Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez .::Duch::. w 22 Wrz 2008, 11:34

Dlaczego kolejną część STALKERA tak znacznie obkroili :?: Nie ma baru, dziczy, prypeci i starego czerwonego lasu. W zamian mymy jedynie bagna, limańsk, nowy czerwony las i szpital - jesli mozna to nazwac wogle lokacja :)

Mysle że zrobili to po to by stworzyc trzecia część STALKERa, patrzac na mape jest kilka miejsc na nowe lokacje np. miasteczko miedzy Jantarem a Limańskiem, albo droga na wschód od Kordonu prowadząca do Doliny Mroku (tam mozna by zrobic taką wieś coś w stylu wioski kolo Magazynów Wojskowych)

Moim zdaniem powinni zrobic kolejnego stalkera wykorzysujac maxymalnie powiezchnie mapy czyli wszystkie lokacje z Cienia Czarnobyla i Clear Sky + nowe 2 lokacje "wies" i miasteczko ponizej Limańska

ahhh.... marzenia :D
.::Duch::.
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Lip 2008, 22:17
Ostatnio był: 22 Kwi 2016, 00:50
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Medium w 22 Wrz 2008, 11:42

Jako etatowa wróżka odpowiem:
Po pierwsze: będą kolejne części stalkera (oczywiście po 28 patch'ach do Czystego Nieba).
Po drugie: bedą nie tylko nowe lokalizacje, ale i te które są będą rozszerzone.
Po trzecie: część trzecia jest w fazie testów alfa i niestety ma takie wymagania sprzętowe, że nawet testy beta najwcześniej za dwa lata. Aby niektóre z miejscówek poszły (np. podziemia Prypeci, czy też pełne miasteczko Limańsk a nie jedna droga przez miasto) na sprzęcie który ma przecięny gracz trzeba jeszcze poczekać ok. 30 - 36 miesięcy.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - pisz na PW, bo zbyt duża ilość informacji na forum może spowodować zaprzestanie grania w część drugą (chronologicznie pierwszą) czyli Czyste Niebo, i żądanie oddania do sprzedaży wersji alfa trzeciej części któa w chwili obecnej jest jeszcze bardziej zbug'owana niż "goła" wersja Czystego Nieba.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Crisu w 22 Wrz 2008, 11:47

Dokładnie. Marzenia. Stalker to nie FarCry2, w którym będzie 50km? otwartego terenu bez wczytywania lokacji.

Trzeci Stalker? Nie ma takiej opcji. A nawet jeśli to...
Jeśli ma być takim gniotem jak Czyste Niebo to nie, dziękuję.
Okazuje się, że osoby tworzące mody znają się na programowaniu lepiej niż ci z GSC, bo wyszło wiele modów, które okazały się być znacznie lepsze niż sama gra.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Lukass1613 w 22 Wrz 2008, 11:55

Dokładnie. Panowie z GSC od czasów obietnic Oblivion Losta i wydania SoC bardzo obniżyli loty i pokazali, że za dużo to oni nie potrafią. Ich gra z rewolucyjnej i przełomowej stała się liniowa i zbugowana jak jasny gwint. Jeśli Stalker 3 ma wyjść to już nie będe na niego czekał jak na SOC i CS.

PS. .Cristo nie pisze się niech cię Tunder świsnie tylko, niech cię Dunder świśnie :P
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Przemek77 w 22 Wrz 2008, 11:56

Jak sobie to wyobrażasz? Nowa część STALKER-a?
Gdzie i kiedy ma się dziać? Po Cieniu? Jak tak to po którym z zakończeń? A Priboi?
Na wykorzystanie map z SoC i CS raczej już twórcy nie pójdą, po raz trzeci sprzedawac niemal to samo z innymi misjami i fabułą? Chyba, że powstaną całkiem nowe lokacje w o wiele większej częsci oparte na rzeczywistości.

Ja bym widział raczej coś takiego Clear Sky DeLuxe - CS pozbawione bugów, z dodanymi nowymi lokacjami i rozszerzoną fabułą. No i z funkcjonalnymi edytorami. Coś jak Wiedźmin Wersja Rozszerzona.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Crisu w 22 Wrz 2008, 12:17

Lukass1613 napisał(a):PS. .Cristo nie pisze się niech cię Tunder świsnie tylko, niech cię Dunder świśnie :P


Wiem, ale Tunder to broń w Stalkerze, tak? xD
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Microtus w 22 Wrz 2008, 12:23

Kolejny stalker? Tak jeśli tą grę zrobi ktoś kto umie pisać gry.
Najlepiej by było jakby się połączyli z jakimś solidnym studiem zachodnim z poważną kasą i technologią.
A jak miałaby wyglądać gra?
Dla mnie główny bohater to Red Shoehart a miejsce akcji strefa powstała po wylądowaniu obcych.
Akcja gry to nie tylko łażenie po strefie i strzelanie do obcych (bo załóżmy, że element strzelania musiałby się pojawić). Ale szukanie miejsc zbytu dla artefaktów, ucieczki przed wojskiem i agentami. Walki o łupy pomiędzy stalkerami. No i najważniejsze: Śmiertelnie niebezpieczna strefa w której boisz się podejść do dziwnej kałuży bo zaraz oberwie Ci nogi. :wink:

Lub ewentualnie Stalker w Czarnobylu taki jak jest ale rozbudowany o elementy rpg, jak np: tworzenie postaci, normalne dialogi wpływające mocno na rozgrywkę, umiejętności (perki) takie jak pozyskiwanie trofeów, skradanie się, kradzież. Plus stworzone od nowa lokacje duże i dziksze (srać na te stare robimy od początku). Mniej strzelanki (przynajmniej ze stalkerami i bandytami bo niby skąd ich tam takie miliony) ew. mogły by zostać te ilości mutantów (tylko żeby były kurna jakieś nowe)
Płonne nadzieje ale tak ja bym to widział.

Taka gra oczywiście nie powstanie, a kolejnego gniota GSC nie mam zamiaru kupić. CS jest liniowy do wyrzygania. Nie dodano wielu zapowiadanych opcji, czyli powtórka z SoC. Gdzie te nowe bronie (RPD to malizna straszna) miały być 2 nowe PM-y i gdzie one są?! CS zbugowany jest tak, że od paru dni po prostu nie chce mi się tej gry włączać. I nie wiem czy ją przejdę (na pewno nie na tym patchu).
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez turbosqel w 22 Wrz 2008, 14:15

dajcie spokoj ... tej gierce potrzebny jest nowy engine , bo wystarczy spojrzec na to co zrobil crytek i ile czasu temu to bylo ... a stalker cs tyle co wyszedl na zmodyfikowanym silniku i co tak naprawde jest lepsze ? tylko godna uwagi pogoda i mozliwosci graficzne na Viscie , bo tylko tam mozna zapalic DX10 ...

co do bugow , wydaje mi sie ze tym razem bardziej cisnal ich termin i dlatego wydali tak zabugowana gre ... no ale coz , trzeba czekac na latki ... inna sprawa jest to , ze gra jest rozlegla i ciezko dopracowac i zwiazac tyle opcji w jedno , jednak nawazylo sie piwa to trza wypic ...


podsumowojac - jak dla mnie kojelnego stalkera nie bedzie , lub tez bedzie to zupelnie inna gra , podszywajaca sie nie co pod historie crasha kolo Prypecia ...
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Przemek77 w 22 Wrz 2008, 14:25

Ale w sumie temat Zony jest już wyeksploatowany przez Cień, Czyste Niebo, Priboi i inne mody - kolejna gra w tym samym świecie byłaby moim zdaniem "gwoździem do trumny" twórców.
I nawet gra oparta na "Pikniku" to byłyby już kolejne "popłuczyny". Więc może niech dadzą spokój ze "Stalkerem 3".
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Kao w 22 Wrz 2008, 14:42

W sumie została im jeszcze gra od strony Monolitu ^^

W sumie to ten post nic nie wnosi do tematu. - F360
Kao
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 25 Lut 2008, 09:37
Ostatnio był: 07 Mar 2011, 14:38
Miejscowość: z za komputera
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Sipso w 22 Wrz 2008, 14:56

A nie miał być robiony STALKER 2? Cos gdzies czytałem, że STALKER 2 jest w planach (podczas tworzenia S:CS. wypowiedź twórcy gry).

Po za tym jak mówili koledzy powyżej potrzeba nowego silnika. Jak nowy stasiek to na nowym silniku. Cryengine by się nadawał... Ale ludzie... większosć nie skończyła jeszcze CSa a już gwarzycie o kolejnym stalkerze? Widzę, ze to kolejny temat na 100 stron o fantazjach i gustach. Jak pokażą screena z nowej gry to pogadamy...
Ostatnio edytowany przez Sipso, 22 Wrz 2008, 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Sipso
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 14:59
Ostatnio był: 02 Kwi 2010, 21:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Microtus w 22 Wrz 2008, 15:03

Ale w sumie temat Zony jest już wyeksploatowany przez Cień, Czyste Niebo, Priboi i inne mody - kolejna gra w tym samym świecie byłaby moim zdaniem "gwoździem do trumny" twórców.
I nawet gra oparta na "Pikniku" to byłyby już kolejne "popłuczyny". Więc może niech dadzą spokój ze "Stalkerem 3".


Temat zony ledwo został polizany przez GSC. Zkaszanili sporo rzeczy a mody musiały być robione w ramach SoC. Nie dało to dużego pola do popisu. Widać to zwłaszcza pamiętając pierwsze doniesienia o grze (ja czytałem kiedyś w PC gamerze - świat był przedstawiony zupełnie inaczej). Cały storyline jest zrobiony po łebkach a mody to mody (nikt nikomu za to nie płacił i mogły by być lepsze). Odświeżenie gry, a w zasadzie jej silnika dużej satysfakcji by nie dało, bo brak w tek grze głębi.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości