Nowy Monitor

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Nowy Monitor

Postprzez Michu w 09 Lip 2015, 16:02

Dzięki za rady @Witcher. Czytałem trochę o tych monitorach NEC'a itd i rozumiem, że to są już profesjonalne wyświetlacze dla profesjonalnych grafików. Natomiast monitor z matrycą IPS który chcę kupić powinien wystarczyć, nazywając je monitorami z niższej półki, co można powiedzieć o moim 20' z matrycą TN? Jakoś daję na nim radę, chociaż frustrujące jest, że oglądając swoje prace gdzie indziej kolorami wyglądają INACZEJ... Albo okazuje się, że ta czerń którą stworzyłem wcale nie jest tak ciemna jak na moim monitorze się wydawało, lol.

Nie mam ochoty wydawać kroci, bo nie tworzę moim zdaniem niczego co tego wymaga. Chcę mieć monitor który oddaje prawdziwe kolory i jest większy. Taki, który mnie nie oszukuje i wiem że klient dostanie jakościowo dokładnie to co dla niego zrobiłem. To by było na tyle. No i tak ściśle to nie robię grafiki a animacje 2D. Czasami jakiś video editing.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Nowy Monitor

Postprzez vandr w 09 Lip 2015, 16:37

Powiem tak - nie widzę rozbieżności w efekcie gdy widzę moje projekty już po druku. A o to mi najbardziej również chodziło.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Nowy Monitor

Postprzez The Witcher w 09 Lip 2015, 16:41

Michu napisał(a):to są już profesjonalne wyświetlacze dla profesjonalnych grafików


Aż tak to nie. :caleb: Chyba że ten P242(który kosztuje tyle co porządny komputer a to wciąż nie jest wysoka półka), ale 234/244/274WMi są też typowo do ogólnego użytku, do grafiki już się nadają bo są dużo lepsze niż te poniżej 1k, ale to wciąż nie są jakieś pro sprzęty robione dla typowo profesjonalnych grafików. Sam mam 234WMi i używam go do filmów, gier, internetu. Więc to nie jest też tak że ci proponuję jakiś sprzęt z kosmosu, tak po prostu to wygląda z monitorami do grafiki.

Wracając do tematu - jak nie chcesz wydawać 1,5k i nie masz dużych wymagań to i tak te omawiane wcześniej LG będą wyraźnie lepsze od tego co masz teraz więc powinieneś być zadowolony. Nawet przez samą matrycę AH-IPS. Tym bardziej jeśli to jakiś stary monitor, bo starsze TN miały tragiczne odwzorowanie kolorów.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Michu.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość