Zabawa: Znajdź to miejsce w grze

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Zabawa: Znajdź to miejsce w grze

Postprzez Dziarsky w 10 Lut 2008, 01:02

Może uda mi się wzbudzić tutaj mały ruch :)

Proponuję zabawę w umieszczanie miejsc z gry nie do końca oczywistych i często odwiedzanych w postaci screena tak by inni starali się to odgadnąć :).

Skoro zacząłem to ustalam zasady :) :
1. Umieszczamy link lub miniaturę JEDNEGO screena lecz trzymamy w zanadrzu drugi z szerszej perspektywy gdyby nikt nie umiał odgadnąć.
2. Autor zagadki NIE PODPOWIADA zgadującym a dopiero gdy nikt nie zgadnie po drugim obrazku wyjawia lokalizację.
3. W odpowiedzi musi się znaleźć nie tyle lokacja gdzie znajduje się to miejsce co króciutka charakteryzacja miejsca (kto ma ochotę może umieścić screena z mapką).
4. DOPIERO PO podaniu przez autora zagadki kto został zwycięzcą osoba ta może przygotować kolejną zagadkę lub oddać pierwszeństwo innym użytkownikom forum(kto pierwszy). Nie wklejajcie swoich zagadek w między czasie by nie robić bałaganu, ma być jedna pod drugą !!! Polecam także rozwiązać zagadkę jak to zostało zrobione w pierwszej: Zacytować odpowiedź, pokazać obydwa screeny, dodać od siebie gdzie dokładnie zrobiony został screen (jeśli autor odpowiedzi tego nie zrobił) lub pokazać mapę.
5. Oczywiste oczywistości:
- Nikt nie zgadnie jak ktoś "sfotografuje" kawałek ściany z bliska, to musi być jakiś fragment pomieszczenia lub lokacji na tyle duży by dało się go rozpoznać (drugi screen to ma być ostateczność).
- Po za tym nie ma sensu wystawiać lokacji z poza miejsc dostępnych dla graczy, przykładowo gdy ktoś wyskoczy za płot w Barze i zrobi screena na horyzont :).
- Oczywiście każdy kto będzie spamował bez przyczyny będzie w miarę możliwości "czyszczony" lub upominany. Z mojej strony dopuszczam małe "ps." po próbie rozwiązania zagadki i wszystko w rękach moderatorów.


Ja dodam ze swej strony, iż ten kto nie zastosuje się dotych zaleceń, dostanie dodatkową nagrodę... L.
_____________________________________________

Zaczynam więc z pierwszą zagadką :)

Wskaż tą lokalizację:
Image
Ostatnio edytowany przez Dziarsky 10 Lut 2008, 21:00, edytowano w sumie 3 razy
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Postprzez cmlPL w 10 Lut 2008, 01:06

Czyżby to był sarkofag, zwiedzałeś troche elektrownie ^^ ? Nie moge bardziej opisać sarkofagu, bo nei znam rozmieszczenia pomieszczeń ( ale wyszło ) w sarkofagu.

Próba II


W takim razie jest to laboratorium X10 jak się nie myle ? W każdym bądź razie, myśle, że to budynek , w którym wyłącza się mózgozwęglacz.

L
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Postprzez Infernal w 10 Lut 2008, 01:21

To jest taki mini bunkier. W pewnym momencie, gdy idziemy główną drogą w czerwonym lesie możemy skręcić inną drogą w prawo. Idziemu wzdłuż niej do mini obozu monolitian. Za obozem jest ściana, a tam to właśnie miejsce. Szkoda, że nie da się wejść za te drzwi :)
P.S. Nie pisać na pałę. Ma być krótka charakteryzacja, a nie odpowiedzi typu "gdzieś w sarkofagu". I też nie pisać za każdym razem "Nie.", bo wyjdzie nabitka. Jak ktoś poda prawidłową odpowiedź to ten kto zarzucił screena napisze. Jak nic nie napisze to znaczy, że dotychczasowe odpowiedzi są złe.
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez Dziarsky w 10 Lut 2008, 01:29

Infernal napisał(a):To jest taki mini bunkier. W pewnym momencie, gdy idziemy główną drogą w czerwonym lesie możemy skręcić inną drogą w prawo. Idziemu wzdłuż niej do mini obozu monolitian. Za obozem jest ściana, a tam to właśnie miejsce. Szkoda, że nie da się wejść za te drzwi


GRATULACJE

Przypominam miejsce:
Image Image

Lokalizacja:
Image

Infernal może zaproponować nowe miejsce lub oddać tę przyjemność innym :)
Ostatnio edytowany przez Dziarsky 10 Lut 2008, 03:24, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez cmlPL w 10 Lut 2008, 01:32

Ja mam bardzo ciekawą lokacje, więc chyba jestem pierwszy, to daje ^^.
Zagadka:
Image
Image

A więc jest to tam, może troche przesadziłem z trudnością zagadki, ale myślałem, że trup na drzewie to wystarczająca wskazówka ^^

Niestety:
Dziarsky - pudło;
ThaiWarrior - pudło;

Zagadka nie została rozwiązana - następny do kolejki... L
Ostatnio edytowany przez cmlPL, 10 Lut 2008, 18:45, edytowano w sumie 1 raz
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Postprzez Leiga w 10 Lut 2008, 16:25

Konkurs otwarty ponownie. Z zasadą taką, iż wszystkie błędne odpowiedzi będę łączył w poscie zakładającego zagadkę - po rozwiązaniu. Tym samym będą chwilowo zalegały posty krótkie z odpowiedziami. Później znikną. Jeśli temat wbrew oczekiwaniom autora stanie się spamerski, będzie definitywnie zamknięty, a spamerzy nagrodzeni. Miłej zabawy.
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez Stalk3r w 10 Lut 2008, 19:12

Zagadka 1:
Image
Zagadka 2:
Image
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Infernal w 10 Lut 2008, 20:01

Błagam was. Zamazujcie ten radar chociażby w paincie :P Toć na drugim obrazku wyraźnie widać gdzie to jest, a tego buga to znam aż za dobrze. Wieża ciśnień w barze. A to pierwsze to wygląda jak dolina mroku, w stronę jak uciekamy do Kordonu po X18. Zaraz przy tej bramie w lewo. Ale na 100% nie jestem pewien.
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez Dziarsky w 10 Lut 2008, 20:47

ps. Zagadkę rozwiązuje TYLKO jej autor!!!
Proszę czekać z rozwiązaniem zagadki przynajmniej dobę, dwie by każdy sobie spokojnie zerknął a nie podawać rozwiązanie po zalewnie jednej, dwóch propozycjach. Oczywiście jak ktoś zgadnie to od razu można zakończyć zagadkę.

Stalk3r - napisałem w regulaminie, że nie wstawiamy zagadek z miejsc "spoza mapy" i wstawiamy tylko jedną zagadkę pokazaną w dwóch screenach (drugi, bardziej oczywisty trzymamy jako podpowiedź)!!!

Po za tym odpowiedź ma zawierać nie tyle lokację ale opis samego miejsca ze screena. Ostatni raz taka podwójna zagadka tu się pojawia.
Ludzie opanujcie się bo temat nam zamkną!!!

ps.2 TO WSZYSTKO JEST W REGULAMINIE (pierwszy post - uaktualniony) !!!

A za następne złamanie regulaminu tego tematu od warna do 24h bana. - МЦ -

ps.3 Jednak się tak zastanawiam czy nie przenieść tego tematu gdzieś na wygodny do tego blog bo obawiam się, że część osób z rozpędu zawsze tu będzie robić bałagan, ale nie kraczę. Zobaczy się.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez D4Rk w 25 Mar 2008, 17:09

Jeśli chodzi o twoją zagadkę cmlPL
Jest to obóz bandytów na wysypisku jak sie idzie z Kordonu do Sieryja.
:

Hihah.... Ale będzie Fajniee!
D4Rk
Stalker

Posty: 75
Dołączenie: 10 Lut 2008, 17:20
Ostatnio był: 18 Wrz 2011, 19:29
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Postprzez Dziarsky w 25 Mar 2008, 17:12

Mój podpis.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość