MacBook głośny wentylator

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

MacBook głośny wentylator

Postprzez CONAN w 20 Paź 2018, 03:30

Siema.
Dostałem w łapy trochę starszego MacBooka A1181 C2D ( T7400) 4gb ram 320hdd i MacOS 10.7. Ogólnie lapek do przeglądania neta i słuchania muzyki nadaje się całkiem spoko, lecz mam dziwny problem, gdy włączę lapka i na przykład stronę forum stalkera laptopa praktycznie w ogóle nie słychać ale gdy odpalę filmik na youtube wentylator zaczyna chodzić głośno i lapek robi się ciepły ( spadków wydajności nie ma, filmiki w HD działają płynnie). Może to być spowodowane "syfem" w środku i wymiana pasty oraz "przedmuchanie" środka pomoże w cichszej pracy ?
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Reklamy Google

Re: MacBook głośny wentylator

Postprzez Mito w 21 Paź 2018, 13:53

No cóż, nie jest to najnowszy sprzęt i może mieć problemy z zakurzeniem czy zestarzałą pastą. Nie wiem, czy to jest sprzęt, który da się rozebrać, ale jeżeli jest to możliwe, to delikatne przedmuchanie go i wymiana pasty na świeżą, najlepiej jakąś porządnej jakości, zawsze jest dobrym pomysłem.
Szybkie machnięcie poszukiwań na internecie wskazało też, że to coś zasysa powietrze do wentylatora przez klawiaturę (?), więc wypadałoby też sprawdzić czy tam gdzieś nie ma syfu. Trochę osób polecało też programy do kontroli wentylatora takie jak SMC Fan Control.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: MacBook głośny wentylator

Postprzez Darth ReX w 21 Paź 2018, 22:32

Taki staroć musi się mocno napracować, by puścić film na YT więc będzie miał nawet po 80% zużycia CPU. Zobacz sobie ppm na filmie statystyki dla nerdów i zobaczysz obciążenie. Mój dużo nowszy i5 sandy już ma z tym problem, a co dopiero taki antyk.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: MacBook głośny wentylator

Postprzez CONAN w 01 Lis 2018, 03:53

Dobra Pany, ogarnąłem temat, wyczyściłem tego złoma, pastę wymieniłem jest lepiej, temperatury też niższe. Można zamknąć temat.
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości