Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez dziura w 07 Paź 2008, 14:53

Otóż Dziarsky grałem, i to dużo.
Potrzebuję tylko jasnej i krótkiej odpowiedzi, a nie kolejnego przejścia SoC.
Awatar użytkownika
dziura
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 14 Paź 2007, 12:30
Ostatnio był: 07 Sty 2020, 23:10
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Medium w 07 Paź 2008, 15:20

Dziura!

Jeśli przechodziłeś Cień Czarnobyla to na pewno pamiętasz monolog Doktora po drugim wejściu do kryjówki Striełoka. Jeśli nie - znajdź odpowiedni save i spróbuj. Na pewno zrozumiesz wtedy wszystko. Jeśli nie przechodziłeś gry nie zrozumiesz. Trzeba po prostu wyciągać wnioski z rozmów z bohaterami gry i łączyć je w całość.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Morphos w 12 Paź 2008, 19:58

dziura napisał(a): grałem, i to dużo.


Aha przeszedłeś SoC i nie zrozumiałeś?? hehehe a to dobre, gratulacje :)
Image
"He who desires, but acts not, breeds pestilence."
Awatar użytkownika
Morphos
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 26 Wrz 2008, 21:19
Ostatnio był: 04 Mar 2012, 16:16
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Valentino w 17 Paź 2008, 18:08

Zgadzam się w pełni z Dziarskim - Fabuła SoC, filmik końcowy to tylko omówienie z innej perspektywy tego, co już w SoC'u wiedzieliśmy - że go jakoś złapali, wyczyścili pamięć i z powrotem posłali w Zonę z pewnym zadaniem. Czego ja oczekiwałem?
Przede wszystkim klimatycznych filmików, których w SoC było całkiem sporo, o ile się nie mylę... 11?
W CS'ie mamy dwie - Intro i zakończenie. *Tu Będzie Spoiler*
Żadnego wspomnienia (No, może poza jednym krótkim tekstem "Doktorek mnie poskładał...") o Strieloku pod elektrownią za pierwszym razem, kiedy to wykonał zdjęcie Sarkofagu i został zaatakowany przez szczury. Żadnej wspominki o wizycie Strieloka u Doktora, kiedy to przyniósł pewien artefakt (Ta świecąca się kula, kiedy stalker wypowiada słowa "...i co widziałem!", którą, a propos, uważam za aluzję do Złotej Kuli).
Nic o Strieloku wewnątrz elektrowni ani o tym, czemu w Intrze SoC'a ma taką 'świńską gębę' *Chyba, że to inna strona ciężarówki*.
Nic o jego wyprawie, kiedy to odkrył sterownię Monolitu i skonstruował dekoder, żadnych możliwych do przebycia podziemi Prypeci, gdzie można byłoby pięknie wpleść scenę pogoni Szramy za Strielokiem, kiedy ten zostawił dekoder w Prypeckim hotelu. Tak, uważam usunięcie Baru, Czerwonego Lasu i Prypeci za pójście na łatwiznę.
*Koniec Spoileru*
Awatar użytkownika
Valentino
Opowiadacz

Posty: 109
Dołączenie: 06 Lis 2007, 12:02
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:18
Miejscowość: Z Ekranu Rejestracji
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 8

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Vaniol w 23 Lis 2008, 11:40

Zakończenie, lipa straszna. Spodziewałem się że Szrama zginie skoro nie było go nigdzie w SoC ale to co zrobili to kpina. Zabijamy <?> Striełoka i co dalej ? Jakaś śmieszna siła przenosi nas w powietrzu i mamy zakończenie. Gdyby chociaż walka toczyła się wewnątrz elektrowni i na końcu był np. wybuch i bohaterowie by stracili przytomność to miało by sens. Jak już miało się tak skończyć to mogli by np. zrobić żołnieży monolitu którzy przenoszą Striełoka i Szramę do tego korytarza itp.

Ja sobie wyobrażałem to tak że odmóżdżony Striełok będzie bronił Monolitu a Szrama będzie chciał go zniszczyć albo na odwrót.

No i niestety tych klimatycznych wstawek filmowych jak na lekarstwo, wielka szkoda bo w SoC'u były cudowne i miażdżyły klimatem.

A co nam obiecywali ? "Podążaj drogą Striełoka i dowiedz się co mu się stało zanim trafił do Trupiarki".
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Baron w 29 Lis 2008, 15:27

Mi osobiście zakończenie się podobało (tj. jeżeli chodzi o fabułę). Natomiast zakończenie w grze, jak dla mnie, mało efektowne. Marzy mi się zakończenie typu "dotrzyj na szczyt kominu elektrowni i wejdź do środka" czy coś w tym rodzaju (w końcu dla elektrowni grywam Stalkera). :) Swoją drogą, czy jest możliwe wejść tam, gdzie Striełok przed nami ucieka? Durna anomalia mnie cofa za każdym razem. Bardzo bym chciał wleźć na ten komin i zobaczyć jaki jest z niego widok. Z tego, co zauważyłem, to teoretycznie przestrzeń pod kominem nie jest wyłączona spod miejsca, po którym możnaby było biegać. Kwestia tylko żeby się tam dostać.
Baron
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:21
Ostatnio był: 01 Cze 2020, 23:05
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez swiercu007 w 06 Gru 2008, 23:48

Valentino napisał(a):Nic o jego wyprawie, kiedy to odkrył sterownię Monolitu i skonstruował dekoder, żadnych możliwych do przebycia podziemi Prypeci, gdzie można byłoby pięknie wpleść scenę pogoni Szramy za Strielokiem, kiedy ten zostawił dekoder w Prypeckim hotelu. Tak, uważam usunięcie Baru, Czerwonego Lasu i Prypeci za pójście na łatwiznę.
*Koniec Spoileru*


przeczytaj t jeszcze raz i się zastanów czy tu jest ok ?, bo chyba nie grałeś w Soc, a cs przechodziłeś nie zastanawiając się w ogóle nad fabułą
podpowiedz: Strielok nie robił dekodera, on nawet nie wiedział o istnieniu tych drzwi (taaak, ten stalker Kieł, który szukał części po całej zonie go konstruował)... szpital to podziemia prypeci... Leśnika to spotykamy na bagnach a nie w czerwonym lesie... po co bar skoro nie jest ważny dla fabuły (wiem, było by miło odwiedzić stare śmiecie, ale skoro nie ma tam na razie bazy powinności to po co tam chodzić??)... i jak chcesz chodzić po prypeci skoro mózgozwęglacz nie jest jeszcze wyłączony???
sory za tak ironiczną wypowiedz, chyba się nie obrazisz

Baron: ja tam chodziłem po elektrowni w soc'u bo ładnie wszystko wyglądało, w cs nie ma co oglądać
swiercu007
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 23 Wrz 2008, 17:34
Ostatnio był: 16 Gru 2008, 20:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez mathus92 w 07 Gru 2008, 00:31

Drogi swiercu007. Piszę do ciebie tego posta abyś puknął się w łeb i jeszcze trochę pomyślał. Dobra, może nie tak ostro, ale:
1. Strielok wiedział o tych drzwiach, jest o tym mowa w Shoc.
2. Szpital leży dobre kilka kilometrów od Prypeci...
3. Leśnika spotykamy właśnie w Czerwonym Lesie, a nie na bagnach.
4. W barze możnaby było umieścić kilka ciekawostek fabularncyh. Pozatym, po co wycinać lokację tak klimatyczną jak Bar, czy Dzicz?
Pozdrawiam,
Mathus92
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez swiercu007 w 08 Gru 2008, 12:14

o wiesz co to ironia :D (między innymi ten tekst z czerwonym lasem...
po drugie developer opisuje szpitel jako podziemia prypeci (nie moja winna ze tak to nazwali)
Strielok n ie wiedział o drzwiach (przejdz sobie soc albo pooglądaj dokładnie filmiki), on dostał się do monolitu lecz nie wypowiedział życzenia, a drzwi zobaczył Kieł i powiedział doktorkowi o nich i postanowili stworzyć dekoder aby się tam dostać :D
swiercu007
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 23 Wrz 2008, 17:34
Ostatnio był: 16 Gru 2008, 20:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Raven422 w 08 Gru 2008, 16:36

Dokładniej : Twórcy stworzyli i PODZIEMIA PRYPECI i SZPITAL ale w ostanej chwili uznali że będzie za długo dorobić te 20 minut przebieżki przez Podziemia i je usunął ;). Poza tym zajrzyjcie na odwrót swojego pudełka z grą tam powinno być napisane "Nowe poziomy w tym min. Limańsk, Szpital i Podziemia Prypeci!"
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez rafael w 20 Sty 2009, 17:34

no i koniec ...
żeby tak fabuła z SoC plus mechanika, ulepszenia z CS ... byłoby pięknie.
a tak troche niedosytu. zakończenie ciut naciągane. i zgadazam się że baaardzo brakuje baru. bardzo ...
ale cóż. zaraz się pakuję spowrotem do Zony. tym razem juz na spokojnie. przy moim tempie to bedzie tak z pół roku grania jeszcze.
pozdrowienia
"zawsze znajdzie się stara wódka dla nowych ludzi"
Awatar użytkownika
rafael
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 04 Lut 2008, 01:02
Ostatnio był: 04 Lut 2012, 20:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Ogorek69 w 20 Sty 2009, 19:51

Moje wrażenia po ukończeniu gry ograniczają się do stwierdzenia, że gra, która mogłaby być świetna została niedopracowana i przycięta. Zakończenie o dziwo podobało mi się, bo tłumaczy skąd wzięły się roje monolitu w jedynce ( członków Clear Sky przerabiamy na monolit :D ) a gra ( przeszedłem ja na pierwszym patchu ) sama w sobie zła nie była. Brakowało jej tylko troche tego klimatu, który miała jedynka. Do dzisiaj nawiedza mnie myśl o lab. X18. Dwójka jest za krótka i niedopracowana.
Czekam na trójkę nad która mam nadzieję autorzy posiedzą trochę dłużej.
Awatar użytkownika
Ogorek69
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 19 Sie 2008, 21:39
Ostatnio był: 21 Gru 2013, 04:33
Miejscowość: Szczecińska Zona
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości