Cięcie na średnich ustawieniach

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Cięcie na średnich ustawieniach

Postprzez Markus Grizzly w 23 Lip 2008, 20:48

Mam problem: gra działa mi na średnich ustawieniach(max. jakość tekstur, oświetlenie statyczne, antyaliasing i wygładzanie tekstur na niskim poziomie, rozdzielczość 1280x1024) i tnie się przy wieloosobowych strzelaninach i widokach panoramicznych oraz dużej ilości wyświetlanych artefaktów. Gdy ustawię oświetlenie na średnie, to nie da się praktycznie grać, nie mówiąc już o maksymalnym. :(

CO MOGĘ ZROBIĆ :?: :!: I CO JEST WINNE TAKIEGO STANU :?:
Mój sprzęt to:
Intel Core Duo 2 E 4500 2.20 GHz
ATI Radeon X 1650 PRO Series 512 Mb 400 MHz
Gigabyte GA-945GCMX-S2 FSB 1066
2 Gb RAM-u
Realtek HD Audio Output
DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

To w sumie dobry i chyba wystarczający sprzęt, żeby pograć spokojnie w Stalkera na maksymalnych ustawieniach, bo kumpel ma podobny komputer i mu wszystko elegancko śmiga. :o

Podobny? A Ty wie, że na niektórych radkach stalker świruje w postaci max detal? - Inf.

Czyli, że co? Nie pogram na najwyższych? A które karty są uczulone na Stalkera?
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Reklamy Google

Postprzez Nurek w 31 Lip 2008, 20:24

Nie pograsz bo grafika to żadna rewelacja. I juz nawet nie chodzi o to że to radeon, tylko ogólnie jej wydajność jest niezbyt wysoka. Na dodatek masz słabszą wersję na DDR2
Nurek
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Lut 2008, 14:59
Ostatnio był: 27 Wrz 2023, 22:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 1

Postprzez Markus Grizzly w 31 Lip 2008, 21:55

A jak myślisz, Czyste Niebo pójdzie na średnim oświetleniu, jeśli będą takie opcje?
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Postprzez vangosh w 31 Lip 2008, 22:04

Markus Grizzly napisał(a):A jak myślisz, Czyste Niebo pójdzie na średnim oświetleniu, jeśli będą takie opcje?


A kto to wie ? Skoro SoC Ci źle chodzi, obstawiam, że w przypadku Clear Sky będzie podobnie. A na maksymalne ustawienia to masz za słaby sprzęt, bo ta karta się zupełnie do takowych nie nadaje. Dziś to low-end, który nigdy nie był demonem szybkości.

Ed: Spróbuj jeszcze zainstalować inne sterowniki, może przestanie tak przycinać. Bo to raczej dziwne na statycznym oświetleniu i twoim sprzęcie.
Awatar użytkownika
vangosh
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 16 Lip 2008, 22:43
Ostatnio był: 18 Wrz 2008, 14:56
Kozaki: 0

Postprzez Grzybson w 01 Sie 2008, 01:16

masz muke przez karte graficzną , i to ona zaniza sprzet .. niestety na x1900 i wyzej bys pogral na max na tej karcie sam dusilem kloca na minimalnych , i ani nie pomoze ci ram ani procek bo od grafy jest karta , podbij rozdzialke do 800/600 wylacz wygładzanie ai* i mozesz cos innego dac wyzej , co nie zmieni faktu ze dalej moze ciąć , po za tym stalker na max det. wcale taki bjutiful nie jest , sytuacje zmienia jedynie typ oswietlenia
i wazna uwaga*
roznica miedzy draw distance na max a pół jest znikoma , tak samo trawy wiec nawet jesli to dasz na maxa to nie zauwazysz roznicy
http://www.tweakguides.com/STALKER_1.html
dobry text
(pozdro z tą kartą , sam sie z nia męczyłem ) :wink: jest do niczego ...

edit: **nawet podkrecanie nie rusza tej karty :wink: wiec daj sobie na looz , a mowi to były posiadacz tego radka
Grzybson
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 09 Mar 2008, 15:31
Ostatnio był: 09 Mar 2016, 17:35
Kozaki: 0

Re: Cięcie na średnich ustawieniach

Postprzez ggizmo w 06 Wrz 2008, 08:23

Witam

Ja mam NVidia GeForce 8500GT 512Mb..i w FAQ czy gdzie indziej na forum czytałem że u mnie domyślna rozdziałka dla Shadow Of Chernobyl to 1024x768,no i taką mam(max detal to u mnie 1440x900).A też się tnie jak ekhm..Ostatnio mi się aż komp zacioł,ale nie wiem czy to poszło od procka czy do GPU.bo miękki reset nie dał rady tylko twardy..mam 2GB(2x1024) ramu 667MHz,więc nie wiem...mam wprawdzie zawalony komp,bo od 8miecha formata nie robiłem,ale ostatnio czyściłem defragmentowałem rejestr jakimś tam programem.Więc komp jako tako powinien być odciążony.
Awatar użytkownika
ggizmo
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 28 Sie 2008, 11:32
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 20:01
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Cięcie na średnich ustawieniach

Postprzez paintball_0 w 19 Wrz 2008, 18:25

Tak czytam wasze problemy sprzętowe z zapartym tchem i się zastanawiam: "Czy to ja mam magiczny komp, na którym wszystko mi pójdzie (oprócz Lost Planet i Czystego Nieba...), czy też wy nie potraficie dostosować ustawień gier do waszych PeCetów!?"
Istnieje również możliwość, że według was "tnie się jak nie wiem" równa się "25FPS na full detalach".

Ja mam "sprzęt", jak w podpisie i przeszedłem Cień Czarnobyla na Max texturach, Max jakości obiektów, raw distance 70%, trawie Min, dynamicznym oświetleniu obiektów, oraz rozdziałce 1024x 768! Bezproblemowo, oprócz kilkusekundowych "postojów przed wejściem do 100 Radów i w połowie drogi przez Wysypisko.

Ale do rzeczy: sterowniki do grafiki w przypadku Radeonów najlepiej zostawić w spokoju- miałem wcześniej Radka, najlepiej pracował na dołączonych do karty, albo ściągniętych do konkretnego modelu.
To tylko Ge- Force jest jakiś dziwny... Trzeba grzebać się za sterami, bo żadne nie działają jak należy.

Najbardziej u mnie pomagało w Stalkerze:
- wyłączenie roślinności: procek i karta nie muszą się męczyć z wczytywaniem nowych textur ciągle i ciągle podczas eksploracji Zony;
- wyłączenie filtrowania anizotropicznego: podczas akcji i tak się na toto nie zwraca uwagi, a podczas eksploracji człowiek wypatruje anomalii, artefaktów, czy innych zagrożeń, a nie ostrych tekstur gdzieś na horyzoncie;
- anizotropia: daje bardzo dużo przy niższej rozdziałce, jednocześnie zabierając bardzo dużo mocy procka i karty na słabych kompach; sami decydujecie- albo płynna walka, albo gładkie krawędzie;

Na koniec: giera dosyć dobrze dobiera domyślne ustawienia grafiki; dość długo na nich grałem, ale po pewnym czasie zachciało mi się więcej ;)

ps.: ciekawe, dlaczego nikt z moderów nie pomyślał o optymalizacji gry, zamiast robić kolejne sprzętożerne przeróbki shaderów...?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość