Easteregg

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Easteregg

Postprzez Krzysu_Pl w 22 Kwi 2011, 19:45

To nie przed atakiem bandytów tylko najemników.
A co do zwrotu "dzieciaki", zapewne chodziło o niedoświadczonych stalkerów.
Jak w zonie były by dzieci, to kobiety też by się znalazły ;).
I to nie na początku, tylko po powrocie z X18, w wiosce wówczas
znajduje się stalker o ksywce Fanatyk. Zastępuje Wilka, który
poszedł ze skrzynką dynamitu i doświadczonym stalkerem.
Ale jak wiadomo Wilk kończy, bynajmniej dziwnie.

Co do kobiet w zonie - opowiadanie w PDA na temat kobiety-naukowca w niebieskim kombinezonie.
Warto poczytać (;.
Ostatnio edytowany przez Krzysu_Pl, 23 Kwi 2011, 22:32, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Krzysu_Pl otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PrzemoC.
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

Reklamy Google

Re: Easteregg

Postprzez Dovchenko w 23 Kwi 2011, 14:06

AAaaa, wy tak wymieniacie po jednym eastereggu, a ja z okazji Easter (dziś Wielka Sobota) wbiję się z listą wszystkich eastereggów:
- Jednym z najbardziej znanych easter egów w grze jest postać Gordona Freemana, który zginął w opuszczonym podziemnym tunelu w Dziczy. Przy jego zwłokach można znaleźć unikatowy pistolet i PDA, w którym opisana jest historia, jak Gordon znalazł się w Strefie. Nieopodal, w pustym kontenerze można znaleźć karabin rodowy Łowcy.
- W grze występuje wiele nawiązań do stereotypów kultury rosyjskiej. Przede wszystkim wódka, która rzekomo oczyszcza organizm z promieniowania radioaktywnego i dowódca wojskowy w bazie w Kordonie, który wulgarnie obraża swoich żołnierzy bez powodu.
- Wielu graczy, modyfikując S.T.A.L.K.E.R.-a odnalazło ukryte pliki dźwiękowe, w których znajdują się między innymi Crazy Frog, Hymn Związku Radzieckiego i Razom nas bahato, oraz piosenki pomarańczowej rewolucji.
- W telewizorach w grze leci fragment zwiastunu gry S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost z 2005.
- Sprzedawca frakcji Wolność - Kutwa, ma twarz Maxima Popenkera - autora książek poświęconych militarystyce.
- Dowódca frakcji Powinność ma na nazwisko Woronin, tak samo jak radziecki pułkownik Nikołaj Woronin oraz prezydent Mołdawii, Władimir Woronin.
- Majora Kuzniecowa z nasypu kolejowego można skojarzyć z trzema radzieckimi działaczami wojskowymi. Są to: Wasilij Iwanowicz Kuzniecow, Fiodor Fiedotowicz Kuzniecow i Nikołaj Gierasimowicz Kuzniecow.
- Prof. Sacharow jest bezpośrednią parodią Andrieja Sacharowa
- W starej maszynie rolniczej w Dolinie Mroku (nieopodal wejścia do X18), twórcy ukryli kilka przedmiotów, które zostały wycięte z gry: gitarę oraz radio.
- W laboratorium X18 na drugim poziomie znajduje się zdjęcie twórców gry.

Uwagi moderatora:

Skopiowałeś z wikipedii. Dziękujemy za inwencję. - Soviet
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Za ten post Dovchenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Krzysu_Pl, Zona_Citizien, KoweK, blueye, Adam, Wk1996.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Easteregg

Postprzez Dovchenko w 25 Kwi 2011, 15:24

20.08.2011
OK. Sorry za skopiowanie z wikipedii. Dostałem za to zje*kę w postaci chyba sześciu wypitych kozaków. Rozumiem, że nie podoba wam się post, ale chciałbym prosić o nie wypijanie mi więcej kozaków, gdyż ledwo wychodzę z nimi na zero, a już zrozumiałem błąd.
Ostatnio edytowany przez Dovchenko 20 Sie 2011, 16:35, edytowano w sumie 2 razy
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Za ten post Dovchenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Greyeeh, Cienias, Kenzelek.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Easteregg

Postprzez Wiśniur w 17 Maj 2011, 21:37

Nie wiem czy było ale w plikach gry można znaleźć tekstury usuniętych broni np: PKM'u
Awatar użytkownika
Wiśniur
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 07 Maj 2011, 11:42
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 06:51
Miejscowość: Kuków
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 3

Re: Easteregg

Postprzez Woland w 08 Cze 2011, 19:24

Ja się dopatruję Easter Eggu/niedopatrzenia twórców gry w Dezerterze.
Może rozpiszę się:
Po uratowaniu Kreta idziemy do podziemi, on nam je wyjawia. Idąc zgodnie z fabułą grą o dezerterze się dowiesz od Barmana który każe go zabić. A dezerter opowiada o żołnierzach w agropromie, co jest w podziemiach i STWIERDZA ŻE MNIE ZAPROWADZI. Czyżby pierwotnie do dezerter miał pokazywać drogę do podziemi?

Mówi on o samochodzie i że go naprawił i on działa ale dowódca go zabrał, wspominał że to Zaporożec i gdzie on jest. A w grze pierwotnie miały być samochody.

Rola dezertera w fabule z lekka dziwnie, sprawia wrażenie chyba raczej jakiejś wyróżniającej się postaci i która powinna być bardziej rozbudowana niż egzekucja na zlecenie barmana.
Czyżby zmiany nie pozwoliły nam się lepiej z nim zaprzyjaźnić?

Zaraz- ponoć nikt nie przeszedł przez mózgozwęglacz poza Striełokiem, Duchem i Kłem.
To jak wyjaśnić można że:
-W jednej z legend jest historia stalkera CO BYŁ W PRYPECI I WIDZIAŁ KOBIETĘ?
- Co z gościem co w legendach utkną w kominie czy czymś i dziwny mutant (zapewne Burer) chciał go zabić zapalając ogień w kominie?
-I co z opisem schowka gdzie jak się okazuje jakiś przywódca wolności dostał się do Prypeci, zostawił część sprzętu w centrum handlowym czy czymś??
To ostatnie- nie wiem czemu ale czy to nie aby Czechow? On zniknął po Czystym Niebie. Takie moje skojarzenie- co prawda nie jest to niczym potwierdzone ale miałoby to sens.Dodajmy do tego że w Czystym Niebie Wolność zdobywa magazyny- wolność zapewne jakiś czas po emisji zapewne się przeprowadzili pod Czerwony las. Biją się z monolitem na barierze. Może próbowali się wcześniej dostać jakoś do Prypeci?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Easteregg

Postprzez Greyeeh w 08 Cze 2011, 22:56

Kto powiedział, że do Prypeci dostajesz się tylko od jednej strony?
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Easteregg

Postprzez Woland w 08 Cze 2011, 23:59

No wiesz, stalkerzy jakoś nie opatentowali północnych przejść- właściwie nic o północy nie wiemy...

Dobra- a wiecie że kierowca ciężarówki z intra ma mundur powinności??
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Easteregg

Postprzez kapucha w 17 Cze 2011, 20:11

Może nie jakieś wielkie odkrycie, ale drobny szczegół :wink:.

Wykonując misję z przyniesieniem dla Barmana dokumentów z Agropromu idziemy do żołnierza dezertera który siedzi w wagonie na takim bagienku. Dostajemy od niego info (pojawia się w pda) odręczny rysunek przedstawiający rozmieszczenie żołnierzy w placówce (wydaje mi się, że to od dezertera jeśli nie to sorki). Na rysunku rozmieszczone są postacie, a nad nimi rysunki broni. Wszyscy żołnierze maja AKS 74, ale 3-4 siedzących na wieżyczkach ma po SWD. Ale jak wiadomo, ta broń w ogóle nie występuje na tej mapie choćby nie wiem co.

Dragunow to typowo wojskowa snajperka, poza tym jest bronią idealną dla niewielkiej grupy wartowników obserwujących wszystko z góry. Myślę, że w pierwszych założeniach, SWD miał być na wyposażeniu żołnierzy, ale "odebrano" go im, może dla tego, żeby w początkowej fazie gry nie utrudniać jej zbytnio? Albo żeby zapobiec pojawianiu się pojedynczych wojaków uzbrojonych w tą broń w tak niedorzecznych miejscach jak np. podziemia?

Za ten post kapucha otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Easteregg

Postprzez Greyeeh w 18 Cze 2011, 12:17

Woland napisał(a):No wiesz, stalkerzy jakoś nie opatentowali północnych przejść- właściwie nic o północy nie wiemy...


Dlatego nie powinno się stwierdzać, że przejście jest tylko z jednej strony. Spójrz na CoP.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Easteregg

Postprzez Woland w 18 Cze 2011, 12:25

No tak, ale mówi się że tylko Striełok przeszedł. Tak? Tak!
Gość był z frakcji... WOLNOŚĆ!
Więc południowej.
Raczej gdyby wolnościowiec się przebił to by to się po zonie rozeszło, nie?
A raczej nikt nie wspomina o tym poza opisem schowka.
A taka historia mogła by mieć korzyści propagandowe dla Wolności.
A pozostała dwójka była, przeżyła, wróciła więc i pewnie opowiedziała co ich zastało w Prypeci.

Uwagi moderatora:

Świetne eastereggi wymieniacie. A teraz koniec offtopa. - Soviet // Przyhamuj się z tymi enterami, bo niewygodnie się to czyta. - Wheeljack
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Easteregg

Postprzez djcycu w 18 Cze 2011, 16:22

A kto ci naopowiadał o tej wolności? Striełok był samotnikiem tak samo jak wszyscy z jego grupy. Co do wcześniejszego spostrzeżenia o powinnościowcu w Zile z intra to mnie to irytuje... Dziwactwa potem w modach wymyślają jak diabli no ale spoko. Gra i tak przedstawia z początku tylko stary Kordon a nie nowy więc fiks go wie skąd powinność zasuwa tym Ziłem skoro i fabułę zmieniono. A może to tylko ich pancerz tak dla zmyły dla innych stalkerów? A może kierowca sam ma napis S.T.A.L.K.E.R.? Fiks wie :D Podobne zabiegi pozostały przy screenie Wysypiska podczas ładowania... Toć przecież nasze stare ukochane wysypisko tam widnieje :)
Ostatnio edytowany przez Soviet, 18 Cze 2011, 16:28, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Easteregg

Postprzez Woland w 18 Cze 2011, 19:58

Chyba w stalkerze można ujrzeć wizerunek Kła.
Przyjrzyjcie się zdjęciu z misją zabicia Striełoka gdzie jest zdjęcie Ducha.
Widać poza tym rudego grubasa i jeszcze kogoś. A ile osób liczyła drużyna Striełoka? 3 osoby. Więc mamy ducha, chudy gość co go za bardzo nie widać (Striełok) i Kieł czyli ten grubas. Takie moje spostrzeżenie.

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Dovchenko.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość