Wolnosć <-->Powinność

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez krycha w 05 Kwi 2011, 21:00

Ja myślę że to Wolność ma przewagę w sprzęcie(snajperki),ale jak się przypatrzeć to mają źle ulokowaną bazę z łatwym dostępem do niej(przy wejściu od strony wysypiska obok jeziora jest tunel prowadzący pod bazę wolności)
Za to Powinność ma bazę mniejszą ale bez takich "tajnych przejść" do niej i również obsadzają wieże strażnicze strzelcami,a Wolność nie
Ja i tak wolę Wolność :D
"Ten,któremu starczy odwagi i wytrwałości,by przez całe życie wpatrywać się w mrok,pierwszy dojrzy w nim przebłyski światła"
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
krycha
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 26 Mar 2011, 19:07
Ostatnio był: 25 Lut 2012, 11:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez PrzemoC w 06 Kwi 2011, 07:55

Ja myślę, że na obie frakcje ma wpływ zasadniczy czynnik: kontrast.
Gdyby nie było Wolności, Powinność zamknęłaby Zonę i zaczęła jej pacyfikacje. Skutki
pozostawmy kwestią otwartą. Bez Powinności Wolność zrobiłaby ze Strefy bazar, gdzie
każdy mógłby się babrać w radioaktywnym g****e.
Obie bazy mają zarówno zalety, jak i wady, ale Powinność ma ją w lepszym miejscu,
bo wielu stalkerów najpierw wpada do Baru, potem dopiera mają styczność z głębszymi
terenami. Na pewno, wielu z nich zaciąga się nie tyle w celu służenia ideałom, co raczej
przez wrażenie, jaki wywiera na nich sprzęt. Potem tylko ich wyszkolić...
Z resztą - na Wolność jest także popyt, bo nie każdy lubi dyscyplinę, a sprzętem imponują.
I, na głębszych terenach są bardziej doświadczeni bywalcy.
Obie frakcje różnią się też stylem prowadzenia walki, żadnej nie można odmówić
skuteczności.
A co do baz, to obie wady i zalety, ale stawiam raczej na Magazyny Wojskowe, bo otacza je
otwarty teren. łatwo wypatrzeć wroga. Powinność można wykończyć, włażąc na dach, a wąskie
uliczki pomagają uciekać.

No, tyle ode mnie. Ja stawiam, że Wolność = Powinność, tylko od gustu zależy, kto co woli.
A od gustach się nie dyskutuje.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...

Za ten post PrzemoC otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez maks98 w 21 Sie 2011, 23:45

Powinność * po pierwsze mają lepszy sprzęt, są zdyscyplinowani, odważni ,bazę mają w miejscu zamieszkałym przez bardzo dużą ilość snorków, pijawki, dziki i jednego nibyolbrzyma i na początku trochę zombie i do tego nad zamieszkałymi początkowo przez mutanty podziemiami. I radzą sobie bez większych problemów ;) w bezpośrednich starciach z wolnością zawsze wygrywa powinność ;P np. przy przejściu czerwony las>magazyny wojskowe czasami wolność atakuje powinność w czerwonym lesie i zawsze wygrywa powinność ;)
Aszot-Patrz co tu mam!
Jar-Co tam masz Aszot?
Aszot-Przyjdź i zobacz!
Jar-Nie zaimponowałbyś tym nawet małej dziewczynce!
Aszot-Nie, ty przyjdź tutaj, ja coś Ci pokażę! A może mam wystawić żebyś widział!
Jar-Nie mam mikroskopu
Czechow-Ocipieliście obaj?! Fiuty se będziecie mierzyć!? Zamknijcie się obaj!!!
Awatar użytkownika
maks98
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 14:40
Ostatnio był: 16 Mar 2012, 23:27
Miejscowość: Limańsk/Prypeć
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 2

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Grave w 22 Sie 2011, 11:02

@up- nie sugeruj się starciami w grze. Jest to nie do końca dokładne, gdyż Wolność posiada głównie snajperki, co nie jest wykorzystane w grze.

Agroprom? No właśnie sobie nie radzili. Tracili mnóstwo ludzi, amunicji i sprzętu, a nadal bali się tam zejść. W końcu znaleźli naiwnego stalkera który potrzebował czegoś od nich i go wysłali. A on sam pozamiatał to z czym oni mieli problem.
A Wolność, sama broni Bariery. Walczy i Walczy, a Monolit dostaje...

Dla mnie tutaj jest ważniejsza ideologia. Wolność, gdzie swoboda jest na pierwszym miejscu, lecz gdy przyjdzie co do czego, walczą lepiej niż nie jeden wojskowy.
Anarchia? Na pewno nie w szeregach frakcji!
Chcą otworzyć Zone dla wszystkich! I dobrze! Najpierw przyjadą tłumy. Potem jak zrozumieją ,że "ooo to zjadło Jacusia! To chyba niebezpieczne!" to będą przyjeżdżać najtwardsi.
Na dodatek, Frakcja ta ma broń, amunicje od NATO, więc można by wywnioskować ,że może i mają nawet z nimi kontakt? (btw. Jest to 3 frakcja z zapędami naukowymi!)

So... Go To France Origami!
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image

Za ten post Grave otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive WILK 1998.
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez winterElite w 22 Sie 2011, 11:41

Mie też użekła Wolność a to jak sobie radzą można było zobaczyć podczas walk z Najemnikami :E
to że większość oddziałów Wolnośći jest wyposażona w Broń dłógodystansową przydaje sie w walkach z odległości
w których to większośći inne frakcje trąbią wiadra amunicji w ziemie :wink:
Mnie to nie obchodzi ja wole biszkopty...
Awatar użytkownika
winterElite
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 18 Sie 2011, 14:44
Ostatnio był: 17 Lut 2013, 13:08
Miejscowość: Spójrz za okno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Pijawol w 01 Wrz 2011, 20:18

@up :arrowu:

Taa... Rzeczywiście snajperki i inne śmieci dystansowe się przydają Wolności, której członkowie ( zresztą niemal wszystkie frakcje w grze ) idą szturmem na dobrze opancerzonych bojowników Powinności. Echh... głupie AI, zaprogramowane na walkę z bliskiego dystansu... Dochodzi czasem do bitew typu: Wolność vs Powinność na dystansie rzędu 5-10 metrów - przez to Wolność ma minimalne szanse na wygraną z gościami w ciężkich pancerzach i uzbrojonych w rasową broń szturmową do walki na bliskie dystanse.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Iłja w 06 Wrz 2011, 23:48

Pamiętam jak kiedyś wraz z tymi Powinnościowcami z Magazynów Wojskowych (w Cieniu Czarnobyla) zaatakowałem bazę główną Wolności. Powinności straciła dwóch ludzi, Wolność została wybita niemalże do nogi. W Czystym Niebie się to zanadto nie zmieniło... albo ja poprostu tego nie zauważyłem. W wojnę Powinność/Wolność się nie mieszałem, wychodząc z żałożenia że mi to może tylko dalszą część gry utrudnić, wykończyłem tylko Renegatów i Bandytów.

Coś takiego chyba dużo mówi o sile Wolności, nie?
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Werewolver w 07 Wrz 2011, 14:22

Ja osobiście w Stalkerze wolę życie samotnika, ale jeśli bym musiał wybierać obstawiałbym Powinność
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez FluDarius w 11 Wrz 2011, 17:26

ja największa miałem polewę jak wolność niszczyłą sama siebie chyba z 5razy wysyłali oddział 5osobowy na bariere powinności nie opodal leśnika powinności było z 10 i nie nadążałem zbierać zwłok wolności na kupkę (dla zabawy)
to przychodziła kolejna grupa i dostawał w pierdziel wchodzę do magazynów a tam pusto :) już nikogo prawie nie zostało
drugi przykład nieudolności wolności to zdobywanie z nimi siedziby wojska nigdy nie zdażyło mi się utrzymać przy życiu całej grupy zawsze przeżywał tylko jeden by potem zginąć na ,,łapę'' wilków ;)
I ostatni trzeci przykład walka z wolnością
gdy pierwszy raz przechodząc grę dołączyłem do powinności potrzebowałem 3magazynków do trs01 i 2minuty by obalić ich około 12osobową ,,barierę'' mimo że granaty latały jak banany w trakcie meczu rpa
co innego w walce z powinnością gdybym miał rozwalać ich baze no za wesoło by nie było :)
FluDarius
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 15:39
Ostatnio był: 28 Wrz 2011, 19:00
Miejscowość: BP
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez WILK 1998 w 12 Paź 2011, 16:53

Lubie Powinność ze względu na jakość ich sprzętu ale nie podoba mi się to: ZNISZCZYĆ ZONE NIE WAŻNE ZA JAKĄ CENĘ,to nie dla mnie,ja wole lużny klimat Wolności bo nie tylko walka się w Zonie liczy,zgubiłeś gdzieś karabin nie ważne,martw się przedewszystkim żeby nie zgubić siebie,w Zonie potrzebny jest chumor Wolności a nie ciągły stres przed akcjami Powinności,dlatego właśnie moim faworytem jest Wolność.

Przy okazji jestem wielki fanem seri S.T.A.L.E.R więc prosze o Kozaki tych którzy popierają moje zdanie na temat Wolności

WILK 1998
Wygnany z Zony

Posty: 5
Dołączenie: 12 Paź 2011, 14:57
Ostatnio był: 13 Paź 2011, 16:18
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: -1

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Czarny Aleks w 13 Paź 2011, 15:36

Wole być samotnikiem bo to najbardziej lubie,ale gdybym miał wybierać wybrał bym Powinność,nie miejcie mi tago za złe,poprostu każdy ma swoje zdanie a ja swoje wyraziłem

Czarny Aleks
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 13 Paź 2011, 15:03
Ostatnio był: 13 Paź 2011, 16:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 0

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Weteran150 w 17 Paź 2011, 21:05

Powinność potrafi 1 oddziałem zabić ze 2 oddziały wolności.Powinność ma lepszy sprzęt a wolność ma liczebność.Ja np ginę poprzez kilka kulek ze strony powinności.A wolność sie meczy ze mną.Zdecydowanie powinność jest lepszą frakcją.
Jeżeli pomogłem zapodaj kozaka =)

Za ten post Weteran150 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.

Weteran150
Wygnany z Zony

Posty: 18
Dołączenie: 30 Wrz 2011, 11:49
Ostatnio był: 25 Maj 2014, 21:48
Miejscowość: LOL?
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość