Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez skipi w 07 Kwi 2010, 08:56

Według mnie gra konczy sie beznadziejnie iz tego strijewa chyba sie zabija ja mialem tak zaczolem w niego napierdzielac z tego elektrycznego karanbina i w koncu padl potem zrobilo sie jasno a oni siedzieli w tym korytrarzu i cos im swiecilo i nie wiem czy przypadkiem ten z tatuaze to szrama ale chyba nie. Jak dla mnie gra sie chu**** skonczyla i tyle na ten temat



te moderator ty nie badz taki kozak

Uwagi moderatora:

Taaaa... Uważaj synuś bo ci żyłka pęknie - atikabubu
skipi
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 07 Kwi 2010, 08:46
Ostatnio był: 09 Kwi 2010, 09:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez waziator89 w 13 Kwi 2010, 22:14

Co do filmiku końcowego jeszce raz

Widać na nim Strieloka i koło niego leży dwóch innych kolesi.


Widać na nim Strieloka... z punktu widzenia Szramy - pierwsze migawki z prania mózgu przedstawiają patrzenie Szramy na własne buty, następnie widzimy Strieloka w towarzystwie dwóch koleżków, potem obraz się rozmazuje - Szrama albo wykitował, albo z mózgu totalna papka mu się zrobiła i gdzieś później krąży po zonie, albo po Jantarze jako zombie. Można spróbować poszukać Kogoś o imieniu Szrama... nie wiadomo tylko kim ostatecznie został, czy Monolitowcem czy kim innym... wydaje mi się, że Szrama przeżył emisje tak samo jak pierwsze poprzednie... nie wiem co o tym myśleć.

Co do Strieloka, który dostał zadanie zabicia samego siebie - wątpię żeby było tak, ze oglądał nie ten ekran co miał - skoro Świadomość Z ( dobrze mówię? - przecież w SoC jest wyraźnie powiedziane, że Strielok podlega pod Świadomość Z) czy może monolit (?) - bo po co " kumple z ławki mieliby się zabijać nawzajem? W SoC jest powiedziane, ze "wystąpił błąd" czy jakoś tak w praniu jego mózgu...

Również irytuje mnie fakt, ze ani Sid ani Sakharow nie rozpoznali Stieloka w SoC'u.
Teraz pisząc to nasunęła mi się myśl podróży w czasie - w przypadku CS - anomalii przestrzennej, która wytworzyła się wraz z ostatnim blowout'em. Przecież w CS'ie mamy podobne zadanie uratowania ludzi, którzy w niej utknęli. Może wydarzenia w SoC'u są alternatywną wersją wydarzeń od momentu emisji i dlatego ani Sidorovich ani Sakharow go nie rozpoznają?

Liczę na odpowiedzi, bardzo mnie zaciekawił ten temat. Może właśnie na tym autorom zależało - błąd fabuły żeby każdy mógł dociec swojej prawdy - tak samo jak Strielok ;>


Przepraszam Admina za pisanie postu pod postem, ale nie zwróciłem na to uwagi, nagły pomysł tego postu przyćmił mi zasady savoir vivre forum ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
waziator89
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 16 Sty 2010, 07:45
Ostatnio był: 07 Wrz 2017, 15:54
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Pawlowicz w 14 Kwi 2010, 15:06

Szkoda że Szrama ginie polubiłem kolesia.Nie jestem pewny w 100% nikt nie jest może przeżył bo on jest twardy jak skała żeby 2 emisje przeżyć trza być dobrym. :+:
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Ogniskujący w 24 Kwi 2010, 15:57

Zona na początku broniła się przed Striełokiem emisjami>Czyste niebo wkroczyło dużym oddziałem do centrum i przeszkadza Striełokowi i zona to wykorzystuje i zabija wszystkich intruzów>oprócz Striełoka.
Słowem-Bystra ta zona :D
NABOJE to waluta zony
Awatar użytkownika
Ogniskujący
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 15:44
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 20:35
Miejscowość: Dolina Mroku-Baza wolności
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Firebatkowalsky w 24 Kwi 2010, 16:11

"Co do Strieloka, który dostał zadanie zabicia samego siebie - wątpię żeby było tak, ze oglądał nie ten ekran co miał - skoro Świadomość Z ( dobrze mówię? - przecież w SoC jest wyraźnie powiedziane, że Strielok podlega pod Świadomość Z) czy może monolit (?) - bo po co " kumple z ławki mieliby się zabijać nawzajem? W SoC jest powiedziane, ze "wystąpił błąd" czy jakoś tak w praniu jego mózgu..."

Świadomość Z. Monolit to tylko grupa wykonawczo-remontowa :)
To w sumie dość logiczne wytłumaczenie, iż wystąpił błąd. Nie ma na świecie nic idealnego, więc i maszyna do programowania Stalkerów mogła mieć buga :)
Awatar użytkownika
Firebatkowalsky
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2010, 08:53
Ostatnio był: 17 Lip 2010, 12:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez waziator89 w 03 Maj 2010, 21:49

Firebatkowalsky napisał(a):"
To w sumie dość logiczne wytłumaczenie, iż wystąpił błąd.


Czy ja wiem, czy jakikolwiek błąd można obdarzyć mianem logicznego :P W każdym razie gó^wna na pewno się zdarzają.
Ale za to "gó^wno" którego wynikiem jest jakże doskonała fabuła SoC, ten cały temat i dochodzenie przez każdego - swojej i bohaterów gry - prawdy, programiści powinni dostać 6+ i :wódka: .

Zbieram siano na Call of Pripyat. Obym się nie zawiódł! :)
Awatar użytkownika
waziator89
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 16 Sty 2010, 07:45
Ostatnio był: 07 Wrz 2017, 15:54
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Śliski w 24 Maj 2010, 12:48

cała gra była zajebiaszcza ale koniec został całkowicie spi@*%#@*$^. Na pewno lepiej by było gdyby koniec był wewnątrz elektrownii
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez WodZu w 25 Maj 2010, 06:57

Zakończenie jest ciężkie. Wydaje mi się, że Szrama ginie (teza z trupiarką na początku ShoC) ale pojawia się sprzeczna informacja w Dolinie Mroku kiedy pomagam Powinności - w pda pojawia się notka wskazująca wyglądem właśnie na Szramę. Zginął czy nie? Niewiadomo. Wiadomo, że Striełok przeżył i wiedzie mu się dobrze. Ciekawi mnie jeszcze Lebiediew, bo on z kolei przewija się w Zewie Prypeci. Pogmatwane.
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Zari w 25 Maj 2010, 07:51

Ekhem... Moim skromnym zdaniem zakończenie Czystego Niebo jest dosyć wyraźne i daje wgląd na dalsze przygody Strieloka. Szrama wraz z całym CS ginie podczas emisji (było przecież mówione na początku gry że każda następna emisja zabije go) a Strielok nie ginie bo (może ocaliła go "tarcza" magnetyczna która mamy zniszczyć) .
Z kolei Lebiediew procował przy Działku gdy był jeszcze naukowcem czyli mniej więcej przed powstaniem frakcji Czyste Niebo
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 596
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 09 Lis 2023, 22:15
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 60

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Nyguz w 25 Maj 2010, 08:48

Właśnie. A, w cieniu czarnobyla ciało właśnie Striełoka wiozą Po tej emisji na zakończenie czystego nieba. Jezu jak mnie to podnieca. :D Taka zgrana fabuła. Tylko jedno mnie dziwi. Jeżeli szrama miał działko gaussa i ginie razem z nim, to skąd w cieniu się bierze działko gaussa? Czyżby ekipa z trupiarki zabrała nie tylko Striełoka :)
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez R4-P17 w 11 Lip 2010, 23:32

Zakończenie bardzo "słowiańskie". Bez happyendu, nie bardzo wiadomo co i jak. Zwłaszcza, że znam tylko "Czyste Niebo" inne części dopiero przede mną, bo zdecydowałem poznawać te historię "chronologicznie". Dla takiego gracza, finał jest raczej mało czytelny i pozostawia uczucie niedosytu. Pominąwszy tę niedoskonałość (osobna kwestia), sam pomysł by zaaranżować "słowiańskie", "duszne", ponure zakończenie - był raczej dobry. Nieco zawiodło wykonanie.

Spodziewałem się wielkiej, artystycznej, epickiej EMISJI którą można obejrzeć kilka razy z w różnych scenkach, może jakieś widoczki pobojowiska, może sceny z różnych lokalizacji, na koniec cisza po burzy itp., itd...

a wyszło...
nieco biednie... żal.

Zakończenie oceniłbym więc też po słowiańsku:
no sądzę, że zakończenie jest i dobre i złe zarazem... :wink:

tak przy okazji: Zdrowie Szramy - gdziekolwiek trafił :wódka: :+: :E
R4-P17
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 11 Lip 2010, 21:27
Ostatnio był: 20 Lip 2010, 13:24
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Dodox w 15 Lip 2010, 11:01

W zakończeniu chodzi o to że strielok zwiał a reszta została złapana i zamieniona w Monloltowców .
Po skończeniu tego stalkera byłem zachwycony nie znajdował się we mnie ani cień rozczarowania , gra jest po prostu świetna innowacyjny system wojny frakcji możliwośc przyłączenia się do frakcji . Rozgrywka spotęgowana klimatem i dzwiękiem a także świetną grafiką . SI przeciwników jest dobrze zrealizowane a wszystko z poprzedniego stalkera zostało też dodane .
Cieszę się że mam Czyste Niebo :E
Naszą powinnością jest roznieść w pył całe plugastwo Zony i ją samą
Image
Awatar użytkownika
Dodox
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 11 Cze 2010, 21:21
Ostatnio był: 06 Mar 2013, 19:57
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość