Ulubiona lokacja, miejscówa

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Michu w 03 Cze 2009, 21:26

B. duże wrażenie zrobił na mnie Kordon, była to pierwsza poznana lokacja, bardzo przyjazna, w sumie ukazująca obrzeże Zony, ale mogli by się pofatygować o zrobienie troszkę większej... np dodać fabrykę którą ujrzeliśmy w alphie 1935, taka można powiedzieć kawałek wyżej niż parking przejęty przez bandytów.

Najstraszniejsza mapa moim zdaniem : Jantar, chodząc po mapie czuć mrok, swąd jakichś chemicznych substancji... po prostu jest tam szaro, ciemno, dodatkowo emisja psioniczna dopada nas wchodząc bliżej X16, gdzie ekran robi się już całkowicie wyblakły, szczerze - nie lubię tego miejsca, odstrasza.

Rostok - szczególnie część BAR, na chwilę można się oderwać od całej ponurej rzeczywistości, czuję się tam bezpiecznie, można posiedzieć w barze - pogadać, pohandlować + walki na arenie, i plądrowanie pustych pomieszczeń, szczególnie tych na wyższej części.


Wysypiska nie lubie, takie jakieś... nijakie :/.. za dużo tam wiary i za mało zabudowań.

Czerwony Las - ujdzie, ma swój klimat, szczególnie wtedy kiedy przed oczami pojawiają nam się zwidy. Choć mógłby być większy..

Magazyny - nie lubię, za to że tną jak skur**** - nigdy nie mogłem pograć na tej mapie bez ścin, oraz wywałek do pulpitu. Choć dwie spustoszałe wioski są całkiem OK! :)

Prypeć, była by świetna.. gdyby.. nie było tyle ludu, większa... oraz bardziej otwarta do eksploracji.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Marquez w 04 Cze 2009, 00:05

jeszcze raz napiszę w tym poście. tym razem o lokacjach, za którymi nie przepadam.

Po pierwsze to Jantar. Moim zdaniem... niby klimat fajny, ale... nie ma tam po co zaglądać po tym, jak zwiedzimy X16... ja tam wolę walczyć z myślącymi przeciwnikami :D

Dolina Mroku - tutaj jest jakoś tak... nie wiem. Pusto? Pomimo tych zabudowań wszystkich. Są bandyci i w ogóle, ale... tylko :P oprócz tego gospodarstwa. nie przepadam.

Prypeć - hm... niby podoba mi się to, że tam naprawdę ostrożnie pokonywałem każdy róg budynku. Ale... w sumie... może tak drastycznie do tematu podejdę... ale ten cały Monolit... wywaliłbym z gry ;/ Opuszczone miasto to opuszczone miasto, Elektrownia to miejsce bardzo skażone, nie powinno tam być jakichś wariatów, których nie rusza promieniowanie zginające lufę karabinu w supełek.

W przeciwieństwie do posta poprzedniego ja lubię Wysypisko, zwłaszcza ten Hangar. Lubię tam przyjść, raz zastać przyjaciół, innym razem same trupy. Lubię to miejsce oczyszczać z bandytów. Albo, gdy ci nie atakują wejść na ten balkonik i przez lornetkę obserwować, co tam knują:D

Kordon też lubię. Lubię odwiedzić Koty, podobała mi się misja obrony przed najemnikami w nocy :D i obserwowanie posterunku przez lornetkę, kiedy się wspiąłem na drzewo :D

A sama elektrownia jeszcze... ten poziom to masakra! Może jestem jakimś lamusem, ale co chwila tam ginę przez te helikoptery :D

A w budynku ta radiacja... Monoliciarze... I ta psychoaktywność... Moje życie tam trwa w sekundy, co pół minuty nowy quickload :P
Tak, kolego, Ty masz rację, ale ja mam karabin.
Awatar użytkownika
Marquez
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 29 Maj 2009, 21:20
Ostatnio był: 27 Mar 2012, 14:18
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez ponio11 w 04 Cze 2009, 23:13

Zas moja favourite place jest agroprom facility :D niewiem dlaczego ...moze dlatego ze ten level byl dobry w starych alfach;p

Któż to się na forum zjawił :D - Michu
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 22 Lut 2023, 15:49
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez von Carstein w 07 Cze 2009, 17:12

Moja ulubiona lokacja... hmmm... mało tego.
Nie ukrywam, że dla mnie 95% obszarów w grach z cyklu STALKER jest bez kilmatu (nie rusza mnie).
Ale która lokacja jest moją ulubioną... w SoC jest nią bez wątpienia dzicz... pięknie zrobiona... klimatyczna... tego się nie da opisać... chodzenie po rurach w celu ominięcia siedliska pijawki...
W CS jest nią bez wątpienia Czerwony las... jak dotąd najlepsza lokacja w grze STALKER. Tam człowiek się boi i klnie... klnie na swój parszywy los, na małą liczbę ammo... na wszystko...
Ostatnio edytowany przez von Carstein, 07 Cze 2009, 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Raith w 15 Cze 2009, 07:21

Bar - można wziąć zlecenia, kupić ekwipunek, lub po prostu usiąść sobie przy ognisku i napić się wódy :D

X18 - najstraszniejsza lokacja w grze IMO, ach te poltergeisty...

Prypeć - klimaaaaat
Ostatnio edytowany przez Raith, 15 Sie 2009, 00:04, edytowano w sumie 1 raz
There are too many assholes but there is not enough of bullets
Image
Image
Awatar użytkownika
Raith
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 05 Cze 2009, 21:51
Ostatnio był: 08 Gru 2021, 15:58
Miejscowość: Centrum Zony
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Adam w 15 Cze 2009, 15:34

Magazyny Wojskowe, baza Wolności. Uwielbiam też przebywać na Jantarze, szczególnie, gdy mnie tam wszyscy lubią.

A to czemu? -C17

Edit:
Gdy zrobię sobie milion bandytów, wolnościowców i najemników, naukowcom i gościom z Powinności będzie to obojętne :D
Ostatnio edytowany przez Adam 25 Cze 2009, 13:24, edytowano w sumie 3 razy
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez MeZZerschmitt w 20 Cze 2009, 18:11

Ubóstwiam ponad wszystko X-18 w SoC. Najstraszniejsza część gry i w ogóle jeszcze nigdy żadna gra mnie na tyle nie przeraziła (żadne doomy czy quake I). Klimat x-18 to masakra, pewnie gdybym był Stalkerem to zesrałbym się tam w gacie ze strachu. Nienawidzę tam wchodzić bo serce od razu podchodzi mi do gardła ale kiedy juz tam jestem, to po prostu czuje się jakbym został doładowany energią:). Natomiast wyjscie to ogromna ulga i czuje się wtedy człowiek wspaniale. Niesamowite...

Z kolei z CS to ewidentnie wygrywa Czerwony Las. Zawsze spędzam tam jak najwięcej czasu, jest tajemniczy i ciemny co sprawia podobne wrażenie jak x-18.
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez PrzemoC w 20 Cze 2009, 21:42

Jak wyżej, :arrowu: X-18 wymiata. klimat, akcja, strach taki, że dusza na ramieniu... Nawet podczas
któregoś tam przechodzenia. Klimat trzyma jeszcze Jantar, szczególnie w nocy. Magazyny
Wojskowe też lubię, za wioskę pijawek i poukrywane wyposażenie :P . A Kordon trzyma klimat
ZSRR bardziej niż stalkera jak dla mnie. Ale to moje prywatne odczucia... :wink:

Mowa oczywiście o SoC.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez rav7674 w 20 Cze 2009, 22:01

Dla mnie osobiscie x18 i magazyny wojskowe :P nie ma nic lepszego niz czajaca sie za rogiem w nocy pijawka :wink:
rav7674
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 30 Gru 2008, 23:54
Ostatnio był: 03 Mar 2014, 16:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Andarak w 20 Cze 2009, 22:09

Dzicz (za klimat i świadomość, że mimo wszystko jakiś mutant może się czaić pośród wagonów...) oraz Bar (również za klimat, możliwość założenia świetnej kryjówki... Oraz za szansę odpoczynku od okropieństw Zony). Chociaż muszę przyznać, że gdyby nie dodano tych dziesiątek żołnierzy Monolitu, z którymi ciągle trzeba się prać, to wybrałbym Prypeć.
Awatar użytkownika
Andarak
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 20:03
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 11:33
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez S.T.A.L.K.E.R. 12 w 30 Cze 2009, 15:13

Bar za to że jest inny - spokojny, nic na ciebie nie wyskoczy za rogu, Barman jest chyba najlepszym handlarzem, miejsce ma specyficzny klimat, można tam odpocząć od rozwalania dziesiątek stalkerów i mutantów i za dużą ilość zadań pobocznych - zlecają je Barman, szef Powinności i kilku stalkerów.
:soviet:
Please respond.
S.T.A.L.K.E.R. 12
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 12 Kwi 2009, 14:08
Ostatnio był: 27 Lip 2012, 18:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez lektors w 30 Cze 2009, 20:10

Ja najbardziej lubię Jantar. Czemu?
1. Sacharow - sprzedaje najlepsze kombinezony, słono płaci za artefakty, sprzedaje dobre bronie ( Chaser, IL86, Thunder )
2. Zombi - fajnie się można z nimi pobawić przy pomocy szybkostrzelnego AK74 :)
3. Klimat - to chyba jedyna lokacja, gdzie nie czuję się zbyt pewnie. I za to plus ( Przed wykonaniem misji w X16 )

A z podziemnych to X18. Pierwszy raz jak grałem to spadłem z krzesła, jak gdzieś tam spadła rura. I jeszcze te poltergeisty :D
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości