Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Bambosz107 w 25 Gru 2010, 22:27

Mógłbyś poprzeć to kilkoma argumentami? Dla mnie, oprócz kapitalnych lokacji jakimi są Bagna i Czerwony Las, w Czystym Niebie nie ma nic innowacyjnego i godnego uwagi. No chyba, że lubisz rozwałkę rodem z Modern Warfare, ładne chmurki i niebo oraz "filmowe" zakończenie. Dla mnie SoC stoi na pierwszym miejscu, trochę dalej CoP, ostatni jest CS. Laboratoria z Cienia, Warlab z Zewu, fabuła z SoC i misje poboczne CoP - te rzeczy czynią te gry jedynymi w swoim rodzaju.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez rolers w 25 Gru 2010, 23:31

Pytanie w temacie przypomina nieco stary dowcip o PRL-owskiej szkole, w której nauczycielka pyta Jasia: - Kto jest największym geniuszem wszechczasów i dlaczego Lenin.
Nie zgadzam sie z tezą, że CS jest słabą grą. IMO CS jest bardzo dobrą grą, natomiast najsłabszym ze "Stalkerów". ;]

Jeśli chodzi o moją opinię na temat słabości Czystego Nieba (dotyczy wersji spatchowanej i bez modów):
- idiotyczne spawnowanie przeciwników metr od gracza;
- IMHO zbyt ciemna noc. Nie widać absolutnie nic, a NPC bez notowizji zdają się widzieć doskonale. Na szczęście są na to sensowne mody;
- brak możliwości spania, co pośrednio wyeliminowałoby problem egipskich ciemności. Na szczęscie, j.w., można to załatwić modem;
- losowe misje - pomysł dobry, wykonanie nie bardzo - konieczne jest wariackie bieganie z jednej części mapy na drugą;
- na każdej mapie tylko jedno jedynie słuszne schronienie przed emisją (A może dwa? Tego nie jestem na 100% pewny, bo grałem dość dawno. W każdym razie mimo teoretycznie dużej ilości solidnych budynków czy piwnic, trzeba się solidnie nabiegać. W CoP zrobiono to dużo lepiej.);
- trochę brakowało mi porządnego zakończenia. Widząc statyczne zdjęcia po skończeniu linii fabularnej czułem spory niedosyt;
- IMHO niezbyt dobry balans trudności. Początek zbyt trudny, a po wyjściu z bagien gra się za łatwo;
- przeludniona Zona - trochę za dużo patroli i "mięsa armatniego" szwęda się po okolicy;
- powszechna opinia o masakrycznej ilości bugów. Nie pamiętam, by jakoś szczególnie dało mi się to we znaki (bo gdyby ciągle coś się wykrzaczało to bym to przeciez pamiętał ;]), ale sądząc po ilości krytycznych opinii to chyba jednak problem;
- nie jestem pewny, czy wkurzało mnie to w ShoC-u czy w CS-ie (a moze w obu częściach?), ale błędy A-LIfe, których najbardziej absurdalnym przykładem były ofiary całopalne, składane przez tłumy NPC-ów w ogniskach. :D Z tymi tłumami może trochę przesadziłem, ale ciągneło ich do tego ognia, jak ćmy do świecy.

Choć wymieniłem niemało wad, to nadal uważam, że CS to dobra gra. Stalker stawia poprzeczkę bardzo wysoko - CS to IMHO najsłabszy przedstawiciel serii - ale patrząc obiektywnie to nadal bardzo fajna gra.
Do tego część wad można wyeliminować modami - tak, aby porpawić niedoskonałości, nie zmieniając sensu i mechaniki gry.
Ponadto mocnym atutem CS-a była kapitalna EK; CD Projekt postarał się i nie zrobił takiej kaszany, jak Cenega.

Za ten post rolers otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bambosz107.
Awatar użytkownika
rolers
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 22 Sty 2010, 13:02
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 13:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez qduaty w 26 Gru 2010, 01:27

CS w porównaniu do SoC albo Zewu nie ma klimatu, a lokacje mają sztucznie pozamykane drzwi i kraty, ale za to jako nawalanka jest najlepszą częścią ze wszystkich. Nie zmieniając gry jako takiej można w niej zmienić praktycznie wszystkie cechy rozgrywki - balistykę broni, zachowanie wrogów, ich liczebność i rodzaj (w przypadku mutantów). Są nawet mody, w których można przyjąć punkt widzenia dowolnej frakcji, włączając w to Monolit i wojsko, i skoncentrować się na samej walce. Dlatego, pod względem celu gry jakim jest zabijanie, CS nie ma sobie równych i jest grą najlepszą ze Stalkerów.
qduaty
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 15 Sty 2009, 00:49
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 03:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -2

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Diegtiarov w 27 Gru 2010, 16:46

Ja uważam,że to była by dobra wersja tej gry gdyby nie BugTrap.
Po jakimś czasie go wykiwałem i grałem tylko z trzema zapisami na całą grę. :D
Wypróbujcie ten sposób (tylko zrzućcie na początek zapisy na płytę albo pendrive'a) wykasujcie je z gry i grajcie od nowa z 3 zapisami.
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 23 Sie 2020, 16:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Darth ReX w 27 Gru 2010, 16:54

rolers napisał(a):- trochę brakowało mi porządnego zakończenia. Widząc statyczne zdjęcia po skończeniu linii fabularnej czułem spory niedosyt;

Zdjęcia są w COP, niemniej fabuła w CS ssie, ze względu na jej niski stopień rozbudowania - w sumie można ją było napisać na 10-minutowej przerwie na kawę. W grze są też ledwie 2 filmiki - jak na Stalkera, to słabo, by miał tylko intro i outro, ale w COP jest jeszcze gorzej...
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez matekfpol w 28 Gru 2010, 23:06

Mi w CS bardzo spodobała się Wojna Frakcji, no bo w końcu pojawił się kompromis między nieprzerwanym dążeniem za fabułą a bezcelowym krążeniem w te i we wte "po jeszcze jeden artefakt, jeszcze trochę złomu". Wojny jednak zlamiono, NPC miały spore problemy w wpadnięciem na pomysł taki jak zajęcie przyczółka, bazy, posterunku, biernie stały w miejscu - wszystko robiłeś ty. Również niemożność wyeliminowania chociaż bazy danej frakcji i zaprzestanie spawnowania ( a niech na innych lokacjach będą ) doprowadzało do pasji. Szkoda, zaprzepaszczono niezły pomysł
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Adam w 29 Gru 2010, 17:06

Mnie w CS-ie denerwuje głównie to, że po ledwo skończonej walce, ciała przeciwników nagle znikają :/
Wkurzające jest także fakt, aż nazbyt ruchliwej broni w dłoniach w trakcie chodzenia. :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Abrams w 29 Gru 2010, 20:16

Nie było tak źle, ale jeśli już bym miał coś znaleźć, to to że niedopracowana była.

Wojny frakcji - fajny pomysł, ale wszystko na beznadziejnych skryptach jechało. Czasem musiałem się cofać sto sejwów w tył bo nagle wszystko w połowie stanęło.

Grafika nawet ładna była...

No NPC'e sie czasem dziwnie ruszali, ale co zrobić...

Fabuła, jak ktos dobrze powiedział - można ją było w 10 minut wymyślić.

Ale nie no, nie było aż tak źle.
Intel Core 2 Quad 4x2.66Ghz _ Kingston 4Gb Ram 667MHz _ 2x Nividia Geforce 9890GT SLI 512Mb
Awatar użytkownika
Abrams
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 25 Gru 2010, 21:16
Ostatnio był: 17 Sie 2011, 19:39
Miejscowość: Bełchatów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Podznaczony w 29 Gru 2010, 21:54

Ja nie grałem w CS ale szczerze to CS może być uważany za słabą grę (moim zdaniem) za wymagania do uruchomienia gry. Bo CoP moge załączyć i jako tako grać ale CS nie ruszam nawet raz włączyłem i takie lagi że po prostu muszę czekać do kupna nowego kompa bo innej rady nie ma. A z opinii i oglądania różnych screenów i gameplayów to CS jest dosyć słaby jak Stalker ale jako gra jest taki średni nie jest słaby grafika lepsza od SoC ale za to wymagania większe niż w CoP nawet i w ogóle gra nie ma klimatu jasne niebo i w ogóle słonko świeci brak tylko dzieci ... Gra bardziej klimatyczna robi się nocą ale to i tak nie to bo w nocy nic nie widać a NPC widzą tak jak w dzień. Noktowizor jako tako pomaga ale i tak nie daje żadnej przewagi. CoP jest nawet fajny ale taki jakoś kojarzy mi się z Bondem jakieś rozbite śmigłowce i major który szuka przyczyn rozbicia ale plusem jest to że jest sporo misji pobocznych.
Podznaczony
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 24 Lut 2010, 18:05
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 20:56
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Ashenmoor666 w 29 Gru 2010, 22:50

najsłabszym punktem CS była wojna frakcji, pamiętam aż za dobrze próby zajęcia przyczółków i wieczne oczekiwanie albo dwie zagrożone placówki na raz do obrony.podobało mi się za to możliwość naprawy/ulepszenia złomu, aczkolwiek denerwowały wieczne ścinki oraz bug trapy. po prostu przerost formy nad treścią wszystko ładne bo grafika naprawdę spoko ale niestety fabuła taka trochę nudna, poza tym stracił się ten "straszny" klimat z Soc'a za mało ciekawych budynków do zwiedzenia, limańsk taki biedny i liniowy już Prypeć w Cop była bardziej nastawiona na zwiedzanie. poza tym te "odgrzane kotlety" czyli stare lokacje mnie denerwowały no i brak respawnu artefaktów wkurzał.
"I didn't come to play. I came to win."
Awatar użytkownika
Ashenmoor666
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 17 Lut 2010, 10:06
Ostatnio był: 21 Gru 2016, 17:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 9

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Tormentor w 01 Sty 2011, 17:55

Czemu uważacie CS za słabą grę?

Po pierwsze temat powinien brzmieć tak:
Czy uważacie CS za słabą część

I wtedy można spokojnie odpowiedzieć:
TAK

Według mnie CS nudzi już na początku gry, przez te zamulające misje z odpieraniem durnych bagien. Cała lokacja jest z dupy więc nie ma się rozpisywać, poza tym jest tam za dużo przeciwników jak na naszą ilość/jakość ekwipunku.
Mnóstwo błędów, które napotykałem jeszcze bardziej mnie zniechęciły do tej części. Misje zresztą też jakieś wybitne nie są, czasem nawet za dużo w nich strzelania a za mało dobrej akcji(np. jak to było w X18). Później nie co się gra rozkręciła, gonitwa za Striełokiem , szturmowanie mostu , łażenie po czerwonym lesie, było całkiem fajne ale jak przyszedł czas na Limańsk to czar prysnął. Później był szpital, akcja tam niczym w CALL OF Duty więc sensacji nie było. Później był moment, że schodzimy do jakichś katakumb, i se myślę że będą snorki pijawki i inne mutki a tu nic, od razu przenosi nas do elektrowni i zaczyna się pościg za Striełokiem,który zresztą był nudny i miało się ochotę wyłączyć grę.
Rzekłem.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez WodZu w 09 Sty 2011, 21:16

CS zły na pewno nie jest. Nie jest też słaby. Ani średni, ani dobry. Jest bardzo dobry. Oto lista rzeczy, które mi się spodobały:
- wojny frakcji (choć niedopracowane) i możliwość dołączenia się do frakcji
- ciemna noc
- ciekawsze zdobywanie artefaktów
- kilka lokacji (Bagna, Limańsk, Czerwony Las)
- Czyste Niebo
- ładna grafika, szczególnie rankiem
- większa swoboda (to tylko takie moje odczucie)
- poprawione położenie lufy względem celownika

A co zepsuło mi humor?
- przeludnienie Zony
- słaby szpital
- słaba etap w elektrowni i zakończenie
- brak takiej lokacji jak Bar czy Rostok
- niestety CS był dość krótki
- zmniejszenie ilości mrocznych lokacji (tylko podziemia Agropromu i Czerwony Las)
- nie dostaliśmy żadnych większych zmian

Mimo to Czyste Niebo uważam, że jest gorsze od ShoC zaś lepsze od CoP. Tyle.
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości