Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Kamilgib w 29 Maj 2009, 00:43

Mam pytanie,czy można użyć artefaktu w inny sposób niż dołączyć do kombinezonu,a jeżeli to jak to zrobić :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Kamilgib
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Maj 2009, 00:01
Ostatnio był: 02 Kwi 2012, 14:05
Miejscowość: Strzelce Opolskie
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Crisu w 29 Maj 2009, 05:20

Bez użycia modów za żadne skarby nie ma takiej opcji.

Jedyny sposób na użycie artefaktów to wsadzić je sobie w du*ę...
Ekhm, to znaczy... Przypiąć do pasa. Mój błąd.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Ostrze0014 w 16 Cze 2009, 09:22

Tak na początek zdrastwujtie towarzysze :wink: - 1 post

Skoro jesteśmy już przy omawianiu dobrych taktyk, ja osobiście stosuję taką:

Broń:
-Kałasz 74/2u (chyba najlepszy z kałaszy) - ulepszony na maksa pod względem celności, śmiga sobie jak snajpereczka a w razie czego można i automatem posiekać. Oczywiście z lunetą i tłumikiem, żeby zbyt szybko nie odkryć swojej pozycji - Czasem cały posterunek można wystrzelać, a wróg i tak nie skapnie się skąd padają strzały. No i najważniejsze, że amunicji mamy wszędzie pod dostatkiem. >Dobre głównie na ludzi, na dalekie i średnie dystanse.
-Strzelba pump-action (zapomniałem nazwy) - ze wszystkimi ulepszeniami (oprócz celności, które uniemożliwia strzelanie śrutem) 8 naboi w komorze wystarczy by rozgonić grupę psów lub nakarmić ołowiem pijawkę. Dobrze sprawdza się też na snorki. > Głównie na zwierzynę i mutki, chociaż Kontrolera lepiej zdjąć z daleka kałaszem. Na ludzi nie polecam.
- Pistolet z tłumikiem - Gdy chcę zabawić się w Sama Fishera... często uda nam się zajść wroga z tyłu, szkoda by zmarnować taką okazję wszczynając alarm. Przydatne do cichego rozpoczęcia szturmu na jakąś bazę. Zanim wróg się zorientuje, 1/3 jego ludzi już padnie, a my będziemy dość blisko by celnie kosić kałaszem :P
Ammo:
ok. 500 pestek do kałacha - Wystarczy, by spokojnie tłuc wrogów i nie martwić się o amunicję. Oszczędzi nam także przeszukiwania trupa każdego bandyty, jakiego zobaczymy. Uwierzcie mi, brak pestek do kałacha to najgorsze co może wam się zdarzyć. Oczywiście do Czerwonego Lasu radzę brać gdzieś tak dwa razy więcej pestek - W razie przeciążenia część zawsze można wyrzucić na ziemię, a lepiej je mieć niż później bać się o własny tyłek
150-200 naboi śrutowych - Inne rodzaje ammo do strzelby są cienkie, a zmiana rodzaju amunicji jest strasznie niepraktyczna. Więcej ammo ze strzelby i tak nie wystrzelisz - jest to zestaw na długie wyprawy z mutkami. Z resztą śrut rośnie praktycznie na drzewach, nie ma co się martwić - po prostu nafaszeruj wroga tak z 4 kilo ołowiu - będziesz miał o 4 kilo lżejszy plecak :)
40-70 naboi do pistoletu (najlepiej mocniejsza odmiana) - Z tej pukawki i tak nie będziesz urządzał imprez, odpuść więc sobie noszenie dodatkowego balastu. Nie mniej czasem te 50 pestek może uratować ci życie :+:
Granaty - Zbieraj z trupów, dość drogo można je sprzedać. Aby użyć granatu trzeba dość czasochłonnej zmiany broni, co z kolei czyni je mało praktycznymi na polu walki. Jeśli chcesz je do walki, 3-5 w zupełności wystarczy, jednak nie polecam. Chyba, że masz granatnik, wtedy można poszaleć :)
Artefakty:
Gravi - wiadomo dlaczego
Bąbel bodajże - To coś, co redukuje promieniowanie
Ślimak - na krzepnięcie krwi
Dodatkowe wyposażenie:
Apteczki zwykłe- tak z 10-15 szt., żeby się nie stresować. I tak posiada je co trzeci przeciwnik. Bandaży nie trzeba, wystarczy ślimak. Pozostałe rodzaje sprzedaję, ciężko się ich używa (przez ekwipunek), są rzadko spotykane i dobrze za nie płacą :D
Wódka kozak i leki pprom- Najpierw zawsze wypijam wódkę - więcej miejsca w plecaku. No i pamiętajcie, że flaszka na krótki czas uodparnia na promieniowanie - więc bierz łyka i zapier... przez napromieniowany obszar :wódka:
Napój energetyzujący - Oczywiście podstawa przy dłuugich przeprawach czy podczas "taktycznego odwrotu". Chyba nie chcesz stać jak debil i sapać 2 metry przed wrogiem? Nie oszczędzaj napojów, dużo ważą, a łatwo je znaleźć w większości baz.
Konserwy, kiełbasa i inna żywność - Jedz ile wlezie, jeśli możesz oszczędzić apteczkę. Każda kiełbasa czy puszka waży 0,5 kilo - rozumiesz już do czego zmierzam? W każdym razie zbieraj ją z trupów - potem można ją jeść, a nie grozi ci przynajmniej śmierć głodowa (sprawdzone - w CS da się umrzeć z głodu) - Ile się da
Strój:
Seva - Jeszcze nie uzbierałem dość kasy na ulepszenia, na pewno jednak będę ją ulepszał w kierunku chemicznym. W późniejszych etapach ochrona 100% przed promieniowaniem jest nieoceniona, a leki i wódkę można praktycznie wyrzucić. Zaoszczędzisz mnóstwo miejsca. Ale zostaw sobie parę leków - Gdy kombinezon jest mocno używany, nie chroni tak jak dawniej :wink: Przy naszym cichym i z lekka snajperskim podejściu raczej nie zużywa się pancerza, jednak dość szybko może nam spaść w grupce pijawek lub innego tego typu czarnobylskiego śmiecia :)


W ten sposób mamy zużyte coś koło 40-50 kilo w plecaku, zawsze można się odciążyć z amunicji i żywności (nawet 10 kilo mniej!), z artefakrem gravi i ulepszoną sevą zostaje nam praktycznie drugie 50 kilo na trofea.
Jakby na to nie patrzeć... jak się rusza, to wal. Jak nie przestanie się ruszać, to wal dalej. Potem spieprzaj, bo to coś najwyraźniej drwi sobie z twojego świetnego karabinu.
Awatar użytkownika
Ostrze0014
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Cze 2009, 08:23
Ostatnio był: 08 Sty 2010, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Yuri snajper w 28 Cze 2009, 12:59

Remkow ten Vinter bc to leży na drodze do agropromu z bagien i nawet warto go zabrać bo pożniej można u stalkerów kupić ammo do nieg :wódka: :wódka:
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Mati426 w 06 Lip 2009, 20:14

Nekkoru napisał(a):Tu może piszmy porady dotyczące gry.


Moja:


Jeżeli wykonałes misje w dolinie mroku i wyszedłeś na wysypisko i już prawie wszedłeś do jakieś piwnicy(pierwszy cel na wysypisku po wyjsciu z doliny mroku) (obok naszej bazy --jedynej na wysypisku--) to zapisz gre i wywal cały ekwipunek na ziemie. xD

Potem po niego wróc :)




Można też wrzucić cały ekwipunek do skrzyni a kase wydać na ulepszenie :D
Awatar użytkownika
Mati426
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 02 Lip 2009, 17:53
Ostatnio był: 08 Gru 2014, 21:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 1

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Raith w 31 Lip 2009, 12:07

Moje rady:

Broń

AK-74 - Na Bagnach, na wieży obserwacyjnej z pudełka wziąć celownik PSO-1. Zmniejszyc rozrzut, zwiekszyć celność ale NIE ZMNIEJSZAĆ szybkostrzelności. Broń skuteczna do końca gry.

Wintar BC - Zdobywa się go późno, ale wersja "od Leśnika" to wg. mnie najlepsza broń w CS. Problemem może być amunicja

Chaser 13 - Świetna broń na mutanty, lżejsza od SPSA14, po ulepszeniu 8 naboi starcza na pijawkę.

Kombinezon

Kombinezon stalkera "Wschód Słońca" - ja go dostałem od stalkerów którzy byli w drodze do Jantaru, świetnie chroni.

Kombinezon PSZ-... - drogi, ale świetny. Dla osób które uzbierały duuuużo pieniędzy, ale cenią sobie ochronę.


Jak zdobyć dużo pieniędzy? Wykonywać zadania poboczne (dużo), ale nie odbierać nagrody. Kiedy Cię obrabują na wysypisku, wróć po nie. Ja uzbierałem tak 30.000 rubli.

Ja osobiście nie kupowałem broni, natomiast zbierałem je po wrogach. Później brałem je do technika, naprawiałem i ulepszałem.
There are too many assholes but there is not enough of bullets
Image
Image
Awatar użytkownika
Raith
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 05 Cze 2009, 21:51
Ostatnio był: 08 Gru 2021, 15:58
Miejscowość: Centrum Zony
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez CLEAR SKYline w 08 Sie 2009, 19:48

Raith napisał(a):Chaser 13 - Świetna broń na mutanty, lżejsza od SPSA14, po ulepszeniu 8 naboi starcza na pijawkę.

Jeżeli chodzi o pijawki, to wystarczy 1 [jeden] celny strzał z pompki. Wystarczy wyczekać pijawkę, cofając się (trzeba mieć trochę miejsca), aż wykona zamach i się pojawi w pełnej okazałości. Bez tego jest mocno przypakowana i te 8 pocisków może czasem braknąć.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Darth ReX w 08 Sie 2009, 20:25

Tak powiem, że SPAS 12 standardowo ma 8, a po upgrade'ie aż 10 pocisków w magu, więc Winchester M1300 nie jest taką ostateczną giwerą.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Raith w 08 Sie 2009, 22:11

Darth ReX napisał(a):Tak powiem, że SPAS 12 standardowo ma 8, a po upgrade'ie aż 10 pocisków w magu, więc Winchester M1300 nie jest taką ostateczną giwerą.


Zwróć uwagę na celność i wagę SPAS 12 i porównaj z Winchesterem. Winchester - 2.30 kg o ile dobrze pamiętam, a SPAS 12 4.80 kg,
There are too many assholes but there is not enough of bullets
Image
Image
Awatar użytkownika
Raith
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 05 Cze 2009, 21:51
Ostatnio był: 08 Gru 2021, 15:58
Miejscowość: Centrum Zony
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Darth ReX w 08 Sie 2009, 23:12

SPAS i Winchester mają identyczne statystyki, tylko waga może tu mieć znaczenie, ale przy artefaktach typu "grawi" przestaje to mieć jakiekolwiek znaczenie, naprawdę. Ja na Limańsk wybrałem się z 4-ma karabinami maszynowymi, 3 snajperkami i całą amunicją do tego. A 2 pociski ze strzelby, to jak pół magazynka z karabinu.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Soczek w 09 Sie 2009, 12:17

Na początku chciałem wszystkich przywitać, mam nadzieję że zostanę tu jak najdłużej.

Ja używałem winchestera tylko do momentu wejścia na wysypisko, teraz nie używam żadnej strzelby czy shotguna.
Teraz, czyli w Dolinie Mroku po wykonaniu wszystkich zadań, również tych pobocznych, mój zestaw to:

AK74/2 który ulepszam pod względem celności, świetnie sprawdza się zarówno w szturmie na ludzi jak i mutanty. Jest dopasowany do mojego stylu gry, czyli walka rzadko na więcej niż 40 metrów.

Fora 12 znaleziony w bazie samotników w kordonie, znalazłem go ulepszonego, więc nie musiałem wydawać kasy na modyfikację. Mam go na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, np. brak amunicji lub zacięcie się broni głównej.

Beryl 5M świeżo zakupiony u Aszota, na razie dodałem jedynie noktowizor, ale będę modyfikował go pod względem ochrony przed bronią palną.

Poza tym z 20 apteczek, 30 bandaży, trochę wódki, leków pprom dosłownie kilka.

Wcześniej używałem również Vipera 5 zrobionego na celność, ale tylko na bagnach i w kordonie.

Amunicja, tutaj jednak wolę mieć pewność że mi jej nie zabraknie, więc do kałacha ok. 800 pestek, do pistoletu tylko 100, i tak rzadko go używam.

To na tyle, macie jakieś sugestie co zmienić w tym zestawie?
Ostatnio edytowany przez Soczek, 13 Sie 2009, 19:42, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Soczek
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 09 Sie 2009, 11:44
Ostatnio był: 28 Maj 2013, 18:22
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 8

Re: Przydatne porady ! -- SPOJLERY !!

Postprzez Raith w 09 Sie 2009, 15:46

Irtheroth napisał(a):Fora 12


Gdybyś chciał pistolet na inną amunicję, to polecam Ci:

9x19 - Beretta
.45 - Colt 1911 / Desert Eagle
There are too many assholes but there is not enough of bullets
Image
Image
Awatar użytkownika
Raith
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 05 Cze 2009, 21:51
Ostatnio był: 08 Gru 2021, 15:58
Miejscowość: Centrum Zony
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość