam czasu na zabawę z częściamy w kompie - do szkoły na 8 czy 7, wracam po 16:30, obiad, nauka ( oceny mam bardzo dobre :E ), kąpiel, 5 minut na forum i dobranoc. A kiedy przychodzi łykend, to siadam sobie co najwyżej wieczorem. I nie mam wtedy ochoty sprawdzać, co jest nie tak z kompem, tylko chcę sobie obejrzeć film czy pograć w stalka czy cuś. Za niedługo idą wakacje, więc trochę pogrzebie w tym syfie, ale teraz mam inne priorytety.

Za ten post Route otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative damian5467.
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Re: Komputer się zacina

Postprzez caleb59 w 28 Kwi 2015, 15:22

No to nie zawracaj nam gitary problemami, które sam sobie generujesz skoro masz inne priorytety - albo robisz coś konkretnie i dobrze albo nie rób tego wcale - wygospodaruj sobie czas, weź się za ten komputer raz a porządnie - nie robisz tego i ciągle olewasz więc co się dziwić, że coś nie działa jak powinno skoro o to nie dbasz...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Komputer się zacina

Postprzez Route w 28 Kwi 2015, 16:26

A czy ja ci kazałem zajmować się tym tematem? Nie gadaj bzdur, że sam wygenerowałem sobie ten problem. Jakbym miał sobie rozwalić kompa, to wyrzuciłbym go przez okno. Gdy pojawiał się u mnie jakiś problem, próbowałem go rozwiązać. Gdy się to nie udało, szukałem pomocy tutaj albo na innych stronach. Jeżeli nie kłamiesz, masz 29 lat, więc sam wiesz, że z czasem ma się coraz mniej wolnego czasu na różne rzeczy i nie chodzi tu tylko o grzebanie przy kompie czy wypad z kumplami na miasto. Nie piszę tego, żeby cię urazić i nie mam zamiaru urażać kogokolwiek, ale widzę, że skoro jestem na forum tylko 2 miesiące, to dla ciebie jestem nic nie znaczącym gówniarzem. Poza tym:
caleb59 napisał(a):wygospodaruj sobie czas, weź się za ten komputer
A wcześniej napisałem:
Za niedługo idą wakacje, więc trochę pogrzebie w tym syfie.
Powiem wprost - możecie mnie nienawidzić, tak jak kilka osób z mojego otoczenia, ale mnie to nie obchodzi, co myślą o mnie inni ani czy mnie lubią czy też nie. Temat założyłem, aby ktoś pomógł mi rozwiązać problem jaki się u mnie pojawił. Został rozwiązany, więc poprosiłem o zamknięcie tematu. Zagadką jest więc dla mnie, czemu nadal pojawiają się tutaj posty, więc ujmę inaczej - proszę o to, aby już nikt nic nie pisał w tym temacie, ponieważ jest on nieaktualny.
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Re: Komputer się zacina

Postprzez Pangia w 28 Kwi 2015, 16:27

A ja dalej nie wiem, jaka jest różnica między reinstallem a formatem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Route.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Komputer się zacina

Postprzez caleb59 w 28 Kwi 2015, 17:56

Spokojnie chłopie, luzuj wora! :E Zrobisz jak uważasz aby tylko się powiodło bo to jest najważniejsze! ;)
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Komputer się zacina

Postprzez Herezja w 28 Kwi 2015, 20:50

Pangia napisał(a):A ja dalej nie wiem, jaka jest różnica między reinstallem a formatem.


W telegraficznym skrócie.
Format C to dokumentne wymazanie danego dysku (zwykle systemowego C). Przy okazji można np podzielić dysk na wirtualne 2 części zwane partycjami. Przy okazji kiedyś można było w ten sposób sprawdzić czy dysk nie jest uszkodzony fizycznie (z opisu wynika, że kolega Route66 ma właśnie taki problem).
Reinstalkę można zrobić nawet z poziomu windowsa. Po prostu nowy windows zainstalowany staje się głównym a stary będzie na dysku opisany jako OLD. Zwykle taka reinstalka nic nie wnosi dobrego bo śmieci jak były na dysku tak są.


ps. mam 38 lat z czego od 29 lat siedzę przy kompach i widziałem już różne objawy działania (a raczej nie działania) np dysków twardych.

ps1. jest jeszcze (a raczej był taki sposób nie wiem czy nadal jest możliwy do zrobienia) zwany Hard Format-em. Wymazywał praktycznie wszystko i groził uszkodzeniem dysku twardego ale pozwalał przywrócić czasem bad sectory do użytku (bad sector to z jakiegoś powodu uszkodzony sektor na dysku twardym zwykle fizycznie i nie odwracalnie). Dzielenie dysku na partycje często kiedyś pozwalało wyizolować uszkodzone sektory i przywrócić na jakiś czas dysk do działania (przy starych dyskach o wiele mniejszej pojemności pozwalał na użytkowanie uszkodzonego dysku do roku czasu. Później już trzeba było go spisać na straty).


UFFFFFFFFFF mała ściana tekstu ];p
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości