karta radeon 1950pro

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

karta radeon 1950pro

Postprzez xtonyx w 10 Cze 2007, 15:39

Czołem (pierwszy raz na tym forum)
Mam kartę jak w temacie - radeon 1950pro marki asus. Reszta sprzętu jak w opisie. Gra działa mi słabo. Kilkakrotnie zmieniałem sterowniki, raz było kompletnie kiepsko, innym razem przyzwoicie. Dwukrotnie też przeinstalowywałem grę. Niestety mimo usilnych starań nie mogę za bardzo grać, bo przy byle okazji gra siew wywala, czasem tak, że nie działa nawet "3 króli" i tylko twardy reset kompa. Czy ktoś może mi coś poradzić?
Awatar użytkownika
xtonyx
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Cze 2007, 15:32
Ostatnio był: 23 Cze 2012, 02:51
Miejscowość: Częstochowa
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: karta radeon 1950pro

Postprzez Rain w 10 Cze 2007, 22:24

xtonyx napisał(a):Czołem (pierwszy raz na tym forum)

Strzałka
Reszta sprzętu jak w opisie.

Nie widzę..chyba jestem ślepy :P Możesz podać konfig?
Gra działa mi słabo. Kilkakrotnie zmieniałem sterowniki, raz było kompletnie kiepsko, innym razem przyzwoicie. Dwukrotnie też przeinstalowywałem grę. Niestety mimo usilnych starań nie mogę za bardzo grać, bo przy byle okazji gra siew wywala, czasem tak, że nie działa nawet "3 króli" i tylko twardy reset kompa. Czy ktoś może mi coś poradzić?

Hmm..
1. Podaj wymagania sprzętowe
2. Stery ale to mówisz już zmieniałeś i nic.
3. Pamięć podręczna minimum ustaw na 3gb i nie będzie się zacinać i doczytywać
4. Mody. Niektóre mody są niekompatybilne z innymi lub też z daną wersją gry(1.0000) więc trzeba je usunąć
5. Trainery i inne hacki także można sobie darować zwłaszcza z najnowszą wersją.
6. Najczęściej pomaga zmiana oświetlenia z dynamic na static oraz zmniejszenie rozdzielczości i detali ;)
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Postprzez morthi w 11 Cze 2007, 14:52

Musisz zmodyfikowac wpis w rejestrze:

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory Management]
"PagedPoolSize"=dword:ffffffff
"PoolUsageMaximum"=dword:00000028

right click "pagedPoolSize" and modify >Value Data add "ffffffff"
then right click on "REG_DWORD ">New DWORD Value.
right click the new dword and rename to "PoolUsagemaximum"
right click on "PoolUsagemaximum">modify>Value Data "00000028"

oczywiscie zmiany w rejestrze wpisujesz bez "

nastepnie:

zamykasz w menagerze ccc (caltalyst console control czy jakos tak) i MOM (nie wiem co to ;) ) przed uruchomieniem gry

wylaczasz prefetching (dodaj komende -noprefetch do skrotu ktorym uruchamiasz gre)

za: Tniemy linki!
morthi
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 14 Lut 2007, 08:16
Ostatnio był: 15 Kwi 2014, 16:46
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 1

Postprzez Rain w 11 Cze 2007, 20:30

A to kolego czytałeś?
like i said before it might not work for everyone.

Oprócz tego komenda noprefetch nie sprawia iż gra jest płynniejsza ale szybciej się mapy ładują a gra doczytywana jest na bieżąco :!:
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Postprzez xtonyx w 07 Lip 2007, 14:00

Odpowiadając po kolei na wszystko:
moja konfiguracja jest następująca: asus radeon 1950pro (256/256); sempron 3000+ (am2); płyta asus nforce4 sli; 1gb ram (667mhz-dual); winzgroza xp sp2. Wpisałem w sygnaturę ale z niewiadomych powodów nie wyświetla sie pod tekstami (firefox 2.0.0.4).
1. Jesli chodzi o wymagania sprzętowe to chyba je znacie :) Rainowi chodziło pewnie o moja konfiguracje - wiec jak wyżej.
2. Stery mam w tej chwili omega drivers wersja 8.380.0.0 (inf. z pola właściwości karty graf.)
3. pamięć wirt. (o to chyba chodziło Rainowi) ustawiłem na 3-5GB
4. MOdów żadnych nie używam
5 trainerów też nie (nawet nei wiem co to jest :P)
6. Jeśli chodzi o wyświetlanie gry to wydaje mi sie ze mam dość dobry komputer i wszystko powinno hulać - może nie na maxa ale powiedzmy na średnich detalach to looz a tu ledwo mi przyzwoicie idzie jak ustawie 800x600 :|
Teraz morthi: zrobiłem jak napisałeś jedynie nie mogę zamknąć w menagerze tego "ccc" jak i "MOM" - po prostu nie mam takich usług uruchomionych :) (pewnie kwestia sterowników).
No i podsumowując - gra działa dalej tak jak działała - tzn lipa i zawias przy byle okazji :/ W tej chwili mam wersje 1.0001 (zainstalowałem patcha ze strony, ale nie da sie ściągnąć patcha 1.003!)
Hm. Kupiłem ta gre co prawda za 50zł na allegro, ale to nie powód żeby mi nie działała! :|

P.S. JAKIMś CUDEM GRA ZACZęłA NAGLE NORMALNIE HULAć :)))) DZIęKI - TERAZ CHODZI MI PłYNNI NAWET NA 1280X1024 I W DOBRYCH DETALACH . NO I NAGLE SYGNATURA SIE POJAWIłA :))
radeon 3870 (512mb/256bit); athlon x2 4000+(am2); płyta asus nforce4 sli; 2gb ram (800mhz); winzgroza xp sp2.
Awatar użytkownika
xtonyx
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Cze 2007, 15:32
Ostatnio był: 23 Cze 2012, 02:51
Miejscowość: Częstochowa
Kozaki: 0


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość