Myszki

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Postprzez Gość w 17 Lut 2007, 16:47

Ja jaki¶ czas temu przesiad³em siê jakiej¶ standardowej myszy na G7 + Steelpad 5L cudowna sprawa :D Teraz nie wyobra¿am sobie innej myszki :)
Gość


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Postprzez Nosenation w 17 Lip 2007, 22:03

Ja korzystam z Logitecha MX 518, "byłego" mistrza, do tego ICEMAT i nowe ślizgacze i wszystko śmiga że .... :)
Awatar użytkownika
Nosenation
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 11 Lip 2007, 17:57
Ostatnio był: 30 Sie 2008, 11:23
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 0

Postprzez Terminus w 17 Lip 2007, 22:22

Taaa... Mi padły w płycie głównej (wiek : 1,5 roku) port szeregowy myszy, port PS2 i zaczęły niestabilnie działać porty USB. Efektem tego musiałem zainwestować w gryzonia bezprzewodowego bo tylko to pomogło. Wymiana płyty ze względu na czas i potencjalne zawirowania z licencją Windowsa XP HE odpadły.
No i mam gryzonia Apollo. Stary wysłużony Logitech wylądował w szafie.
Ogólnie jest nieźle, tylko ładowanie baterii mnie denerwuje...

Edit:
Nosenation - jak pisałem nie jest żle. Apollo AM-69 800DPI - trochę waży ale i tak "śmiga" lepiej niż te posiadane wcześniej optyczne myszki "z ogonkiem".
Ostatnio edytowany przez Terminus, 18 Lip 2007, 09:00, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Nosenation w 17 Lip 2007, 22:24

Miałem kiedyś bezprzewodową mysz, była w komplecie z klawiaturą. Cienka była w grach ( była na baterie :) )
Awatar użytkownika
Nosenation
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 11 Lip 2007, 17:57
Ostatnio był: 30 Sie 2008, 11:23
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 0

Postprzez Dziarsky w 20 Lut 2008, 01:37

Ja posiadam Microsoft Explorer 3.0, 5 klawiszy, duża ale wygodna.
DO tego podkładka SteelPad QcK czy jakoś tak.

No i tak. Do niedawna to bylem niesamowicie zadowolony z tego cacka bo mysz nie jest droga (120zł max) a w dużej dłoni daje radę i jest naprawdę szybka i precyzyjna.
Jedyną wada jest fatalne podejście do bocznych klawiszy myszy (4,5), które nie są domyślnie klawiszami myszy 4 i 5 (nie istnieje taka) tylko mają inne funkcje, zmienialne. Powoduje to często w grach zwykłe nie wykrywanie ich lub wychodzenie do pulpitu gdy mam w windowsie ustawione jakieś dodatkowe opcje wyświetlania okien itp.
Reszta to w zasadzie same plusy ale...

Ale tak było do czasu. Ostatnio w nowych grach mimo całkiem przyzwoitej wydajności komputera mysz ma laga (szczególnie w grach Ue3 i niestety w Stalkerze też) co nie pozwala precyzyjnie grać. Mysz w zasadzie funkcjonuje dobrze ale reakcje są przesunięte w czasie lub opóźnione nieliniowo.
Nie wiem czym to jest spowodowane więc niestety nie polecam tej myszki bo jak widać może coś być z nią nie tak.

Myślę o nowej myszce ale szukam sterowników, w których automatycznie rozdzielana jest obsługa na pulpicie i w grach oraz dodatkowo możemy zmieniać szybkość transferu i czułość niezależnie od windowsa. Które firmy i modele to posiadają?
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez nagyatsu w 20 Lut 2008, 10:17

Heh ja mam już drugą mychę Logitecha i nie jestem w stanie w niej wymienić żadnych minusów... Działa bez zarzutów, czułość ma dobrą i nie zacina w żadnej grze. Jak jak bym brał mychę to poradziłbym wybierać spośród Logitechów, bo jest to naprawdę dobra firma... Ja aktualnie posiadam model LX3 (oczywiście optyczna), a poprzednią używałem 5 lat, ale wkońcu trzeba było zmienić ;P
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez novisz w 20 Lut 2008, 11:09

Ja mam Razer Lachesis (220zł) no i może być ;) Nie polecam tak drogich myszek :P
novisz
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 19 Lut 2008, 18:06
Ostatnio był: 22 Lut 2008, 22:56
Kozaki: 0

Postprzez Kriston w 20 Lut 2008, 16:02

Ja tak jak kolega parę postów wyżej jestem posiadaczem logitecha mx 518 wspaniała myszka naprawdę polecam i takie pytanko jakie podkładki polecacie bo mam aktualnie steelpada 4d i nie jestem z niej zadowolony jakoś się starł szybko i mam wrażenie że mi myszka muli czego używacie co polecacie? :)
"...jestem i zawsze będę tym kim byłem..."
Awatar użytkownika
Kriston
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 17 Lip 2007, 14:53
Ostatnio był: 16 Sie 2017, 21:45
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Postprzez donciu w 20 Lut 2008, 19:01

Logitech jakiś tam. Opto. Wyrabia się już lewy przycisk myszy (niestety).

BTW: Skąd wy bierzecie kasę na myszki po 100zł i więcej ? Pracujecie czy w totka wygraliście ? ;/
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez Dziarsky w 20 Lut 2008, 19:12

donciu napisał(a):BTW: Skąd wy bierzecie kasę na myszki po 100zł i więcej ? Pracujecie czy w totka wygraliście ? ;/

Z tego samego źródła co na pamięć ram, grafikę i inne. Tu nie chodzi o pieniądze.
Jeśli ktoś lubi grać i ma poczucie estetyki, które zawarte jest w płynnych, czystych i precyzyjnych ruchach myszki to kupując komputer do grania pomyśli tez o myszce i podkładzie. Z tej samej przyczyny wyszukuje się odpowiedni model grafiki czy monitora.

Choć przyznam, że jest duża grupa graczy, którzy puścili ponad 250zł na mega wypas myszkę bo jest na takową moda i zasadniczo oprócz cudeńka w dłoni nie daje mu większych możliwości i wrażeń z gry niż mysz o 200zł tańsza.
Dlatego brałem mysz za 120zł a nie 250zł bo nie jestem "pro" :).

ps. a jeszcze walnę taką anegdotkę. Mam znajomego z Cz-wy, który od lat gra na (uwaga) myszce kulkowej, dwu-klawiszowej, bez rolki za 15zł z bazaru. Kupionej gdzieś w okolicach 2000 r. I co najlepsze gra na niej świetnie i w kameralnym lecz ogólnopolskim turnieju Red Faction doszedł do finału :). Ten przykład mnie zawsze sprowadza na ziemię gdy bujam w obłokach na myśl jakiegoś modnego drogiego gadżetu, że takie cacka oprócz samopoczucia w żaden sposób mi nie pomogą. :).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez Kriston w 20 Lut 2008, 19:56

Niewiem jak Wy ale ja czuję różnicę pomiędzy myszką kulkową a optyczną sam kiedyś cisnąłem na kulkowej i pamiętam jak wyjmowałem ta kulkę i ją czyściłem bo się tam brudziło w środku co by lepiej działała ;) a na tym optycznym logitechu to masakra na początku nie mogłem się przyzwyczaić tak szybko śmigała. A kupiłem ją bo chciałem mieć większą przyjemność z grania a nie jakiś lans i tyle ;)
"...jestem i zawsze będę tym kim byłem..."
Awatar użytkownika
Kriston
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 17 Lip 2007, 14:53
Ostatnio był: 16 Sie 2017, 21:45
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 20 Lut 2008, 19:59

Z tego samego źródła co na pamięć ram, grafikę i inne.


Taaak dokładnie ;P W moim przypadku są to starsi hahaha xPP Moim zdaniem wydać 100zł na myszkę, która będzie ci naprawdę dobrze służyć to żaden żal... Choć oczywiście wydać o 200zł na takową to lekka przesada... No chyba, że ktoś na siłę nie ma an co kasy wydać albo jest jakimś pro.
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość