Wersja pod DX9 a pod DX8.1

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Wersja pod DX9 a pod DX8.1

Postprzez LPKorn3324 w 26 Sie 2005, 20:27

Tak wczoraj jakos przypomnialem sobie o tym, ze S.T.A.L.K.E.R ma ukazac sie w 3 wersjach czyli pod DX9/8.1 i pod procki 64 bitowe (AMD zeby nie bylo zreszta to daleka przyszlosc jak sama gra :D). W kazdym razie tak po dluzszym namysle doszedlem do niepokojacych wniosków ale po kolei. Samo pojawienie sie tych wersji jest niepotwierdzone w pelni ale jak by rzeczywiscie tak bylo to z pewnoscia gra ukazala by sie na DVD co jest juzjednym problemem. Mi to "lotto" bo naped DVD mam w kompie ale co powiedza inni posiadacze CD-ROMów? Pewnie zapytacie dlaczego na DVD? Otóz z pewnosca THQ nie wypusci na rynek 3 wersji pudelkowych bo bylo by to niewykonalne bo raz, ze trzeba by dokladnie wybadac to jakim sprzetem dysponuje srednio gracz bo w koncu nie wytloczono by zaluzmy 100 000 egz pod DX9 jak odbiorców by bylo 30 000 :]. W ten sposób najpewniej bylo by DVD gdzie przy instalacji wybralibysmy tryb renderingu.
Ale powrócmy do samego DirectX. Zastanawi mnie to dlaczego mialy by byc 2 wersje gry. W koncu nikt takiego czegos nie zrobil dotad. Jezeli mamy slaby sprzet np z karta GF 3 Ti to wiadomo gry uruchomimy gre np FAR CRY, D3 czy HL2 to oczywiscie nie zobaczymy wielu efektó z palety DX9, bedzie mniejszy fps ogólnie slabsza grafika ale grac sie da. Zminiejszy sie detale i po sprawie ale czy napewno?
Ja gdybym mial zrobic 2 wersje gry to z jednego powodu: nie da sieosiagnac kompromisu w wyswietlanej grafice za pomoca jednego rendera tu DX9. Nie mniej nie wiecej mam na mysli to, ze silnik pod DX9 jest tak okropnie wymagajacy, ze zwyczajnie uciagna go tylko karty "high-endowe". Nie, nie mówie tutaj o graniu na niskich detalach na R9800 minimalnie bedzie trzeba zaopatrzyc sie w GF 6600GT+. Dopiero z takim sprzetem (+proc+ram...) bedzie mozna zagracna godziwych detalach z fps'em. Cala reszta kart po prostu wysiadla by jak Gf 3/4 w 3DM05 stad konieczny jest drugi "odchudzony" render DX8, który jest pozbawiony wielu efektów itp.
Pomyslicie, ze to dziwne i nie ma czego w domu robic tylk oknuc teorie spiskowe ale cos w tym jest. Obejrzyjcie ostatni trailer z gry z DX9- nie wiem czemu ale kazda wersja tego trailera tak jakby haczyla nie wydaje sie wam to dziwne? Wpierw byla prezentowana na zamknietych pokazach dla developerów gdzie miala robic wrazenie, a tu haczy. Hmm moze wsadzono za slaba kartegraficzna?
Potwierdzonym jest, ze muli bedzei na DX8 i tylko na DX8. Wnioski mogly by byc takie:
[1] w ywpadku 2 renderów dzieli je taka przepasc konstrukcyjna jak i jakosciowa, ze nie mogly by wspólgrac ze soba i trzeba wybrac jeden.
[2] jak widomo w muli liczy sie przede wszystkim fps stad uzytkownicy wersji DX8 od razu odpadaja z gry a i osoby z mocnym kompem dla plynosci obnizaja detale.

Oczywiscie wszytsko to to tylko moje odczucia moze uznacie, ze jestem oblakany i wszedzie widze spiski ale ziarno prawdy w tym na pewno jest :)
Awatar użytkownika
LPKorn3324
Retired

Posty: 647
Dołączenie: 23 Kwi 2005, 13:46
Ostatnio był: 01 Lis 2014, 14:04
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Fan w 26 Sie 2005, 22:44

AMD 64 powszechnie w chodzi w zycie i wcale nie jest to takie drogie jak nie patrzec[juz nawet za 600zl mozna kupic mobo i procka].Z DVD masz racje Korn,gra raczej bedzie na DVD[a przyznam sie ze o tym niepomyslalem :wink: ],ale nagrywki DVD tanieja i tanieja i trzeba bedzie sie wkoncu zaopatrzec 8) Z renderieringiem i moca kompa mysle ze bedzie dostepna opcja przy instalacji i jak w F.E.A.R autodopasowanie w grze.No ale nie ma co ukrywac do komfortowej gry bedzie potrzebny prcek z 2gh,1gb ramu i 6600gt i wyzej [pewnie i nie napisalem nic nowego hehe].Gdzies czytalem jak ktos pisal ze jak w 3dmarku 05 wyciagasz minimum 3500 punktów to pograsz sobie w S.T.A.L.K.E.R-a :P A co do multi, to przesiesz bedzie MULTI czyli rozpierducha, nikt chyba nie bedzie stal przy scianie i przygladal sie slicznym refleksom :D :P To bedzie mozna porobic na singla 8)
Awatar użytkownika
Fan
Ekspert

Posty: 777
Dołączenie: 06 Cze 2005, 20:56
Ostatnio był: 11 Wrz 2011, 15:23
Kozaki: 1

Re: Wersja pod DX9 a pod DX8.1

Postprzez h3ric w 26 Sie 2005, 23:54

LPKorn3324 napisał(a):Tak wczoraj jakos przypomnialem sobie o tym, ze S.T.A.L.K.E.R ma ukazac sie w 3 wersjach czyli pod DX9/8.1 i pod procki 64 bitowe (AMD zeby nie bylo zreszta to daleka przyszlosc jak sama gra :D). W kazdym razie tak po dluzszym namysle doszedlem do niepokojacych wniosków ale po kolei. Samo pojawienie sie tych wersji jest niepotwierdzone w pelni ale jak by rzeczywiscie tak bylo to z pewnoscia gra ukazala by sie na DVD co jest juzjednym problemem. Mi to "lotto" bo naped DVD mam w kompie ale co powiedza inni posiadacze CD-ROMów? Pewnie zapytacie dlaczego na DVD? Otóz z pewnosca THQ nie wypusci na rynek 3 wersji pudelkowych bo bylo by to niewykonalne bo raz, ze trzeba by dokladnie wybadac to jakim sprzetem dysponuje srednio gracz bo w koncu nie wytloczono by zaluzmy 100 000 egz pod DX9 jak odbiorców by bylo 30 000 :]. W ten sposób najpewniej bylo by DVD gdzie przy instalacji wybralibysmy tryb renderingu.
Naped DVD nie sa drogie i w dzisiejszych czasach kazdy powinien go zakupic, aby ulatwic sobie zycie :P

LPKorn3324 napisał(a):Ja gdybym mial zrobic 2 wersje gry to z jednego powodu: nie da sieosiagnac kompromisu w wyswietlanej grafice za pomoca jednego rendera tu DX9. Nie mniej nie wiecej mam na mysli to, ze silnik pod DX9 jest tak okropnie wymagajacy, ze zwyczajnie uciagna go tylko karty "high-endowe".
Wiesz HDR na dx8 nie dziala, wiec potrzebna jest jakas karta zgodna z dx9. Dla kart z najnizszej pólki, dx9 (sam zreszta wiesz) jest jakby na doczepke, a odpowiednia wydajnosc uda sie dopiero uzyskac na kartach 6600GT i wyzszych.

LPKorn3324 napisał(a):Obejrzyjcie ostatni trailer z gry z DX9- nie wiem czemu ale kazda wersja tego trailera tak jakby haczyla nie wydaje sie wam to dziwne? Wpierw byla prezentowana na zamknietych pokazach dla developerów gdzie miala robic wrazenie, a tu haczy. Hmm moze wsadzono za slaba kartegraficzna?
Sprzet na którym nagrywany byl trailer to podobno Athlon 2.6GHz i Geforce 6800 Ultra i na najwyzszych detalach uzyskali 30-60 fps. Niski fps w trailerze (15fps) jest spowodowany przez osobe zgrywajaca :)

LPKorn3324 napisał(a):Potwierdzonym jest, ze muli bedzei na DX8 i tylko na DX8. Wnioski mogly by byc takie:
[1] w ywpadku 2 renderów dzieli je taka przepasc konstrukcyjna jak i jakosciowa, ze nie mogly by wspólgrac ze soba i trzeba wybrac jeden.
[2] jak widomo w muli liczy sie przede wszystkim fps stad uzytkownicy wersji DX8 od razu odpadaja z gry a i osoby z mocnym kompem dla plynosci obnizaja detale.
Podobno chca uzyskac wysoki fps i dlatego wsparcie tylko dla dx8. O ile dobrze pamietam dx8 ma byc tylko dostepny dla wersji beta MP, a oficjalna bedzie wspierac obie wersjie. Byc moze jednak sie myle.

fan napisał(a):AMD 64 powszechnie w chodzi w zycie i wcale nie jest to takie drogie jak nie patrzec[juz nawet za 600zl mozna kupic mobo i procka].
Przeciez zeby wspierac procki 64 bitowe nalezy miec 64 bitowy system. Linux odpada, bo narazie nie planuja wydac odpowiedniej wersji Stalkera, a Win Xp jest tylko w angielskiej wersji, polska nie jest narazie planowana.
S.t.a.l.k.e.r. - to sobie poczekamy :)
h3ric
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 07 Maj 2005, 15:45
Ostatnio był: 12 Cze 2006, 20:46
Kozaki: 0

Postprzez Fan w 27 Sie 2005, 00:34

h3ric napisał(a):Przeciez zeby wspierac procki 64 bitowe nalezy miec 64 bitowy system. Linux odpada, bo narazie nie planuja wydac odpowiedniej wersji Stalkera, a Win Xp jest tylko w angielskiej wersji, polska nie jest narazie planowana.

Moj kumpel jezdzi na Win XP 64bit, co ty gadasz :wink: Zreszta system mozna z netu sciagnac .

Fan, normalnie cytowac nie potrafisz? Niczemu to nie przeszkadza w zasadzie, ale ucz sie... :P - DTH
Awatar użytkownika
Fan
Ekspert

Posty: 777
Dołączenie: 06 Cze 2005, 20:56
Ostatnio był: 11 Wrz 2011, 15:23
Kozaki: 1

Postprzez h3ric w 27 Sie 2005, 11:11

fan napisał(a):Moj kumpel jezdzi na Win XP 64bit, co ty gadasz :wink: Zreszta system mozna z netu sciagnac .
Ale to jest angielska wersja. Na win 64 bit jest o wiele mniej programów wspierajacych go i dopiero zaczyna on byc wspierany przez programistów.
S.t.a.l.k.e.r. - to sobie poczekamy :)
h3ric
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 07 Maj 2005, 15:45
Ostatnio był: 12 Cze 2006, 20:46
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 27 Sie 2005, 11:18

To faktycznie dziwne (chociaz nie zwrócilem na to wczesniej uwagi), ze wydaja wersje (przynajmniej takie byly plany) pod dx8 i 9. Co racja to racja, w obecnych grach jak ktos nie ma karty obslugujacej dx9 to po prostu nie bedzie mial niektórych efektów... i nikt nie robi oddzielnych wersji. Czas pokaze.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez Konjad w 25 Gru 2005, 09:50

Bardzo dobry pomysl, mam nadzieje ze na moim ATI MOBILITY RADEON XPRESS 200M (dluga nazwa :P ) stalker bedzie dzialal bez zaciachow. Mam obsluge DX9.0c ale mam tez raczej niska wydajnosc. Czas zreszta pokaze. Zycze kazdemu STALKERa pod choinke, oczywiscie choinke roku 2006... 2007... 2008... czy kiedykolwiek tam wyjdzie :P No i byscie dozyli wogole tej gry :P
Image
Awatar użytkownika
Konjad
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 29 Sie 2005, 20:03
Ostatnio był: 27 Sie 2011, 16:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Postprzez B.O.B.E.K w 02 Lis 2006, 14:37

Maja byc wersje dx8 i dx9 pod procki 64 bitowe najprawdopodobniej sie nie ukaze. Ale bardzo dziwne jest ze rozdzielili go na 2 wersje. Ciekawe czy kupujac wersje dx9 mozna bedzie wylaczyc niektóre efekty tak aby dzialal na takim sprzecie jak w wersji dx8. Ja niestety bede musial kupic v.dx8 (proc intel pentium 4 3.0 ghz , 512 ram , karta ASUS extreme AX300) Ale gdy kupie v. dx8 a potem zmienie sprzet na lepszy to bede tez musial kupic v. dx9 TO BEZSENSU!!! Dlaczego nie mogli by polaczyc tych wersji!!!
Fallout forever!!!
Awatar użytkownika
B.O.B.E.K
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 25 Sie 2005, 11:42
Ostatnio był: 22 Sty 2007, 19:31
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 02 Lis 2006, 14:50

B.O.B.E.K napisał(a):Maja byc wersje dx8 i dx9 pod procki 64 bitowe najprawdopodobniej sie nie ukaze. Ale bardzo dziwne jest ze rozdzielili go na 2 wersje. Ciekawe czy kupujac wersje dx9 mozna bedzie wylaczyc niektóre efekty tak aby dzialal na takim sprzecie jak w wersji dx8. Ja niestety bede musial kupic v.dx8 (proc intel pentium 4 3.0 ghz , 512 ram , karta ASUS extreme AX300) Ale gdy kupie v. dx8 a potem zmienie sprzet na lepszy to bede tez musial kupic v. dx9 TO BEZSENSU!!! Dlaczego nie mogli by polaczyc tych wersji!!!


Wybierasz przy instalacji, czy chcesz dx8 czy dx9. Co do 64 bitowych procesorów to pewnie bedzie to zwykla optymalizacja (jak pod dwu-rdzeniowe).
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez B.O.B.E.K w 02 Lis 2006, 19:13

To dobrze :P Dzieki za info :wink:
Fallout forever!!!
Awatar użytkownika
B.O.B.E.K
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 25 Sie 2005, 11:42
Ostatnio był: 22 Sty 2007, 19:31
Kozaki: 0

Postprzez Liptonek w 27 Gru 2006, 22:19

Z tego co wiem maja byc wersje dx8 i dx9 i pod procki 64.Mam nadzieje tylko ,ze da sie je zmienic w opcjach z 8 dx'a na 9 tak jak to w call of duty 2 jest
amd athlon+2000|||512 ddr|||galaxy geforce 7600 gs agp 8x
|||msi kt4v|||hdd 80 gb|||
Awatar użytkownika
Liptonek
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 15 Gru 2006, 15:09
Ostatnio był: 06 Mar 2007, 15:27
Miejscowość: Ruda Slaska
Kozaki: 0

Postprzez adin w 14 Sty 2007, 02:23

B.O.B.E.K napisał(a):Ale gdy kupie v. dx8 a potem zmienie sprzet na lepszy to bede tez musial kupic v. dx9 TO BEZSENSU!!! Dlaczego nie mogli by polaczyc tych wersji!!!

Hmmm tez sie nad tym zastanawialem. Mozne jakis >1GB "patch" sie ukaze :P
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości