Negatywne wrażenia z gry...

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Postprzez yarpen w 19 Cze 2007, 19:01

zgadzam się - oczekiwałem trochę więcej po zakończeniu gry, niż 15 sek zadowolonego Strieloka na trawie . A gdzie jakaś fajna pouinta, jakieś zaskoczenie że szczena opada? mmmma?

znając książkę sądziłem że pojawia się jednak jacyś kosmici :) spodziewałem się że zostaniemy uraczeni obejrzeniem konsekwencji wyborów strieloka, np po wyłączeniu świadomości Z okazuje się że gdzieś indziej był druga przeciwstawna świadomość V - a więc wzbudzajaca agresję i żądzę mordu. Swiat nagle pogrąża się w chaosie gwałtownie rozrastającej się Zony, ludzie szaleja i mrdują - armageddon :)

. Liczyłem że po dołączeniu do Z okaże się, że to jakiś pozaziemski twór, który przybył tu by wystawić lub zabrać akces do kontaktu z innymi cywilizacjami na podstawie wyborów i zyczeń jakie spełniał monolit. Po krótkim streszczeniu naszych przyziemnych słabostek, ukazanych w kolejnych życzeniach jakie spełniał monolit, w momencie przybycia na ziemię - od życzeń badaczy, które stały się powodem wybuchu w elektrowni po życzenia stalkerów a nawet mutantów sami dochodzimy do wniosku jak małostkowa jest nasza cywilizacja :P... fcuk.... przecież pomysłów, i takich banalnych jak moje i lepszych mozna wymyśleć przez tyle lat setki. dlaczego dali nam 15 sek zadowolonego/kładącego sie spać strieloka??? dobrze że chociaż sa jeszcze fałszywki, to przynajmniej nastepne kilkanaście sekund... ech

kto ma jeszcze jakieś pomysły odnośnie końca stalkera???
Ostatnio edytowany przez yarpen, 19 Cze 2007, 19:06, edytowano w sumie 1 raz
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Postprzez Quinn w 19 Cze 2007, 19:05

Odwołanie do Oka Moskwy - że była to testowa wersja mózgozwęglacza, ale przede wszystkim do zakończenia, w którym dowiem się, że Zoną nikt nie kierował, że był to zapomniany teren. ;]
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Microtus w 19 Cze 2007, 21:51

Zakończenia to są hmm szkoda gadać, żeby one jescze coś wyjaśniały.
A tu trawa sie zrobiła zielona i pierwszy raz w grze wyszło zza chmur słońce.

Chciałbym takie zakończenie(a) które wiązło by wątki duty i freedom.
Gdyby okazywało się że Duty ma powiązania z monolitem i z zewnątrz kontroluje rzesze stalkerów pod przykrywką jej (strefy) zniszczena.
A tak są dwie frakcje które tak naprawde się w niczym nie liczą.

Szersze wykorzystanie wojska w końcówce też by to utrzymało w kupie.

No ale chłopcy ze wshodu nie mają dużego doświadczenia w robieniu gier.
Jednak trzeba im oddać honor bo i tak gra jest bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez shadow-face w 23 Cze 2007, 18:25

Moim zdaniem zakonczenie, do ktorego docieramy po odrzuceniu swiadomosci jest najlepszym. Kamyk ktory spelnia zyczenia... prosze bardzo, ale dla dzieciakow.

Oki oki,zielona trawka, słonko wyłania sie zza obłoczkow, znika promieniowanie i koles w zielonym skafandrze, kladzie sie na ziemi zastanawiajac sie nad swoja decyzja.
Zbytnia arkadia, ale co jesli....
Co by było, gdyby przyjał propozycje. Ggdyby dołaczył do swiadomosci Z, grona bateryjek ( cos jak Matrix) zmarnował resztke swojego zywota ( i tak zpaczonego, bo nie wiem czy ktos zostałby przy zdrowych zmysłach po takim spacerku)
Moze rzeczywiscie chcieli pomoc??

EEEEEE tam. Jesli odrzucam ich oferte, a ci rzucaja mnie na tyły elektrowni pod lufy maniakow w dziwnych strojach to cos z tym jest nie tak.

Nie przecze, ze zlecenie unicestwienia samego siebie jest drobna przesada, ale przyznajcie sie sami przed soba. Zjawiacie sie ponownie w kryjowce strieloka, bum, tracicie swiadomosc, az tu nagle budzi was doktorek i woła do was STRIELOK...
Jak to?? To ja jestem strielok??
Jak dla mnie... dobry motyw.

Yarpen troszke zapedziles sie z tym tragizmem. :wink: swiadomosc V hehehehe
Z drugiej strony, mogłby to byc temat kolejnej czesci. O ile wyjdzie w terminie. :D

Odwzorowanie szczegołów.
Ktos tutaj na forum pisał, ze diabelski młyn jest gdzie indziej niz w rzeczywistosci, a stadion to juz wogole pomylka. Co jak co, ale latanie na piechte po kordonie, czy wysypisku było powoli meczace. Ogladnijcie sobie mape Prypeci, tej w rzeczywistosci.
Jedynym schronieniem byłyby krzaki, albo resztki pizdrutów szykowanych na obchodu pierwszomajowe.
Prypec w tej formie, jaka przedstawili jest wprost idealna do rozgrywki.

Złomowisko nieco ubozsze wzgledem tego co jest na prawde, ale i tak robi duze wrazenie patrzac na zdjecia.

Od czasu do czasu przegladam mapy dostepne na necie i szukam jeszcze Kordonu i Jantaru. Ma ktos jakie wiesci??

Z zakonczeniem martwi mnie tylko jedno. Gre zakonczylem mając w łapie fikusne GP a na filmie strielok wyciaga AK 74/2U
Hmmmm cos tu jest nie teges. :|
Awatar użytkownika
shadow-face
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 20 Cze 2007, 10:43
Ostatnio był: 13 Lis 2014, 00:05
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Postprzez RogueTrooper w 23 Cze 2007, 21:53

shadow-face napisał(a):Z zakonczeniem martwi mnie tylko jedno. Gre zakonczylem mając w łapie fikusne GP a na filmie strielok wyciaga AK 74/2U
Hmmmm cos tu jest nie teges.

Ty już nie miałeś się do czego przyczepić? Trochę bezsensu jest robić kilkadziesiąt filmików bo wielu kończy z różnym sprzętem. Mam nadzieję, że to nie było na serio :P .
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez shadow-face w 24 Cze 2007, 08:44

Oj daj spokoj... z tym kalachem to joke. Strielok mogl roofnie dobrze rzucic granata i pozbyc sie wsystkich za jednym zamachem :D :D :D :D

Dla mnie, najdziwniejsza, była kryjówka Strieloka. Za pierwszym razem wchodzi sie tam bez zadnego problemu. bierzesz pena, szybkostrzelnego AK i amunicje, a potem jak gdyby nigdy nic, opuszczasz to miejsce.
W chwili gdy masz spotkac sie z Doktorkiem, nawet nie zdazysz wejsc do srodka, bo jak nie trzasnie jak nie gruchnie, a ten jeszcze czepia sie ciebie, o jakies zabezpieczenie.
Awatar użytkownika
shadow-face
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 20 Cze 2007, 10:43
Ostatnio był: 13 Lis 2014, 00:05
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Postprzez kojak w 20 Lip 2007, 14:23

Jeżeli chodzi o mnie to, jestem niemiło zaskoczony samym końcem gry. Miałem nadzieje dopaść Strjeloka, a tu okazało sie że ja nim jestem i na dodatek ginę.Widocznie tak miało być.Myślałem że sprzedam jeszcze co nieco barmanowi :) Ogólnie gra mi sie bardzo podobała, wciągnęła mnie na maksa.Polecam ją wszystkim fanom shooterów. Można sie dobrze zabawić.
Pozdro dla wszystkich Stalkerów.
kojak
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 16 Lip 2007, 01:05
Ostatnio był: 20 Lip 2007, 14:26
Kozaki: 0

Postprzez KoweK w 21 Lip 2007, 17:09

Z tego co pamiętam w PDA był opis Wrony. Była opisywana jako jedyny ptak, który przeżył w Zonie. Dlaczego więc słyszymy śpiewy ptaków? Przykładem jest na przykład Sowa ( no śpiewać to nie śpiewa, ale ją słyszymy :P )
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez Quinn w 21 Lip 2007, 17:49

W grze znalazłem mnóstwo nieścisłości, jak tylko znajdę trochę chcęci, to stworzę temat i opiszę je. ;]

Pzdr.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez finchmeister w 22 Lip 2007, 10:14

Ja już grę przeszedłem (miałem zakończenie - "chcę być bogaty") i mam nadzieję zaniedługo przejść ją ponownie i mieć inne zakończenie :) Bardzo mi się ta gra spodobała, jedna z lepszych, w jakie kiedykolwiek grałem :).
Asus P5B Deluxe
Intel Core 2 Duo E6420 @ 3,4 GHz
Patriot 2 x 1GB 800 MHz
Seagate 320 GB SATA
EVGA e-GeForce 8800 GTS 320 Mb
Napędy - LG i Samsung dual layer DVD-RAM
finchmeister
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 05 Lip 2007, 20:44
Ostatnio był: 04 Sie 2007, 15:20
Miejscowość: Chorzów
Kozaki: 0

Postprzez Jameson w 22 Lip 2007, 10:18

Mi sie podobał ogólnie klimat gry ale tak mniej więcej od czerwonego lasu zaczełą się nudna sieczka. A szczególnie już sarkofag i laboratorium pod nim to nuda. Mogliby by coś innego wymyślić albo dołożyć niż masakrowanie setek monoliciaży.
Przeszdłem gre na 4 rózne zakończenia :wink: .
Awatar użytkownika
Jameson
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 18 Lip 2007, 21:42
Ostatnio był: 02 Sie 2007, 16:34
Miejscowość: Chernobyl
Kozaki: 0

Postprzez Vaniol w 22 Lip 2007, 11:04

Miałem się w tym temacie nie udzielać ale po kolejnym przejściu gry muszę coś napisać.

Najbardziej zawiodłem się na AI przeciwników. Nawet przy patchu 1.0003 przeciwnicy potrafią stać twarzą do ściany z lufą wbitą w nią, a stalker któremu pomagamy na początku wysypiska zawiesza się i biega tam i s powrotem nawet po zabiciu bandytów (raz nawet zaczął strzelać do mnie !!!), oraz oczywiście "powiedziałem wchodz", "zaczerpnij swieżego powietrza i właź do środka (mimo ze właśnie wychodzimy z bunkra). Z bugów mógłbym jeszcze trochę powymieniać ale po co jak i tak nikt z tym nic nie zrobi.

Co do questów fabularnych, tutaj nie podobały mi się te laboratoria X16 i X18. Heh własciwie oprate na tym samym schemacie co tępe misje z Postala2 (zrób coś i zacznie się rozróba).
Ale chyba najbardziej boli to ze obiecywali nam swobodę, dużo elementów RPG, pojazdy, ulepszenia broni, rzadkie artefakty i anomalie pojawiające się losowo (akurat, przechodzę grę 4 raz i zawsze wszystkie anomalia i artefakty są w tych samych miejscach). A tym czasem dostalismy solidnego shootera z malutkimi elemantami RPG. A miałem nadzieję na Morrowinda w Czarnobylu....

Kolejną kwestią jest multi, tutaj wg. mnie tylko jeden tryb jest warty uwagi. Mianowicie "Walka o artefakt", deathmath jest denny i milion razy oklepany, Teamdeathmath jest już trochę lepszy ale jak narazie to i tak nie przypomina tego znanego z CS'a albo ET, czyli i tak każdy biegnie gdzie chce. A w "Woa" trzeba chociaż trochę pograć drużynowo np. eskortując tego z artefaktem, robiąc zasadzki pod bazą przeciwników itd. Szkoda że nie możemy wybrać innych drużyn np. Powinnosci, Monolitu, Bandytów itd. Mapy mimo że dobre, to i tak pozostawiają pewien niedosyt, i dlaczego do ^&% nie ma mapy Prypriatu i Elektrowni ?!?!?!

Będąc już przy wyżej wspomnianych obiektach, też jest mi żal że lokacje w które pokładałem dużo nadziei zostały tak spaprane. Chciałem żeby Prypriat był opanowany przez zombie (tu też inne bestie), zwiedzany przede wszystkim w nocy (chodziło mi o jedną lokację a'la horror), bo sam jego wygląd jest genialny. A w samej elektrowni chciałem lokację skradankową (chociaż jedną w całej grze), albo co tam, chociaż pól lokacji, powiedzmy że do momentu odrzucenia Swiadomości Z a potem tak jak jest teraz.

Uff ale się rozpisałem :)

Mimo tego wszystkiego gram w Stalkera od marca, ukończyłem go kilka razy. Wcześniej miałem pirata ale mimo wad kupiłem oryginała bo czułem taką potrzebę. Czekałem na tą grę od 5 lat i mimo tylu wad zasługuje na kupno.

Pozdrawiam wszystkich stalkerów.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość