Ekran robi się ciemny.

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Ekran robi się ciemny.

Postprzez LSkiper w 29 Mar 2016, 00:31

@Cromm - Kulejąca karta albo chu*owe sterowniki. Zależnie od konkretnego modelu karty i pod jaki kabel jest wpięty monitor. Najlepiej niech zainstaluje jakieś starsze sterowniki (Najlepiej te z płytki, pod moją 970 na razie uważam te co mam na płytce za najstabilniejsze.) pod jego kartę, bo jak sterownik ekranu wywala to to raczej wina monitora nie jest, bo monitor to tylko (Choć to też zależy od modelu, ale to modele od 2,5k wzwyż) urządzenie wyjścia, więc nie ma za bardzo co tam namieszać w karcie. Tak jak mówiłem - Sterowniki przeinstalować, ewentualnie kabel monitora (Jak jest przejściówka z DVI na VGA to monitory lubią się gryźć z kartami).
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 18:51
Miejscowość: Zadupie za Poznaniem
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Reklamy Google

Re: Ekran robi się ciemny.

Postprzez Mito w 29 Mar 2016, 00:35

Zainstalowane kompletnie najnowsze sterowniki? Pogoogluj, może dla Twojej karty graficznej na najnowszych wersjach sterowników zdarzają się takie błędy?
A może zainstalowałeś jakieś wydanie sterów w wersji beta czy coś takiego?
Stosowałeś jakiś overclocking w swojej karcie graficznej? Może to było coś, co zostało karcie "na stałe" i przy gorszych momentach zasilacza robi się bieda z zasilaniem i karta się buntuje?
Karta graficzna z drugiej/trzeciej ręki? Jeśli tak, to czy poprzedni właściciel stosował jakiś overclocking?
Sytuacja wygląda na niezwiązaną z tym, co robisz na kompie, czy występuje najczęściej przy pewnych czynnościach? (Na przykład u mnie gothic 3 ma talent do takich inb)
A może kombinowałeś z jakimiś ustawieniami graficznymi w 'sterowniku' (CCC bądź jego odpowiednik zielonych)?
K. graficzna może na gwarancji jest jeszcze?

Proszę, odpowiedz na wszystkie pytania...
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Ekran robi się ciemny.

Postprzez Major_Degtyarev w 31 Mar 2016, 14:37

@Mito zainstalowałem najnowsze sterowniki, oryginalne, nie powinny występować takie problemy na karcie i to z najnowszymi sterownikami, nie instalowałem wydania sterowników w wersji beat, niczego nie stosowałem na karcie, karta graficzna kupowana w sklepie informatycznym jest ona oryginalna, sytuacja jest niezwiązana z tym co robię na kompie, ekran gaśnie w danym momencie podczas wykonywania jakiejkolwiek czynności, nic też nie kombinowałem przy karcie nigdy jej nie ruszałem, karta nie jest już obecnie na gwarancji.
Awatar użytkownika
Major_Degtyarev
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 07 Wrz 2014, 14:17
Ostatnio był: 29 Mar 2021, 18:44
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 12

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości